Kadınlar Kulübü Günlük

günaydınn günlüğüm;
bugün çok güzel bir pazar var burda..hihoyyyt
sabah 9 da görümcemin telefonuna kalktık..sanırım oğluşu geliyor onunda..net belli değilmiş ama oğlan gibi demiş doktoru..çok sevindik..sositososito
sonra tabii uyku tutmadı..camı açtık baktık deniz çarşaf gibi..kocam yürüyüş yapalım dedi..sahilde misler gibi bir yürüyüş yaptık,temiz havayı içimize çeke çeke..
geldik,ben kahvaltımı yaptım..
alya derin de iyi..Allahım sana şükürler olsun...:Saruboceq:
iğnelerden dolayı azcık canım yanıyor,kollarım mosmor hatta derim bile kalınlaştı ama güzeller güzeli kızıma değer benim
günlük şu anda da çok ilginç bir şey oluyor..kocam açmış fatih üreki sus sus u dinliyor bir yandan da oynuyor..koptum gülmekten yazamadım bir türlü..o oynadıkça kuş da oynayıp eşimin ismini söylüyor..tam cümbüş oldu ev:sm_cool:
Allahım gülmekten ayırmasın hiç birimizi..:Saruboceq:
Bu arada Nazlım28in yani Zerrinciğimin gece bebeğini kaybettiği haberini aldım.çok ağladım..mesaj attım müsaitsen arıycam diye sanırım uyuyordu.Allahım sabırlar versin arkadaşıma en kısa zamanda inşallah..:Saruboceq
:

merhaba gunlukcum.
geceden kalma bır hüzün var yuregımde.
ruhum daralıyor,canım cok acıyor.
olmadı be gunluk..nasıp olmyaınca olmuyor demek kı.
sen kac gundur ılac ıc sonrasında catlatma ıgnesı vurun.tam bırseyler olucagı zaman kocısle tartıs.:çok üzgünüm:
demek kı nasıp degılmıs.demek kı hayırlısı boyle belkıde bebısımın gelmemesı gerekıyor.belkıde evlılıgımın sonu yoktur o yuzden o bu bahane oluyor.
dun kocıs eve bıraz gec geldı.
o gelene kadar bılıyorsun bıraz streslıydım.
bır kadının en buyuk hakkı kocasıyla dertlesmek bırseyler paylasmak.
kocıse dedımkı moralım cok bozuk bıraz konusalım.
geldı yanıma oturdu bende basladım anlatmaya.
iftar yemegıne gıttıgımızde kadınların soyledıklerını anlattım,uzuldugumu soyledım..
sadece dinledi.tepkı bıle vermedı.
sonra dedımkı neden susuyorsun artık bu bebek meselesınden cok etkılenıyorum,bana destkecı olman gerekmezmı?
sen mısın bunu dıyen..beyefendı kalktı yerınden tv nın basına gectı.
umarsızca,hıc benım uzuldugume aldırmadan..
ilk basta hıc takmıyormus gıbı gozuktum,bakalım ne yapıcak dıye bekledım.
o kadar cok kırıldımkı gunlukcum,benı anlamak ıstememesı,sıkılıp tv nın basına gecmesı bunlar ne demek oluyor gunlukcum.klava:
aslında kac zamandır farkındayım,benımle ılgılı cogu konuda oyle umursamaz ki..
neyse bende baktım adamın tınladıgı yok,yatmaya gıttım.
bıraz zaman gecınce yanıma geldı.
oyle cok kırılmıstım kı basladım neden boyle umursamaz oldugunu sorgulamaya.
ben sordukca bırseyler soyledıkce o benı cogu konuda suclu cıkardı gunlukcum.
hep suclu hemde guclu dedıklerı bu olsa gerek..
tabıkı konusma tartısmaya donustu..
ve sırtını döndu bana.

o an anladımkı artık bebek fıkrınden uzaklasmalıyım..artık bebegımın gelmesını ıstememelıyım..senağlamabunu nasıl yapıcaktım bunu nasıl kabullenecektım.yuregım oyle bır acıdıkı gunlukcum..oyle buruklastım.gozlerımden akan yaslar yuregımı acıtıyordu..
daha fazla dayanamadım yanından kalktım.
pc basına gectım,agladım,kk da arkadaslarımla dertlestım.
o ne mı yaptı?
hıc kırıldıgımı ondan ılgı bekledgımı dusunmeden horul horul uyudu..klava:

sahura uyandırmaya calıstım yemek yemesı ıcın.kalkmak ıstemedı.
bende cok fazla zorlamadım.sımdı ac ac oruc tutuyor.:dilcikar:

sabah oldu erkenden kalkıp ıse gıtmıs..
hıc konusmadık konusmayada gerek yok..

