Kabızlığı gidermek için ne yapmalıyım?

ErreS

"вι̇тмeyeɴι&
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2012
3.475
0
höffff patlıcam artıkkk bunaa çözümm bulannn varsaa ay nolur yazsınnn (

herkes çok sağlıklı galibaa aman maşallah D

Siskinlik insani bazen deli ediyor!!! unutmadigim surece her gun 1 tane activia yiyorum, activia bittiyse kuru kayisi ise yariyor gercekten 3-5 adet yiyip ilik yada soguk su iciyorsun 1 bardak.

Duzenli spor bagirsaklar icin cok iyiymis ama duzenli spor yapmadigimdan garantili diyemem

activia bağımlılk yapıyor yaa . şu kayısıyı bi sevemedim ama kuru olanından almam lazım.. şişkinlik bir yana öyle bir sancı yaıyor kii mafetti bnii

çok geçmiş olsun.. marketlerde satılan kefirleri deneyebilirsiniz, 1 yemek kaşığı saf zeytin yağının içine 3-4 damla keten tohumu yağı damlatıp ve yarım limon sıkıp yatmadan önce içebilirsiniz.bir de ben yapamadım eğer mideniz kaldırıyorsa 3-4 tane inciri saf zeytin yağında bir gece bekletip sabah aç karna yiyebilirsiniz.tam buğday ekmeği tüketmelisiniz. kesinlikle 2-2,5 litreden az su içmemelisiniz.

benimde kabızlık problemin hep var kayısı filanda fayda vermiyor bana.son bir yıldır tek çare yeşil çay hergün düzneli içiyorum ve gerçekten güzel işe yarıyor her gün düzenli çıkıyorum

benimde kabızlık problemin hep var kayısı filanda fayda vermiyor bana.son bir yıldır tek çare yeşil çay hergün düzneli içiyorum ve gerçekten güzel işe yarıyor her gün düzenli çıkıyorum

bunu denicem bitkisel çayların faydassı olduğunu duymuştum .teşekkürler

fazla su tüketemiyorum onunda etkisi var biliyorum..teşekkürler :)

Ya yesil cay su hepsini icerim ben gunde 3 fincan yesil cay 3 litre su sabahlari sicak limonlu ve balli su iciorum ama banamisin demiyor valla

canım, benim en yakın arkadaşımın bağırsak tembelliği vardı, sonra biz bununla bimde satılan bir çay var greenwood diye bildiğimiz form çayı ondan içmeye başladık
benim bağırsaklar normal olduğu için 2-3 günde 1 içiyordum şu an da bıraktım ama o her akşam içiyormuş
ve şu an bağırsaklarıyla ilgili hiçbir sorunun kalmadığını söylüyor hatta iyi ki birlikte alıp denemişiz çayı diyor.
bir de çaya başladığından beri müthiş kilo verdi 69dan 55e düştü, kıyafetlerini yeniliyor
onun bağırsak tembelliği için ömür boyu ilaç kullanması gerektiğini söylemiş dr ama o dediğim çayı içiyor
istersen deneyebilirsin

Cnm hurma hiç denedin mi? Şu domates gibi olandan:) inanılmazzz güzel anlatamam

Cevizi geceden suya koyuyorum,bir tane de mürdüm eriği koyuyorum..Sabah aç karnına onları yedikten sonra probiyotik yoğurt ile mayaladığım yoğurttan iki,üç kaşık yiyorum..Şükür kabız derdim kalmadı..

Canım bitki çayı iç bol bol. Ben yeşil çay ve liptonun 5 i 1 arada form çayını içiyorum. İşe yarıyor

kızlar beyaz leblebide bağırsakları güzel çalıştırıyo günde bi avuç yemeniz yeterli

akşam arkadaşım bir şurup getirdi adı sokol bildiğin yağ anammmm etkisini bi 20 dk gösterdii acısız sancısız bakalım alıcam denicem ondan inş faydasını görürüm

Kabızlık genel anlamda bitkisel kürlerle değil hayat tarzımızdaki değişiklerle çözebileceğimiz bir sorun. Bu sorun hep bende de oldu. Bazen birkaç ay rahat ettiğim zamanlar oldu. Hep ufak görünen büyük değişiklerle başarmıştım. Peki neler yapmalıyız:

* Kesinlikle en az 2 litre su içmeliyiz.
*Akşam yemeklerinde mutlaka sebze yemeği yemeye ve özellikle de çorba içmeye dikkat edilmeli. Mümkünse salata da yenmeli.
*Günde en az bir 15 dakikamızı egzersiz yapmaya ayırılmalı. Egzersiz kabızlığın düşmanıdır.
*Sinameki kullanılmamalı. Hele de düzenli bir şekilde. Bir süre sonra o olmadan tuvalete çıkamazsınız. Aldığınız form çaylarında var mı dikkat edin.
*Sonuncusu ama en önemlisi tuvalette yapmasak bile oturulmalı. Boş boş gibi gelse de bu şekilde oturarak bile bağırsaklarımızı çalıştırıyoruz ve bir süre sonra bağırsaklar da alışmaya başlıyor. Mümkünse aynı saatlerde yapmaya çalışın mesela kahvaltıdan sonra. Benim kahvaltıdan sonra hızlıca hazırlanmam gerektiği için akşam yemeklerinden sonra yapıyordum ve bir süre sonra akşam yemeklerinden sonra gelmeye başlamıştı.

Ben bunlar denedim sonuç verdi. Sonra aylarca düzenli şekilde dikkat edince hiç sorunum olmadı. Fakat bir şekilde düzenimi bozdum yeniden kurmam gerek. Umarım yardımcı olmuşumdur :)

paylaşımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim :))

kızlar ben de nerdeyse 3 yıldır vardı bu problem ne yaptıysam işe yaramadı. kuru kayısı, bitki çayları, ilaç herşeyi denedim. geçti sanıyordum ama hep tekrarlıyordu. :95: 3 hafta önce doktora gittim bana bi ilaç verdi. bağırsak düzenleyiciymiş. adı tribudat. günde 3 öğün yemeklerle birlikte içiyorum ve ilk 2 gün içinde faydasını gördüm. 3 ay kadar içmek gerekiyormuş. sorun değil sevdim ben bu ilacı içerim ilaçlar karaciğere zarar verir diyolar ama umurumda değil çünkü son zamanlarda bağırsaklarımda çok feci bi sancı vardı ve kilo vermem durdu bunun yüzünden ama şimdi gayet iyiyim ilaca güvenirim diyosanız bi doktora danışın derim pişman olmazsınız

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…