İşten nasıl ayrılsam sizce

Hayırlısı olsun ilk diye daha fazla üstünüze gelmeyelim ama lütfen bu şekilde davranma iş hayatı böyle bir şey değil

Aslında devam edecektim. Benden belge istedi ofiste bende yanlış belge verdim. Sonra bana “onu mu istedim kızım dedi sinirlenip hafif gülerek bak ısırıcam” dedi bunu diyince bende artık bitti. Şimdi böyle yerden benden güzellikle ayrılmamı bekliyorlar
Kim bekliyor? Size en baştan bu iş yerinden olmaz diyenler olarak biz mi? :)) o zaman ama yok şu üye iyi dedi bu üye bişi olmaz dedi diye diye konuyu kapattınız şimdi konu nereye geldi, her türlü kendi bildiğinizi okuduğunuz için anlamsız söylediklerimiz o yüzden sorun yok

Ben daha önce çalışmadım ilk tecrübem bilmemem normal bu konuları zaten bilsem burada niye konu açayım

Sizin zaten çalışmakta gözünüz de yoktu. Önceki konunuzda da ailemin durumu iyi aslında çalışmama gerek yok ama baskı yaptıkları için çalışmak zorundayım deyip duruyordunuz.
Boşuna üniversiteye de gitmeseydiniz madem de sizin yerinize iyi bir mimar yetişmiş olurdu belki. Bilemedim bu motivasyonsuzlukla siz hiçbir yerde başarılı ve kalıcı olamazsınız ki zaten.

Sizin zaten çalışmakta gözünüz de yoktu. Önceki konunuzda da ailemin durumu iyi aslında çalışmama gerek yok ama baskı yaptıkları için çalışmak zorundayım deyip duruyordunuz.
Boşuna üniversiteye de gitmeseydiniz madem de sizin yerinize iyi bir mimar yetişmiş olurdu belki. Bilemedim bu motivasyonsuzlukla siz hiçbir yerde başarılı ve kalıcı olamazsınız ki zaten.
Gittiğin ofiste patron sana “ısırıcam” dese sen çalışmaya devam eder miydin. Düzgün bi yerdi de ben mi bıraktım keyfi gibi yansıtmayın durumu

Daha önce konusunu açmıştım. İş için görüşmeye gittim ofise. 53 yaşında evli, iki çocuğu var adamın. Tam 2 saate yakın benimle konuştu. İş dışında özel hayatını bile anlattı. Çocuklarıma çok bağlıyım. Eşimi çok seviyorum. Eşim benim için çok özel biri vs. Ben açıkçası başta tedirgin oldum ama başladım işe. 1 hafta gittim. Bu süreçte bana öyle bir yakın hareketi olmadı. Beni soğutan durum yol evime uzak. Bana baştan sordu ama yol sıkıntı olur mu vs. Diye. Onun dışında ben iç mimarlık mezunuyum ama bunlar daha çok müteahhitlik gibi işler yapıyor kentsel dönüşüm vs. Hatta beni eski çalışanına tanıtırken “mimarım de iç mimar detayı verme” dedi. O kişide “ senin iç mimarla ne işin var vs” dedi güldü. Sürekli zaten hastam var diyip ofisi bana bırakıp gidiyor. O kadar yol çekiyorum ayrı olay o da. Bende dün hiç bir şey demeden pazartesi gidecek gibi çıktım eşyalarımı alıp. Ofisin anahtarını da masanın altındaki çekmeceye bıraktım. Yüz yüze konuşursam beni ikna eder diye düşündüm. Zaten çok geveze biri. Şimdi bugün haber vermeyi düşünüyorum sizce ne yapsam. Mesaj mı atsam. Anahtarı bıraktığım yüz yüze konuşmadığım için çok tepki verip bunu bahane edip 1 haftalık paramı vermeyecekmiş gibi geliyor. Benim sigortamı başlattı ama banka hesabı vs açmamıştı
Yani anlamadigim bu is ile ilgili ilk konunuzda o kadar tehlikeli bu adam baslamayin dedik ailem zorluyor deyip baslamaliyim dediniz. Sonra baslamayacaktiniz ama baslamissiniz. Bu sizin karariniz ama mademki isten ayrilmaniza aileniz bi sey demeyecek niye işe girmeden girmek istemiyorum ama mecburum ailem zorluyor dediniz. Demekki o kadarda zorlamiyor isten bir haftada ayriliyorsaniz. Neyse bu konunuzada bi sey yazmak istemedim acikcasi.

Yani anlamadigim bu is ile ilgili ilk konunuzda o kadar tehlikeli bu adam baslamayin dedik ailem zorluyor deyip baslamaliyim dediniz. Sonra baslamayacaktiniz ama baslamissiniz. Bu sizin karariniz ama mademki isten ayrilmaniza aileniz bi sey demeyecek niye işe girmeden girmek istemiyorum ama mecburum ailem zorluyor dediniz. Demekki o kadarda zorlamiyor isten bir haftada ayriliyorsaniz. Neyse bu konunuzada bi sey yazmak istemedim acikcasi.
Yine çıkma dedi ailem zaten

Yine çıkma dedi ailem zaten
Peki suan nasil cesaret ettiniz?

