İstihare Rüya Yorumu Lütfen

canım öncelikle hakkında hayırlısı olsun.. sadece bir his bana pek iyi gelmedi içime his olarak ama Allah bilir.. rüyaya da bağlı kalma çok şeytan uğraşmış olabilir.. anne baban istemiyorsa da belki vardır bir bildikleri senin göremediğin. benim bir durumum vardı ben göremiyordum ailem istemiyordu sonra sonra anladım varmış bir hayır. istiharede griler filan görüyordum çok üzülüyordum neden yeşil değil filan diye .. böyle aile engeli yada başka bişey, engeller çıkması hayır da olabiliyor bazen.. zorlamanın da bir anlamı olmuyor..her şerde bir hayır olabiliyor.. hakkında en hayırlısı olsun..başkasından da senin için istihare namazı kılmasını isteyebilirsin..

canım
annem babam, daha zengin daha isim yapmıs, beni rahat ettirecek bi damat istiyolar. halbuki ben mühendisim oda mühendis, yani rızkımızı kazanırız inş ama böle evi yok arabası yok diye, yıllarca krediyle ugrasmayın diyolar. bide sevgilimin annesi babası kendi akrabalarıyla küs, konusmuyolar diye, bizimkiler diyo bunlardan olmaz. ama ne alaka, biz birbirimizi cok seviyoruz. evet bide baska birinden isteyecem istihareye yatmasını, cunku ben kafamda ön yargılarımla yatıyorum. sanada cok tesekkür ederim, hepimiz için hayırlısı olsun.

Ben de anlatayim 4sene once gordugum ruyayi. Cok sewdigim biri icin yatmistim. Ruyamda beni kendi mahallemde kovaliyordu. Bir renk gormedim ama ondan nasil kaciodum size anlatamam. SonundA bi arkadasin evine sigindim kayboldu gitti. Sıkıntılı uyandim kisacasi. Ama ben dewam ettim iliskiye ve sonuc hüsran. 2 bucuk senedir agliyorum onun icin. Kötü bir şekilde ayrıldık.

canım cok üzüldüm, inşallah onu unutturacak biri cıkar karsına, iste insan bi rüyaya bakıp karar veremiyo, aşk denilen sey insanın elini kolunu baglıyo :KK43:

Selam bende istihareye yatdim sevdiyim erkek icin, ruyamda gelinlikdeyim ablama gosteriyorum ama hayatda nasil bir gelinlik istiyorum ondan giymisim ruyada.. ama biz sevgilimle ayriyiz baskasiyla evlenicek((

ben evliyim ama 2 gun evvel ruyamda gelinlik giymisdim ustume beyaz gelinlik bu nedemek bilen varmi? birde ben azeriyim istirahete yatmak nedemek o nasil yapiliyor bana da anlatirmisiniz lutfen?ancak evli olmayanlarimi yapa bilir veya ancaq evlilik icinmi olur o dediyiniz anlayamadim?

boyu daha kısa diye mi istemiyorlar:KK53:
rüyalarınız olumlu, zaten sırf boy yüzünden istemiyorlarsa ne yapıp edip ikna edin.

evet canim... ne yazikki... biz kendisiyle cok iyi anlasiyoruz, ailesiylede cok iyi anlasiyorum... ama ailem boyu benden kisa oldugu icin onu istemiyor... ablam, ve bir kac tanidigim sevdigim hakkinda yalan sözler söylüyor, buda tabi ki annemin isine geliyor...

ikna etmek okadar zor ki... ailemle cok zorluklar cektim... inan, istihareye yatmadan önce sirf ailem beni ve sevdigimi rahat biraksin diye onu birakmayi bile düsündüm, ama yapamadim... onda huzur ve mutluluk buluyorum... ailemin bana yasattigi her aciyi onun sayesinde unuttum...

