Kadının Imkanlarıyla..

Ben de bazen arkadasim adına endiseleniyorum aslında. Evet kadının imkanlarıyla gelecek kurulur diye düsünüyorum ama pişman olur da maddi manevi sıkıntı çeker diye de korkuyorum
kaç yaşında acaba 30 üstuyse acaba evlat sahibi olma istegı ağır bastı da ondan mı evlenmek istiyor hiç bir kadının hata yapmasını ıstemem evlılıkte bıtırmesi zor sonraları sıkıntılı çünkü

Evet haklısınız sanırım bir de işin iş yürümezse kısmı var.

Evet 29 yasinda. Acaba hormonlarinin etkisi mi dersiniz

Evet 29 yasinda. Acaba hormonlarinin etkisi mi dersiniz
annemden örnek vereyim şimdi 70ınde. 26 yaşında çevre baskısıyla maddıyatı kendi ailesinden kat kat duşuk ama iş sahibi babamla evlendi ve daima sorun oldu bu evlılıkte roller değişti maddi herşeyi kadından bekler oldu ve sonuç 7 yılda boşanma .erkek güçlü olmalı bıraz kadından ya da en azından eşit sorun yıllar içinde mutlaka çıkıyor.açtıkları iş batsa bırbırlerıne gırerler ve arkadasınız şunu der:sen benim ne zorlukla bırıktırdığım paramı batırdın.biz batırdık demez sen batırdın der.ıyı duşunsün umarım herşey dilediği gibi olur

Umarım.. Cok tesekkur ederim yorumunuz ve yorumlariniz icin..

Umarım.. Cok tesekkur ederim yorumunuz ve yorumlariniz icin..
rica ederim her kadın evlenmek aile kurmak ister arkadasınız da bunun çabasında geç olmadan ama yaşı henüz gençmiş acele etmesin biraz daha görüşsün adamla emin olsun ailesiyle vakit gecirsın erkek ailesi de çok çok onemli

Haklisiniz gercekten cok önemli. Kk da bunu daha iyi anladim mesela ben :)

29 yaşında bir kadının nasıl oluyor da birikimi oluyor ama 29 yaşında bir adamın birikimi yok?

Eğer adam sorumluluk sahibi ise teoride dediğiniz şey olur.

Ama 18 yaşında adam, birikimi yok deseniz daha anlaşılır iken 29 yaşındaki adamın neden birikimi olamadığı kafamda soru işareti oluşturdu.

Ayrıca kendi işlerini kurma gerekçesi olarak vasıflı olmamaları ve sürekli iş değiştirmeleri demişsiniz. Vasıfsız olmak kötü bir şey değil ama istikrarsız olmak bana göre kötü. Yine kafamda acaba iş mi beğenmiyor ya da zoru görünce kaçıyor mu soruları belirdi.

İyice tanımak lazım. Niyetleri bilmek lazım.

Ben kesinlikle sıcak bakmıyorum. Erkeğin en azından aynı durumda olması gerektiğini düşünüyorum. Bir erkek bir kadının imkanlarını kullanıyorsa çok gurursuz ve çıkarcı gelir bana. Davul bile dengi dengine. İmkan sağlama konusunda erkek bi tık önde olacak. Erkekler çocuk doğurmaya ve belli bir yaşa getirdiği gün fikrim değişir.

Arkadasimin birikim dedigi ailesinden kalan bir mirasmis anlattigina göre. O da üzerine ekleyebildigi kadar eklemis kendi calismalariyla. Adamin da hic birikimi yok degilmis ama bir iş ya da ev kuracak kadar degilmis. Ay ne zor işlermiş ya

Erkeğin kadından bir basamak iyi durumda olmasını tercih etmek??!

