Kadınlar araba kullanmayı hep böylemi öğreniyor?

:) ben o kadar zor aldım ki ehliyeti puan sistemi yeni değişmişti. hocalar ufacık hatanı yakalayıp bırakıyodu ama ben gayet güzel kullandığıma inanıyorum ki hocalarım çok destek oldu dilekçeler yazdırdılar falan yaklaşık 2 yıldır ehliyetim var :KK70: bazen öyle komik hatalar yapıyorum ki babam bağırıo :KK70: insan yanında biri olunca feci geriliyo ama yalnızken schumacher gibiyimdir. Arabayı park ettiğim yerde sıkıştırmışlar 5 dk içinde oturup sahipleri gelsin diye bekleyip sinirlenip çıktığım günden beri her şeyi yaparım ben :KK70: Ve sana tavsiyem her arabanın vites geçisi freni gazı farklıdır sadece kurs arabanla çalış sınav günü sıkıntı yaşama Başarılar...

Selamlar
uzun zamandır istediğim bişey için bu kadar bocalamamıştım.
Malum temmuz 25'te direksyon sınavı var , bende yeni ders almaya başladım.

kurs yerinin arabası hyundai getz dizel, çok kolay kalkıyor ufacık bir araba . arabayla bütünleştiğimi hissetmiştim.
ilk ders 1-2 ve 3 vitesi çalıştık , sorunsuz kaldırdım durdurdum .
dün direskyon dersim ertlenince eşim ve kardeşiyle çıktık. eşimi yol üzerinde bırakıp çalışmaya başladık herşey güzel başladı , 2-3 tur attık , durdum kalktım eşimi aldık arabaya . vvvvvzzzz

geri geri gidelim dediler , yok arkaya bakmam gerek ben arkaya bile dönemedim kasmadım ama vücut yapım buna uygun değil gibi sanki. geri geri bir iki kere gittim hızlı oldu dediler. üçüncüde sol kolumla direksyona bastırıp korna caldıgını duyunca ödüm koptu bıraktım herşeyi, pedalları filan .

işler tersine döndü eşimin aynadan bana baktıgını gördükce panikledim panikledikçe şaşırdım, şaşırdıkca dahada şaşırdım neredeyse arabayı kaldıramamaya başladım neredeyse değil büsbütün öyle.

benim arabamda ford fiesta dizel. o kadar hantal geldiki bana , pedallar sanki sert . kalkcam kalkamıyorum kalksam ip gibi tutuyorum yolu . araba azer bülbüle döndü titretip durdum.

etkilendikçe etkilendim anlayacağınız. ve sanki korkuyorum şimdi.
artık her aksam arabayla cıkmaya karar verdık hafta sonu ıkı gun kurstakı hocamla egıtım var ama bu aksam ve yarın aksam esımın kardesıyle cıkacagız esım olmadan.

gecen hafta kurstakı dersten sonra kı gun markete gıdecektım baktım araba kapının onunde 2 sokak arkadaya gıdecektım , gıdebılecek gıbı hıssettım ama arabayı almadım tabı. keske alsaydım dedım hep . sımdı ıse ıyıkı almamısım kım bılır napacaktım yolda dıyorum.

butun herkez boylemı yaptı ? kurs hocam sen kesın gececeksın sınavı demıstı bazılarının ıcınde var sen oylesın demıstı, ama ben olmadı kı dun aksam nasıl morelım bozuldu hele benden sonra esımın oturup arabayı gayet kaldırıp eve gıtmemız o kadar zoruma gıttı kı aglayacaktım.

bu bı yetenek meselesı mi?

ve bu arabaların bir çalışma prensibi yokmu?

arabayı her türlü kaldırıyorum şöyle.

debriyaj , yarım debriyaj , motordan ses gelsin freni bırak . debriyajıda bırak daha sonra gaza bas.
debriyaj , freni komple bırak, gaza basarken debriyajı cek.

Benden yolların ustası olacak potansıyel var mı acaba?
Canım ben de 25 Temmuz da gidicem sınava bizim kursta da Hyundai i20 kullanıyoruz çok çabuk kavrıyor debriyaj fren. Hoca bana da sen çok iyisin dedi. Geçen gün gaza geldim mahalle içinde eşimden aldım arabayı bizim araç Opel çok sert geldi bana da stop ettirdim,yokuşta kaldım. Panikledim, kurstaki Arabanın debriyajı ile bizim araba Arasında dağlar kadar fark var. Yolda verdim eşime arabayı geri. Hocaya anlatınca başka araçla çalışma ehliyeti alınca boş alanda o arabaya alışıp geçersin dedi. Kurstaki arabayla baya baya yola çıkıyorum, alışmakta alakalı. Şimdi bizim arabayla sırf park çalışıyorum.