allah büyük, insallah dedigin gibi rüyalarim hayirli cikar:) kendimi onunla gelinlik alirken görmüstüm bir defasinda :$

evet canim... ne yazikki... biz kendisiyle cok iyi anlasiyoruz, ailesiylede cok iyi anlasiyorum... ama ailem boyu benden kisa oldugu icin onu istemiyor... ablam, ve bir kac tanidigim sevdigim hakkinda yalan sözler söylüyor, buda tabi ki annemin isine geliyor...

ikna etmek okadar zor ki... ailemle cok zorluklar cektim... inan, istihareye yatmadan önce sirf ailem beni ve sevdigimi rahat biraksin diye onu birakmayi bile düsündüm, ama yapamadim... onda huzur ve mutluluk buluyorum... ailemin bana yasattigi her aciyi onun sayesinde unuttum...

allah büyük, insallah dedigin gibi rüyalarim hayirli cikar:) kendimi onunla gelinlik alirken görmüstüm bir defasinda :$

onlar baktı ki bir kusur bulamamış, bula bula onu kusur diye gösteriyorlar, böyle saçma bir gerekçe de duymadım,zaten gerekçe de denemez. sevdiğinizi sırf mesnetsiz saçma bir nedenden dolayı bırakmayın. inşallah kavuşursunuz hayırlısı ile.

ben evliyim ama 2 gun evvel ruyamda gelinlik giymisdim ustume beyaz gelinlik bu nedemek bilen varmi? birde ben azeriyim istirahete yatmak nedemek o nasil yapiliyor bana da anlatirmisiniz lutfen?ancak evli olmayanlarimi yapa bilir veya ancaq evlilik icinmi olur o dediyiniz anlayamadim?

istirahat değil,istihare:KK1: sizin için önemli herhangi bir işin olup olmayacağını görmek için istihare namazı kılınıp sonrasında yatılıyor, sadece evlilikle alakalı değil yani,siz de yapabilirsiniz.
normal rüyada gelinlik giymek de güzeldir,kısmettir,temiz haberdir.

Son düzenleme:
Başka bir konuya yorum olarak yazmıştım ama netice alamadım kimseden, ondan konu açma gereği duydum İstihare yorumu istiyorum lütfen evlilik üzerine yaptırdım sevdiğim adam benim için hayırlı mı değil mi diye, rüya aynen şu şekilde : Benim üzerimde gelinlik varmış yengem yattı istihare'ye yanımda da sevdiğim adam yengeme dönüp aynen şöyle demişim '' Bak emriye abla ben nusret ile evleniyorum yada evlenicem'' ama o kendini göstermiyormuş ben adını söylemişim. nasıl bi yerde gördün dedim güzel yer dedi karanlık boğucu bir yer değildi dedi koluna girip bak ben evlenicem demişim gelinliği bile tarif etti. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

canim sevdigin insanla gercekten evlenebilirmisin evlenemezmisin bilmiyorum ama ruyaya gore o insan hayirli biri bence

