İstiklal Caddesinde Patlama! Canlı bomba ...

Çok fark var önce dağlardaydı şimdi şehre inmiş durumdalar hatta olay çıktığı zaman kapılarınızı kilitlerseniz evinizi tararız diye milleti tehdit de ediyorlar ben çocukken öyle şeyler hiç görmedim duymadım şehirden şehre gidince yolları keserlerdi şimdi mahalle araları yol kesiyorlar

Arkadaş demiş ki eskiden pkk kürt hakları için savasiyorlardi şimdi amerika ve Erdoğan için savasiyorlar... ben de bunun karsiliginda devletin pkk.yi kullandigi yok pkk ayni pkk dedim... Yoksa ben de farkındayım şehire indiklerinin. Ayrıca pkk.nin hiçbir zaman Kürtler umrunda olmadi..

eleştirmek ve sorumluyu aramamak istemenizi sükunet ve büyük bir hayretle karşılıyorum.
Buna soğukkanlılık mı demeliyiz yoksa umursamamazlık mı?
Sorumluyu aramamak değil,insanların farklı noktalara dikkatleri çekilmeye çalışılıyor bence.yoksa hükümet de sorumlu,bu duruma maşalık yapanlarda,ama asıl sorumlu 3-5 varil fazla benzin için insanları öldürüp,evsiz bırakan iki yüzlü emperyalist güçler bana göre.

bunları pek ciddiye alıcaklarını sanmıyorum :KK43: bilincaltına yerlesmis korkudan dolayı cıktıgını falan soylerler kesin
Ben de aynı fikirdeyim, ki benim de rüyalarım çıkar, yani "pff buna mı inanıyorsunuz" düşüncesinde bir insan değilim.

Ama bu aralar çoğunluk zaten bu tip rüyalar görüyor, emniyet de rüyamda gördüm diye bir ihbarı ciddiye almaz.

Aman arkadaslar sakın hesap falan sormayin kimseden.Bakin cok uzak degil daha pazartesi gunu ne yazmisim.Bunu deyin ve gecin yani aman sorgulamayin.Ulkeyi mi karistirmaya calisiyosunuz siz bu kadar guzel bir sinavdan gecerken !!

20160319_143613.png

Hükümet suçsuz diyenler hala var!! Şaşırmıyorum bile artık bu patlamada da var!!
Bu kaçıncı bomba, kaçıncı ölüm? Altı günde bir düzenli bomba patlar oldu en merkezi en kalabalık caddelerde...
Yurtdışında da bir kere oldu diyenler her haftasonu patlamalardan ölüyoruz artık düzenli olarak bir gözlerinizi bilerek yummayın artık. Bir kere ölümlü patlama olduktan sonra bizi koruyan bir devlet bir hükümet yok. Sürekli kendilerini jammerlarla koruyan, daha çok korumalarla gezen, yaşadıkları yerlerde, geçtikleri yollarda sinek uçurmayan insanlar ve düzenli olarak ölen bizler varız bir de.. Sizin çocuklarınız da olabilir, sizin kardeşleriniz de olabilir oralarda..
İstikrar dediniz girdik bir yola ssizin sayenizde ama daha da kötü oldu her şey. Umut, yaşama isteği kalmadı yani hiç birimizde. Artık hatanızı anlayın herkes yanılabilir artık bu büyük hatanızda diretmeniz yüzünden ölmeyelim..Cidden yeter artık ya hakikaten yeter
Her geçen gün daha da kötü günlere uyanıyoruz resmen. Teröristler de suçlu elbet ama bir haftadır bangır bangır bu haftasonu eylem bekleniyor derken yine olması nedir? Demek ki ölmemiz ciddiye alınmıyor onlara bir şey olmasın yeter biz ölsek de olur. Halk önemsenmiyor göz göre göre patlıyor o bombalar yine bu sefer hiç sinsice olmadı çünkü bekleniyordu patladı yine, ne bir önlem ne bir uyarı.. Sokağa çıkmamak bir önlem değil çünkü bu devletin alacağı bir önlem de değil.. Herkes gibi Devlet de bekliyor ve gayet beklenen bir şekilde insanlar ölüveriyor.. Artık sizde biraz evlatlarınızı, kardeşlerinizi hepimizi korusanız ya elin siyasetçilerini koruyacağınıza. Biz ölüyoruz yani sürekli, komşun, selamlaştığın o adam falan yani belki yarın kardeşin evladın annen baban!!! Yeter demek lazım artık ya cidden yeter!! Ben her haftasonu yine pisi pisine ölen canlara ağlamak üzülmek ve lanet etmek istemiyorum artık.

