Kadınlar araba kullanmayı hep böylemi öğreniyor?

Kendinize güvenin bence. İnşallah başaracaksınız. Benim ertelemem mecburdum gibi. işlerimin yoğunluğu denk geliyor birde aynı hafta düğün dernek yani koşturmaca ile geçecekti. Sakin sakin kursta eğitimimi almak istedim. İnşallah bende öğrenirim :) ve de alırım.

son durum ; hersey gayet ıyı
park ederken ayarı veremeyebılıyorum , mesela kaldırma bındırebılıyorum
bu aksam calısma yok yarın aksam 2-3 saat calısıcaz kendı arabamızla
kursun verdıgı ders bıttı astı bıle :KK43:
Kendi arabanızla çalışırken başka bi tanıdığınız varsa sakin ya da iyi kullanan onla çalışamaz mısınız? Daha iyi oluyor ben br kaç kere halamın kızı ile çalışmıştım çok yardımcı olmuştu.
Bir de park ederken şöyle bişey deneyebilirsiniz. kendinize göre mesafeler belirleyin çok dikkatli bi şekilde. Benim kurs hocam sınav yerinde çalışırken mesela şu direğe kadar git ordan geri gel diyordu. sınavda dubaların arasına yanaşılıyor di mi sizinde? Benim hocam dubaya yakın dur daha kolay olur diyordu. öyle geri geri gelin mesela. çok anlatamadım ama belki yardımcı olur :/ çalışırken bi bakın ona derim.

otomatik vitesli araba olucak debriyaj ne yahu hangi devirde yaşıyoruz...Bir bayan ancak otomatik vitesli araba kullanabilir bence ...

O sizin hüsnü kuruntunuz :)

Bir kadın olarak, çoğu erkeğin tökezlediği yokuşlarda düz yolda kalkar giibi rahat kalkıyorum manuelde..

Manuel ile öğrensin herkes araba kullanmayı ve trafiğe çıkmayı..
Otomatik vitese sonra geçersiniz..

Yarın bir gün acil bir durumda manuel kullanmak zorunda kalırsanız apışıp kalırsınız.

Tam sabah bu konuya cevap yazıcaktım az önce arabayı park ederken ön tamponu fena sürttüm..çöktü sağ taraf eşim çok üzüldü araba yeni gözü gibi bakarnapıcam bilmiyorum yok yere kaza oldu tam park ederken araba öne doğru hafif kayınva göçtü içeri..yoksa ben de iki yıldır sorunsuz kullanıyordum hem de manuel..

Ya ben çok üzüldüm şimdi 22 Ağustos'ta gidicem tekrar. Parkta hiç sorun yaşamıyordum normalde:KK43:

otomatik vitesli araba olucak debriyaj ne yahu hangi devirde yaşıyoruz...Bir bayan ancak otomatik vitesli araba kullanabilir bence ...

Hangi devirde yaşıyorsunuz, bu nasıl bi yorum :) kadınların sol ayağı falan mı eksik ? Biz manuel vites kullananlar size göre kadın sayılmıyoruz sanırım. La havle. Kendinizi kısıtlaya kısıtlaya....

Arkadaşlar kalanlar için bir dahaki sınav tarihleri hangi günler?

saçmalığın daniskası.
niye kendinizi bu kadar ezikliyorsunuz?
ben de dahil çok kadın manuel araç kullanıyor, üstelik şahsi fikrim düz vitesli araba kullanamayanları araç kullanıyor saymıyorum.

selamlar :)
sınav gunu zaman daralcıkca acayıp derecede heycanlandım. arabaya bındıgımde hersey cok yavas ılerled ımzayı attıktan sonra kı ımza atarken ellerım nasıl tıtrıyordu . hersyeı yaptım ve gayet rahat kalktıktan hemen sonra benı sagda durdurup park et dedı :KK70: emnıyet serıdıne bende arabayı durdurdum kapattım herseyı tamam kalk dedı
normalde 2 veya 3 turda park yapılması gerekırken ılk turda park yaptırdılar bana ve o heycanla nasıl oldugunu anlamadan bıle muntazam park etmısım
yanımda oturan gorevlı cok cok ters ıdı suratsız soguk. arkadakılerde onun golgesınde kalmıs gıbıydıler. daha sonra daha ılk turu bıtıremeden kaza olunca onumuzde bana suradan gec dedı ve baska bır yola gırdık ters yon u donusuyle oradan dondum sımıde buradan dedı orasıda ters yon ıdı ıkı buyuk yapı market arası dıyım buraya. ama artık ecel terlerı dokuyorum 25 mt gerı gerı gıtmeyıde o alanda yapamadım cok kalabalıktı yol kenarında vırajda yaptık ılk tur bıtmeden hepsını yapmıstım daha sonra bos turladık ama turlamakta kolay degıl. cok kalabalık onune gecen ustune gelen kazalar fılan derken arap sacıydı ortalık. ama sonuc olarak ben sınavı gectım :eek:

