Kabızlığı gidermek için ne yapmalıyım?

bugüne kadar birçok şey denedim ama sorun çözülmedi,en son liptonun form çayını (limonlu) aldım bir tek o iyi geldi.günde iki kez içiyorum baya faydasını gördüm.

bendede aynı sorun var ben şişlik hissettiğimde sinameki ve rezene çayı içiyorum iyi geliyor birde aç karnına siyah kuru üzüm iyi geliyor kabızlığın ve gaz sancısının ne berbat bir ağrısı olduğunu iyi bilirim ben her şeyi denedim bitkisel olsun ilaç olsun ama kesin çözüm olmuyor ama sinameki ve rezene kabızlığı gideriyor geçmiş olsun....

sebzeler,ıspanak, prasa,
kendi mayaladığım kefir,
yemeklerden öce 1 tutam dereotunu çiğneyip su ile yuttum.
kabızlık sorunum ortadan kalktı.

kızlar kabızlık sorunu çekenler bir bardak magnasie calgium içsin 5 saat sonra kendinizi wcde buluyorsunuz
yada kaysı çayı için ben her ikisinden de çook memnunum

selamlar
bende liften fakir bir diyet sonucu kabız oldum, öyle bir kabızlıkki başta anal fissür oldum sandım. kanama oldu vs. 1 hafta öldüm sanki.
birkaç önlem alarak, diyeti yapmaya devam ettim.
her sabah açkarna 2 kuru erik, üzerine 1 bardak oda sıcaklığında su.
ara öğünde 1 bardak kefir,
en az 1 kutu activia kayısılı.
1 yemek kaşığı buğday kepeği.

NOT: ACTIVIA VE KEFİR GİBİ PREBİYOTİK BESİNLERİ, YEMEKLERDEN 1 SAAT SONRA ALIN. VE PREBÜYOTİKLERDEN 1 SAAT SONRA BİŞEY YİYN. MİĞDENİZ BOŞ OLSUNKİ PREBİYOTİKLER BAĞIRSAĞA HIZLI GİTSİNLER.

Dıyetteyım dıye zorlanıyordum.Bimin form cayını aldım rastgele.Iyıkı evdeydım cayı ıctıkten 5-6 saat sonra.Neredeyse tuvalete yetıstırmıyor insanı.Bir deneyin derim.

arkadaşlar kesinlik o form çaylar, içinde sinameki vs. olanlar bağırsak tembelliği sebebi. ağır kabızlık durumunda bi kaç gün için ok, ama unutmayınki geçici çözüm.
bu iş beslenmenize dikkat etmeyle +biraz hareketle çözülür. aksi halde sonu amelyata kadar gider.

doktorların genel tavisyesi, öncelikle en az 2 lt su +hareketli olmak ve lifli gıda. hareketten kasıt 5bin mekik değil, yürüyün günde toplam 15 dakka yürüyün.

besinlerden en önemlilerden biri (ki beni kurtaran bu oldu), "kesinlikle buğday kepeği"; 1 kaşık kepeği yoğurtla karıştırın ve yiyin.
buğday kepeği bağırsakda çözülen en çok lifli besinlerden biridir. çoğu markette 4-5 tl civarında bulabilirsiniz. yaklaşık iki ay idare ettirir. hemde 1 kaşığı ciddi anlamda tok tutuyor.

not:evinde eski tarz tuvaleti olanlar (alaturka) bence onu kullansın, daha az zorlanırlar.

çeken bilir bu illeti, geçmiş olsun herkese

Ya yesil cay su hepsini icerim ben gunde 3 fincan yesil cay 3 litre su sabahlari sicak limonlu ve balli su iciorum ama banamisin demiyor valla

Yeşil çay da kabızlık yapabiliyor dikkat edin. Bende kabızlık yaptı, arkadaşın doktoru da yeşil çay genelde kabızlık yapabiliyor hastalarımda demiş.

sabah 1 bardak sute 1 yemek kasıgı yulag ezmesi,eger bu sekılde tadı kötu gelırse ki gelecektir ben bıraz cornflakes eklıyordum.

aksam yatmadan önce 2 tane form cayını salla fıncana,sabah garantı tuvalettesın

kabak yemegıde çok işe yarıyor.az yagla ve tuzlada yaparsan tam dıyet yemegı oluyor.

bana faydası olanlar bunlar.özellıkle su form çayı 1 hafta tuvalete cıkamamıstım sonra bunu denedım ertesı gun ve halen hergun wc ye rahat gıdıyorum bazen gunde 2 kez