cesaretin kırılmadıkça neden olmasın kiii zaten erkeklerin şu kafalarındaki bayandır bu .. demelerine sinir oluyorum.. onu kırmak için aldım bende ehliyetimi .. çok şükürde sürüyorum 1 sene olmadı ama bunada şükürr.. ankara yokuşlu hep.. zorlanıyorum bazen ama olacak o kadar.. inanırmısın.. ben de sınava girdim eşim kazanamazsın dedi.. hocayla çalıştık.. sonra eşimle eşim hala alamazsın dedii.. sonra morting oldu tabii.. :KK48: bazen beni sinir etsede.. artık tek başıma bir yerlere gider oldum.. cesaretini kimsenin kırmasına izin verme .. sana tavsiyem kendine güveniyosan yakın yerlere git tek başına.. ben babamın arabasına bindim tuhaf geldi.. ışıkta geriye gitti araba ve arkadakine tostum bişey olmadı.. sonra anneme dedim aramızda kalsın babam ve eşim duymasın :KK48:.. sonra cesaretim kırıldı.. bikaç gün sonra tekrar dedmki baba arabayı ver yakın bi yere gitcez al dedii sürebilirsen.. bende tamam dedim.. annemede park yerinden çıkarsak gideriz yoksa gidemeyiz dedim.. ve çok şükürr gittik park ettim 2 kere oralardada ve geldik..

Ne babadan ne esten araba ogrenilmezz.Ablam ehliyet alacak ama ayri bir hocadan ogrenecek cunku erkekler aninda yollarin ustasi olsun istiyorlar.Birazda bayan diye pek guvenemiyorlar e haklilarda simdi biraz cunku ozellikle otobanda genelde cok acemi davraniyor bayanlar:KK43: Ama siz aldirmayin ve esinizle trafige cikmayin :KK19:

cogu kısı kurs arabanın dısında calısma demıs ya ıste bayram fılan araya zaman gırecek bende araba arabadır ayol dıye asılmaya calısıyorum ama dogrumu yapıyorum bılmıyorum
yazılanları okudukca heveslendım
5.30dan , 7 kadar calısacagım bugun kaynımda zıra.
kaynım sınırlensede bana sesını cıkaramaz :) ote yandan oda 21 yasında heveslı yanı oda.
hos ben gercı bana ogretmezsenız butun arabaları sattıracagım toplu tasıma kullanacagız dıye bagrıstım ortalarda ama bakalım.
bırde ıtıraf etmelıyım kı arabayı kacırasım var :KK70:

eşim bir anda dediki
vites değiştirirken neden gazı bırakmıyorsun
yahu dedim söyledinmi bilmiyorum yani bırakmam gerektiğimi.

bilmiyorum ya küçük düşmüş gibi hissettim , eşimle olmayacak olduğunu biliyoruz o sebeble hocadanda ders alıyorum .
ama tek başıma bir araziye gitmem çok zor. ne dersinzi hafta sonu erken saatte arabayı mahallede turlasam mı? sabah 7 gibi.?

hem o gune kadar 2 aksam daha ders gorecegım.

buarada esım ehlıyet almamı hıc ıstemıyodu cok dırendı sureklı sen kendını öldürürsün atarsın bir kenara diye hevesimi kırdı sonunda babası beni kursa yazdırdı da . mecburen basladım. sımdı birşey soylemıyor otomatık alacagız sana dıyor ama.
inanmıyor ki yapabileceğime
Hey gidi gunler 14yasinda araba kullanmayi babamdan ogrendiydim rahmetli sagolsun sakin sakin otururdu yanimda :KK66:aradan 6yil gecti ehliyet aldim arabam yoktu babam rahmetli oldugu icin 6yil araba kullanmamistim ama unutmamisim aldim kolayca ehliyeti
Sonra 24yasinda ilk arabami aldim 6yasinda bmw.benim icin o kadar buyuk bir basariydi ki onun parasini denklestirmek.arabayi galeriden aldim eve nasil gidicem yillardir direksiyona oturmamisim diyordum tirsa tirsa bindim
Dedim yaaa ne gitcem eve gideyim biraz dag deniz gezeyim
Ciktim trafige
Sehir disindaki yollarda alistirmalar yaptim tek basima
Sonralari yanima annemi aldim o da omru boyunca direksiyona oturmamis:KK66:
İki kadin dolasa dolasa ogrendim
Simdi kamyona binsem alir gotururum cok sukur :KK66:
İste sana bir kadinin arabayla imtihani canim
Hadi Allah kolaylik versin

