İşten geldikten sonra aşırı yorgunluk nasıl geçer ?

Çalışan hanımlar , işyerinden eve geldikten sonra yemek hazırlıyorum yemek yedikten sonra saat sekiz oluyor ve aşırı yorgunluk çekiyorum, bu durumu yaşayanınız var mı ?
Nasıl bir iş yapıyorsun bilmiyorum ama muhtemelen senı çalıştıgın ortamdakı ınsanlar yoruyordur.

Bazen gereksız mevzularla ugrasıldıgında, yöneticilerin tatmınsızlıklerı, iletişim bozuklukları, uzun suren calısma saatlerınde bir bakmışsın kayda değer birşey yok. Zamanın hep çalışıp didindin ama boşa geçti hissiyatı verebiliyor.

Anlıyorum yanı seni, bu yuzdendir demıyorum ama boyle seyler enerjını düşürüyor olabilir.

Sevdiğin bir spora gitmeni ve açık havada vakıt geçirmeni öneririm. Ben yuzmeye basladım hem mental hem fiziksel iyi geliyor, bide sıcaklarda serinliyorsun oh mis. Enerjını yukseltir.

Dun mesela bahceye gittik ormanda yemek sevdıklerınle, ailenle ayı izledik falan. Telefondan teknolojıden uzak kalmaya calıs aksam saatleri

Vallahi bende de aynı durum, ben eve geldiğimde eşimle yemeği yaptıktan sonra ikimizde çöküş. O sıra yaptım yaptım, yapamadım uyuyorum sabahta b*k gibi kalkıyorum. O yüzden rutin oluşturdum kendime; Yemeği yedikten sonra eşimden toplamasını istiyorum ardından ben çamaşır var ise çamaşır yok ise kedilerin kumuydu felan onları halledip ya duşa giriyorum ya da şöyle güzel bir kahve hazırlayıp kitap okumaya geçiyorum 1 saat, orada da koltukta uyuya kalıyorum zaten sonra yatış. Ev işinde çok zorlanıyorduk ikimizde robot aldık mesela açıyorum onu evi turluyor. o turlarken ben evin işlerini hallediyorum. Haftada mutlaka 3 gün kitap okumaya ayırıyorum ama. Maske felan yapıyorum, bana çok iyi geliyor.

Benim de aynı şekilde sorunum vardı dr a gittim demir depolarım çok düşük çıktı d vitamini eksikliği vardı ilaç verdi dr şimdi daha iyiyim

Yanlış anlamayın beni ama ciddi anlamda mesai saatleriniz düşükmüş acaba değerlerinize mi baktırsanız ? Evden çıkma değil de belki vitamin ya da demir eksikliği kansızlık vs çekiyor olabilirsiniz.
Belkide,dediginiz gibi bir baktiracagim.Normalde bu saatlere dinç olmam gerek.2 hafta sonra saatlerim 11 8 olacak.O zaman daha kötü olurum.

Kan şekeri dengesizliğinden kaynaklanıyor, gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi almıyorsunuz. Beslenmenize özen gösterin, öğün atlamayın, küçük ara öğünler yapın, az ve sık yiyin, kaliteli beslenin farkı göreceksiniz.

Yaşıyorum tabii ki.
Yemek yaptım mı iki günlük yaparım diğer gün bari yapmayayım diye.
Dışardan da söyler yerim çok yorgunsam. Anca öyle

Hafif yemekler yiyorum, Yemekten sonra mis gibi bir duş alıp ayaklarımı uzatıp dinleniyorum aşırı yorgun hissediyorsan ek vitamin takviye alabilirsin fark ediyor gerçekten

Çalışan hanımlar , işyerinden eve geldikten sonra yemek hazırlıyorum yemek yedikten sonra saat sekiz oluyor ve aşırı yorgunluk çekiyorum, bu durumu yaşayanınız var mı ?
Eve gelir gelmez hiçbir işe girişmeden direkt duşa girin. Mümkünse ılık suyla değil de sıcak suyla lavanta duş jeli ile yıkanın. Kesinlikle Lavantanin dinlendirici etkisi var. Yemeklerinizi iki günlük yapın. Her gün yemekle uğraşmayın. Ayak tuzu var. Ben ayakta günlük 10 saat çalışıyordum. Tuzlu su iyi geliyordu. Duş ve yemek olayı bittikten sonra uyumadan önce leğene tuz dökün hafif sıcak su koyun. 20 dk bekletirseniz kan dolasiminiz hızlanır daha rahat edersiniz. Supradyn gibi takviyeleri kullanın. Yazın sıcak günlerde benim ayaklarım çok şişer o yüzden kapalı ayakkabı yerine genelde sandalet giyerim. Daha az yorar beni.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim , gerçekten biz kadınlar daha naif ve daha çok düşünürüz sanırım bu sorumluluklar bizi daha çok yıpratır ve yoruyor , tuzlu su önerisini vitamin değerlerini dikkate alacağım kendime d vitamini takviyesi aldım bilinen bir markanın , zaten d vitamini eksikliğim ve demir eksikliğim vardı doktora da gideceğim en kısa zamanda, evliyim bu arada eşim yardımcı oluyor sağolsun ama ben ona söylerken çok yoruluyorum şunu yap bunu yap derken 😌😌

X