Anket Kadın olmak daha mı zor?

Kadın olmak zormu?

• Hayır zor deil...

OY: 0 0,0%
  • Bilmem hiç düşünmedim....

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    12
  • Anket Kapalı .
kadın olmak zor,

çalışan kadın olmak daha da zor...

sabah 8 akşam 6 yoğunluğunda iş temposu..eve gel üstünü çıkarmadan mutfağa gir, yemek yap indir kaldır kondur..
ortalığı toparla, çocuk varsa bu arada hep paçada..çocukla ilgilen, kocanla ilgilen, evin temizliği çamaşırı hiç bitmez bi de misafi gelir mi sana o yorgunluğa..

say say bitmez..

en önemlisi de bırakın iş gücü sokakta yürümek, rahat bırakmaz yurdum insanı laf atma gereği duyar odun!!! kendisini de kendi gibi bi erkek doğurmuştur ya Kötü Kazen

kadın olmak Türkiye şartlarında gerçekten çok zor...:1closedeyes:

valla uyanik kadin olursan hicte zor degil
benim tanidigim bir bayan var kocasi calismiyor ama devletten para aliyor,tüm gün pc basinda gunduzleri uyur geceleri oturur kocasi,
yemegini yapar tanidigim,sigrasini bile kendisi sarar,almancasi yok doktora kendisi gider (cunku kocasi ilgilenmez),cocugu tam bir mizmiz olan seyede aglar olmayan seyede,kocasi gecenin birinde pizza ister kadin kalkar yapar,sigarasi bitmisse gece bestir dinlemez kadini kaldirir sigarasini yaptirir
afedersiniz bu nedir salaklik mi fedakarlikmi ismini siz verin :bbo:

Kadin olmak zordur,isi gucu herseyi bir yana birakin konum olarak zordur,sulalenin namusu sizden sorulur cunki,attiginiz her adima dikkat etmek zorundasinizdir,erkek cocuk simartildikca simartilir,kiz cocuk evin yardimcisidir,erkek cocuga hizmet etmek zorundadir,genc kiz olur,evlenir bu defada kocasindan,kaynanasindan,kaynatasindan,kayinlarindan,gorumcelerinden sorumludur,herkes ona laf soyleme yetkisini almistir ama o hic kimseye bir soyleme yetkisinde degildir,hizmet eder,emek verir ve karsiliginda hicbir kiymet gormez,allah icindir sozde yaptigi fedakarliklar ama fedakarlik yaptigi insanlar allahtan kitaptan bi haber gibi ezdikce ezerler kadini.Kadin olmak zordur,butun bu karmasinin icinde disi ve seksi olmak zorundadir,kocasinin zevklerine hitap etmek zorundadir yoksa kocasinin bir baska kadina gitmeye hakki vardir.Gunduz iste,aksam evde,gece yatakta cok iyi calismak zorundadir,yoksa vay haline,erkek her durumda hakilidir,e kadin ilgilenmiyordur adama ne yapsin gidip baskasina gonlunu dusurmeye hakki vardir.E bu arada cocuklarin egitimiyle ilgilenmek zorundadir,onlarin terbiyesi kadindan sorulur,cocuklarin en ufak hatasinin faturasi anneye kesilir,baba hic suclu degildir,adam aksama kadar calisiyordur nede olsa(sanki kadin calismiyor ya) kadin olsa cocuguna terbiye verirdi deyip gecilir sonucta.Kadin olmak zordur arkadaslar,hem fiziksel hemde duygusal olarak zordur,herkes kendi yasadigi sartlara gore cevap versede ben genelleme yapmak istedim cunki ulkemizin gercegi bu.Haaa bu arada;erkegin elinin kiri muhabbeti vardirki oraya hic girmek istemiyorum.

okadar zorkııı ıskence sankııii
ayda bır boya rofle
hergun sac bas
kaş bıyık
makyaj
epilasyon makınesı yada ağda yada epilasyon çilesi
formumu koruma cabası
manıkuru var pedıkuru var
kırpıklerım uzasın hadii badem yağı
saçım uzasın hadiiii entele
bronz olmalıyım hadiii solaryum
bıde evlencem coluk cocuk ev topla yemek yap herıfın kahrını cek
senağlama
iste o yuzden "cennet annelerin ayakları altındadır" demış peygamber efendımız :1rolleyes:

en zor meslek bence kadınlıkk helede çalışıyorsannn
erkek omaya ne var kii
ama tüm bu zorluklara rağmen yinede kadın olmaktan mutluyumm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…