İstiklal Caddesinde Patlama! Canlı bomba ...

Allah ölenlere rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara şifa versin...

Artık içim almıyor.
Artık kaldıramıyorum.
Sessizliği, tepkisizliği anlayamıyorum.
Eleştirmek, söylemek, anlatmak öyle anlamsız bir noktada.
Herkes görmek istediğini görüyor, duymak istediğini duyuyor.
Ben artık KORKUYORUM.
Sadece etiketlerle sınıflamalarla ilgilenen bu toplumdan korkuyorum.
İsabet ederek öleceğim kurşundan korkuyorum.
Patlayacak bir bomba yüzünden paramparça ölmekten korkuyorum.
Sırf kadın oldugun için tecavüze uğrayıp bir ara sokağa, tartaya gömülmekten korkuyorum.

Ben Korkuyorum.

Hala herşeyi sorgusuz sualsiz destekleyenler, bizler ,sizler onlar ayrımı yapanlar siz korkmuyor musunuz?

Bu ölümlerin bu kayıpların hiç mi anlamı yok?

Ankara ilk patlama: "hükümet mit ne is yapar nasil güvenliğimiz saglanamiyor." a yanıt ; " vicdansizlar nasıl simdi siyaset yapabiliyorsunuz? "

Ankara ikinci patlama: Ankaranin göbeğinde boyle bir sey olabilir mi? Hem de en can alıcı noktada. Hukumet mit sorumlu kimse istifa etmeli" ye cevap ; "vicdansizlar siyaset mi yapiyorsunuz hukumetin ne sucu var"

Ankara üçüncü patlama: " Bir ulkenin baskentinde 3 kez bomba patliyor sorumlusu hukumettir mittir" e cevap ; "secilmis cumhurbaskanini yedirmeyecegiz darbelere izin vermeyecegiz"

Taksim patlamasi : " sorumlu hukumettir yoldan kopruden bahsediyorlar rezillik "e cevap; " teröre alet olanlar yine cirit atıyor burada. Sizin yuzunuzden oluyor "

Soma faciasindan sonra yine ayni itham devamında Ermenek faciası. Karsidaki arguman hic degismiyor. Ve bu degismezler yuzunden bunca insanimiz hayatini kaybediyor.

Her savunusunuzda daha cok öldük. Daha ne istiyorsunuz yeter

Inan hatirlamiyorum kim oldugunu. Belki buralardadir görür. Ben sadece bogaz koprusunun patladigini ve bir kac ucagin patlayip cok buyuk kayiplar yasandigini goruyordum. Allahim boyle seyler gostermesin insallah.. Ama o arkadas kizilayi görmüştü gercekten. Bazilari gorebiliyor onceden. Arkadasa sormak lazim kim oldugunu hatirlasak keske..
Her rüya her yerde anlatılmaz bilgecem, rüyayı hayra yorarsan hayır çıkar. Karşındaki şerre de yorabilir. O yüzden gördüklerini özellikle de böyle bir platformda paylaşmaman daha hayırlı olur.

Ya yanlıs mı duydum bilmiyorum da, laf arasında bir de ülkemiz güzel bir sınavdan geciyor gibi bir seyler zırvaladı. Yanlış duydum herhalde.

Teröristi sınır kapısından davul zurna ile karşıla adına barış süreci de.
Teröristin silah depolamasına göz yum, kandırıldık de.
İnsanların ölmesine göz göre göre izin ver, adına sınav de.
'Adını zırvalama koydum' sinemalarda!

Harbiden he nevruz bayramını neden pkklılar destekliyor onu da anlamıyorum.
Nevruz:Türklerin (Göktürklerin) Ergenekon'dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Doğu Türkistan'dan Balkanlara kadar tüm Türk kavimleri ve toplulukları tarafından, MÖ 8. yüzyıldan günümüze kadar her yıl 21 Mart'ta kutlanır.
Canım bildiğim kadarıyla İran tarafında da kutlanan bir şey bu. Kökeni kimde belli değil, kültür kaynaşması sanırım bu. Şaman geleneği iken bugünlere kadar gelmiş baksana şimdiki kültürle de iç içe resmen. Hangi ülkenin mitolojik dönemine ait bilemem ama tek bir millete mal olmadığı kesin.