adam demek kı ıstemıyor bebek felan ..ıstese boyle mı davranır degılmı ?pekı bunun altında yatan sebep sence ne olabılır?icimde beynımı kemıren supheler var.umarım yersız cıkarr..
yoksa olayları ben mı abartıyorum..
o boyle davrannca neden ben ustune gıdeyım kı .artık karar aldım gunlukcum..
artık eskısı gıbı karıyerımı on plana cıkartmam lazım.onun ıcın ugras vermem lazım.
bastan berı aslında durum oyleyken sonradan cevrenın etkısıyle bebek hasretı aldı basını gıttı..artık dur demem lazım.bu kadar vurdumduymaz bir adama cocuk dogurup ne yapıcam..senağlama

melegım canım bebegım..senın bana gelmenı,mis kokunu hıssetmeyı,pamuk ellerınden tutmayı ne kadar cok ıstıyordum bır bılsen.dun gozyaslarım senın ıcındi melegım.babanın boyle umursamaz olması benı cok uzdu..ne zaman gercekten ıstedıgını anlarım o zaman senın bıze gelebılmen ıcın herseyı yapıcam bebegım..:1hug:

ıste boyle gunlukcum..bu ayda bosa gectı.
belkıde boyle olması gerekıyor belkıde hayırlısı boyle.ve nasıp olayınca hıcbırsey olmuyor günlukcum...
nasıpten oteye gıdılmıyor..

ınsallah su sınav sonucum acıklanırda o dersı verırım buna o kadar cok ihitıyacım varkı..senağlama
bu satırları okuyan arkadaslarımdan rıcam lutfen benım ıcın dua edın..sınavımı geceyım..:Saruboceq:

sımdılık bu kadar gunlukcm.sonra yıne gorusuruz hoscakal..:a015:

Merhaba günlükcüm,

Bugün neşeli uyandığımı sanıyordum güne ama biraz deşince azıcık da tedirgin olduğumu hissettim.

Ve biraz önce çok sevdiğim canım arkadaşımın yazdıklarını okudum. Onlar da beni üzdü. O çok iyi birisi. Hiç haketmiyor bunları günlükçün. Onun için bol bol dua ediyorum. İnşallah önce sınavının güzel haberini alır. Sonra da herşey yoluna girer. :Saruboceq:

Gelelim benim tedirgin olduğum konuya. 2,5 yılı geçkin evliliğimizde hiç korunmadık günlükçüm. Son 1 senedir bebek istiyoruz. 2 başarısız aşılama geçirdim. Aşılamaları yaptırdığımızda bir sorunumuz olduğunu bilmiyorduk. Sebepsiz infertilite denen birşey var. O zannediyorduk durumumuzu. Bize öyle lanse edilmişti. Bir sorunumuz olduğu söylenmemişti.

Ben gerek burda dolaşırken gerekse de nette yaptığım araştırmalarla spermlerde morfoloji sorunu olduğunu öğrendim. Daha sonra doktora sorduğumda da kabul etti. Çok kızdım günlük. Çünkü benim aşılamayla hiç şansım yokmuş. Bana boşu boşuna aşılama yapmışlar. Ancak tüp bebek deneyebilirmişiz biz o değerlerle. İnsanların ümitleriyle hayalleriyle oynamak bu kadar basit mi günlük? Bense olabilir heyecanıyla nasıl beklemiştim o tahlil günlerini. Ve ikisinde de sonuç negatifti.

Sorunumuzun ne olduğunu öğrenince aslında biraz rahatladım. Çünkü bir sorunumuz olduğunu artık biliyor ve kabullenebiliyordum. Sorun yokken veya bilmiyorken yapılacak birşey , denenecek bir yol yok tedavi anlamında. Karar verdim o gün kendime ; en az 1 yıl tedaviyle uğraşmayacağım diye. Hala sözümün arkasındayım günlük. Kararlıyım. Önce değerlerimizi yükselteceğiz , şansımızı arttıracağız. Allahım mucizemizi gönderecekse bu arada doğal yollardan da gönderecektir.

Şimdi güzel anlattın iyi hoş da tedirginlik bunun neresinde diyeceksin. Öğrendiğimizden bu yana 3 ay geçti. Eşim yarın yeniden spermiogram yaptıracak. Ayrıca rekli dopler çektirecek. Korkum şu ki , eşimin emeklerinin karşılığını alamaması. :çok üzgünüm:

Benim bibiğim ne versem yedi , ne versem içti. Hiç itiraz etmedi. İlaçlar , kürler vs. Ne gerekiyorsa yaparım dedi. Ameliyatsa ameliyat dedi. Yarın öyle birşey olup olmadığı ortaya çıkacak. Benim için en önemlisi sigarayı bıraktı günlük. 18 yaşından beri sigara içen ve içmekten zevk alan bu adam 34 yaşında sigarayı bıraktı. Bebeğimizin olmasına %1 bile engel olsa içmem dedi. Ki yüzdesi daha fazladır kesinlikle. 3 aydır hiç sigara içmedi. Kendiyle savaştı. Doğal yoldan olmasını çok istiyor. Beni tüp bebekle uğraştırmamayı çok istiyor. Daha fazla hormon alıp sağlığımın bozulmasını istemiyor. Negatif bir sonuçla karşılaşırsam yıkılmamı istemiyor. Yarın karnemi alıp geleceğim. İnşallah notlarımı düzeltmişimdir diyor. Ağlayayım mı güleyim mi bilemedim günlük.

