Kadınlar Kulübü Günlük

Selam günlük;

Bayağı bir ara verdik dimi,biraz dertleşelim istedim...:1hug:
Bakma dertleşelim dediğime,yine üzeri kapalı yazıp sadece içimi rahatlatıcam,ne yapayım günlük başedemiyorum bazen işte ne demişler;söylesem tesiri yok;sussam gönül razı değil!!
Sürekli kendime geçecek diyorum biraz sabret birazdan geçicek ama inan o anlarda çok korkuyorum,insanlara,hayata,bedenime,dünya ya yabancılaşmak ne demek bilirmisin? Bilmede zaten inan çok can yakıyor...senağlama
Her krizden sonra yorgun ama pırıl pırıl hissediyorum beynimi,aman be günlük yorma kafanı ne diyor bu kadın diye,bırak anlamaya çalışma;dinle sadece buna çok ihtiyacım var...:çok üzgünüm:
Üyylül çok güzel bir cümle yazmış;''Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene , hiç kimse yardım etmez'' doğru olduğu kadar da zor bir şey en azından benim için ve sadece şimdilik...

Hadi karıştırmadan aklına daha fazla ben kaçar a.s.

işte ben geldim uzun upuzun aradan sonra geldim günlüğüm... çok yorgunum günlüğüm yaaa ama tatlı yorgunluk bunlar..ablamın evi yerleşti bitti şimdide halılar ve beyaz eşyalar geldi annem babam ablam eniştem ordalar ben evdeyim evde tülbentleri ütüledim gönderdim kuzenle..sadece tülleri kaldı evin güneşlikleri yapıldı tüllerde bu hafta olur (dayım perdeci olduğu için) artık ev tamamen hazır sıra geldiartık kendi evimize temizliğeee çeyizlerde gittiğine görre ev tamamen boşaldı sıra benimişime geldi perdeler yıkancak danteller yıkancakütülencek evsilincek tozlar alıncak camalr silincekbuhafta..aslında düğüe 2hafta var ama ben şimddien bu işleri yapim diyorum çünkü haftaya misafirler gelmeye başlıyo (yatılı) bodrumdan teyzemler ve kayınları giresundansa annaneciğim ve dedeciğim geliyo misafir varken temizlik olmaz:)düşün günlük saydımve tam 35 kişi geliyo sen şimdi diceksinki okadar kişi nerde yatıcak heemn sölim günlükcüm oturduğumuz apartman anneme ait ve 6 haneyiz dayılarımlayız hepsi akraba ve bölüşcez misafirleri :) artık haftayada dolmalar börekler yapılır hazırlanır.. Ablamın evi çok cici çok güzel oldu şu tüllerde glesin resimleri çekip sitede evlilik hazırlığı bölümüne ekliem söz verdim kızlara :)

beni soracak olursan bende ufuğumda gayet iyiyiz RABBİME BİNŞÜKÜR herşey yolunda gidiyo,pazar günü ablamın gelinliğini almaya gidicez böyle işte yalnız varya ben farketmiyordum telaşdan ama bugün evde kimse yokken tülbentleri ütülerken başladım ağlamaya ben nasıl dayanacam günlük ablamsız bu eve? taamam uzak bi yere gitmiyor fakat nebilim işte yinede bu evde olmicak karşı yatağımda uyumicak (aynıo dalarda kalıyoruz)ve asla abla kardeş değilde arkadaş gibiydik 24 yıldır onunlaydım ben yaaa vallahi çok zor olucak benim için çünkü ben gök gürültsüne şimşek çakmasında korkan biriyim hemen onun yanına kıvrılı veriyordum yatağımdan kalkıp nebilim gücümdü o benim offf zaten bugün tümgün ağladımm tek başıma şimdi yine başladım ağlamaya artık kına gecesinde we düğünden sonra ne yaparım bilmiyorum neyse artık yazamicam gidip yüzümü yıkim.herkesi çok seviyorum günlükçüm kızlara söle olurmu??

günaydın günlük
bugünde açılışı ben yapayımm
bugün erkenciyim fırında börek var eşime o kalkmadan jest yapayım dedim canım benim uyuyo şimdi gidip uyandırmam lazım
herkeslere sevgiler saygılar olsun günlükcüm herkesin bugün bütün dilekleri kabul olsun

Günaydın ciğer parem;

Çok yorgunum biliyormusun.Gece geç saate kadar bugünkü misafirlerim için birşeyler hazırladım. Zati akşam eve gittiğimizde 10 filandı. E çocukları yatırayım filan derken 10.30 oldu. Ondan sonra daldım mutfağa. Kendi çapımda birşeyler hazırladım işte. Bugün önemli birgün ciğer parem. Tosun paşamın doğum günü. 3 yaşını bitiriyor. Akşamada doğum gününü kutluycaz kısmetse.