Yani sadece yol uzun diye çıkmak istemiyorsunuz anladığım kadarıyla, diğer arkadaşlarada yazdığınız birkaç yoruma göz atarken gözüme çarptı. Size seni ısıracağım demiş. Bence asıl sebep bu olmalı çıkmanız için. Belki de asıl sebep budur ama konuyu eksik anlatıyorsunuz sanırım. Çünkü bir arkadasa size seni ısıracağım deseydi çıkmak istemez miydiniz demişsiniz. Ama dediğim gibi konuyu eksik anlatmışsınız neyse bu adamın böyle olacağı belliydi. Bence hiç çekinip etmenize gerek yok. O da biraz uslubuna dikkat etseydi ama adam zaten ilk başta ne olduğunu belli etmişti. Neyse bir musibet bin nasihatten İyidir derler, bundan sonra inşallah insanlarla karşılaşırsınız ama sizde görünen köye kılavuz aramayin hatta ailenize adam boyle böyle yaptı ama ben size anlatsam ciddiye almayacaginizi bildigim icin ise girdim. Basima bi sey gelmesini beklemeyecegim cikacagim deyin ki baski kurmasinlar artik boyle konularda... hakkınızda hayırlısı olsun

Keşke SGK girişi yapılmadan bazı şeyler netleşseydi, ki; hem firma hem de sen SGK'nın bazı olanaklarından mahrum kalmamış olsaydınız. Ve asıl konu, keşke; anahtarı saklar gibi masanın altına koymak yerine, tıpkı benim sana verdiğim gibi, "elden, samimi ve içten, tüm reelliği ile, tadında, vedalaşarak, bana teslim etseydin..
Güzel kızım, ben hayat tecrübesi tavan yapan bir kişiyim; bazı durumları görmek benim için çocuk oyuncağı..
Yolun ve bahtın açık olsun..

Bunu yazdı

özellikle yapma dediğim şeyi yaptıktan sonra işittiğin azarı bana anlatmanın mantığını anlayamıyorum.

Gittiğin ofiste patron sana “ısırıcam” dese sen çalışmaya devam eder miydin. Düzgün bi yerdi de ben mi bıraktım keyfi gibi yansıtmayın durumu
ısırıcam mevzuunu siz işten ayrılmaya karar verdikten sonra duydunuz
çalışmaya devam etmek gibi bir niyetiniz yoktu zaten çarpıtmayın
ve burada biçok insan dedi çalışma o ofiste diye gittiniz ve gördünüz
yolu bahane ediyorsunuz da herkes hergün işe gitmek için bayağı yol katediyor

adam yine güzel bir mesaj yazmış çocuk gibi anahtarı bırakıp kaçmak ne ya :KK70:

Peki suan nasil cesaret ettiniz?

Yani sadece yol uzun diye çıkmak istemiyorsunuz anladığım kadarıyla, diğer arkadaşlarada yazdığınız birkaç yoruma göz atarken gözüme çarptı. Size seni ısıracağım demiş. Bence asıl sebep bu olmalı çıkmanız için. Belki de asıl sebep budur ama konuyu eksik anlatıyorsunuz sanırım. Çünkü bir arkadasa size seni ısıracağım deseydi çıkmak istemez miydiniz demişsiniz. Ama dediğim gibi konuyu eksik anlatmışsınız neyse bu adamın böyle olacağı belliydi. Bence hiç çekinip etmenize gerek yok. O da biraz uslubuna dikkat etseydi ama adam zaten ilk başta ne olduğunu belli etmişti. Neyse bir musibet bin nasihatten İyidir derler, bundan sonra inşallah insanlarla karşılaşırsınız ama sizde görünen köye kılavuz aramayin hatta ailenize adam boyle böyle yaptı ama ben size anlatsam ciddiye almayacaginizi bildigim icin ise girdim. Basima bi sey gelmesini beklemeyecegim cikacagim deyin ki baski kurmasinlar artik boyle konularda... hakkınızda hayırlısı olsun
Yok artık açık açık anlatırım aileme haklısınız teşekkür ederim

Yok yüz yüze ayrılmam. Adam zaten ofiste olmayacak
Ay yazık ama yaa ofisi başı boş mu bırakacaksınız. Şimdiki mezunların hiç aidiyet duygusu yok gerçekten.. Bari mertçe arayın konuşun. Adam size başta sormuş yol problem olur mu diye iyi düşünseydiniz. Şimdi insanları yüzüstü bırakıyorsunuz hiç etik değil. Sigorta çıkışınızda hangi firmada çalıştığınız yazıcak yarın bir gün bir işe girseniz referans için o şirketi arar sorarlar. Kaçtı önermiyoruz dediklerinde sicilinize işler bu tarz şeyler.

Ay yazık ama yaa ofisi başı boş mu bırakacaksınız. Şimdiki mezunların hiç aidiyet duygusu yok gerçekten.. Bari mertçe arayın konuşun. Adam size başta sormuş yol problem olur mu diye iyi düşünseydiniz. Şimdi insanları yüzüstü bırakıyorsunuz hiç etik değil. Sigorta çıkışınızda hangi firmada çalıştığınız yazıcak yarın bir gün bir işe girseniz referans için o şirketi arar sorarlar. Kaçtı önermiyoruz dediklerinde sicilinize işler bu tarz şeyler.
Adamın bana dediği kelimeleri biliyo musunuz peki

Adamın bana dediği kelimeleri biliyo musunuz peki

Sen en başında hata yaptın. Ne ile karşılaşacağını biliyordun. Bu işle ilgili ilk görüşmeye gittiğinde patronun tavırları kötüydü rahatsız olmuştun. İşe muhtaç bir tip değildin. En başında içinin rahat etmediği yerde işe başlamayacaktın. Çok beceriksizsin.

X