Araba ehliyetine niyetlenipte alamayan duymadim hatta hatadan yapsan veriyorlar :)) ilginc ama ehliyet alan herkes araba kullanmayi bilmiyor

Neyse panikten dolayi insanin kafasi gidiyor bazen ben panikledigimde kontagin yerini sasirmistim -.- sakin olmak iyidir
Esinizle calismayin

ben kullanacagım yanı arabam var asılmayı bırakmayı dusunmuyorum
bır yere gıdıyorum taksıyle gıt gel dunya para verıyorum esyaları bırakamıyorum zor ıs
ote yandan cocuklara cekelene cekelene valla bıktım artık

bbuarada bende dun bı ara gazı bulamadım yok allah frenden asagı dustum :KK70:
neyse durdup tabı frenlede baktım asagı gaz pedalı orada :KK49:

Isin ozu kocadan hoca olmazzzzzzzz
Esim de ben de yeni ogreniyoruz.
Ben kullanirken hiiiiic susmuyor cenesi
O kullanirken ben gik demiyorum.
Korkma bu kadar beni de panikletirsin hata yaparim diyorum. Ama icten ice hic paniklemiyorum.
Bakis acini degistir. Ben usta sofor muyum tabi hata yaparak ogrenecegim de. Kurs hocan hakli ona kulak ver. Gurura kapilip soguma arabadan. Cesaretli ol iki sokak oteye markete de ilk firsatta git. Basarilar.

Araba ehliyetine niyetlenipte alamayan duymadim hatta hatadan yapsan veriyorlar :)) ilginc ama ehliyet alan herkes araba kullanmayi bilmiyor

Neyse panikten dolayi insanin kafasi gidiyor bazen ben panikledigimde kontagin yerini sasirmistim -.- sakin olmak iyidir
Esinizle calismayin
malesef artık bırakıyorlar.. kıştan beri yeni değişiklikler oldu ehliyette.. ve banada vurdu... artık yokuş çıkartıyorlar.. park ettiriyorlar sınavda.. ve her yerde bir gözcü duruyor.. denetimi sıkılaştırmışlar.. ben aralıkta aldım ehliyetimi.. ve toplan alan 10 kişi falan olduk..

malesef artık bırakıyorlar.. kıştan beri yeni değişiklikler oldu ehliyette.. ve banada vurdu... artık yokuş çıkartıyorlar.. park ettiriyorlar sınavda.. ve her yerde bir gözcü duruyor.. denetimi sıkılaştırmışlar.. ben aralıkta aldım ehliyetimi.. ve toplan alan 10 kişi falan olduk..

Valla benim kuzenim gecen sene aldi ehliyet arabayi kac kere stop ettirmis ,biseye basicam diye silicekleri acmis filann adam demis gecmis gecmiste kalmistir onumuze bakalim :KK70: ve al sana ehliyet

Bu tarz bir sistemin verdigi belgeleri alan kisilerle ayni trafikte oluyoruz ya Allah korusun
Birazcik iyilestirildiyse ne guzel

kızlar hepınızın yazdıklarını okuyorum cokta hosuma gıdıyor
demek kı boyle boyle olacak
sonucta ılk defa yemek yapar gıbı dusunmem gerek belkıde

Valla benim kuzenim gecen sene aldi ehliyet arabayi kac kere stop ettirmis ,biseye basicam diye silicekleri acmis filann adam demis gecmis gecmiste kalmistir onumuze bakalim :KK70: ve al sana ehliyet

Bu tarz bir sistemin verdigi belgeleri alan kisilerle ayni trafikte oluyoruz ya Allah korusun
Birazcik iyilestirildiyse ne guzel
:KK48:.. Aminn ..Allahh korusun dedigin gibi.. şimdi ehliyet sınavı kolaylaştı.. 3 dersti benim girdiğimde ve 3 dersin hepsi bir puanlamaydı.. eskiden 3 ders ayrıymışş o daha zor mesela.. nedetimciler zaten not alıyorlarmışş. hataları öyle buluyorlarmışş.. yoksa gözcüler geçiriyor zatenn.. inşallahh cute sende alırsın biran önce .. başarılarr Allah yardımcın olsunn.. sana cesaret versinn.. benim eşim ben stop etsemde indirmezdi beni çok çektirdii incem yapamıyorum diyorum hala yapıcaksın trafik kitlense bile diyorr.. :-)

benimde eşim indirmiyor beni
sert sert
kapa kontağı
çalıştır bir daha
cek ayagını
karsıya bak
bas gaza
basssanaaa
ay cok kabus gıbıydı dedıgım gıbı aglayacaktım o kadar kotu hıssettım kendımı.