Günde bir iki bardak içilmesi gerek yeşil çayı 4-5 bardak içinde 2-3 ay tuvaletten çıkamamıştım bir dene istersen

Kayısı yedim bunun için karnımda sanki makina çalışıyor gibiydi 5-6 kez wc'ye çıktım, ama ertesi gün gaz yaptı sanırım, karnım davul gibiydi, internetten okudum, kayısının fazlası gaz yapıyormuş.

bende malesef bu sorunu yasıyorum malesef cıldırıcamm

benim 3 yaşındaki kızımdada aynı sorun vardı ilaç bile fayda etmedi sonra aklıma bitkisel yollar geldi aktara gittim ve bana Mindivan Form diye içinde çeşitli bitkilerin olduğu kavanozda kınaya benzeyen bir karışım verdi ve kızım şimdi çok rahat. yoğurda yada sıcak suya konuluyor.

ben ben ben....kilo almamında verememinde tek sebebi bu illet...5 kilo fazlam var düzenli kuru kayısı yersem 1 haftada 2 kilo veriyorum ama 1 hafta yemessem geri alıyorum...öleki bağırsak kolidi oldu en sonunda bende bu rahatsızlıklardan,doktorların verdiği ilaçda anlık işe yarıyor hatta daha fazla tembellik yapıyor...

ben senelerdir çekiyodum bu illeti.bir haftayı hatta bazen iki haftayı buluyodu ama bi toz kullandım ilk defa günde iki ğç kere çıktığımı bildim toz sayesinde mkemel bişey

ben senelerdir çekiyodum bu illeti.bir haftayı hatta bazen iki haftayı buluyodu ama bi toz kullandım ilk defa günde iki ğç kere çıktığımı bildim toz sayesinde mkemel bişey
kızlar hepiniz bir sürü şeyler yazmışsınız ben kalıcı çözüm istiyorum artık sıkıldım yani durumdan.ya ben sadece her gün çıkamıyorum yani afedersinz ama zorlanmam yok :S bu bağırsak tembelliği olabilir mi sizce ? arkadaşlar su ve lifli gıdalar yani beslenme demiş bna kesinlikle katılıyorumm baş düşmanı beslenme sorunnu

Kabizlik illetinden bende muzdaribim öyle ki bir defasinda 1 hafta yürüyemeyecek hale bile geldim ilacla cözüm buldum ama catlak bile olustu. Cok sey denedim ama en faydali olani yer elmasi oldu. 4 tane falan yiyorum sonra wc ile samimiyetim ilerliyor Ilk defa deneyecekler önce evden cikmayacaklari bir gün denesinler. Ne olur ne olmaz

Bundan 1 hafta önce durmadan kabızlık yazıp nette heryerde derdime deva aradım desem sanırım abartmış olmam. Ve aradığım çözüm hiç de uzaklarda değilmiş o kadar şaşırdım ki kendime. Ne çaylar içtim, kayısılar yedim, hala dolabım bağırsak çalıştırıcılarda dolu yani. Tek sebeb, ''SU'' arkadaşlar bi çoğunuz ben günde 2 lt içiyorum diyebilirsiniz demekki vücudunuza 2 litre yetmiyor.

Mesale ben şu an diyetteyim ve az yediğim için 5 gün tuvalete çıkamadım, kilo vermeyi bırak üzerine 2 kilo bile almıştım. Herkes su deyip duruyordu.Eee içiyordum ama işe yaramadığını düşünüyordum. Sonra nerde okudum bilmiyordum gittim bi markete pet şişede şu yarım litrelik olanlardan(2.5 bardak su ediyor) Sabah kalkar kalkmaz onu bitiriyorum biliyorum zor oluyo ama organların çalışması için şart. Su içiyorum tuvalete çok çıkıyorum çok sıkıldım diyebilirsiniz. Benim yaptığım şu her saat başı 1 bardak su içerek de tuvalete çıkıyoruz ya bende sıkılanlardanım 2-3 saat arayla içmek yerine ,eğer dışarı çıkacaksam zaten içmem dışarda tuvalet zor oluyorr :)) İçmişken 1 pet şişeyi bitiyorum öylede tuvalete gidyorum böylede yani :)) İnanımısınız her gün tuvalate çıkıyorum (büyük abdest yani) Günde 3 litreye yakın su içmiş oluyorum demek ki bana 2 litre az geliyormuş. Herkesin metobozlizması, bünyesi farklıdır. Şimdi bana bu çok iyi geldi çok şükür. Umarım bi kişinin bile olsa derdine deva olabilirim.Deneyin lütfen arkadaşlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…