3 yıldır görüştüğüm bi erkek arkadasım var, ve ilk günden beri hep evlenmeyi dusunduk, 1 yıl boyunca annemi ikna etmeye calıstım, annem istemedi, sonra konu babama intikal etti, babası beni istedi ama babam, cokça araştırdı sorusturdu, sonuç olarak cocugun karakteri düzgün namazında niyazında oldugunu ama ailesiyle ilgili duydugu kötü olaylar yüzünden ve maddi durumlarının cok iyi olmayısından dolayı vermedi, begenmedi onları. 1 yıldır sıkıntı içindeyiz, birbirimizi seviyoruz, vazgecmedik. cok dualar ettim ve en son Sabah namazından sonra Ramazan ayınıda fırsat bilip istihareye yattım. Niyetim "Rabbim eger onunla evlenmem hayırlı ise bana beyaz ve yeşil göster, yok hayırsız ise siyah ve kırmızıgösterdi". baya dua ederek uyudum. rüyamda 2 tane siyah takım elbise giyinmiş adam benim ellerimi tutmuş yürüyoruz, biri sagımda diğeri solumda,biri kıvırcık diğeri düz saçlı, gece zifri karanlık, sokak lambaları bile tek tük yanıyor, suratıma bakıp sırıtıyorlar, birden korkuyorum beni nereye götürüyorsunuz diyorum, evimizin oralarda bos bir arazi var içinde eskiden kalma yıkık bir kilise var, hep tinerciler olur orda , küçükken korkardım ordan, güya beni oraya götürüyorlarmış, solumda ki diyor ki, seni birazdan öldürecez, ellerinden kurtulmaya calısıyorum, daha sıkı kavrıyorlar ellerimi, yanımdan gecen insanlara bunlar beni öldürecek demek istiyorum sesim cıkmıyor, rüyamdan öyle bir sıçrayarak uyandım ki... hala gün agarmamıstı, ve hala içim titriyor inanın. ben cok üzüldüm böyle bir rüya gördügüme ama lütfen bilen biri yada içine bunları okuyunca bir his dogan biri, bana yorum yapabilir mi?
Allah razı olsun şimdiden.
canim ben bu insanin senin icin hic hayirli biri olmadigini dusunuyorum.tabi ruyalarda kisiden kisiye deisir.bu ruyayi ben gormus olsaydim eger kesinlikle uzak dururdum.ruyalarin cok buyuk onemi vardir benim hayatimda cunku ve hepte oldugu gibi cikar.istiareye yatmadan gorurum ben.bekarken gorucu geleceginde yada biriyle tanistigimda hep siyah at gorurdum ruyamda.ilk zamanlar pek ne anlama geldigini bilmiyordum.ama zamanla baktimki benim icin hayirli deiller ruyama gore hareket ediyordum zaten bisekilde olmuyodu.suan evliyim esimle tanismadan once ilk defa beyaz at gormustum.aslinda ruyalarin cok buyuk yeri var yasamimizda ama onu dogru yorumlayabilmek cok onemli

istirahat değil,istihare:KK1: sizin için önemli herhangi bir işin olup olmayacağını görmek için istihare namazı kılınıp sonrasında yatılıyor, sadece evlilikle alakalı değil yani,siz de yapabilirsiniz.
normal rüyada gelinlik giymek de güzeldir,kısmettir,temiz haberdir.
cevabin icin cok sagol canim peki anlata bilirmisin o namaz nasil kiliniyo kac ruketdir?

canim ben bu insanin senin icin hic hayirli biri olmadigini dusunuyorum.tabi ruyalarda kisiden kisiye deisir.bu ruyayi ben gormus olsaydim eger kesinlikle uzak dururdum.ruyalarin cok buyuk onemi vardir benim hayatimda cunku ve hepte oldugu gibi cikar.istiareye yatmadan gorurum ben.bekarken gorucu geleceginde yada biriyle tanistigimda hep siyah at gorurdum ruyamda.ilk zamanlar pek ne anlama geldigini bilmiyordum.ama zamanla baktimki benim icin hayirli deiller ruyama gore hareket ediyordum zaten bisekilde olmuyodu.suan evliyim esimle tanismadan once ilk defa beyaz at gormustum.aslinda ruyalarin cok buyuk yeri var yasamimizda ama onu dogru yorumlayabilmek cok onemli

evet canım zaten böyle bir rüyayı duyanın güzel bir yorum yapmasını beklemiyorum, cunku cok korkunç. Ben defalarca ayrıldım ondan ama o benden vazgecmiyor, beni öyle cok seviyor kiii, tabi bende onu, nasıl olacak bilmiyorum.

cevabin icin cok sagol canim peki anlata bilirmisin o namaz nasil kiliniyo kac ruketdir?

İstihare namazı iki rekâttır. İmam Gazalî bu namazın birinci rekâtında Fâtiha’dan sonra Kul yâ eyyühe’l-kâfirûne, ikinci rekâtında da Kul hüvellahu ehad sûrelerinin okunmasını tavsiye eder.