Ülkenin başbakanı canlı bomba listelerinin olduğunu ama eyleme geçene kadar bir şey yapamadıklarını açıklamışken fazlaca iyimser değil misiniz? :KK43:

Arkdaslar burda mekan ve saatleri bi sekilde ongorebiliyorlarsa bence bu yabana atilmamali. Bu su an elimizdeki canli bombalar var sozlerini bi adim daha ileri tasir. Insanlarin ölmesin istiyorum ben artik.

Inan hatirlamiyorum kim oldugunu. Belki buralardadir görür. Ben sadece bogaz koprusunun patladigini ve bir kac ucagin patlayip cok buyuk kayiplar yasandigini goruyordum. Allahim boyle seyler gostermesin insallah.. Ama o arkadas kizilayi görmüştü gercekten. Bazilari gorebiliyor onceden. Arkadasa sormak lazim kim oldugunu hatirlasak keske..
!!!!!!!!!!!
Burda duyuralim. Arkdaslar bilen vrmi kizilay patlamasini ongoren arkdasimizi??

Düşüncesi bile çok korkunç. Dile düşünceye getirip kötüye yormuş olmayalım :KK43:

Allahım sen düşmanları helak et, sen gizli planlarını açığa çıkar kimseye zarar veremeden yok olup gitsinler :KK43:

Arkdaslar burda mekan ve saatleri bi sekilde ongorebiliyorlarsa bence bu yabana atilmamali. Bu su an elimizdeki canli bombalar var sozlerini bi adim daha ileri tasir. Insanlarin ölmesin istiyorum ben artik.
Tabii ki iyi niyetinizden şüphem yok ama emniyeti arayıp "rüyamda gördüm şurası patlayacak" demek ciddiye alınsa bile istihbarat doğruysa arayan kişiyi doğrudan şüpheli yapar.
Düşünün ki biri polisi arayıp "rüyamda gördüm, benim rüyalarım çıkıyor, Taksim'de AVM yakınında canlı bomba olacak" dedi, bugün olay oldu. Birinci dereceden şüpheli kim sizce, ihbarı yapan değil mi?

Böyle şeyler ciddiye alınırsa ihbarı yapanı- yani rüyayı göreni- doğrudan zanlı yapar. Önceden olası terör saldırısını bildiriyorsunuz.

Bizim ne olduğumuza takılma arkadaşım.. Zira düşünücek çok çok daha hayati meselelerimiz var bak mesela: Acaba yeni bomba ne zaman patlıycak ? Ya kurban ben, ailem ya da sevdiklerim olursa? Nerede güvenliğim? Nerede güvenli yaşama hakkım gibiii .
Bana ters gelen yere takilirm.sen istersen takilma .bu hepimizin hakki ve bunu gasp edenlere sorulsun hesabi

80 milyonluk ülkede her hafta 10 ar 20 şer insan ölmüş çok mu
Yeter ki devlete zeval gelmesin
Nede olsa herkes söz dinleyip 3 çocuk yapıyor.
Çokta rakamlara takılmayın yani...
O ölenlerin içinde kendi seçmenleride vardır, bu olayları kınayan siyasilerin.. Gerçi önemli değil, nasıl olsa artık Suriyeli seçmenleri olacak..

Siz Erdoğan'a katil demeye bayiliyorsunuz biliyorum ama 30 yil onceki pkk ile simdikinin hiçbir farki yok.... bu sizin kendini kandirmanizdan başka bir şey değil
Çok fark var önce dağlardaydı şimdi şehre inmiş durumdalar hatta olay çıktığı zaman kapılarınızı kilitlerseniz evinizi tararız diye milleti tehdit de ediyorlar ben çocukken öyle şeyler hiç görmedim duymadım şehirden şehre gidince yolları keserlerdi şimdi mahalle araları yol kesiyorlar

X