Bu sabah kocam olacak hödükle tartıştık biraz, günün anlam ve önemine pek yakışmadı ama napiyim, çok sinirlerimi bozdu. Bu yaz annemlere gidelim demem olay yarattı evde. tatil için denize gidecekmiş beyefendi.Halbuki 3 senedir gitmiyorum annemlere (onlar geliyor ama olsun), özledim toprağımı, özledim güzel Karadenizimin mis gibi havasını, suyunu.Ne var sanki bu senede denize gitmese de annemlere gitsek. Niye böyle olmak zorunda her annemlere gidelim dediğimde.2-3 senede bir, 10 gün dayanamıyor, sıkamıyor dişini ciğer parem ya. O kadar sinirlerim bozukki şu anda.

Halbuki ben onun için o kadar çok fedakarlık yaptımki. Aman üzülmesin, aman gönlü kırılmasın vs vs. peki ya ben günlükcüm.Niye beni benim onu düşündüğüm kadar düşünmüyor bu hödük acaba. ne kadar düşüncesiz bir kocam var günlükcümsenağlama, bunca senelik eşiyim, 10 gün dişini sıksa benim hatrım için ne var yani.Demek o kadarda hatrım yok benim bu adamda.

Çok canımı sıkıyor bu adam son zamanlarda çok. Du bakali ne olacak.

Hade kal selametle:1closedeyes:

günaydınler herkese............bügün sevgiyle huzurla kalktm çünkü dün yatakta eşimle bayağı sohbet ettim rahatladım bebiş çok istiyoruz ama verende ALLAH ALANDA...bol bol dua ettik.içim biraz daha rahhat 2 gün sonra memlekete gitcem eşimde 20 gün sonra gelip onun memleketine gitmeye karar verdik.gerçekten benim içinde çok iyi olacak bu tatil doktorumda öyle söylemişti düşünüp stres yapmamamı söylemişti.biyanda da eşimi çooooooooook özlerim hiç ayrı kalmadık nereyeyse hep birlikte umarım alışırım ÇÜNKÜ ONU MANYAK SEVİYORUM.......ŞİMDİ NÖBETTEN GELDİ UYUYO yanına gidip kulağına fsıldamak istiyorum.....rabbim bebek isteyen herkese sağlıklı HAYIRLI BEBİŞ İHSAN EYLESİN KUCAĞIMIZI BOŞ BIRAKMASIN AMİN.......HERKESE HAYIRLI GÜNLER KOKULU ÖÖPCÜK GÖNDERİYORUM LÜTFEN YAKALAYIN SEVGİLR...ALLAHIN SELAMETİ ÜZERİNİZDE OLSUN:

Günaydın günlük, geldim sonunda bende.
Dün işe gelmedim malum badana boya işlerimiz yüzünden.
Üç gündür pestilimiz çıktı resmen. Pazar günü boya işimiz bitti.
Ama benim bitmedi
kafamçokkarıştı
Dünde anca yerleştim. Ama ben bittim günlük dermanım kalmadı. Bugünde işe geldim malum.
Bir gün daha olsaydı ne iyi olurdu dinlenirdim.
ama değdi yaptıklarımıza evimiz tertemiz oldu günlük.
Cumartesi gününü zor bekliyorum dinlenmek için
:roflol:

Selam günlükşakkıdı
Gene ben. İşyerimize hemşireler geldi sabahtan. Kan aldılar röntgen çektiler. Yaklaşık iki saattir onların yanındayım. Bu erkekler ammada korkuyorlar iğneden ya. Kaçan kaçana. Bide çok güçlüyüz diye geçinirler. Tanık oldum biraz önce. :roflol:
Dün halama gitmiş eşim. Oğluyla pek samimiler. Birbirlerini bulunca amma şamata yapıyorlar sorma. Hadi benim halamım oğlu azıcık tırtta benimkinede onun yanında bir haller oluyor. Koca adamlar resmen şımarıyorlar.:sm_cool:
Akşam yemekte ordaydık. Çay içtik sonra oradan çıkıp kendi anneme uğradık. Hamur ve köfte yapmış anneciğim bize onları aldık çay içtik ve kalktık. Benim eşek yeğenimde ordaydı. Hadi beni yakalasana diye evin içinde koştu durdu.Yordu beni gene.
Eve geldik kirazımızı yedik biraz losttu seyrettik yattık.
Anlatacak çok şeyim vardı ama hepsi kaldı. Artık bugün söylerim.
İzin tarihlerimiz belli oldu.27 Temmuz-7 Ağustos. Bu sene biryerlere gidemeyeceğiz ama olsun evde vakit geçimek bile benim için tatila.s. Belkide evi değiştirecez o zamanlara denk getiriz.
Böyle işte hayat monoton bunalıyorum bazen. :bbo:
Kendime yeni uğraşlar arıyorum.
Görüşmek üzere.
Selamlara.s.

günaydınlar günlükcüm..
bugün şirketteyim.nasıl oluyor ben anlamıyorum.bir açık,bir kapalı bu kk..pat diye kapanırsa şaşırmıcam vallahi.
anlatacak pek bir şeyim yok benim.işyerindeyim.çalışıyorum.
dün babama geçtim,evi biraz toparladım.çamaşır yıkadım.sonrada kayınvalideme uğradım.görümcemlerde geldiler şehir dışından.yemeğe davetliydik.yemekten sonrada dışarı çıktık hep birlikte..
saat 12ye kadar oturduk..
kayınvalidemleri çok seviyorum ama ben şaşırıyorum bu rahatlıklarına.yani ev aradığımızı bildikleri halde çocuklar sizin ev işiniz ne oldu diye sormadılar!
neyse..
babacım da kardeşim eğitimde şehir dışında.10 gündür yok.ve bir 10 gün daha orda kalmak durumunda diye özlemiş kızının yanıan gitti sabah.ankaraya yani.öğle tatilinde birde akşam çıkışta görürüm sonrada dönerim dedi.ne varsa insana kendi ana babasından var bu bir gerçek günlüğüm..
haa bu arada kuzumun bebesinin yeni yaşını kutluyor,en içten dilekleirmle sağlıklı sıhhatli ana babasıyla birlikte bir ömür mutlu huzurlu olmasını diliyorum..

Günaydin güzel genis yürekli günlügüm
Herkesi sarip sarmaliyorsun dertleri dinliyor sevincleri paylasiyorsun
iyiki varsin hee
daha yatagimdayken sana kosuyorum
sen beni güzel dinliyorsun cok seviyorum he karsimda akil vermeden sunu yap bunu yap demiyorsun en azindan oysa bi kuzinem var sakin söyle yapma böyle yapma basliyor
tamam oda hakli dogrulari söylüyor biliyorum ama herkes onun kadar güclü olamazki
ben cok zarif bir yapiya sahibim asirida duygusalim kirilganligim kadar affetme tarafimda agir
sabah sabah aradi yine bir sürü akil verdi uff be günlüm biz insanoglu baskasina akil vermeyi ne cok seviyoruz ..
her neyse onu gecelimde hani ben deprosyandayim unutuldumm diye agitlar yakarak ise gitmeyip rapor aldim ya
sef baslamis somurdanmaya is yerinden kizlar aradi rapor kagidini faxlamadinmi cikis vericek ara konus diye ay ben okadinin sesini duymak istemiyorumki kuzene dedim sen konus bizimki kafayi siyirdi faxida cekmis de diye onada firsat cikdi epey bi akil hocaligi yapti
her neyse artik sanki izin öncesi issiz kalicak gibiyim aslinda is umrumda degilde
ev almisdim ya bir miktar borclandim o tarafan bakinca kötü olucak gibi neyse be canim günlüm hakkimda hayirlisi

Bu arada yarali kusuma selam söyle o kutu gibi güzel evinde mutlu huzurlu yasasin
takmasin kaynanayi filan su kisacik dünyada
uf benimde sana yazarken cenem düsüyor biliyorum ama seviyorum yazarak rahatliyorum sonra günün gelismeleriyle ugrarim ins
herkeslere sevgiler selamlar huzur dolu günler dilerim kocaman kocaman öpüldüler

