İstihare Rüya Yorumu Lütfen

pukett

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2009
97
3
Başka bir konuya yorum olarak yazmıştım ama netice alamadım kimseden, ondan konu açma gereği duydum İstihare yorumu istiyorum lütfen evlilik üzerine yaptırdım sevdiğim adam benim için hayırlı mı değil mi diye, rüya aynen şu şekilde : Benim üzerimde gelinlik varmış yengem yattı istihare'ye yanımda da sevdiğim adam yengeme dönüp aynen şöyle demişim '' Bak emriye abla ben nusret ile evleniyorum yada evlenicem'' ama o kendini göstermiyormuş ben adını söylemişim. nasıl bi yerde gördün dedim güzel yer dedi karanlık boğucu bir yer değildi dedi koluna girip bak ben evlenicem demişim gelinliği bile tarif etti. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

.......................................................................

Son düzenleme:
Bence hayırlı bir rüya olmuş canım, inşallah sevdiciğine kavuşursun. Bende eşimle evlenmeden önce teyzem istihare yapmıştı.
Oda bana lila renkli bir nişanlılık giydirdiğini görmüş, nişanın oluyordu demişti sonrasında, bir kaç ay içinde de evlendik

Amin canım Hayırlısı ile olur inşallah evet bende o şekilde düşündüm açıkcası bir bilene sordum hatta neden sevdiğim adam kendini göstermemiş koluna girmişim adını söylemişim oda dediki istihareye yatan kişi senin sevdiğin adamı tanımadığı için kendini göstermez olayları yada olanları gösterir dedi

İstihareye yatan kişi,senin sevgilini tanımadığı için yüzünü yatan kişiye göstermez. rüyan hayırlı gibi görünüyor ama şunu belirtmek isterim ki, İstihâreden önce veya sonra, gerekli istişareler yapılır ve o iş hakkında karar verilir Kur'ân-ı Kerîm'de şöyle buyurulur: "İş konusunda onlarla istişare yap. İstişareden sonra o isi yapmaya tam olarak karar verince, artık Allah'a dayan ve güven" (Ali İmrân, 3/159).Ticaret, evlilik, seyahat ve benzeri bir işe teşebbüs eden kimse, o işin kendisi için hayırlı olup olmayacağı hususunda tereddüde düşerse, şüphesini giderecek, tereddüdünü ortadan kaldıracak hal çareleri aramak ister. Bu hususta yapılacak ilk iş, yapılması istenen meselenin meşrûluğunun ve helâlliğinin araştırılması, dinî ölçülere uyup uymadığının incelenmesidir.

Kişinin kendisi bir neticeye varamadığı takdirde en sıhhatli yol, o meseleyi münasip olan ehliyetli birisine danışmak, onun fikrini almak, gerekirse meseleyi enine boyuna bütün teferruatıyla konuşmak; kısaca istişare yapmaktır. İstişare yapılacak insanın da tecrübeli, bilgili ve sözüne itimat edilir olması gerekir.
Bir de istihare bağlayıcı değil. İlle de görülen işarete göre hareket edilecek diye bir mecburiyet yoktur.

İstişareye gelince. Ehil kimselerin meseleyi enine boyuna konuşup düşünmeleri sonunda vardıkları bir sonuç var. Bu sonuç hem aklın, hem mantığın, hem de ilmin icabı olacak seviyede olur. Yahut da olmalıdır.

Öyle olunca istişareye uymaktan başka yol kalmaz.

Meseleyi istişareye iştirak edenlerin akıllarıyla da düşünmek, gözleriyle de görmek, ilimleriyle de nazar etmek., herhalde sağlam bir incelemedir. Biri yanılabilir, ikincisi görmeyebilir, ama hepsi de aynı yanlışa düşmezler.

Bundan sonrası Allah’a tevekküldür.

Esasen bu gibi hayati konularda en sağlam tedbir, tarafların birbirlerini gerçek hüviyetleriyle tanımalarıdır. Olmayan vasıfları var gösterip de sonunda sürprizle karşılaşmamalıdır.

Son düzenleme:

Canım öncelikle yorumun için teşekkür ederim, istişarenin nasıl yapılacağını bilmediğim için istihareye başvurduk bizde

Canım öncelikle yorumun için teşekkür ederim, istişarenin nasıl yapılacağını bilmediğim için istihareye başvurduk bizde

şimdi ufak bir araştırma yapayım dedim ama pek bişey anlamadım gerçi bir iş konusunda birinden fikir almakmış kafam karıştı vallahi

yani hocalar diyor ki; fazla rüyaya takılmayın. istişare eden pişmanlık duymaz. yani güvendiğin insanlarla konuş,onlara danış. bi araştırsınlar,sorsunlar.

bende sevdigim hakkinda kendim istihareye yattim... bir yerde en fazla 7 defa yapilmasini okumustum, ve 7 gün boyunca istihareye yattim.

her defasinda yesil su, güzel rüyalar gördüm.. bir defasinda sevdigimle gelinlik aliyorduk..
benim sorunum, ailem beni sevdigime vermek istemiyor onun boyu benden kisa diye, ben ama onu cok seviyorum... hakkimda hayirli olup olmadigini bilmek icin allah rizasi icin istihareye yattim ve onunla ilgili hep güzel rüyalar gördüm..

sizce bunun anlami ne olabilir???