Hangi devirde yaşıyorsunuz, bu nasıl bi yorum :) kadınların sol ayağı falan mı eksik ? Biz manuel vites kullananlar size göre kadın sayılmıyoruz sanırım. La havle. Kendinizi kısıtlaya kısıtlaya....
yakında manuel vitesli arabalar kalkıcak diyorum ayrıca ben manuel kullanamıyorum çoğu kadında benim gibi manuel kullanan kadınlara saygım sonsuz gerçekten nasıl kullanabiliyorsunuz ?

saçmalığın daniskası.
niye kendinizi bu kadar ezikliyorsunuz?
ben de dahil çok kadın manuel araç kullanıyor, üstelik şahsi fikrim düz vitesli araba kullanamayanları araç kullanıyor saymıyorum.
ben kullanamıyorum rahtsızım ancak otomatik vitesli kullanabiliyorum. Demek ki ben araç kullanamıyorum size göre :)

sınav gunu zaman daralcıkca acayıp derecede heycanlandım. arabaya bındıgımde hersey cok yavas ılerled ımzayı attıktan sonra kı ımza atarken ellerım nasıl tıtrıyordu . hersyeı yaptım ve gayet rahat kalktıktan hemen sonra benı sagda durdurup park et dedı :KK70: emnıyet serıdıne bende arabayı durdurdum kapattım herseyı tamam kalk dedı
normalde 2 veya 3 turda park yapılması gerekırken ılk turda park yaptırdılar bana ve o heycanla nasıl oldugunu anlamadan bıle muntazam park etmısım
yanımda oturan gorevlı cok cok ters ıdı suratsız soguk. arkadakılerde onun golgesınde kalmıs gıbıydıler. daha sonra daha ılk turu bıtıremeden kaza olunca onumuzde bana suradan gec dedı ve baska bır yola gırdık ters yon u donusuyle oradan dondum sımıde buradan dedı orasıda ters yon ıdı ıkı buyuk yapı market arası dıyım buraya. ama artık ecel terlerı dokuyorum 25 mt gerı gerı gıtmeyıde o alanda yapamadım cok kalabalıktı yol kenarında vırajda yaptık ılk tur bıtmeden hepsını yapmıstım daha sonra bos turladık ama turlamakta kolay degıl. cok kalabalık onune gecen ustune gelen kazalar fılan derken arap sacıydı ortalık. ama sonuc olarak ben sınavı gectım :eek:
Hayırlı olsun ehliyetin:KK9:Tebrikler.

Hayırlı olsun.
Bunları okuyunca dedim iyiki eski sistem sınava girip almışım zamanında. Geri gitme park filan yoktu misti mis.2010da mi ne almıştım o zaman da diyorlardı sistem değişecek al hemen.
Ehliyeti aldığım gibi düz vitesi sattirip otomatik aldirdim zimmetime geçirdim. Daha da hiçccc isim olmaz düz vitesle .zaten üst segment arabalar da hep otomatik çıkarıyor artık. Bitecek yavaş yavaş düz vites.

teşekkür ederim kızlar
sınav cok zor idi, adam bırde bana gıcık oldu sanıyorum kı benı ters ters yerlere sokup durdu yanı bellırlı alan uzerınde goturmedın benı herhalde aman bu kolay lokma yerız bunumu dedı ne deıdyse :)

ama bundan sonrası muhım yavas yavas mahallede bakkala cakkala gıdebılırım artık dımı markete fırına?

Araba kullanmak yetenekle değil psikomotor becerilerle ilgilidir ve psikomotor beceriler geliştirilebilir,en basiti ayakkabı bağlamaktan yemek yapmaya kadar...
Dert etmeyin 2 aya kalmaz yolların ustası olursunuz.

teşekkür ederim kızlar
sınav cok zor idi, adam bırde bana gıcık oldu sanıyorum kı benı ters ters yerlere sokup durdu yanı bellırlı alan uzerınde goturmedın benı herhalde aman bu kolay lokma yerız bunumu dedı ne deıdyse :)

ama bundan sonrası muhım yavas yavas mahallede bakkala cakkala gıdebılırım artık dımı markete fırına?
bence en güzeli tek başına önce yoğun olmayan trafikte pratik yapmak..sonra kendine güvenin geldikçe,ege yi de alıp gezersin:KK66:

bence en güzeli tek başına önce yoğun olmayan trafikte pratik yapmak..sonra kendine güvenin geldikçe,ege yi de alıp gezersin:KK66:
sıtelerde oturuz bız mahallenın ortasındayız ve basınak adar epey bı yol var :KK70: ıste o arada gıdıp gelebılırsem ne guzel olur. kımseye carpmadan etmeden tabı

X