Kadının Imkanlarıyla..

Benim için önemli olan maddi kazançtan çok eğitimdir. Eğer kadın eğitimli, adam eğitimsiz ise adamın ister yatları katları olsun o evlilik çok sıkıntılı oluyor. Yakın akrabalarımdan görüyorum çok zor, çok sıkıntılı, ayrı dünyalar. Ama eğitim seviyeleri denk ise kadının maaşı mı çok adamın maaşımı, çok da önemli değil. Sonuçta ne mühendisler biliyorum odtülü adam askeri ücretle çalışıyor. Karısı da daha düşük puanlı lisans bitirmiş ama şans gülmüş dolgun maaşlı işe girmiş. Bunda hiç sorun yok. Daha güzel bile, eve daha fazla para girer, katkı artar.

Merhabalar sevgili kk üyeleri.. Bir konuda fikrinize danışmak istiyorum.. Sizce erkeğin geliriyle birikimiyle ya da imkanlarıyla bir hayat kurulduğu gibi yanlizca kadının imkanlarıyla bir gelecek kurulabilir mi? Örneğin; güvenilir iyi niyetli bir adam, ancak kazandıgı ile hayatını devam ettiriyor. Yine güvenilir iyi niyetli bir kadın, birikimi var ve kendi birikimiyle iş kurmak evlenmek vs. istiyor. Ancak çevre baskısı görüyor. Klasik şeyler işte erkeğe paranı mı yedireceksin, senin imkanlarınla bir hayat kurulmasına gurur yapmıyor mu vs. ne bicim erkek... Ben kadını da adamı da yakından tanıyorum cok sevdigim arkadaslarim. Ben de tam tersi erkegin imkanlariyla hayat kuruldugu gibi kadinin imkanlariyla da kurulur diyorum. Önemli olan erkegin güvenilir olup olmadigi diyorum.. İş yerini sen kurarsin ama o alır çaliskanligiyla zirvelere taşır diyorum. Vs. vs. Bilmiyorum dogru mu düsünüyorum ama. Sizler ne düsünüyorsunuz?
İnsana göre değişir bu, mesela ben evlenmeden evimi ve arabamı almıştım, sadece az bi ev kredim kalmıştı... Ama eşim çok düzgün bir insan, ailesi çok düzgün insanlar, aile durumları çok iyi ama eşim iyi kazanmasına rağmen birikim yapmamış, ailede variyet olduğu için önemsememiş yemiş içmiş gezmiş...
Evlendikten sonra eşim hemen arabamı değiştirdi son model aracımı aldı, ailesinden hiç destek almadık şimdi kendi birikimimizi yapıyoruz ve hiç de şüphe duymadım eşimden...
6 aydır çalışmıyorum ben, eşim o kalan ev kredimi de ödüyor, hiç de konu etmedi, onun kredi kartı elimde istediğim gibi harcama yapıyorum...
Diyorum yA karşındaki insana göre değişir, o zaman bana da senin birikimin var diyenleri dinlesem şimdiki huzurlu yuvam olmazdı, eğer adam düzgünse dert etmesin, ama azıcık şüphesi varsa sözleşme yapsın evlilik öncesi, zira bu verdiğim iyi örnekti ama bir önceki eşim yatılmış nevresim takımını istemişti, annesi para verip almış diye... Tek taşımı istemişti, babamın aldığı arabamı kaçırmıştı,...
yani her şey karşıdaki insanda biter...

Herkes pembe yorumlar atmış ama ben öyle bir yorum atmayacagim. Maalesef iki gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor.

Evlendikten sonra ister istemez çok sıkıntılar doğuruyor. Çevremde bir çift vardı böyle. Kadın en fazla 3 yıl dayanabildi. Sonrasında patladı.

Olmuyor işte. Kadının para bakımından üstünlüğü yetmiyor herşeyi halletmeye. Buna karşı çıkanlar olacak ama reel hayatta gördüğümü yazdım. Eninde sonunda kadın yipraniyor.

kadın erkeğin parasını yeyince iyi, erkek yeyince lololo. bence taraflar birbirini seviyorsa, kullanma durumu yoksa sıkıntı edilmemesi lazım.

X