Allahım ne olur utandırmasın. :Saruboceq: Ne olur sonuçları biraz da olsun iyi çıksın. Çok mutlu olacak. Yaptıklarının karşılığını görmeyi hakediyor günlük. Daha da motive olacak. Benim ümidim hep var. Ben hep neşeli ve pozitifim ama eğer sonuçlar güzel çıkmazsa onu nasıl toparlarım bilemiyorum. ben yine teselli olacak , sevinecek birşeyler bulurum. Ama bibiğimi nasıl tekrardan ayağa kaldırırım. İşte bunun tedirginliği sardı beni günlük. İnşallah sana yarın güzel haberler verebilirim. İnşallah yarın bibiğimin gözünde sevinci görebilirim. Hamile kalmam inan şu an o kadar ön planda değil. Onun emeklerinin karşılığını alması benim için çok daha önemli. :asigim:

Son düzenleme:
Selam günlük hanım,
Pazar pazar geldim sana kaydirigubbakcemile
Dün akşam sonunda evime geldim, özlemişim insanın evi gibisi yokmuş.
Nerede olursan ol, evin gibi olmuyormuş bir kez daha anladım.
Eğitimim bitti çok şükür.
Gerçi eğitim denirse -tatlicadiarzu-
Bütün gün k.k da idim. Millette beni not tutuyor sandı :roflol:
Kocacım ile sahura kadar oturduk yemeğimizi yeyip yattık. Tam yeni uyumak özere idik ki telefon sesine uyandık aşağıdan babam aradı. Anneniz rahatsız gelin diye.
Apar topar indik aşağı. Tansiyonu falan iyiydi ama istifra ediyordu sürekli. Galiba midesini üşütmüş. Nane limon kaynattım içti, iyi geldi galiba uyudu. Sabah 06:00 ya geliyordu yattık ama gözlerimizden uyku akıyordu resmen. 11:30 ta kalktım mecburen. Aşağı indim tekrar bakmak için çok şükür iyileşmiş gibiydi. Kalkmıştı :Saruboceq:
Sonra bende alışverişe gittim. Bu akşamda abimleri iftara davet ettim.
Hazırlıklarım bitti sayılır. Sadece masayı hazırlayacağım ama erken daha dimi ?
Böyle işte.
Şimdilik kaçıyorum kızları kocaman kocaman öpüyorum.

Günlük gece gözlerimi kapamaya korktum kapadığım an minik bebeğin görüntüsü canlanıyordu gözlerimde. Hala ağlıyorum günlük içim öyle buruk ki. Kulaklarımda ağlayışı sonra yanına gittiğimdeki hafif inlemesi hala duruyor. Atlatmam unutmam lazım.
Güya çok güçlüyümdür ama ölüm , hayatın gerçeği yıkıyor beni.
Bir de başkalarına teselli veririm bilmez miyim ne acı olduğunu.
Düşünmek bile istemiyorum yıkılıyorum , kimsenin kalbindeki acıyı hissetmek istemiyorum.
Dayanamıyorum. Bazen sanki dünyanın bütün acılarını hissediyormuş gibi oluyor dayanılmaz oluyor. Delirmemek , elde değil.
Düşünmemeye çalışıyorum , kafamı gömmeliyim, fanusuma çekilmeliyim.
Eşim eve geldiğinde yüzüme bakınca şaşırdı ona anlatırken hıçkıra hıçkıra ağladım tamamlayamadım. Saçlarımı okşadı hiç konuşmadı biliyor beni, o an hiçbir şey teselli edemezdi başka.
Neyse zaman herşeye ilaç ya zamanla unutacağım sonra zaman zaman yine aklıma gelecek ağlayacağım , ama ölenle ölünmüyor sonuçta.
Korkuyorum, sevdiklerimi kaybetmekten çok korkuyorum günlük. O acıyı tahmin edebiliyorum. Etmek istemiyorumsenağlama
Günlük bebek çalışmalarına uzun zamandır ara verdim . Gerçi çalışma derken sadece doktora gitim 2, kez rahim filmi çektirdim tahlillerim yapıldı. Sonra zaten eşimin çalıştığı şirket iflas etti .
Eh bu sıkıntıların arasına bebek getirilir mi ya. Bencillik olmaz mı?
Önce bebeğe uygun bir ortam oluşturmak gerek. Evde Allahıma şükürler olsun çok huzurluyuz sevgi dolu bir evimiz var. Tam bir bebeğin ihtiyacı oln şey :)
Tek engelimiz bebeğimiz için birikim yapamadık henüz. O yüzden bebek şimdilik bekleyecek. Oysa 35 olmadan hamile kalmayı planlamıştım. Galiba biz hiç yapmayacağız günlük. Kıyamet mi kopar?
Ben eşimle mutluyum, çevremizde sevilecek bir sürü insan ve hayvan bebek var. İlla benim doğurmam mı gerekiyor ki. İnsan olmayan bir bebeğin bile başında bekliyorum , yemeyip yediriyorum, ben zaten anneyim, eşimde baba.

