kadinin erkekten daha cok kazanması

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
kadinin erkekten daha cok kazanması evlilikte problem yaratiyor mu? erkekler bunu kompleks haline getiriyorlar mi? Sizden daha az kazanan biriyle evlenir miydiniz? sevgi olduktan sonra gerisi bos mu sizce?

Etrafımda eşinden çok kazanan arkadaşlarım var. Onların arasında bu konudan dolayı problem olduğunu görmedim.Ama herkes bir değil. Erkeklerin çoğunluğu bunu komples haline getirebiliyor.
Eğer eşim benden az kazansaydı yine de onunla evlenirdim. Ne kadar kazandığından çok, ne kadar çabaladığı ve çalışkanlığı ilgilendirir beni...

evlenmem ayol fakfukfon muyum ben niye para yedirim elin çulsuzuna tatlicadiarzu

canım..evlilikte ben sen olmaz biz olur,benim param senin paran olmaz bizim paramız olur...dolayısıyla kadının ya da erkeğin fazla kazanması problem olmaz onu problem haline getiren yine eşlerdir..eğer bayan sürekli kazancının eşinden yüksek olduğunu ima ediyorsa erkek tabiki kompleks haline getirir..sevdiğimiz insana önce maaşınımı sormalıyız eğer yükseksemi evlenmeliyiz...böyle saçmalık olmaz tatlım...para bir araçtır.ve insan sevdiği insanla parayı aynı kefeye koymaz..hayat bu maddiyat önce vardır belki sonra olmayacaktır..önemli olan sevmek,anlaşmaktır..gerisi gelir zaten...

benden çok kazanan erkek nasıl benimle evliyse sorun yoksa bende eşimden çok kazanıyorsam aynı şekilde sorun olmaz ...çünkü hayat arkadaşıysak biz varız ve gelecek var....sorun etmemde yeterki çalışma isteği olsunn

Böyle bir durumu erkeğe para yedirme olarak görmüyorum asla.
Aksine evlilik kurumunun yapısı itibariyle her anlamda bir nevi ortaklık olduğunu, önemli olanın "biz" kavramı olduğunu düşünüyorum.
Dolayısıyla eşim benden az da kazansa çok da kazansa hiiiiç önemi yok bence.
Önemli olan aylak aylak gezmeyip çalışsın, gerekirse azıcık bile olsa ekmeğini taştan çıkartabilecek bir insan olsun.
Böyle bir durumu erkeklerin kompleks haline getirmesinin sebebi de yine eşlerinden çok kazanan kadınların tutum ve davranışlarıdır kanaatimce. CADIARZU

evlenmem...
kolay kolay bir Türk erkeğinin de bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum...
yazılan yorumlar çok güzel ve mantıklı...
ama bence geçerliliği tartışılır...
eşim benden daha çok kazanmalı ve mesleki kariyerimiz de en azından eşit olmalı diye düşünüyorum...

evlenmem...
kolay kolay bir Türk erkeğinin de bunu kaldırabileceğini düşünmüyorum...
yazılan yorumlar çok güzel ve mantıklı...
ama bence geçerliliği tartışılır...
eşim benden daha çok kazanmalı ve mesleki kariyerimiz de en azından eşit olmalı diye düşünüyorum...

evet yazilanlar guzel ama bence de gercekler boyle degil
turk erkegi bunu cok sorun eder
kadin ima etmese de baska yerlerden cikarir cezasini erkek
kariyer olarak esit oldugu zaman sorun yok esitlenebilir is degistirerek ya da esit olmasa da az fark olur
ama kariyerler egitim esit degilse o zaman bence sorun cikar

evet yazilanlar guzel ama bence de gercekler boyle degil
turk erkegi bunu cok sorun eder
kadin ima etmese de baska yerlerden cikarir cezasini erkek
kariyer olarak esit oldugu zaman sorun yok esitlenebilir is degistirerek ya da esit olmasa da az fark olur
ama kariyerler egitim esit degilse o zaman bence sorun cikar

kesinlikle katılmıyorum..çevremde var..bence o insanın almış olduğu eğitimle alakalı..maddiyat tabiki önemli hem de çok önemli ama tekrar söylüyorum evlilikte sen ben davasına girilirse zaten o ip baştan kopmuştur...:enbuyukkk:

ben eşimden çok kazanyorum ve hiç problem olmadı. Neden olsunki sonunda ikimizinde kazandığı ikimizin sen ben olmuyor biz bir aileyiz bunu ikimizde böğle düşünüyoruz.