onumuzdekı 4 gunde calısacagım belkı haftaya hersey daha guzel olur

kızlar hepınızın yazdıklarını okuyorum cokta hosuma gıdıyor
demek kı boyle boyle olacak
sonucta ılk defa yemek yapar gıbı dusunmem gerek belkıde
canım bak ben ehliyeti alalı yıllar yıllar oldu şimdi direksiyonu elime alsam senden beter olurum takılma ite kaka şoför olunur zaten..
dün bir hatun gördüm çev re yolunda mesai çıkışı kocası araba öğretiyor millet kornaya dat dat basa basa mafetti kız aşırı heyecandan direksiyonu bıraktı adam tutuyordu direksiyonu görünce koptum gülmekten dedim yazıııık...:KK70:
yalnız güldüğüm arabayı kullanamayışı değildi be arkadaşım yürek mi yedin ramazan ayında mesai çıkışında işlek çevre yolunda araç mı kullanılır..vallahi ramazan kafasıyla en az 3-5 kişiyi arabasından indirmiştir..ya ramazandan sonraya bırak ya da daha işlek olmayan saatlerde başla sonra giriş işe..:KK66:

benimde eşim indirmiyor beni
sert sert
kapa kontağı
çalıştır bir daha
cek ayagını
karsıya bak
bas gaza
basssanaaa
ay cok kabus gıbıydı dedıgım gıbı aglayacaktım o kadar kotu hıssettım kendımı.

onumuzdekı 4 gunde calısacagım belkı haftaya hersey daha guzel olur
benim babam daha anahtarı çevirmeden bağırtma şu motoru diye bağırmaya başlardı ..arabayı sakin adamla öğrenecen bizde herkese büyük dayım öğretti adam aşırı rahat..bana zamanı yetmedi kulakları hasarlı artık mecbur kursa gittim ben..

telaş etmeyin, öğreneceksiniz. ama size tavsiyem kurstaki eğitimi tamamlamadan eşinizle başka arabada çalışmayın. bu hem motivasyon kırıcı hem riskli. ben gayet güzel öğrendim, nasıl mı? öğrenirken bekardım:KK48: yakının olan bir erkek olayı sadece zorlaştırır, ne kadar anlayışlı sabırlı olsa da sen kasılırsın

canım bak ben ehliyeti alalı yıllar yıllar oldu şimdi direksiyonu elime alsam senden beter olurum takılma ite kaka şoför olunur zaten..
dün bir hatun gördüm çev re yolunda mesai çıkışı kocası araba öğretiyor millet kornaya dat dat basa basa mafetti kız aşırı heyecandan direksiyonu bıraktı adam tutuyordu direksiyonu görünce koptum gülmekten dedim yazıııık...:KK70:
yalnız güldüğüm arabayı kullanamayışı değildi be arkadaşım yürek mi yedin ramazan ayında mesai çıkışında işlek çevre yolunda araç mı kullanılır..vallahi ramazan kafasıyla en az 3-5 kişiyi arabasından indirmiştir..ya ramazandan sonraya bırak ya da daha işlek olmayan saatlerde başla sonra giriş işe..:KK66:
vay be guzel aslında
yanı demek kı o hatun durup kalkabılıyor. zıra mesela kalkacaksın kalkamıyorsun yapıstırırlar bır tane arkadan .
benım calıstıgım yer dedıgım gıbı sınav yerı benım gıbı calısan cok var
bırı sagda patınaj cekıyor oburu araba park ederken kaldırıma cıkıyor ben arabayı sallayıp duruyorum
baya eglencelı bır ortam bızımkı

kayınlarım bana bagıramaz :KK70:
yanı en azından ben oyle dusunuyorum
bırde beraber oldugum adamın benım zayıflıgımı gorsun ıstemem ne demek arabyı tıtretmek kaldıramamk aaa

Benim kurs aracimda toplu ufak tefek bseydi hic sorun yasamazdim babamin arabasi da fiorina ona binince hele bide yanimda babam varsa kesin bi aksilik olurdu. Simdi babam bana kurs arabam gbi araba aldi kimseye ihtiyac duymadan istedgm heryere gdebiliyorum. Ama bide yanima babami oturt bak elim ayagim birbirine griyo bildigimi unutuyorum bu biraz psikolojik sanirim ben ne zaman babamla bnsem byle oluyorum arabadan degl sanki cnku babam yokken onun arabasini bile park edebiliyorum o varken hersey kayboluyo bi sure sen alistrma yap esin olmadan ama onunlaykende sur yoksa bu byle kaliyo

X