Yine de korunmuyoruz tabi, hiç müdahale yok. Olursa olur .
Kimsenin lafına kulak asmamak lazım günlük , insanın bebeğinin olmaması bir problem, bir suç, bir hata, bir kusur değildir. Gülüp geçmek lazım.
Ha birde günlük, erkekler belli etmeselerde onlarda bizim gibi strese girerler, biz arkadaşlarımızla bu konuları konuşur rahatlarız, ama hiç zannetmiyorum ki bir erkek, arkadaşlarıyla bir araya geldiğinde ağlayarak, "artık çocuğum olsun istiyorum" desin ve arkadaşları da "ay canım olur elbet bir zamanı var olacak bak göreceksin, ah tatlım " vs. gibi teselli cümleleri sarfetsin.
Yani sözün özü bebek için önce oturmuş bir evlilik . Sıcak sevgi dolu , iletişim problemi olmayan bir ilişki.
Maddi birikim lazım.
Eşlerimizle bu konuda didişmek , karşılıklı birbirini suçlamak yerine elimizden geleni yapacağız. Tartışarak, zaman kaybetmek mantıklı değil.
Üstelik daha fazla stresin bebeği geciktireceğini biliyoruz.

Sakin olun biraz, kürekleri bırakın, dinlendirin ruhunuzu.
Başkaları canınızı sıkınca da eşinizden çıkarmayın acısını. Bu denenmiş , hala ısrarla denemenizin anlamı yok. Sonuç: olan size çok sevdiğiniz eşinize oluyor.
Kişilerle probleminizi kendiniz çözün. Sürekli şikayet eden biri sizi sıkmaz mı bunaltmaz mı ?

Önce eşimizi rakip değil, dışardan biri değil de bir parçanız olarak görün.
İnsanın kendine, kendi hatalarına yaklaşım tarzı başkadır. Bir bütün olarak düşünün eşinizi sizinle.
Sıkıldım yazmak istemiyorm artık.
Acılı bütün arkadaşların, bütün canlıların acılarının azalması ,son bulması dileğiyle.

Not: yanlış anlama olmasın benim hiç kendi bebeğim olmadı, ölen bebek bir köpek bebek. (
Sahi ya hep başkalarının bebeklerinin annesi olmuşum.

Son düzenleme:
Günlüğüm Ben geldim.. Herkesin bir derdi var be günlük,kimisi eşiyle mutsuz kimsi eşinin ailesiyle kimisiyse eşiyle mutlu herşey yollunda tek eksikleri bebekleri..Ah be günlüğüm keşke elime birsihirli değnek verselerde buraya yazn tüm arkadaşlarımın mutsuzluklarını bir çırpıda silebilsem değiştirebilsemm negzel olurdedeğilmii??

Bana gelicek olursak şimdi ben anlatırsam diyeceklerki milletin ne sıkıntısı var sen neyi dert ediyorsun belinay dicekler içlerinden. ama herkesinde kendine göre derdi sorunu büyük değilmidir be günlüğüm?? benimde bu işte derdim.. Evet evet tahmin ettiğin dert yani şu büyük günnn şuan belkide benim aşkım ya sınavda yada çıktı sınavdan..saat 2.30'da girdi benim bitanem sınava,bende gelim aşkım yanında olim dedim kıyamam aşkım beni bekleeme dışarda zaten haaa soğuk aklım sende kalır hem oruçlusun iyice üşürsün sınavı değil seni düşünürüm dedi tamam aşkım dedim ve tek yolladım aşkımı eyüpte giricek sınava..Dün akşam sonkez çalıştı sonkez açtı kitabı ve erkenden uyu aşkım diye mesaj attım uyuyamıyorum bebeğim dedi gece 1.30'a kadar mesajlaştık sonra uyuyakaldı bitanem,sahurda yine mesajlaştık aşkımla ve sabah 12'de kalktığımda hemen yastığımın altındaki telefonumu elime aldığımda 4 tane mesaj vardı aşkımdan.." HAYATIM BEN ÇIKIYORUM TELİ EVDE BIRAKIYORUM 6.30 GİBİ EVDE OLURUM BENİ MERAK ETME VE BOL BOL DUA ET AŞKIM SENİ SEVİYORUM VE ÖPÜYORUM"Erken den çıktıevden bitanem giriceği yer eyüpte çünkü ve ancak gidebilirdi.. ALLAHIMM SEN HERKESİN VE BENNİM AŞKIMINDA YOLUNU AÇIK EYLE BUGÜN SINAVA GİRENLERİN ÖNÜNÜ SEN AÇIK EYLE SEN YÜZLERİNİ GÜLDÜR RABBİM,KURBAN OLDUĞUM ALLAHIM NE OLUR SEN BENDE UFUĞUMUDDA SINAVA GİREN TÜM HERKESİDE MUTSUZ ETME..Gnlüğüm biliyorsun bu sınav bizim için önemli çünkü 5 yıllık aşkımızın daha iyi bir sonuca ulaşması için ve tarihin daha ön plana aılınması bu sınava bağlı..Burda k.k'de az başlarını ağrıtmadım kızların şu sınavla ilgili heryerde herzaman dilimde bu sınav vardı bak işte aylar geçti benim aşkım sınava girdi ve herşeyin belli olacğı gün bugündü..şimdide sonuçların açıklanıcağı tarihe kadar ben kendi kendimi yerim ben böyleyim işte günlüğüm bakma böle çata çat pata pat konuştuğuma aslında içime atar kendi kendimi yer içimi kemiririm ..aslında biliyormusun kendimden çok ufuğumu düşünüyorum ben çünkü benim ufuğum çok kaptırdı bu sınava kendiini..Hatırlarmısın bilmem bundan bikaç ay önce bi konu açmıştım kızlar napim ben bu ufuğu"diye :) açık öğretimde okuyor benim ufuğum ve sınav tarihi belli olmuştu işte benim aşkım kpss'ye çalılşıcam diye açık öğretim sınavındaki derslerine girmemişti bukadar kaptırdı işte kendisini ve eğerki isteiği notu alamassa üzülür die ödüm kopuyor tamam bende üzülürüm ama o üzülmesin yaaa bundan çok korkuyorum kendini çok kaptırdı negatif bir sonuçta çok üzülür kendini çok suçlar çünkü benim aşkım çok hayaller kurdu planlar yaptı ikimizin bulunduğu yer aldığı planlar hayallerdi bunlar.. OFF RABBİM SEN ŞU MÜBAREK AYLARIN YÜZÜ SUYU HURMETİNE SEN BİZİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜR...
Dün kuzenimle iftardan sonra bize geldik ve oturduk dertleştik belinay sıkma kasma kendini bak ufuk üniversite sınavına girerken hiç ders çalışmadı hep seninleydi hiç kitap yüzü açmadı ama sakarya üniversitesi muhasebe bölümünü kazandı dedi düşün hiç çalışmadığı halde bunu yapabildiyse kpss'ye deligibi çalıştı birde bu yönden düşün dedi sahiden olurmu sence bu olurmu günlüğüm?? off off bende soru dert sıkıntı bitmezkii seninde kafanı şişirdim yaa kusuruma bakma..HERKESE BENDEN ÇOKCA SELAM SÖYLE OLURMU HERKSİ ÇOK SEVİYORUM

