Kadının Alışveriş Halleri

tarihçi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2007
351
1

Kadının alışveriş halleriKadınların alışveriş merakları araştırmalara konu olunca gerçeğin hiç de sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı. Sanılanın aksine kadınların hepsi alışveriş meraklısı değil. Öyle olanların alışkanlıkları bile türlü türlü... İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar alışveriş konusunda 5 gruba ayrılıyor:
Modafobikler: Yorgunluktan bitkin düşene dek alışveriş yapmaktan hoşlanmıyor, alışverişi mümkün olduğunca acısız halletmek istiyor. (Kadınların yüzde 28'i bu grupta yer alıyor)
Alışveriş bağımlıları: En büyük hobileri gardıroplarını yenilemek. (yüzde 20)
Ucuzcular: Normalde alışveriş yapmaktan zevk almıyor, indirimlerle ilgileniyorlar. (yüzde 20'ye yakın)
Kalite düşkünleri: Paralarını, kısa siyah elbiseler ve şık pantolonlu takımlar gibi klasikler için harcıyor. (yüzde 20)
İndirim avcıları: İndirim zamanı, hemen mağazalara koşuyorlar. (yüzde 10)
Kaynak : Milliyet

ben alışveriş bağımlısı ve indirim avcısıyımmmsırnaşık şey sırnaşık şey siz hangisisinizztatlicadiarzu

valla benım pek düşkünlüğüm yok açıkcası ben gereklı olan seyı severım daha cok ama ıse yarar ucuz sey gorursem dayanamıyabılırım o ayrı

valla ben hangi gruba giriyorum bilmiyorum ama benim için kaliteli giyinmek birinci planda onun haricinde çok beğendiğim ve bana yakışacağını düşündüğüm herhangi bir kıyafetide kalitesiz diye almamazlık etmem.sonuçta benim zevkim ben beğensem olur

Bu sınıflandırmalardan hiç biri bana uymuyor sanırım:uhm: Üzerime uyan bir şey olsun da ...sengözlerimebaksanab

Indirim avcisi,alisveris manyagiyim ama cok aman aman para harcayamam dogrusu,indirimleri kacirmam..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…