Kadinlar Calişmalimi Calişmamalimi ?

Bence bayanlar MADDİ imkanı varsa çalışmamalı:1closedeyes::1closedeyes:

evet çalışmanın bir sürü avantajları var.
çalışan kadının kendine güveni oluyor, ayakları üzerinde durabiliyor, daha sosyal oluyor, çalışan kadın kendini sürekli geliştiriyor, kendi parasını kazanabiliyor vs...
ama birde dezavantajları var.
çalışan kadının vakti sınırlı oluyor ve bunu evine mi, kocasına mı, çocuğuna mı, kendisine mi ayıracak?
çalışan kadının evi çalışmayanın ki kadar temiz olamaz.
çalışan kadının evinde çalışmayanınki kadar detaylı yemekler, tatlılar, pastalar olamaz.
......
birde çalışan kadının çocuğu boynu bükük oluyor :çok üzgünüm:
oğlum artık beni geçirirken yüzünü asıyor senağlama

kesinlikle çalışmalıdır kadınlar kendi ayakları üzerinde durabilmeliler.diledikleri gibi yaşayabilmek ve erkeklerin yardımı olmadan da birşeyler yapabileceklerini göstermek için

bayanlar çalışmalı ama kendi işlerini kurup çalışmak daha rahat olur bence,bende senelerdir hem okudum hem çalıştım ve artık çalışmak nefes almak gibi bir şey oldu benim için,uzun tatil dönemlerinde kendimi çok boş hissediyorum,ev işi ve televizyonla vakit geçiremiyorum,çocuğum olunca da çalışmayı düşünüyorum,ayrıca insanın kendi parasını kazanıp harcaması çok güzel ,bunun dışında çalışmasaydım ne şu an oturduğumuz evi alabilirdik ne de arabımızı ve ne de rahat yaşabilirdik,özellikle çocuktan sonra ihtiyaçlar daha da çoğalıyor,planlı ve düzenli bir hayatımız var şimdi ama tabi isteyen bayanlar çalışsın istemeyenler çalışmasın herkesin özgür iradesi , dünya hali neyin ne olacağı başımıza ne geleceği belli olmaz,Allah korusun bir ayrılık ya da eşimin bir rahatsızlığı olsa ayakta kalabilmem ve dimdik durabilmem için çalışmam gerekli,boşanmış nice hemcinslerimiz var,hiç çalışmamışlar doğru düzgün tahsilleri yok,işleri yok iş bulmaları hem zor hemde buldukları işlerden aldıkları paralar çok düşük...

X