ALLAH'IM!... Ben şuanda bu msj'ı okuyan kulunu çok seviyorum...Sende sev!... Razı olana kadar onu yaşat... Ey RABBİM!... Onun hakkında hayırlı olanı,gönlünde razı olanı,hakkında hayırlı eyle... RABBİM!... Onu her türlü kötülükten musibetten koru... Tek bir saniye bile üzülmesine izin verme.. Ona çekemeyeceği dert verme!... onu doğru yoldan hiç ayırma!... Onu efendimiz'e (S.A.V) komşu eyle ve onun yüreğini yüreğimle beraber eyle (AMİN)

Bu mesajım tüm günlükçüler için tüm burdaki bayanlar için

merhaba günnüğüm..
içim bi tuhaf oldu günnük.. burası öyle bi yer ki bir sürü birbirinden farklı insan farklı hayatlar ama hepsi de samimi sıcak ... birbirni tanımayan insanlar bile birbiri için iyi şeyler dileyip üzülebiliyor.. günümüzün ilerleyen çağında gittikçe uzaklaşan duygular bunlar...
burda okudugumda tanımadıgım bi insan için üzülebiliyorum.. ben insanım günnük.. burdaki herkes insan ...
şu hayırlı günlerde umarım Allahım kendine açılan avuçlarla edilen duaları geri çevirmez.. :Saruboceq:

günnük kimse hayatında dört dörtlük mutlu olamıyor .. herkesin kendince bi derdi mutlaka var.. ee sınav olan bu hayatta da her sorunun kolay olmasını bekleyemeyiz de zaten..
burda hikayeleri gördükçe belki de gerçek dünyayı tanıyorum.. dertlerin kademe kademe oldugunu farkediyorum.. böle baktıgımda kendımın yaşadıklarına da dert mi bunlar diyorum bazen.. ama şimdilik benim dünyamda dert ewet.. ilerleyen yaşlarımın derdi başka olacak.. her yaşın derdi kendine büyük be günnük..benneyaptımki
günnük yarın okula tam anlamıyla başlamış olcam artık..gerçi bir hafta gidip sonra bayram gircek araya..bak yahuu adepte olamıcam ben bu okula bu gidişle sırnaşık şey
günnük kankamda hayatında yeni kararlar aldı.. kadınların erkeklerın rahatlıgından sorumsuzlugundan ilgisizliğinden çektiği nedir anlamadım benfisfisfis
ne gevşek insanlar :dilcikar:
günnüküm seviyorum ben kk'yı yaa :enbuyukkk:
kk kadınları güçlü paylaşımcı destekçi:1hug: hepimiz için herşey güzel olsun.. a.s.
gittim ben şimdi günnük iftar yaklaştıcokacimcoook
:a015:

Son düzenleme:
selam
canım o kadar sıkkın kı anlatmam mumkun deıl
cok ırenc berbat felaket bı haftasonuydu neler yasadım neler be gunluk
su ramazan gunde benı cok uzduler aglattılar hatta sınır krızı gecırttıler
kım dıosan sewgılım we eskı cıktıgı.bılıorum degmez ama parcalayasım gelıo o kızı
sewgılım olcak sahısta ıı tokatlar yedı hakım olamadım kendıme.
ben onu askerlıgı boyunca bekledım be gunluk o ıse hem benımle hemde o kızla konusmus ask yok ama konusmaası bıle yeterlı bı neden.ESKI SEWGILIDEN ARKADAS
OLMAZ! bunu bılmeyen mı war.onu affetmemın tek nedenı annem.annemlede gorustuler
cumartesı gunu cok sewıo annem uguru.bana dıo kı nasıl tırmalamıssın cocugu.oldurmedıgıme sukretsın dedım:1no2:son sans wermemı ıstedı cok sewdıgımden ,ayrılırsan oldururum kendımı dedı we
ısrarlar ıcın kabul ettım ama bu son gercekten son.onun benı sewmedıgıne ınansam bı dk
beklemem ama bılıorum kı sewıo delı gıbı hemde.nasıl bole bı hata yaptı anlamadım.
yasanmaması gereken bıseydı kı benım gıbı sadık bırıne yapılmıcaktı bu.
herseyde bı hayır wardır dıorum allah beterınden korusun.
bugunde kurana el bastırdım bıdaha bole bıse olmıcagına daır.yaparsada keyfı bılır
artık kendını oldursede donmem gerı.oyuncak deılım ben kımseye tapılıda deılım.
nese ben daha fazla sınırlenmeden ucım burdan
bugunlukte benden bu kadar gorusmek uzere tabıkı daha ıı haberlerle umarım........

canım çok sıkkın günlük,
eşimle tam iftar öncesi tartıştık. oruçlu olan ben, asabi olan o. sabah kahvaltısını yaptı, öğlen birşey yememiş.aç geldi eve. aç olunca çok asabi oluyor.
çok kırdı beni.
bir ömür böyle nasıl geçecek, şimdiden yoruldum ben.
:çok üzgünüm:

günnüküm naber :smiley-cool:
öyle bir uyumusuz ki
sahudan iftara kadar mirmirmirmir
sonra kayınvalidemler geldi iftara beli ağrıyomus :çok üzgünüm:
bende hemen sofra hazırladım yemek yedik
zaten ctesi akşamıda misafirim vardı iftara bi ordu desek yeridir
hala yorgunum
12 saat uyku az geldi
kociş tee iyi yine kızdırdım kocisi
ayy nerden evlendim seninle dedi sonra bana :1shok:
bende cıkardım yüzüğü verdim eline
gittim mufağa
nese geldi yanıma öptü satastı
taktı yüzüğü yine
aa delimidir nedir :mymeka:
zaten cekilmez ramazda ise hiç cekilmiyor
şimdi bana cigara almaya gittti kociş
seviyom bu adamı yaa :asigim:
yarın iş var günnük ütü yapmam lazım
havada soğudu
montları cıkarayım artık :bbo:

meraba gunluk...
uca ese dualarla gittigim yollardan kendime lanet ederek keske olsem bir daha gun gormesem diyerek dondum..benim yollarim boyle iste duarla baslayip lanetlerle biter tebessumlerle baslayip gozyaslari ile doner. simdi diyorum aglasam aglasam sabaha kadar sabah bitmis olsam yok olmus.. yoklugum sanki bana ilac olacak sanki benim dermanim olcak.. niye boyle oldu neden tum aksam bu kadar agladim biraz sefkat bekledim biraz bebek gibi simartilmak belki.. onun yerine yukses sesler duydum incindim kanatlarim kirildi sanki.. agladikca rahatlarim sandim.. deniz dalgalarini yukseltip beni bogacak gibi geldi.. yoldan gecen bi adam saldircakmis gibi.. ilk kez bu kadar ustume geldi korkularim.. sustum.. susmak cozumsuzluk mudur..
kuru laf kalabaligi yaptim daha da aglarsam belki tukenirim biterim..

Özgür bir kadın!!!!

Ruhunun kirliliği yüzünde…Utanmazlık dilinde sakız gibi…
Vıcık vıcık olmuş arı…namusu….Yine de şerefle durulur önünde…

Kadınlık ayrıcalık şeytanlık mıdır ki!!!!
Bre bilmez misin !!! Kör..sağır edilen insanlığın günahı ne büyüktür…

Avucunun içinde dans ederken ….dans ettirilenler…
Hesabı yapılmıştır dudağındaki tebessümün!!!

Ey özgür kadın!

Piyango gibi dilden dile dolaşırken….
Kurası çekilmiştir kaçıncı olduğunun…

Güneşi balçıkla sıvayamazsın da..Balçık güneşle aklanmaz ki…

Beyaz gelin rengiyse kefen de..
Sendeki günahı sevaba dönüştüren bu beyazlık ne diye!!!

Lekeyi ağartamazsan izi kalır…
İzin varken özgür kadın sözün ne önemi vardır!!!

Son düzenleme:
Iyi geceler günlükcümŞeniz

pazar günlerinden nefret ediyorum biliyormusun, oldum olasi bu pazar gününü sevemedim gitti, ne gezmek, ne is yapmak ne baska birsey hicbirsey icimden gelmiyor pazar oldumu...

Bugünde öyle b.... bir pazar günü gecirdik ailecek...

Tabiki sevgili kocamin aklinin ucuna bile gelmez "Hadi hazirla kizlari cikalim biraz" demek veya ben kizlari aliyim sende biraz dinlen gibi!! Nerdeeeeee bende ne kadar sacmaliyorum dimi günlük, kimden ne bekliyorum salak kafam iste...