Namazı kıldıktan sonra Peygamberimizden (a.s.m.) rivayet edilen şu duâ okunur:
"Allâhümme estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve es'elüke min fadlike'l-azim. Fe inneke takdiru ve lâ akdiru ve ta'lemu ve lâ a'lemu ve ente allâmu'l guyûb. Allâhümme inkünte ta'lemu enne hâza'l-emre hayrun li fi dini ve meâşi ve âkıbeti emri tev âcili emri ve âcilihi. Fekdurhu li ve yessirhu li summe bârik li fihi. Ve in künte ta'lemu enne hâza'l-emre şerrun li fi dini ve maâşi ve âkıbeti emri ev âcili emri ve âcilihi f'asrifhu anni va'srifni anhu ve'kdur li el-Hayra haysü kâne. Sümme ardihi bihi" (Buharî, Teheccüt, 25, Deavât, 49, Tevhid, 10; Tirmizi, Vitr, 18; İbn Mace, Akâme, 188; Ahmet b. Hanbel, III, 344).

İstihare duasının anlamı: "Allah'ım yapmayı düşündüğüm su işin işlenmesinden yahut terkinden hangisinin hayırlı olduğunu bana ilminle kolaylaştır. Kudretinle senden güç istiyorum. Senin büyük fazlından ihsan buyurmanı dilerim. Şüphesiz senin her şeye gücün yeter; benim gücüm yetmez. Sen bilirsin, ben bilemem. Sen şeyi çok iyi bilensin, Allah'ım. Eğer bu işi dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için hayırlı olduğunu bilirsen o işi bana takdir et, kolaylaştır ve onu bana mübarek kıl. Eğer bu işi; dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için şer olarak bilirsen, onu benden, beni de ondan uzak eyle. Nerede olursa olsun benim için hayır olanı takdir et. Sonra da beni bu hayırla hoşnut buyur"

Dua okunurken, “bu iş” şeklinde geçen yerlerde yapılması istenen iş zikredilir. Bu şekilde duanın Türkçesi okunabileceği gibi, Arapça aslını okumak daha faziletlidir. Duânın aslı, verdiğimiz bu kaynaklarda olduğu gibi, ilmihal kitaplarında da mevcuttur.
“Yatmadan önce dua okunur ve abdestli olarak kıbleye yönelerek yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülürse o işin hayır olduğuna, siyah ve kırmızı görülürse de şer olduğuna işaret eder. Şerli olandan kaçınmak icap eder.”

not: sorularlaislamiyet.com dan alıntıdır

İstihare namazı iki rekâttır. İmam Gazalî bu namazın birinci rekâtında Fâtiha’dan sonra Kul yâ eyyühe’l-kâfirûne, ikinci rekâtında da Kul hüvellahu ehad sûrelerinin okunmasını tavsiye eder.

Namazı kıldıktan sonra Peygamberimizden (a.s.m.) rivayet edilen şu duâ okunur:
"Allâhümme estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bi kudretike ve es'elüke min fadlike'l-azim. Fe inneke takdiru ve lâ akdiru ve ta'lemu ve lâ a'lemu ve ente allâmu'l guyûb. Allâhümme inkünte ta'lemu enne hâza'l-emre hayrun li fi dini ve meâşi ve âkıbeti emri tev âcili emri ve âcilihi. Fekdurhu li ve yessirhu li summe bârik li fihi. Ve in künte ta'lemu enne hâza'l-emre şerrun li fi dini ve maâşi ve âkıbeti emri ev âcili emri ve âcilihi f'asrifhu anni va'srifni anhu ve'kdur li el-Hayra haysü kâne. Sümme ardihi bihi" (Buharî, Teheccüt, 25, Deavât, 49, Tevhid, 10; Tirmizi, Vitr, 18; İbn Mace, Akâme, 188; Ahmet b. Hanbel, III, 344).