Gunaydin dert ortagimmmm

bugun Allah'a sukur iyiyim...hayirdir dimi, ne kadar uzun zaman oldu neseli gelmemem ahh ahhh hayat iste bazen bi bakiyorsun kotusun bi bakiyorsun mutlusun

anam geliyor, iki gun kaldi, hemde babiskomun hastaligi için geliyor...zavalli anacim gitti benim çeyizleri verdi biz gelene denk hazir olsun diye babama dayanamadi, ameliyat olsun olmasin içim rahat etmiyor uyuyamiyorum bile dedi biletini almis ama babamin haberi yok :eek: surpriz yapicaz....umarim daha buyuk morel olur onun için

iki gun kaldi randevuya...Kurban oldugum Allahim guç versin bize...yuzde99 ameliyat diyecek doktor biliyorum psikolojik olarak hazirlandim :çok üzgünüm: ama eger sonunda iyi olacaksa bu zor ani da geçiririz insallah a.s dualarin bizimle olsun gunlugum, babiskoma bisi olmasin :çok üzgünüm: dayanamam..

ama KK nin guzelleri dua edeceklerdir biliyorum, onlari pek bi seviyorum Gunlugum bee, ne zaman daralsam hepsi bi kosuyor yanima, vallahi deger be dert çekmeye, hepsini gorup kucaklayasim var vallahi, canlarim benim...a.s.

nisanlim hasta...doktorda suan sabaha kadar konustuk...hem kiziyorum bu essek kafaliya hemde çok seviyorum beee :asigim: bu nasil isdir anlamiyorum

hayirlisi olsunnn insallah..suan sadece dinliyorum onu...ve babiskoma dua ediyorum, daha çok hayirli haberlerle gelicem sana insallah canim benim
herkese mutlu dolu gunler diliyorum, Seviyorum sizi bee :eek:

Dayanamadım geldim ben yer var mı bana da azcık şu köşede
Aslında seni ve kızları protesto ediyordum günlük
Cezalısız niye mi? ben o kadar güzel düşünün diyorum yazılar yazıyorum yine banamısın demiyorsunuz yuhhh desem ayıp olur mu???
Haaa bu arada dağ dağa küsmüş kimsenin haberi olmamış gibi bir atasözümü vardı.Yoksa ben mi uydurdum...
Neyse artık
Dün yoğundu ama farmül buldum.
Satajerim var ona basit işleri yıktım.Basit ama oyalıyıcı işleri.
Stajını 1 ay daha uzattıyorum işin var mı dedim.
Aylıkta vericem dedim.Oooo havada kaptı seve seve dedi.
Dün banyo dolabımız takıldı ve duşa kabin sökülüp yenisi takıldı.
Dün işten 5 de çıktım benimki arıyor nerdesin??? iş yerini aramış yok demişler.
Bankadaydım.Dolaplar geliyor dedi.
Eve gittim yaklaşık yarım saat sonra geldi ustayla.
Çok şık oldu.Allah ağız tadıyla oturmaya nasip etsin inşallah
Karşısına geçip bakıp bakıp durduk günlük.
İnsanın kendi kazandığını evine harcaması ne zevkliymiş meğer
Annemi aradık söyledik menüyü sorduk.
Tavuk,patates kızartması pilav varmış
Saat 9 a doğru bitti işimiz sildik süpürdük pislikleri
Anneme giitik.Yemeğimizi yedik bir dublede rakı koydum canımın içine.
Önce çekinir gibi oldu babam annem var diye.
İşaret ettim boşver diye rahatladı.
Düğün tarihimiz nasipse belli oldu ya 9-10 ağustos bu küçük bir olsalık çünkü arkadaşlarımızında o tarihte düğünü bizin ki sanırım Allah nasip ederse 22-23 ağustos olucak.
Bugün düğünü yapaacağimiz yere gidip konuşucak.
Çok hoş bir yer.
Kır düğünü olucak .....
Haftasonu gelinliğimi seçmeye gideriz
çok güzel duygularmış ya
Allahım tüm bekarlara nasip etsin inşallah
Hadi baş baş gittim ben.
a.s.

pek muhterem günlük yine ben geldim tatlicadiarzu
dün kaç defa geldim gittim ama yazmadım
yazacak farklı bişey yok çünkü
bugün yazayım barii
sıkılıyorum hemde çok bu hafta nasıl geçecek bilmiyorum benneyaptımki
annecim bugün DR.gitti Ankara ya aradım rontgen falan çekiliyormuş umarım bu DR.dan şifa bulur :çok üzgünüm:
iyice tak etti canına bu bacak ağrısı ameliyatsa ameliyat neyse olcam artık deyip duruyor
tek kurtulsun ağrıdanda olsun ameliyat bakarım ben ona :1hug:
işt böyle günlükçüm gidip gezineyim biras
öptüm hrkeslere selam olsun a.s.