Erkekkkk adama yakisirmi öyle coluk cocukla gezmek veya evde bir isin ucundan tutmak 24 saat yorulan bir anneye bir ese bir kadina yardimci olmak???

Bir alman adam görüyorum bazen bizim buralarda 3 tane kizi var 7 -2 yas arasindalar, adami bir gör günlük bu kesinlikle dazlak falan dersin, 2 metre, kafa kel, iri yari izbandot gibi, iste o adam evde kizlarina bakiyor karisida calisiyor, mecbur cünkü karisi ögretmen ve isi daha kazancli...

Öyle bir iligleniyorki o kizlarinla öyle güzel bakiyorki imrenmemek elde degil, o adam adam degilmi simdi, o erkek degilmi??

Benimkine sor simdi "Hadi canim ya olurmu öyle sey ben evde cocuk bakicam sen ise gidicen git surdan yaaa" der, ama belki ilk kizimizin dogumundan sonra mantikli düsünüp bizde öyle yapsaydik simdi bu durumlarda olmicaktik günlük!!

Gerci bunada sükür günlük ilk yillarimizi hatirlamak bile istemiyorum!!

Bugünki felsemem nedir biliyormusun:

Hicbirsey disardan göründügü gibi degildir, ve hicbir insani tam olarak taniyamayiz cok gülen bir insana bile aldanma cünkü bende cok kez güldüm aglamamak icin...

öyle büyük ki özlemim sana, hic gitmemis olmak isteyecegimi söyleselerdi güler gecerdim...
ben yine gecen üc eylülde ne hissettiysem bu eylülünde onlardan bir farki olmayacagini keske bilseydim, ah keske bilseydim...
ne tuhaftir ki daha bundan bir ay önce ben kendimden emin ve herseyi kabullenmistim...
simdi yine hersey allak bullak oldu...
sen yine icimde en derinde...
cagirsam gelir misin? gel desen cesaret eder miyim?
oysa hic canim yanmiyor, icim gitmiyormus gibi konusurken seninle, neler söylüyorum icimden sana...
yazmamak icin cok zor tutuyorum sana...
söylesene sendeki yerim hala yüregin mi?
hasretin hala nazlimi bana?
ben hala kücügün müyüm?
söylesene büyügüm yalan mi benim en büyük gercegim oldugun?
söylesene...!!!

Son düzenleme:
sevgili günlük sana yazmayalı çok oldu biliyorum.nekadar hayırsızım dimi.

dile gelde konuş valla hayırsızsın de..

sana yazmadım günlerde neler oldu nelerrrr..

neyse geçti hepsi..

bu arada günlükçüm sana en son yazdımda ben hamile degildim.

şimdi hamileyim hemde 25haftalık..

dahada güzeli gelen bebek erkek olcak,allah nasip ederse,ultrason ve doktor öle diyor..

evde biliyon 2kızımda var..süpriz oldu bu hamilelik hatta istemedim bile ama

şimdi diyorum güzel oldu bak.içimde onun hareketlerii hissetmek dünyanın en muhtem güzel olayı

rabbim ne kadar büyük o ne eylerse güzel eyler.

neyse günlükçüm bundan sonra seni ihmal etmiçem

iyi geceler..

merhaba günlük...
biliyor musun yavaş yavaş sabretmeyi öğreniyorum...
Allah a şükürler olsun ki artık sabırsız davranmamaya başladım..a.s
kafamda bir sürü soru işareti olsada biliyorum herşey yoluna girecek..
bugün var mısın yok musun u izlerken ağladım be günlük...
ne çocuklar ne aileler var ve biz onlara ne kadar uzağız yani en kötü şeyleri hep biz yaşıyoruz sanıyoruz..yanılıyoruz...:mymeka:
bir kaç yıldır aklımda olanı okul açılır açılmaz gerçekleştireceğim günlük...
yaşlıları ve kimsesiz çocukları ziyaret edeceğim,hep yazmak istediğim kitabıda onların sayesinde yazacağım..onları mutlu edeceğim günlük...:teselli:
engelli çocuklara yüzme dersi verirken bile gizli gizli ağlayan ben oralarda nasıl dayanırım bilmiyorum...:çok üzgünüm:
sana söz veriyorum günlük yapacağım,başkalarınıda mutlu edeceğim..
ve inşallah sana güzel haberlerle geleceğim...
Allah bugünümüzü aratmasın...
iyi geceler kk
a.s.

çok uykum var ama yatmak istemiyorum. yarın boş günüm. dersim yok. regl olmaktan nefret ediyorum. çocuk düşünen insanlar en azından " buna katlanıyorum ama bunun sayesinde çocuğum olacak" şeklinde teselli buluyor. ya ben? bir yandan evlenmekten bile korkuyorum ya hamile kalırsam diyesenağlama, bir yandan da bu regl olayına hem de 26 günde bir katlanmak zorunda kalıyorum.senağlama her bu dönemde de "keşke erkek olsaydım" diyorum. Eskiden çocuk hayallerim varken inan günlük çok daha kolay atlatıyordum bu dönemi.