Allah hepimizin yardımcısı olsun işler dalgaya alınmayacak kadar ciddi yarından içinden bişeyler olcak diyorlar cidden korkuyorum evden çıkmak haram oldu

Herkes kendine kisiligine karakterine gore tepkisini gosteriyor
Ortada vazgecilecek bir durum yok yani

Kimi suçlayalım Allah aşkına kimi?

Yahu ülkenin başında kim varsa ülkedeki herşeyden odur sorumlu bunu diyen RTE. Videosunu mu koyalım? Millet bize güvenliğini koruyalım diye oy verdi diyen de kendi şahsı.

Biz hükümeti, MİT'i, güvenlikten sorumlu herkesi suçluyoruz siz gelmiş bizi suçluyorsunuz.

Ne olduğunuz belli, şaşırmadım der biri, başkası gelir terör sizin yüzünüzden bitmez der.

Biz bu ülke vatandaşı olarak cümleten susup oturunca bitecek mi şimdi terör, hükümete her daim alkış tutunca duracak mı kan? Herşeyde hükümeti aklayınca düzelecek mi?

Bakın ben bunları yapmaya razıyım, sen bana susup oturunca terör bitecek garantisini ver ben susar otururum, yeter ki masum insanlar ölmesin.....

Biri bana anlatsın ülke güvenliğinden, vatandaşın can mal güvenliğinden kim sorumlu, bizim vergilerimiz hangi kurumlara gidiyor biz refah içinde yaşayalım diye? Biri bana bunun izahatini versin biz yanlış kurumlardan mı medet umuyoruz, o zaman almasınlar vergi hepimiz cebimizde silah çakı gezelim kendimizi koruyalım. Allah ALlah yaa, yüzlerce şehit olacak, yüzlerce insan ölecek sorumlusu PKK eeee başka da yok.

SON DAKİKA: YENİ SALDIRI UYARISI

Yetkili PKK'nın "agresif bir şekilde" Nevruz döneminde saldırılar gerçekleştirmeyi hedeflediğini belirterek, "Buna yönelik girişim ve hazırlıklar olduğunu biliyoruz. Bu dönemde yeni saldırılar gerçekleştirilebilir. Biz de agresif şekilde ve sert önlemlerle bu saldırıları engellemeye çalışıyoruz" dedi. Türk yetkili şöyle konuştu: "Son birkaç gün içersinden Suriye'den geçiş yaparak Türkiye'de eylem gerçekleştirmeyi hedefleyen üçten fazla PKK'lı ya da birlikte hareket eden kişiler canlı ya da ölü olarak ele geçirildi. Bunların amacı intihar saldırısı gerçekleştirmekti. Sınır başta olmak üzere ismi belirlenen kişilerin yakalanma için çalışmalar sürdürülüyor. Aynı zamanda şüpheli 13 araç içinde aramalar sürüyor" dedi.

Dogudaki insanlar tanklarla vurulurken hemde kendi evlerinde sessiz kalip istiklalde kizilayda bombalar patlayinca isyan eden insanlarin Iki yuzlu oldugunu dusunuyorum. Bana dokunmayan yilan bin yasasin.ama seni de sokuyor iste.
yani oh iyi oldu doğuyu nasıl vurdunuz, şimdide sizin dibinizde bomba patladı mı demeye çalışıyosunuz?
doğuda tanklarla vuran asker, vurulan pkklı itlerdi, burda masumlar ölüyor farkı anlayabiliyosunuz sanırım.

Kimi suçlayalım Allah aşkına kimi?