selam günlükkk şakkıdı
ya hep ben anlatıom sen sessiz kalıosun birazda sen konuş yaa jeyyar
ben derdimi anlatınca bari cevap ver ayoll :emir_bebek:
dün sabah erkenden kalktım nasıl kalkabildim hala onu düşünüorum
neseee giydim cicilerimi yeni açılan kuaföre gttm fön çektrdm saçlarımayasakkelime
sonracığıma bindim otobüse doğruu şişliye doğru uzandımm lülülülülülü.gittim dohtoruma.
ama azcık canım yandı bu seansta.napalım günlük kardeş katlancaz başka şansımz yok dimi tatlicadiarzu.ahh ahh son 2 seans inşallah kurtulucam artıkımm :sm_cool:
ewe gelmek için otobüse bindim tekrardan bide ne görimm trafikkk varrr.Çok üzgünüm çoookpatladımsıcaktann yawww :eek:klava:.5 gibi evde oldumm bebişim aradıı tartartştık kapattım telefonu.halada konuşmş deiliz .ara be sevdiqimm araaaa:asigim:

merhaba günlükçüm sabah erken kalkmama rağmen ancak yazıyorum. erkenden evimi toparladım.toparladım çünkü kızımın okuluna gittim.türkçe öğretmeni görüşmek istiyormuş neyse ki yanlış anlama olmuş.sevindim kızımdan memenun olduğunu söyledi.bir hafta sonra kızımda SBS sınavına girecek hayatında gireceği ciddi sınavlardan ilki inşallah diğer çocuklarla beraber benim kızımda başarılı olur.olmazsada canı sağ olsun günlükçüm bugünlük bu kadar yarın görüşmek üzere

ah günlük ahhh..
çok karışık duygularla yazıyorum yine..hani bir şarkıda der ya.""sesime ses değse çığlık oluyor""aynen öyleyim..neden mi?? bak anlatıyorum.??
benim kızım ilkokul 5.sınıfı bitiryor bu sene ve şu sbs denen sınavın stresine şimdiden ben girmiş durumdayım..ama hep derim..çocukların canları sağolsun,ucunda ölüm yok ya..ama çocuklara bunu anlatamıyorsun işte..sıkıntı,stres mahvoluyor canlarım...öğle tatilinde ablamla buluştuk eh babalar günü yaklaşıyor ya iki babaya da hediye bakmak için...ablamın eski iş arkadaşı bir bayanla karşılaştık malum konumuz oks...biz konuşurken o ne dedi biliyormusun inan şuan yazarken bile tüylerim diken diken oluyor..bırak oks yi dedi yiğenim doktora yapıyordu ama şimdi 2 aydır komada yatıyor..daha 28 yaşında doktorasını yapıyor ve geçen sene evlenmiş daha 1 yıllık evli...beyincikte tümör çıkmış...o anne babayı düşünemiyorum..allahım kimselere yaşatmasın yarabbi..doktorlar yapacak hiçbirşey yok evinize götürebilirsiniz demiş...allahım dedm ya ne olacağımız belli değil..ne verirsen hayırlısını ver...ve çocuklarımız acaba ders için,okul için çokmu sıkıyoruz diye düşünmeye başladım...ah be günlükçüm anne baba olmak ne kadar güzel ama okadar zormuş ki..allah herkesin içinde benim çocuğumu bağışlasın ve kimseye evlat acısını yaşatmasın..bunu sana anlatmam lazımdı,biliyorsun eşime anlatamam o benden sulu göz hasta olur allah korusun...gelecekleri için tabiki ders ciddiyeti olacak ama aşırısı amaaaannn vallahi çocuğumun canı sağolsun umrumda bile değil...
öpüyorum günlükçüm...sayfaların bol ve dolu olsun....