Bir de gece sırt üstü yatmam gerekiyor malum yoğun gündeÇok üzgünüm çoook , uff sabah nasıl bir sırt ağrısıyla uyandım bilsen, şimdi de yatmak istemiyorum o yüzden. Sırt ağrım tavan yapıyor sırt üstü yatınca, belki de en çok bu yüzden nefret ediyorum. Sırtımdaki fıtığı, ağrılarımı nasıl azdırıyor bir bilsen.

Evden çıkmadım bugün, bilgisayarımdaki bütün dosyaları düzenledim ve yedekleme yaptım.kafamçokkarıştı Bu hain pc beni yine yarı yolda bırakabilir çünkü. hata mesajları görünmeye başladı.klava:

ama gün içinde telefonla hep destek oldu bana sağ olsun:asigim: aradı, yokladı, "dinlen!" diye uyardı. Aslında bir an neyi fark ettim biliyor musun günlük? ben onun bu yönlerini görmez olmuşum ayrılmadan önceki son dönemlerimizde. Halbuki ne hödükler var etrafta, beyni ya da dilini bir dakika bile yormayan sevdiği kadın için. Hasta hasta, huysuz şekilde evdeyken bile aranmak, güldürülmeye çalışmak, her ay olan bu kadınsı durum için bile bıkmadan "geçmiş olsun!" dilemesi, bunu söyleyiş tarzı:asigim:

akşam da güzel haber, Beşiktaş'ımız 3-0 yendi:hooray: kutladık birbirimizi:hooray::dance:
neyse bari gün güzel noktalandı.

Merhaba günlük , bay bay günlük.. kaydirigubbakcemile3

Sana kısa ve öz yazacağım. Zira biz yatıyoruz. sırnaşık şey

Bugün benim doğum günüm.

Sana bahsetmiştim eşim de bugün spermiogram yaptıracak. İnşallah çifte bayram olur evde. Eşim bana doğum günü hediyesi olarak karnesini getirecek Allahın izniyle. Ona çok güveniyorum. Heyecanla bekliyorum. Şimdi koca bebeğimi uyutacağım. Ben onu çok seviyorum. :asigim:

Gecenin bir yarısı bunları sessiz sessiz yazıyorum. Nasıl mı? Klavyeye susturucu taktım. Saçmalama yaaaa. sositososito Hani mute tuşu oluyor ya bazı klavyelerde. Ona basınca sessiz yazıyon. :roflol: Neyse yaa aklımı bulandırma klava:

Onu üzgün görürsem akşam sevincim yarıda kalır. Doğum günü falan kutlayamam. Sana da pastamdan yollayamam haberin olsun. Sonra hepsini yemişler , vay hayvanlar vay deme heeee. :mymeka:

merhaba günnük ben celdummmmmmlaelaelaelaelae
Sana alıştım heeee kereta senilülülülülülü

bu gün güne iyi başladım:teytey:
içimde güzel sevinc var kıpır kıpırım günnükcüm. duramıyomhihoyyyt
(valla bişi içmedim)
dün sınava girdim KPSS'e Türkce bölümüm güzeldi. matematik zaten yapmadımkaydirigubbakcemile
cografya tarihimde iyidi.
Pek emek vermedim aslında kazanmazsamda üzülmem yani.
Emek ister her iş emek ister her başarı.

Cumartesi pasta yaptık. Çok hairka oldular.
Keloğlan den bişi yaptık. O zaten fevkalede oldu. Buraya tarifini vercem.
Yapsınlar. Bugün akşamda yuvalama yapcez galiba.(bayılıyorum bu yuvalamaya ben her gün olsa yicem)

yogun bir hafta beni bekliyor kısacası. teyzemlerede yardım edicez
eee evin temizlüğü falanda var. neyseki 9 gün datülüm cıkartırım acısınıkaydirigubbakcemile3

eee günlük sen ne zaman evleniyon annemsırnaşık şey
(temem temem iğrenc espiriydi:tomato:)

ahmetimi cok özledim hemde cokkkkkkkkkkkkkkkk
sesini bile duyunca onu yanımda istiyorum.
1 ay olucak nerdeyse kokusunu cekmediğim elini tutmadıgım.
her an her dakika aklımda mikrop morukummmmmmmm
seni cok ama cok seviyorum hayatım bitanem
iyiki hayatımdasın iyiki benimsin
hep benim kallllllllllllllllllll hepppppppppppppp

biliyomusun günlük ahmeti düşündüğümde önceleri sevgimi fark ederdim
ama artık nedense onu düşününce sol tarafımda gögsümde bir sıcaklık hissediyorum
en tuhafıda bu sıcaklık öyle cok hoşuma gidiyoki.
cok farklı bir şey ya. o sıcaklıkta sanki ona sarılmış elini tutmuş gibiyim
Sence ne ??? bu AŞK mı??? SEVGİ mi??? BAĞLILIK mı???

Allahım sen beni bu rüyadan kaldırma. Yalvarıyorum
sen beni bu mutluluktan yoksun etme
cünkü yoksun oldugum ihtiyac duydugum şeylerdi bunlar

rabbim herkese istedigini gönlüne göresini versin....

Adını değiL... Adının BENDEKİ adını yazdım...

I S L A K K U M L A R A

Ben gider..... GünLük su dök len arkamdan tez gelem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…