Yahu ülkenin başında kim varsa ülkedeki herşeyden odur sorumlu bunu diyen RTE. Videosunu mu koyalım? Millet bize güvenliğini koruyalım diye oy verdi diyen şahsı.

Biz hükümeti, MİT'i, güvenlikten sorumlu herkesi suçluyoruz siz gelmiş bizi suçluyorsunuz.

Ne olduğunuz belli, şaşırmadım, başkası gelir terör sizin yüzünüzden bitmez.

Biz bu ülke vatandaşı olarak cümleten susup oturunca bitecek mi şimdi terör, hükümete her daim alkış tutunca duracak mı kan? Herşeyde hükümeti aklayınca düzelecek mi?

Bakın ben bunları yapmaya razıyım, sen bana susup oturunca terör bitecek garantisini ver ben susar otururum, yeter ki masum insanlar ölmesin.....

Biri bana anlatsın ülke güvenliğinden, vatandaşın can mal güvenliğinden kim sorumlu, bizim vergilerimiz hangi kurumlara gidiyor biz refah içinde yaşayalım diye? Biri bana bunun izahatini versin biz yanlış kurumlardan mı medet umuyoruz, o zaman almasınlar vergi hepimiz cebimizde silah çakı gezelim kendimizi koruyalım. Allah ALlah yaa, yüzlerce şehit olacak, yüzlerce insan ölecek sorumlusu PKK eeee başka da yok.

Anladim ki
Su ulkede kapisinda bomba patlasa,
Gidip yine oy verecek zihniyet var.
Insan gercekten daha da hayret ediyor.

Ne oldu bu ülkeye böyle ya! Her yerde bomba patlıyor artık. Sonu gelmicek mi bunun acaba? Korkuyorum.

Nevruz bahar bayramı zaten kim pkk bayramı dedi ki? Ama turkiyedeki nevruz kutlamalarında özellikle diyarbakırdakilerde acıkca pkk propagandası yapılır. Pkk bayrakları acılır, apo posterleri asılır. Çünkü bayrak açmanın vs bir yaptırımı yok.
Arkasında kim oldugunu bilmiyorum belki pkk belki ışid belki şu yeni çıkan tak. Ama öyle veya böyle erdoğanın payının olduguna inanmak istemiyorum. Bu kadarını yapamaz gibime geliyor. Göz göre göre kendi halkını öldüremez gibi. Yani inanamıyorum.

Siz Erdoğan'a katil demeye bayiliyorsunuz biliyorum ama 30 yil onceki pkk ile simdikinin hiçbir farki yok.... bu sizin kendini kandirmanizdan başka bir şey değil

Erdogan bu ülkede gencler ölürken, onu ödüren polisler icin "aslanim polisim" hatta "talimati ben verdim" diyen birisidir. Ideolojileri ne olursa olsun o genclerde Türk vatandasi degilmiydi? Berkini daha yeni topraga vermis anneyi yuhlatmak vicdansizlik degilmiydi?

Türkiyede ne zaman bu kadar bomba patladi? Secimden beri hep bomba. Bombalar ile secimi aldi, bombalar ile tekrar baskanligi alir.

Ve hayir nickim, ben Erdogan'a katil demeye bayilmiyorum. Dilerdimki Türkiye gercekten üclü olsa. Dilerimdim ki insanlarin can sagligi olsa, annelerin cocugunu sinava yolladiginda, cocugün ölüm ile sonuclanmasi olmasaydi. Dilerdim ki Türkiye herkesin mutlu, refah seviyesi yüksek olan bir yer olsaydi da bende hükümet ile gururlanip iltifat verebilseydim.

Ama hicbiri yok. Ve elbette pkk 30 yil öncesinden daha farklidir. Neticede 30 yilda durumlar cok degisti. Terör örgütü diye degismez diye birsey yok.

Yakında şunu söyliycek duruma gelicekler bile var! Tecavüze, sapkınlığa uğrayanlara 'orada ne işi varmış' diyen zihniyet yakında patlamalar da hayatını kaybedenlere 'Otursaymış evinde dışarıda ne işi varmış'diyecek insanlar var .

X