Hayirli geceler yavrusumm
Güzel pembe sayfali günlükcümm
Yine ben geldimm diycen simdi nerdesin kiz bu saate kadar hiccc sorma
Bugün sabah 9 bucuk gibi is yerinden kizlarin tam tamina 23 . kez arayisina uyandim
allahim ne israr etmisler öyle öldüm sanmislar:)
iste kalkip kendimi dusha attim azcik kendime gelim dedim ama nerdee gözlerim acilmiyor malum ilaclardan dolayi
birazcik buraya bakindim yarali kusuma öm yazdim derken bir tel geldi arkadaslar toplandik hadi biraz gezp yemege gitcez sende gel yok filan dedimsede anlamadilar maksat beni evden cikarmakdi anladim katildim
gece saat 11 e kadar kizlarla yedik ictik gezdik derken geldim birazda asagida banklarda oturdum yeni eve girdim aslinda yasamak hayat güzel be günlükcüm
cok insan derdi dinledim baktimda benimkisi simariklikdan baska bir sey degil
bir tanidik aradi evden atilmasi söz konusuymus kocasi calismiyor kendi issiz
o baska kiminin hastasi var derken yok be canim ben düpedüz ask mesk derken simariklik yapiyorum toparlan kizim dedim kendime bak cevrene insanlar ne derdinde sen ne icin bunalimlara girip ilaclara tutunuyorsun icmedim ilac filan ben güclüyüm basarcam ayakda kalmayi destekde enymis demi ama:sm_cool:
kizlar insalllaahhh diyin bakim hep bir agizdan gaza gelirim belkifisfisfis
Yeni kararimm bu günlükcüm ins basaririm herkesleri seni de tabi öpüyorum dua edin kizlar sizleri seviyorumm

He günlük yarali kusuma söyle bak ben düzeliyorum hemde dim dik ayakdayim üzülmesin benim icin:1hug:

Bugün,gün pek aydın başlamadı benim için.
Sabah ezanları okunurken uyandım gördüğüm kabustan.
Uyandım,eşimin üstü açılmış, onu örttüm.
Bana arkası dönüktü.
Ben de ona arkadan sarılıp sarsıla sarsıla ağlamaya başladım.
Canım benim uyandı tabi..
Sadece iyi misin;rüya mı gördün diyebildi?
Dakikalarca kendime gelemeden hıçkıra hıçkıra ağladım.

Rüyam da kocacımla ilgiliydi zaten.
Gerçek hayatla hiç ilgisi olmayan şeyler gördüm.
Olmasın da zaten..

Allahım sen bana böyle şeyler yaşatma ömrüm boyunca.
Onun bana bakarkenki o sevgi dolu bakışları asla değişmesin.
Ben ona bakarken o da bana baksın aynı anlayışla,aynı sevgi ve aynı sadakatla..
Başkalarına ihtiyaç duymayalım ne olur..
Gözlerimiz başkalarına kaymasın.
Dudaklarımız başkalarını öpmesin.
Kalbimiz hep birbirimiz için çarpsın..

Aksi bir duruma zerre kadar tahammülüm olmadığını,yoksa nefes dahi alamayacağımı,boğazıma düğümlenen şeyi çözmenin mümkün olmayacağını anladım bu gece..
Bu gördüklerim sadece rüya olarak kalacak ve ben uyanıp yanıbaşımda bana sevgisi ve şefkatiye kucak açan eşimi bulucam .
Karnımdaki bebeğin babası olan adam sonsuza dek benimle beraber yürüyecek..
(Amin)

selam günlük,
çook yorgunum tatile çook ihtiyacım var...
dün eve gidip yemeğe elektrikli ızgarada köfte yatım çok güzel olmuştu kocamla bi tıkındık bi tıkındık patlıcaktım....
yemek sonrası yatak planı yapsakta uygulayamadık neden? çünkü kaynanatörler geldi...çok sinirim bozuldu insanın palnlarının bozulması ne kötü......
neyse geldiler yedik içtik..bunların sohbeti beni hiç sarmıyo neymiş efendim hiç bi köpek baş rolde olurmuymuş köpeğimi izlicekklermiş kaynana kayınpeder kayın ve eşim aynıı fikirde bende izlemek istemeyen değiştirir kumanda senin elinde altı üstü sadece bi dizi büyütmeye gerek yok dedim eşimde neymiş efendim herşeye muhalefet olmasam ölürmüymüşüm gıcık etti beni.....ay ne kadar geri kafalılar yaaaa.....
allahıma şükrediyorumki evim uzak........bu aralar zaten pek bi sık gelmeye başladılar kesin yine bişey çıkar....ben yaklaşık 1.5 aydır gitmiyorum çünkü artık öğrendim sık görüşünce huzursuzluk çıkıyo neyse zaten yine söylenip durdu kaynana yarın evlilik yıldönümümüz 5. yılımıza giricez neymiş çocuğumuz olsa 3-4 yaşında olurmuş.tabi bu arada bunlar kürtçe konuşuluyo ama ben azda olsa anlıyorum........
off kısacası gıcık üstüne gıcık oldum .
eşimin ailesi tabiki gelicekler ama sinirimi bozmadan gitseler ölürler sanki..
herkesi öptüm.a.s.

