Kabuslarım beni hayattan koparıyor!

cileklipankek

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
35
16
26
Merhaba arkadaşlar geceleri sürekli kabus görüyorum neredeyse 4-5 senedir devam ediyor. bir çözüm bulamadım lütfen bildiğiniz birşey varsa bana yardımcı olurmusunuz

Öncelikle işin garip yanı rüyalarım her zaman yattığım odada gerçekleşiyor, yani rüyamda nerde uyuyorsam orayı görüyorum olay orada geçiyor. Kabuslarım bazen başlayıp aylarca sürüyor sonra aylarca kabus görmüyorum. Ayrıca ışık ne zaman kapalı uyursam o gece kesinlikle görüyorum. O yüzden ışığı kapatıp yaramıyorum. Rüyalarımda kötü karakter herzaman kız oluyor ve insan ancak insana da benzemiyor. Uyanıp geri uyudugumda rüyam kaldığı yerden devam ediyor. Eskiden kabus görüp 2-3 arası uyanırdım yani hep aynı saatte. Bu bi süre devam ettikten sonra tam ezan saatinde uyanmaya basladim 2-3 saniye öncesinde uyanıp bir anda yatakta buluveriyordum kendimi. 1 olur 2 olur 3 olur ama çok daha fazlası, artik tesadüf olmadığını düşünmeye basladim... gördüğüm rüyalara gelirsek genel de o kotu karakterin herzaman gücleri oluyor ve beni türlü şekillerde korkutuyor. Mesela bikeresinde yattığım odadaydım ve perdenin arkasında bir çift rengi solmuş ayak vardı ölü ayağı gibi sanki. Perdeyi aralamakla kızın saçlarıma yapışması bir oldu ve uyandım o acıyı kalktıgımda bile kafamda hissettim sanki. Birkeresindede yatakta yatıyordum. Ranzada yatıyorum normalde. Ablam aşağıda tesettürlü (ablam normalde tesettürlü degil) ancak kafasındaki şal simsiyah üstü simsiyah ve yüzü kireç gibi, dizlerini kendine çekmiş oturuyor ileri geri sallanıyor, önemsemeyip yatıyorum birde bakıyorum aynı şekilde benim ayak ucum da oturuyor ama yüzü bi insanın olamayacağı kadar beyaz ve normal değil. Bir keresinde de iki küçük kız çocuğunun balkondan atladığını ve benimde peşlerinden atlayıp öldüğümü gördüm o kadar gerçekçiydi ki ağlayarak uyaniverdim. Ertesi gün dersinden çıkamadım. Bunun gibi daha sayamayacağım kadar kabusum var ve şu sıralar yine görmeye basladim. Lütfen bunlar için yorumlar yapın artık tek yatamaz hale geldim..

4-5 senedir çözüm bulamadım derken
bir psikiyatrla görüştünüz mü?
KBB (kulak burun boğaz) muayene oldunuz mu? (almanız gerekenden az oksijen almak da kabuslara sebep olabilir)
Allah inancınız var ise, yatmadan önce dua okuyor musunuz ve Allah'tan kabus görmemeyi istiyor musunuz?

Doktora gitmelisiniz..

Bende kabuslar çok görüyordum bir ara, ve sürekli ama sürekli sabah ezanında uyanıyordum. Buna hala şaşırıyorum, ne zaman kabustan uyansam ezan okunuyordu..

Daha sonra yatmadan evvel mutlaka Ayetel Kürsi okumaya başladım, öyle uykuya dalıyorum. Çok şükür artık görmüyorum. Anneannem de hep der, yattığın yerde kırıntı var mı yok mu iyice bir bak der. Bunun bilimsel tarafı muhtemelen yoktur, ama buna da dikkat ediyorum..

Ay okurken bile cok urperdim

Yattiginiz yerlerin ve kendizin temizliginize dikkat edin,
Abdestli yatin,
Felak ve nas surelerini bol bol okuyun,
O tarz ruyalar gormeye basladigin an Allaha siginin. Bir de boyle deneyin.

Ama bu tarz olaylarin fizyolojik oldugunu da biliyorum. Yani rahatsizliginiz olabilir, vucudunuz sizi uyandirmak istiyor da olabilir. Bir hastanede checkup yaptirin bence en kisa zamanda.

Elhamdülillah müslümanım. Okuyorum genel de okuduğum gormezdim ancak dün gece okumama rağmen görünce bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bu konuda tıbbi anlamda kimseyle görüşmedim günlük hayatında da herhangi bir sağlık sorunum yok. Dönem dönem oluyor mesela ornek olarak 2 ay boyunca haftanın 4 günü kabus görüyorsam, sonraki 4 ay görmüyorum

Dediklerinizin hepsini yapıyorum. Gece saat kaç olursa olsun abdestimi hep alırım. Sağlık la alakalı bisey olabileceğini hiç düşünmemiştim aslında. Bir doktorla görüşeceğim saolun

Sabah ezanında uyanma durumumu anlattığım da arkadaşlarım namaz kılmam için uyariliyorsun aslında ıyi bisey bu derlerdi. Ne kadar doğru bilmiyorum ama

ayyy anneee cok korktim ya gece yarisi.zaten tek salonda kizimla yatiyorum koca desen yatak odasinda etrafda karanlik.cevsen tak canim dua var onlarim icinde.kibleye karsi yatma ve guzelce duani oku.bence bir psikiyatriye git baya ilerlemis cunku.sana ozelden yazacagim cnm ayni dertten muzdarip biri vardi simdi cok huzurlu.ozelden yazicam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…