Kadınlar araba kullanmayı hep böylemi öğreniyor?

ayrıca boşta bekletsen de sorun olmaz,kimden duyduysan yanlış duymuşsun:):)sadece gaza basamazsın o kadar ,aynı hızda devam eder araba:)
vites çalışmanın en güzel yolu,araba dururken çalışmak.elin de alışmış olur.yola bakarken elin otomatik gider vitese zaten..
araba kullanmak tecrübe işi.sadece acemiyken hızlı gitmemek,riskli işler yapmamak,hız yapmamak falan gerekli..çok kalabalık yollarda panikelersin,boş yollar tercih sebebi..herşey yavaş yavaş olur merak etme:)

Sat arabani al bi otomatik vites keyfine bak.Ne iskence cekiyorsun? Araba kullanamam diyordum cunku cok buyuk bir trafik kazasi gecirdik.Dar sokaklar,yanimdan yakin gecen arabalara karsi cok buyuk korkum vardi..Simdi 1 aydir inmiyorum tepesinden otomatik vitesli aldik babama.Debriyajla vitesle mi ugrasacagima tum dikkatimi trafige veriyorum.Cok sukur korkumu da attim uzerimden.

Bende de aynı şey oldu. Hoca iyisin geçiceksin diyodu hep. Babamla çıkınca sen böyle mi kullanıyorsun, bunu mu öğrendin, daha arabayı kaldıramıyosun vs. Hiç takma. Araba çok farkediyor zaten. Yanında biri hele ki eşinin olması çok etkiler.
İstemezse istemesin o olucak hiç takma

otomatik vitesli araba olucak debriyaj ne yahu hangi devirde yaşıyoruz...Bir bayan ancak otomatik vitesli araba kullanabilir bence ...

otomatik vitesli araba olucak debriyaj ne yahu hangi devirde yaşıyoruz...Bir bayan ancak otomatik vitesli araba kullanabilir bence ...

kızlar agustostan sonra satılıga cıkaracagız arabayı ınsallah
otomatık vıtes almayı dusunuyoruz
fakat suanda araba duz vıtes
sınava kadar duz vıtesle devam artık

buarada @mrs_topuz pekı ya gectınmı sınavı

Hic panik yapmamanizi tavsiye ederim, ne kadar sakin olursanız o kadar rahat kullanırsınız, ben de nisan da girmiştim sınava çok şükür geçtim aldım ehliyetimi. Şimdiden bol şans ve başarılar dilerim.

bir kadın olarak kadınları bu kadar hor görmeniz de garip geldi..ben yıllardır vitesli araba kullanıyorum,çok da zevk alarak kullanıyorum..devirle ne ilgisi var,son model teknolojik arabalar da vitesli olabiliyor neticede..
bir bayan istedikten sonra herşeyi yapar,vitesli araba mı kullanamayacak:)

18 yaşında aynı durumu dayımla yaşamıştım. düz herkes gider geri geri git dedi. o an ilk defa geri gittimişim. adam bir anda canavara dönüp bağırıp çağırmaya başladı. sağ sol darken çukura girdim. ondan sonra da yemin ettim kendi arabamdan başkasına binmem diye. aradan yıllar geçti 29 yaşında kendi arabamı aldım. eşim askere gitti. mecbur sürmk zorundaydım kızı bakıcıya bırakıyordum. hep aynı yoldan yavaş yavaş gittim. zamanla acemilik geçti şimdi rahatım.

ben hiç otomatik kullanmadım. hatta minibus bile kullandım bir sure. bir avukat arkadaş beni minibüsün içinde görünce şok olmuştu. elim o vitesi tutacak benim. elimde tutcak bir şey olmayınca rahat edemiyorum

ben hiç otomatik kullanmadım. hatta minibus bile kullandım bir sure. bir avukat arkadaş beni minibüsün içinde görünce şok olmuştu. elim o vitesi tutacak benim. elimde tutcak bir şey olmayınca rahat edemiyorum
bu da iyiymiş
ben de hiç otomatik kullanmadım çok da memnunum..otomatik olsun illa diye en az 5.000 tl fark da vermek istemem...

cute eşten de hoca olmuyor canım herkesin dediği gibi..
ben ehliyetimi ilk aldığımda kendim çıktım tarfiğe sürdüm hep..yalnız,bekardım zaten o zamanlar..sonra arabamı sattım falan kullanmadım uzun yıllar.neyse evlendim ,sonra doğum yaptım,süt iznim var mecburen kullanıcam araba..ama unutmuşum..eşimle çıktık ayyy kavga kıyamet..bıraktım yol ortasında adamı....daha da beraber binmedim..kendi kendime pratik yapıp öğrendim..sonra da kendime araba aldım:):)

Eveet hem de bir kere de :) ve aşırı heyecanlanmıştım. Geçersin bence.
Ama ben şimdi kullanamıyorum çalışmam lazım yani babamla olmuyor.Hocayla çalışıcam bir iki ders.

Kesinlile otomatik araba..düz kullananlara lafim yok tabi...iki araba düzdü korka korka kullaniyodum hatta eeim kavgayla araba kullandiriyodu illa ogren diye ben korku ve isteksizlikle yanasmiyodum...en son otomatik aldi gerçekten cok rahat debriyaj yok istop etme yok...simdi yavas yavas kullaniyorum korku var mi tabi var ama asarim umarim...

son durum ; hersey gayet ıyı
park ederken ayarı veremeyebılıyorum , mesela kaldırma bındırebılıyorum
bu aksam calısma yok yarın aksam 2-3 saat calısıcaz kendı arabamızla
kursun verdıgı ders bıttı astı bıle

İnşallah başarırısın. Benimde eşim kaydımı yaptırdı. PAt diye kayır yaptırınca Ağustos sınavı yakın dedim ve Ekim ayına başlayacağım kısmetse. Vee bende çok korkuyorum. Yaş 40'a geliyor ve her birşeyi kursta öğreneceğim inşallah. Ayy heyecan yaptım.

keske ertelemeseydınız
ılk dıreksyonda kalsanız bıle 10 gunde bır ara sınavlar yapılıyormus ekıme kadar alırdınız bıle dıyebılırım.
160 kısı yazılı sınava gırmısız kursan 99 gecmıs
bakalım kacımız gecıcek dıreksyon sınavını

Ben de babamın yanında kullanırken çok stres oluyorum. Kullanacağım varsa da kullanamıyorum. Sonra babam bana"kendi başına da böyle sürüyosan ohooo bırak araba kullanmayı" der hep
Halbu ki,iyi de araba kullanırım yani

Geri geri kullanırken arkaya dönmenize gerek yok. Sağ sol ayna yardımıyla daha rahat kullanırsınız. Ben hiç arkaya bakarak geri gitmedim,bana rahat gelmiyor ya. Kolu atacaksın,kafayı çevireceksin falan,ohooo

Bayan için gerçekten en kullanışlısı otomatik araba. Çok stres yapmayın,pratikle daha da ustalaşırsınız. Ve mümkünse eşinizle çalışmayın. Daha da stres oluyorsunuz ve öğrenemezsiniz. Kendinize güvenin ve daha sık pratik yapın. Yakın mesafelere tek başınıza gidip gelmeyle başlayın ilk bence.

Kullanmakta sorun yok da,Ben hala adam gibi parakedemem mesela

Kendinize güvenin bence. İnşallah başaracaksınız. Benim ertelemem mecburdum gibi. işlerimin yoğunluğu denk geliyor birde aynı hafta düğün dernek yani koşturmaca ile geçecekti. Sakin sakin kursta eğitimimi almak istedim. İnşallah bende öğrenirim ve de alırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…