Kadın doğuma kaçıncı hafta gitmeliyim?

pembeborek

Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2024
109
66
25
Herkese merhaba. Ben şu an 4 hafta 5 günlük hamileyim. Battan iki gün önce idrar testiyle öğrendim hemen o gün kan verdim değerim 95 çıktı. Battan 2 gün sonra tekrar verdim 602 çıktı. Battan 4 gün sonra da 1446 çıktı. Değerlerim gayet iyi yükseliyor bence çok şükür. Aile hekimime ne zaman doktora gitmeliyim diye sordum daha çok erken 6 veya 7. Haftada git dedi. Benim için sorun değil de, burda o kadar çok olumsuz şeyler gördüm ki… boş gebelik, kese oluşmaması, kalp atışının olmayışı vb. Bende ciddi bir anksiyete bozukluğu var ve bunları okudukça iyice içim sıkılıyor nasıl bekliycem o kadar diye. Şu an sadece folik asit başladım 2 gün önce. İlk hamileliğim acemiyim doğal olarak. Bildiğim kadarıyla herhangi bir rahatsızlığım yok ama hiç gitmedim kadın doğum uzmanına önceden yani bilemiyorum. Aklıma gelenler bunlar. Siz kaçıncı haftada gitmiştiniz? Erkenden gitmenin herhangi bir faydası var mı sizce? Geç gitmenin de zararı var mı? Görüşlerinizi öğrenmek istiyorum teşekkür ederim

Kese oluşmamasını vs şu an gitseniz de öğrenemezsiniz zaten, 6-7 en garantisi o yüzden. Ama değerleriniz gayet iyi artmış öyle düşünmeyin yine de

6. Haftada gitmeni oneririm cunku bazi kan tahlilleri yapmasi gerekiyor kese olusmusmu dogru yerdemi diye bakilmasi gerekiyor ben gec gidilmesini onermiyorum senin sagligin icinde onemli

7. Haftada gittim hem kalp atışı hem bebeği gördük.
Sabredebilirseniz 7de gidin sabrrdemem derseniz 6 da ama ozaman kalp atışı duyamayabilirsiniz erken olabilir

8.haftada gidin. ben 7+6da hem bebeği hem kalp atışını görmüstüm. erken gitmek sizi daha cok strese sokuyor

Ben öğrendiğim ilk gün gitmiştim. Tahliller yapıldı, yerleşme kanaması yaşadım fitil başlattı, bir sürü bilgilendirme yapmıştı. Hamilelik tecrübeniz yoksa gidin bence

Kese oluşmamasını vs şu an gitseniz de öğrenemezsiniz zaten, 6-7 en garantisi o yüzden. Ama değerleriniz gayet iyi artmış öyle düşünmeyin yine de
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben beklerim sıkıntı değil de herhangi bir şeye geç kalmaktan korkuyorum o yüzden sormak istedim. 6-7 arası bir gün gideyim o halde

7. Haftada gittim hem kalp atışı hem bebeği gördük.
Sabredebilirseniz 7de gidin sabrrdemem derseniz 6 da ama ozaman kalp atışı duyamayabilirsiniz erken olabilir
Sabrederim onda hiç problem yok geç kalmayayım herhangi bir şeye diye sormak istedim. Sizin de aklınıza sürekli ya bir sıkıntı varsa gibi düşünceler geldi mi? Gördüğünüz an rahatladınız mı?

Merhaba, ben 4+3 te gittim. Sadece vajinal ulturasonla kese göründü ama minikti kese. Bu cuma tekrar çağırdı. Bence 5. Hafta sonlarına doğru ya da 6. Haftada gidebilirsiniz. İnsan stres oluyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için. Ben beklerim sıkıntı değil de herhangi bir şeye geç kalmaktan korkuyorum o yüzden sormak istedim. 6-7 arası bir gün gideyim o halde
Valla o korku hiç geçmiyor ya. Bi haftadan sonra muayeneler genelde ayda 1 oluyor. O 1 ay acabalar dolanıp duruyor aklınızda maalesef :))

5 hafta üzeri olunca karında kese görünür içinizin rahat etmesi için gidebilirsiniz 7. Haftada çok net bir şekilde kalp atışı duyulur. Anlıyorum sizi ben 5+1 de keseyi görmüştüm. Randevu almak veya doktora gitmek çok sıkıntı olmuyorsa 5. Haftada da 7. Haftada gidin hiç sorun olmaz.

Doktorunuz neden daha erken gelmedin vs tarzı bir şey demedi değil mi?
demedi. 4.haftada zaten keseye bakmak için çağırdı ama beklemek istedim ben. bu arada ben ilk kontrole 5+3te gittim ama tecrübe ettiğim için size 8de gidin diyorum cünkü kese göründü, bebek görünecek mi diye 2 hafta stresten öldüm. bebek göründü, kalp atışı olacak mı diye stres yaptım bu sefer. hepsi bosunaymış. 8.haftada kalp atışını duyunca artık hamileliğin keyfini çıkarmaya başladım. siz de bence bekleyin. doktorlar bu arada ilk kontrol için regl gecikmesinin 2.haftasını öneriyor

Tabiki geldi hatta büyüyp hareketlerini hissedene kadar geliyor acaba iyimi kalbi atıyormu vs. O an vesvese oluyor işte ama geçiyor

Tamam şimdi anladım yani 8 hafta sanırım bekleyemem ama haftaya çarşamba tam 2 hafta geçmiş olacak adetimden o günden sonra herhangi bir gün giderim. Kalp atışını duymak için de stresten ölücem büyük ihtimalle dediğiniz gibi

olsun duyduktan sonrası çokzeell

Merhaba, ben 4+3 te gittim. Sadece vajinal ulturasonla kese göründü ama minikti kese. Bu cuma tekrar çağırdı. Bence 5. Hafta sonlarına doğru ya da 6. Haftada gidebilirsiniz. İnsan stres oluyor.
Ben yapı olarak stres yapmaya çok meyilliyim o yüzden 6. Haftadan sonra gitmeye karar verdim verilen cevaplara göre çok çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…