Kabuslarım beni hayattan koparıyor!

yani ilginç gelebilir ama siyah kehribar oltu taşıda diyorlar ondan alıp boynunuza takın bu problemi yaşayan bi iki tanıdık böyle kurtuldular boynunuza cevşende alabilirsiniz ama bu taş vücuda etki ediyormuş artık nasıl birşeyse kan dolaşımına mı destek oluyor orayı bilemiyorum

Yatmadan en az 2 saat önce Gıda alımını kesin. odanizi mutlaka yaz kış havalandirin. oksijen azalimi rahatsızlık verir. ha ben bunları da denedim ama hala kabus görmeye devam ediyorum ara ara. yeni bir eve taşındik. 8 milyon nüfuslu şehirden bilmem kaç haneli köye gidince, zaten ahirlarin kokusu foseptikler falan krize girdim her yerde tavuk horoz falan dolaşıyor. belki ondan kabuslar görüyorum geldigimizden beri. Köyün geçmişi de pek saglam değil efsaneler ucusuyor ortada hevesli teyzeler anlatmaya calisiyor ama dinlemiyorum. yani kafan huzurlu olmayınca da görülüyor. sakin kalmaya bakacaksin.

İnsan beyni öyle bir kompleks ki size fil kadar şişman pembe bir ayının kelebek kanatları ile dans ettiğini gösterir ve siz gerçek olduğuna yemin edebilirsiniz :) Bazı insanların stres, duygusallık vs. seviyeleri farklı ve farklı derecede etkileşime açıktır. Sizin de öyle görünüyor. Uyku doktoru ve psikologlardan yardım alın.Bir süre neşeli, komik, sevimli şeyler izleyin uyurken. Neşeli, mutlu şarkılar dinleyin. Haberleri izlemeyin. Yatağınızın çarşaflarını sık sık değiştirin. Eğer odanız çok karmaşık ise fazla eşyaları çıkartın. Odanızın tek bir renk mümkünse beyaz olmasına özen gösterin. Odayı havalandırın sık sık. Yatağınıza lavanta yağı sıkın. Mum yakın mis gibi. Mutlu insanlarla güzel şeyler yapın. Meditasyon yapın. Meditasyon diyince öyle elit işi bir şey değil bu temiz bir havada güzel nefes alıp, gözlerinizi kapatıp sakinleşmek, kafayı boşaltmak da meditasyondur. Bunları yaptığınızda uyku kaliteniz artacak ve kabuslarınız azalacak. Üstelik yapması çok kolay :)

Psikolojik olarak güçsüz olduğun bir dönemde misin canim.stres üzüntü yorgunluk bunların hepsi bende kabus görmeye sebep oluyor.bir süre benim de böyleydi.korkuyordum ama o kadar alışmıştım ki uyanınca hatta uykuda bile bu bir rüya diyip önemsemiyordum.nas ve Felak dualarını sürekli okurdum.bazı arkadaşlar söylemiş yatakta kırıntı var mı kontrol ederim sürekli.kendini bunun bir rüya olduğuna Şartlandırırsan geçer

Hayal gücünün ürünü. Bende de oluyordu ve hep 2-3 de uyanıyooedum. Sanırım rem uykusunun bittiği yer oluyor orası. Trafikte de en çok kaza gece 2-3 arası olurmuş, öyle bir araştırma okumuştum.
Benim kabuslarım elimi yorganın altından çıkarıp hayali karakteri tutmaya çalışmam, uyanmam ve karşımda hiçbir şeyin olmadığını görmemle son buldu. Nasıl hırs yaptıysam rüyamda sen gerçek değilsin diyerek savaşıyordum. Baktım hiçbir şey yok, Kıçımı döndüm ve uyudum tekrar. O gün bugündür bir şey görmüyorum kabus namına. Hatta rüyalarım bile az.

Gerçek değil onlar. Korkma.

Büyü yapılmıs olabilir .

kabus görüp uyandığında kalkıp biraz dolaş,su iç otur biraz.5-10 dk sonra tekrar yat.ancak yattığında bir önceki kabusu düşünerek uyuma tekrar, at onu kafandan.Bu şekilde yaptığında devamını görmezsin rüyaların.
eğer korku filmi çok izliyorsan,veya sürekli hayali,gerçekte olmayan şeyleri düşünüyorsan, bunlar sürekli kafanda döner seni etkiler ve rüyanda görmen kaçınılmaz olur.Yataken kafan temiz,düşüncesiz olsun.
Mesela ben maddi açıdan zor günler geçiriyorsam,para istiyorsam rüyamda mutlaka çok zengin olurum Bu ve benzeri kaç defa geldi başıma.

Merhaba , zor bir durum anlayabiliyoru. Seni. Hiç destek almayı denedin mi fiziksel bişeylerin eksik olabilir. Özellikle B ve D vitaminlerin veya minerallerin , veya hergece aynı şey olacak diye düşünmekten bilinçaltın depoluyordur. Belki de fayda sağlar haddime değil belki ama sabah ezanında uyanmanız falan bişeyler isteniyordur belki sizden abdest , namaz ve bolca dua. Allah yardımcın olsun kardeşim şifalar diliyorum...

Neden ısrarla dini yorum yapılıyor bu konuda? Allah sevmediği kulunu direkt cehenneme atarmış, sevdiğini de gece korkutarak uyandırırmış, yok büyüymüş vs. Yasak değil mi bunlar? İnsanlar korkuyor yahu, yalnız yaşayanı var, bu konuda çok hassas olanı var, hiç inanmayanı var. Şimdi biri çıkıp böyle saçma şeylere inanmayın dese suçlu o olacak.

Uyku bozuklukları için klinikler var, görünebilirsiniz. Psikolojik temeli olabilir. İnançlı bir insanın dua okuması da onu rahatlatacaktır uyku öncesi. Geçmiş olsun. Umarım çözüm sağlarsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…