3 yıldır görüştüğüm bi erkek arkadasım var, ve ilk günden beri hep evlenmeyi dusunduk, 1 yıl boyunca annemi ikna etmeye calıstım, annem istemedi, sonra konu babama intikal etti, babası beni istedi ama babam, cokça araştırdı sorusturdu, sonuç olarak cocugun karakteri düzgün namazında niyazında oldugunu ama ailesiyle ilgili duydugu kötü olaylar yüzünden ve maddi durumlarının cok iyi olmayısından dolayı vermedi, begenmedi onları. 1 yıldır sıkıntı içindeyiz, birbirimizi seviyoruz, vazgecmedik. cok dualar ettim ve en son Sabah namazından sonra Ramazan ayınıda fırsat bilip istihareye yattım. Niyetim "Rabbim eger onunla evlenmem hayırlı ise bana beyaz ve yeşil göster, yok hayırsız ise siyah ve kırmızıgösterdi". baya dua ederek uyudum. rüyamda 2 tane siyah takım elbise giyinmiş adam benim ellerimi tutmuş yürüyoruz, biri sagımda diğeri solumda,biri kıvırcık diğeri düz saçlı, gece zifri karanlık, sokak lambaları bile tek tük yanıyor, suratıma bakıp sırıtıyorlar, birden korkuyorum beni nereye götürüyorsunuz diyorum, evimizin oralarda bos bir arazi var içinde eskiden kalma yıkık bir kilise var, hep tinerciler olur orda , küçükken korkardım ordan, güya beni oraya götürüyorlarmış, solumda ki diyor ki, seni birazdan öldürecez, ellerinden kurtulmaya calısıyorum, daha sıkı kavrıyorlar ellerimi, yanımdan gecen insanlara bunlar beni öldürecek demek istiyorum sesim cıkmıyor, rüyamdan öyle bir sıçrayarak uyandım ki... hala gün agarmamıstı, ve hala içim titriyor inanın. ben cok üzüldüm böyle bir rüya gördügüme ama lütfen bilen biri yada içine bunları okuyunca bir his dogan biri, bana yorum yapabilir mi?
Allah razı olsun şimdiden.

Canım zaten istiharede siyah hayırlı bir renk değildir sen iyi düşün taşın bir büyüğün varsa ( tarafsız olsun mümkünse ) ona danış yaa, bu pek hayırlı gelmedi bana ama bazen istihare rüyalarına şeytan karışırmış senin bağırıpta sesini duyuramaman bundanda kaynaklanıyo olabilir

teşekkür ler canım. tam 7 gece yattım istihareye. 2 si böyle cok kötü 2 si bombos, 3 tanesi karısıktı yani kötü bi olay yoktu ama beyaz varsa bi tarafında siyahta vardı. öyle düsünceliyim ki, napacagımı bilemiyorum.

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun.. sadece bir his bana pek iyi gelmedi içime his olarak ama Allah bilir.. rüyaya da bağlı kalma çok şeytan uğraşmış olabilir.. anne baban istemiyorsa da belki vardır bir bildikleri senin göremediğin. benim bir durumum vardı ben göremiyordum ailem istemiyordu sonra sonra anladım varmış bir hayır. istiharede griler filan görüyordum çok üzülüyordum neden yeşil değil filan diye .. böyle aile engeli yada başka bişey, engeller çıkması hayır da olabiliyor bazen.. zorlamanın da bir anlamı olmuyor..her şerde bir hayır olabiliyor.. hakkında en hayırlısı olsun..başkasından da senin için istihare namazı kılmasını isteyebilirsin..

Ben de anlatayim 4sene once gordugum ruyayi. Cok sewdigim biri icin yatmistim. Ruyamda beni kendi mahallemde kovaliyordu. Bir renk gormedim ama ondan nasil kaciodum size anlatamam. SonundA bi arkadasin evine sigindim kayboldu gitti. Sıkıntılı uyandim kisacasi. Ama ben dewam ettim iliskiye ve sonuc hüsran. 2 bucuk senedir agliyorum onun icin. Kötü bir şekilde ayrıldık.

boyu daha kısa diye mi istemiyorlar
rüyalarınız olumlu, zaten sırf boy yüzünden istemiyorlarsa ne yapıp edip ikna edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…