günlükçüm merhaba hafta sonu babalar günü benimde tontonmu tonton bir babacım var.şimdi 70 yaşında ama ben babacığımla herşeyimi paylaşabiliyorum.babam benim arkamdaki en büyük gücüm her an eli üstümde olduğunu bilmek o kadar güzel bir duygu ki ama bazen korkuyorum çünkü çok yaşlandı.bundan 3 yıl öncesine kadar babacığımı yılda birkez zarlan zorlan görmeye gelebilirdim.o zamanlar öyle üzülürdüm ki uzaktayım ve babama birşey olursa belki göremem diye içlenirdim.sanki allah beni duydu ve şimdi babacığımın burnunun dibindeyim.babacım babalar günün kutlu olsun iyiki benim babamsın seni çok ama çok seviyorum.allah seni bizden ayırmasın görüşürüz günlükçüm.

Günaydın günlükçüğüm;
Bu sabah 3. günaydını sana veriyorum.
Aldım kahvemi yaktım sigara mı ohhhh değmeyin keyfime.
Hava sıcacık
Annem dün bana şu bol paça pantalonlardan almış ince kot olanlardan pek bir cici.
Giydim tabi üzerinede pempişli bir padi pembiş terliklerim
Şeker oldu çok şeker.
Dün akşam babada yemek yedik.Halam geç geldi.
O gelene kadar babacığım dedim yaılacak bir şey var mı?
Taze fasulyeler ayıklanacak dedi.
Hemen kaptım ayıklamaya başladım.
O arada böreği fırına verdim.
Benim haşmetli geldi şaka yapmadan duramaz hınzır şey.
Saat 7 gibi hala geldi.
Neyse yedik yemeğimizi mutfakta sigara içiyoruz.
Bizim nişan Allah nasip ederse 12 temmuz da ya.
Hala çok şeker çok iyi biri onu gerçekten çok seviyorum.
Ama başladı nişan alışverişine ne zaman gidilecek dedi.
Benim ki salonda oturuyor biz daha önce kimseye gerek yok gider ikimiz alırız diye konuşmuştuk.
Bilmem bir hafta snu dedim.
Annen sen ben m… gideriz dedi.
Siz bilirsiniz nasıl uygunsa dedim.
Alınacakları saymaya başladı.
Ben formaliteleri hiç sevmem me… öyle.
Bohça yapılacak dedi.
Annenle konuştuk dedi.
Off günlük annem çok uyumlu insandır Anam diye söylemiyorum.
Bohçalar gelenlere gösterilecek deidi.Takı alıncak dedi.Saydı da saydı.
Sadace siz bilirsiniz hiç bir şeye gerek yok dedi.
Geçiştirmeye çalıştım.Sonra salona geçtik.
Aynılarını me… söyledi.
Biz istemiyoruz nişan bohçası vs dedi.Me…
Olmaz adet deyip ısrarlara devam etti.
Konuyu kapattı me.. ben hiç ses çıkarmadım.
Neyse evden çıktık.Hava güzeldi arkadaşın cafesi var oraya gittik yolda konuştuk.
Ben de istemiyorum sen dedik.
Zaten nasip olursa nişandan 1 ay sonra düğün aldıklarımız eve gidecek görmek isteyen gelir evde görür dedim.
Ama anemide halayıda çok seviyorum kimse kırılsın istemiyorum.
Tatlılıkla buolayı çözmek lazım.
O halayla konuşucak bakalım ne diyecek.
Ben annemle konuştum siz nasıl isterseniz öyle olsun dedi kadıncık.
Ama işte hala ne der muamma.
Bana bişiy söyleyin ne yapim
Sıkıldım sevmiyorum millete gösteriş yapmasını eşyaları nişan bohçalarını ortaya dökmesini.
Hadi yine çok uzun olmuş gittim bu arada öptün.

X