Şimdi ben ve eşim aynı birimde aynı görevleri yapıyoruz. Eşim benden 3 sene önce işe başlamış ama ben ondan daha çok kazanıyorum. Fazla kazanma dediysem 300 Ytl civarında fazla alıyorum. Çok bir şeyde değil ama bu durum ilk evlendiğimiz dönemde eşimin benim davranışlarımı yanlış algılamasına sebep oldu. Yani davranışlarıma sen fazla kazandığın için yapıyorsun yada kazancından dolayı ima ediyorsun gibi bir şeyler söylemişti. Ama sonra durumun paradan kaynaklanmadığını anladı. Şu anda :nazar:bu konuda hiç bir problemimiz yok.

bencede sorun olmamali fakat oluyo
cunku bizim erkekler isterki hep biz ustun olalim
hic demezler -ne guzel karim cok iyi para kazaniyo-diye

kadinin erkekten daha cok kazanması evlilikte problem yaratiyor mu? erkekler bunu kompleks haline getiriyorlar mi? Sizden daha az kazanan biriyle evlenir miydiniz? sevgi olduktan sonra gerisi bos mu sizce?

Ben hatta bir ara tekbasima calisiyordum esim issizdi, benim kazandigim para tabiki yetmiyordu eve cok SIKINTI cektik ama birgün bile bunu esimin basina kalkmadim. Hatta yemek yedikden sonra ona kesene bereket derdim cünki bu cok hassas bir konu erkegin gururunu bu konuda kirmamak gerekir!

Ama bizim yakin arkadaslarimiz var, kiz evlendiginden beri düzenli olarak calisiyor. eside calisiyor ama birtürlü biryerde dikis tutturamadi kismet iste ikinci kez isten cikti. Calistiginda ise ama karisindan cok daha fazla para kazaniyor. Bu kadin okadar ileriye gittiki, adamin kendi arabasini satip ona aldigi arabayi kocasina vermiyor. Bu benim arabam alamazsin diyor.

Kendisi gidiyor dewamli alisveris ediyor ama kocasi kendisine bir kamera almak isteyince paramiz yok sen cok para harciyorsun diyor. Sonuc ise tabiki mutsuzlar. Dewamli kavga ediyorlar. Tabiki kocasinin cok gücüne gidiyor.

Hanimlar ileride isten ciktiginizda esinizin kazandigi parayi basiniza kalkmasini istermisiniz???
mecbur kazanip para getirecek demeyin, artik hayat müsterek! Ozaman sizde baslarina kalkmiyacaksiniz.

Erkeklerinde kendi kendine durduk yere bunu problem yapacaklarini sanmiyorum acikcasi.

Erkeğin bunu sorun etmesi kadar saçma ve aptalca bir davranış yoktur.
Eski çalıştığım yerde ben eşimden daha çok kazanıyordum ve hiç sorun olmuyordu.

çalışıp kazandığı boş durmadığı sürece ne kadar kazandığının bence bir önemi yok

Hatta yemek yedikden sonra ona kesene bereket derdim cünki bu cok hassas bir konu erkegin gururunu bu konuda kirmamak gerekir!
:roflol::roflol: ilahi ya cok guldum, ne o nispet yapar gibi adam daha da sinir olmustur

Şimdi ben ve eşim aynı birimde aynı görevleri yapıyoruz. Eşim benden 3 sene önce işe başlamış ama ben ondan daha çok kazanıyorum. Fazla kazanma dediysem 300 Ytl civarında fazla alıyorum. Çok bir şeyde değil ama bu durum ilk evlendiğimiz dönemde eşimin benim davranışlarımı yanlış algılamasına sebep oldu. Yani davranışlarıma sen fazla kazandığın için yapıyorsun yada kazancından dolayı ima ediyorsun gibi bir şeyler söylemişti. Ama sonra durumun paradan kaynaklanmadığını anladı. Şu anda :nazar:bu konuda hiç bir problemimiz yok.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Bence adamına göre değişir..:kızgın:
Eşim bir önceki firmasında primleri dudurmuşlardı 1 yıl kadar..Ve biz nişanlıydık.Evlendiğimizde de 6 ay kadar devam etti bu süreç..
Onun maaşı gayet yüksekti,benim maaşım az primimim fazlaydı..Ayda elimize geçen rakamda benim gelirim fazlaydı.Ama dediğim gibi şirketinin primleri durdurmasıyla alakalıydı bu durum..
Ne eşim,ne de ben bunu sorun yaptık.Niye yapalımki?
Birde zaten onun maaşıyla rahat geçinebildiğimiz için benim aldığım maaş ve primleri kenara koyduğumuzdan gözümüze gelmedi..
Şimdi iş değiştirdi..Herşey eskisinden daha iyi..
Para evet hayatta gerekli..Ama hayattaki amaç değil,devam ettirebilmek için araçtır..
CADIARZU

Son düzenleme:
:roflol::roflol: ilahi ya cok guldum, ne o nispet yapar gibi adam daha da sinir olmustur

Olurmu böyle sey, art niyetli düsündükden sonra her cümle ve her hareket nispet gibi gelir insana. Herseye kötü gözle bakarsan daha sen cok seyi yanlis anlarsin.

Cok sükür esim her cümlenin ardinda bir mana arayan birisi degil dolayisiyla sinir olacak birsey yok ortada.

benim eşim serbest çalısıyor yeri geliyor benden kat kat fazla kazanıyor yeri geliyor hiç kazanmıyor o zamanlar sorun oluyo en azından psikolojisi iyi olmadığı için huzursuz bir ortam doğuyor

X