İşten nasıl ayrılsam sizce

Bir haftalık süreç deneme süreci diye biliyorum ben, yanlış bilmiyorsam düzeltin ama iki ay deneme süreci( belki değişir) içinde işten ayrılırsa ihbar süresi olmaz diye biliyorum.

deneme süresi şirketten şirkete değişiklik göterir ve sözleşme ile sınırları belirlenmelidir üsulen. bir haftalık deneme süreci mümkün değil. ayrıca isterseniz üç saattir o iş yerinde çalışıyor olun; yasal olarak çalışanı haline geldiğiniz andan itibaren ihbar süreniz iki haftadır.

Normalde deneme süresi yasal olarak 2 ay. Bu süre içinde de olsanız yazılı olarak vermeniz şart. Maaş, banka hesap işlerini konuşmamış olmanız sizin hatanız. Adam sizin SGK'nızı başlatmış, sizin de yasal olarak işverene karşı sorumluluklarınız var bu da onlardan biri. Para almayı bekliyorsunuz ama usulüne göre istifa etmiyorsunuz. Adam ısrar/ikna yoluna giderse de net duruş gösterin. İş hayatı böyle bir şey, piremseslikle eş zamanlı yürütemezsiniz.

1 hafta olmuş olabilir ama sgk çıkışınızı kötü bir şekilde verirse sicilinize yansır. İş yeri orası sonuçta böyle engelledim bitti gibi ayrılamazsınız.

İlk tecrübeniz mi ? İş hayatında bu şekilde mesajla ayrılmalar falan çok çocukça görünüyor. Beni ikna eder idare et der kısmı da sizin kararlı olmanızla alakalı. İdare et diyebilir sizin pozisyonunuza birini alması gerekiyorsa bu onun hakkı. Yol hep uzaktı bunu bilerek başlamışsınız. Sigorta girişiniz olduysa istifa dilekçesi vermeniz gerekir yoksa yasal işlem hakkı doğar.
Yarın sadece dilekçeyi vermeye gitsem olur mu bugün konuşup

Aslında "beni idare et" demesi işverenin hakkı değildir. Ancak ihbar süresi talep edebilir kanunda sınırlrı belirlendiği ölçüde ama soruyu soran hanım farkında dahi değil
Ben daha önce çalışmadım ilk tecrübem bilmemem normal bu konuları zaten bilsem burada niye konu açayım

Normalde deneme süresi yasal olarak 2 ay. Bu süre içinde de olsanız yazılı olarak vermeniz şart. Maaş, banka hesap işlerini konuşmamış olmanız sizin hatanız. Adam sizin SGK'nızı başlatmış, sizin de yasal olarak işverene karşı sorumluluklarınız var bu da onlardan biri. Para almayı bekliyorsunuz ama usulüne göre istifa etmiyorsunuz. Adam ısrar/ikna yoluna giderse de net duruş gösterin. İş hayatı böyle bir şey, piremseslikle eş zamanlı yürütemezsiniz.
O zaman yarın normal gider dilekçeyi bırakırım çıkarım

Ben daha önce çalışmadım ilk tecrübem bilmemem normal bu konuları zaten bilsem burada niye konu açayım

o halde size uygun yöntem belirtildikçe sürekli olarak arka kapı aramaktan vazgeçin. şurada ben "oluru budur" dedikçe "ama bunu yapsam olmaz mı?" deyip durdunuz. halen de insanlarla pazarlık halindesiniz. kanunda usulü belirtimiştir; pazarlık ya da muataabakat ile size uyarlanabilir yanı yok.
dilekçenizi verdiğiniz andan itibaren sizden 15 günlük -hakları olan- ihbar süresini talep edeceklerdir. dilekçe verip çıkmanız bir hayal olabilir.

deneme süresi şirketten şirkete değişiklik göterir ve sözleşme ile sınırları belirlenmelidir üsulen. bir haftalık deneme süreci mümkün değil. ayrıca isterseniz üç saattir o iş yerinde çalışıyor olun; yasal olarak çalışanı haline geldiğiniz andan itibaren ihbar süreniz iki haftadır.

Evet ilk tecrübem
Biliyorum, hatırlıyorum önce ki konunuzu.

X