Arkadasım adamın ev işlerine de yardımcı oldugunu söylüyor. Ki ikisi de cok caliskan insanlar.
Ne güzel işte önemli olsn zaten hayatı beraber paylaşmak .
Mesela bizim patron zamanında normal bir işçi çalışanmış Karısı çok zenginmiş kadın sermaye koymuş işyeri açmışlar adamda gece gündüz çalışmış çalışkan bir adam zaten sonra almış yürümüşler . Şu an adam Çalışıyor sermaye Kadından ama ne fark eder adamında çok emeği var .

Kadın kocasının imkanlarını kullanınca, adamın parasını yemiş olmuyor da, neden tam tersi durumda erkek kadının parasını yiyor olsun? Burada asıl önemli olan, insanların birbirlerini çok sevmeleri, çok güvenmeleri, iyi niyetli olmaları ve iki tarafın da ellerinden geleni yapmaları... Birinin elinden daha azı gelir, diğerinin daha çoğu gelir. Karşınızda iyi, dürüst, birlikte yaşlanmaya değecek bir insan olduğunda, kimin ne kadar parasının olduğu önemini yitirmeli. Çünkü artık her şey, senin, benim değil, bizim olmalı. Ben böyle düşünüyorum. Ne biçim erkek diye düşünen insanlar, ne biçim bir kafaya sahipler asıl. Erkeklik ya da kadınlık ölçüsü, gelire mi endeksli?

Teoride neden olmasın derdim. Ama işin içinde insan faktörü var. Toplum binlerce yıldır bazı gelenekler ortaya koymus bunlar insanın bilinçaltına kazınmış durumda. Biz istediğimiz kadar ne olacak canım gönüller bir olsun yeter ki desek de pratikte mümkün olmuyor. İstisnalar tabi ki de var. Ama genelde erkekler maddi durum açısından daha aşağıda olunca içten içe komplekse giriyorlar. Farklı davranışlar sergiliyorlar. Bir de kadın faktörü var adamı bunun icin aşağılar mi mesela? En ufak kavgada bunu öne sürer mi?
Hulâsa toplumda bir konuda önyargı varsa altında birçok yaşanmışlık barındırır. Önyargılı yaklasalim demiyorum ama toplumsal tecrübeleri göz ardı etmeden dikkatli bir gözlem yapılmalı. Kadın kendine ve erkeğe güveniyorsa olabilir ama gözü kapalı davranmamali

Ben de tamamen sizin gibi düsünüyorum.

Canim gayet de guzel kurulur cok guzel de kurulur.

Karsindaki iyi niyetli duzgun bir insansa neden olmasin hayirli olsun.

Cevrendekilere kulak asma oyle diyenler en kotusunu yapiyor hatalari daha kotu oluyor.

Es adayinin maddiyati iyi olsa yine bir kulp bulup yorum yaparlar onlarin elestirisi bitmez.

Tesekkür ederim yorumunuz icin :). Ben de sizin gibi maddiyatı sorun olarak görmüyorum adam güvenilir ve caliskan olduktan sonra..

Yeni mi tabisiyorlar? Beraberlikleri ne zamandan beri var? Is konusunu ne zaman konusmuslar? Yani bunlar onemli bence. Tanistilar 1 ayda asik oldular hopp kadin dedi ki bende para var evlenelim is kurariz dert etme bi bakmissin adam dolandirmis. Hani emin olmak lazim demek istiyorum. Biz ilk evlendigimizde hemen hemen herseyi ben aldim yaptim. Ayri meslek gruplarindayiz esim henuz stajyerdi. Staji bitti borcun arasinda bi de ona ofis actik ettik. 2. Ayinda benim maasimi gecti kazandigi. Ha gecmeyedebilirdi ama 1 kurus kazansa getirdi evimize borcumuza ihtiyaclarimiza harcadi. Hani bu tarz bi durumsa adamdan eminse ask sevgi varsa tamam ama iliskinin detayini bilmeden yorum yapmak sacma.

2 yıldır birlikteler. İş açma konusu 1 2 aydır konusuluyormus aralarında. Haklısınız cok iyi tanımak güvenmek gerek tabi. Mutluluklar dilerim size de eşinizle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…