Tatlı Tarifi Kadayıflı Paşa Sarması

Oriana

Kızlarım 🧡🧡🧡🤲🏻 26.01.2022👭08.06.2024🧍‍♀️
Pro Üye
Anneler Kulübü
14 Haziran 2019
13.259
46.950
Hepinize merhaba hanımlar bayramda yine çok hafif çokta severek yiyebileceğiniz ve ikram edebileceğiniz güzel bir tarifle sizlerleyim Şimdiden hepinize hayırlı bayramlar
Malzemeler

l
300 gram Kadayıf
2 dolu yemek kaşığı Tereyağı
Muhallebisi için
1 litre Süt
4 yemek kaşığı Un
7 yemek kaşığı Toz Şeker
1 dolu yemek kaşığı Tereyağı
1 paket Vanilin
1 yemek kaşığı Labne
İçi için
1 kase dövülmüş Ceviz içi
Üzeri için
2 yemek kaşığı file Antep Fıstığı
8 yarım Ceviz içi
Yapılış
Tereyağını tencerede eritin ve kadayıfları tencereye ilave edin. Kadayıflar altın rengi olana kadar kavurun.

Kavrulan kadayıfları küçük boy fırın tepsinin tabanına bastırarak yayın. Her yeri eşit kalınlıkta olmalı.

Bir tencerede sütü, şekeri, unu, vanilini ve tereyağını iyice karıştırıp ocağa alın. Göz göz kaynayıp muhallebi kıvamı alana kadar pişirin. Muhallebiyi oda ısısına gelene kadar yaklaşık 10 dakika çırpın.

Ilınan muhallebiyi kadayıfların üzerine eşit şekilde yayın ve tepsiyi hafif sallayarak üzerini düzeltin. Soğuduktan sonra tatlıyı buzdolabında en az bir saat bekletin.

İyice soğuyup katılaşan tatlıyı 8 eşit parça olacak şekilde kesin. Daha küçük dilimler olmasını isterseniz daha fazla parçaya bölebilirsiniz. Dilimlerin uç kısmına ceviz koyup spatula yardımıyla rulo yapın. Üzerini file fıstık ve cevizle süsleyip servis yapabilirsiniz.
Afiyet olsun

Merviskom var yaa sen bu işi biliyorsun, acayip güzel gözüküyor ağzımın suyu aktı, o kıvrılması beni benden aldi sunumun zaten şahane, takımlarına bayıldım çok güzel, maşallah ❤ güle güle kullan, ellerine sağlık başarılar dilerim canım merviskom

Takımlara bende bayıldım

Eline sağlık çok güzel çok hizlisiniz papatyam masallah

Canım çok güzel olmuş hangi ara yaptınız soğuttunuz valla hızınıza hayran kaldım

Sosyalimmm teşekkür ederim ciçeğimm yorumunu severimmm

Artık ben tatlıdan önce dekora bakıyorum, kim ne kullanmış diye nevoşum çok önemli malûm hacıdan gelmiştir büyük ihtimal Ama çok şık duruyo
Yaa bende boyle değişik seyleri cok sevıyorum sosyalim ama bunlar antepten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…