İstihare duasının anlamı: "Allah'ım yapmayı düşündüğüm su işin işlenmesinden yahut terkinden hangisinin hayırlı olduğunu bana ilminle kolaylaştır. Kudretinle senden güç istiyorum. Senin büyük fazlından ihsan buyurmanı dilerim. Şüphesiz senin her şeye gücün yeter; benim gücüm yetmez. Sen bilirsin, ben bilemem. Sen şeyi çok iyi bilensin, Allah'ım. Eğer bu işi dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için hayırlı olduğunu bilirsen o işi bana takdir et, kolaylaştır ve onu bana mübarek kıl. Eğer bu işi; dinim, yaşayışım ve işimin sonucu veya dünya veya ahiretimin sonucu bakımından benim için şer olarak bilirsen, onu benden, beni de ondan uzak eyle. Nerede olursa olsun benim için hayır olanı takdir et. Sonra da beni bu hayırla hoşnut buyur"

Dua okunurken, “bu iş” şeklinde geçen yerlerde yapılması istenen iş zikredilir. Bu şekilde duanın Türkçesi okunabileceği gibi, Arapça aslını okumak daha faziletlidir. Duânın aslı, verdiğimiz bu kaynaklarda olduğu gibi, ilmihal kitaplarında da mevcuttur.
“Yatmadan önce dua okunur ve abdestli olarak kıbleye yönelerek yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görülürse o işin hayır olduğuna, siyah ve kırmızı görülürse de şer olduğuna işaret eder. Şerli olandan kaçınmak icap eder.”

not: sorularlaislamiyet.com dan alıntıdır
Allah yardimcin olsun canim sagol

evet canım zaten böyle bir rüyayı duyanın güzel bir yorum yapmasını beklemiyorum, cunku cok korkunç. Ben defalarca ayrıldım ondan ama o benden vazgecmiyor, beni öyle cok seviyor kiii, tabi bende onu, nasıl olacak bilmiyorum.

hakkinda hayirlisi olsun canim ne diyeyim o zaman.

bildigim kadariyla, istihareye baska biri senin icin yatabiliyor, cünkü biz kendimiz o kadar kendimizi istedigimiz konuya veriyoruz ki, ister istemez rüyamizi etkiliyor bu durum... hic denemedim, cünkü benim icin istihareye yatmasini isteyecek daha kimse aklima gelmedi, ama acaba baskasi yatinca oluyor mu ki? hic aranizda deneyen oldu mu???:)

Birini seviyorum ve evlenmek istiyoruz ama annem istemiyor onun sorumsuz olduğunu düşünüyor bende biz birlikte olunca yaparız herşeyi diyorum. Aslında dahada ayrıntı var ama. Sevdiğim hayırlımı benim için diye Kaç gündür dua ediyorum istihare namazı kılıp yattım 3 gece oldu ilk ikisinde sevdiğim kişiyi gördüm yataktayz ilkinde sevişiyoruz ikinci rüyada yine yataktayız ben sıkıca sarılıyorum ona. Üçüncüyü hatırlamıyorum. Annemle tartışıyoruz fal baktırmış yok o adam olmaz demiş bakan kişi. Sürekli ona baktırır zaten doğruda çıkar genelde dedikleri off Allah a dua ediyorm hergün bi işaret bi yol göstersin bana . Düşünmekten vucüdümda lekeler çıktı belim tutmuyo.. Sevdiğim kişiyle konuşuyorum üstüme düşen sorumluluğu alıcam merak etme diyo. Annem ondan adam olmaz yanına bile yakışmıyo sen üniversite okudum falan filan. Kafam allak bullak

öylemi diorsun benim pek umudumda yok iki ay önce nişanlandık ama sürekli bi kavga edioruz ilgisizlik yüzünden o işine düşkün bana değil buda beni sıkıor artık konuşmuoruz iki gündür belkide artık yolun sonudur bizim için

X