İşten geldikten sonra aşırı yorgunluk nasıl geçer ?

ev işi yapmadığım halde annem her şeyi yaptığı halde eve gelince baygın gibi yatıyorum ve bacaklarım ayaklarım sızım sızım sızlıyor ben de tek bende oluyo sanıyodum ertesi sabaha bile yorgun ve ağrılı kalkıyorum

Öğretmenim, aslında o kadar yorucu saatler çalışmıyorum branşım gereği ama eve gelince inanılmaz bir yorgunluk yaşıyorum. Başım şişiyor hiçbir şey yapmayı canım istemiyor. Oturunca kalkamıyorum sürekli yorgun olduğum için evde olduğum saatlerden verim alamıyorum herhangi bir takviye işe yaramıyor. Erkek öğretmen arkadaşlara bakıyorum çıkışta halı sahaya gidelim falan diyorlar 😂Kadınların bünyesi erkeklere nazaran daha narin. Aynı işi yapıyoruz ama aynı enerjiyi harcamıyoruz 😵‍💫 çözümünü bulamadım 🤷🏼‍♀️

Öğretmenim, aslında o kadar yorucu saatler çalışmıyorum branşım gereği ama eve gelince inanılmaz bir yorgunluk yaşıyorum. Başım şişiyor hiçbir şey yapmayı canım istemiyor. Oturunca kalkamıyorum sürekli yorgun olduğum için evde olduğum saatlerden verim alamıyorum herhangi bir takviye işe yaramıyor. Erkek öğretmen arkadaşlara bakıyorum çıkışta halı sahaya gidelim falan diyorlar 😂Kadınların bünyesi erkeklere nazaran daha narin. Aynı işi yapıyoruz ama aynı enerjiyi harcamıyoruz 😵‍💫 çözümünü bulamadım 🤷🏼‍♀️
Devlette misiniz özelde mi çalışıyorsunuz? Özelde iseniz mesai olayı insanı yoruyor.
Başlığa yazan herkese katılmakla birlikte eğer yatağın üzerine oturursam benim için gün bitiyor daha kalkamıyorum 🫠

Eve gelince gelen o ağırlık hissi hiç gitmiyor. Geldiğimde zaman verimsiz geçmesin diye haftaiçi 3 gün spora gidiyordum spora gidince açılıyordum ama evde pineklediğim gün yorgunluktan bayılıyordum.

Devlette misiniz özelde mi çalışıyorsunuz? Özelde iseniz mesai olayı insanı yoruyor.
Başlığa yazan herkese katılmakla birlikte eğer yatağın üzerine oturursam benim için gün bitiyor daha kalkamıyorum 🫠
Devlette çalışıyorum ama ekstra yorgun bir bünyeye sahibim😂😂 diyorum 30 da böylesin 50 de ne olursun 😂😂

Dershanede okullar açılana kadar 11 den 3 e kadar çalışıyorum.Bugün sadece 1 saat derse girdim,yarın dersim yok,boş oturacağım.Çarşamba 2 saat dersim var.Dolmuşla 10 15 dk mesafede kurum.Yolda da yorulmuyorum.Ama eve gelince inanılmaz yorgunluk oluyor.Bunu anlamıyorum.Sorun evden çıkmakta sanırım

Öğretmenmişsiniz, sizin asıl kafanız şişiyordur. Şöyle eve gelince bi 10 dk sessizlikte oturun hiçbir şey yapmadan çay falan için. O ugul ugul ses bi dağılsın sonra spor yapın. Çıkışta direkt gidebileceğiniz bir fitness falan var mı?

Çözüm iyi beslenmek ve düzenli bir hayat yaşamak. 22 yaşından beri çalışıyorum,sadece oğlum doğduğunda 3,5 yıl çalışmadım. Hiç bir gün yorgunluk hissettiğimi bilmem. Sabahları çok dinç ve mutlu uyanırım Allaha şükür. Beslenmeme çok dikkat ediyorum,protein ağırlıklı ve düzenli yiyorum. Biraz da yapı meselesi tabii. Az uyuyup (4-5saat gibi) fazla kitap okumaya gayret ediyorum bunlar bana iyi geliyor. Herkese iyi gelen şey farklıdır. Siz de ruhunuza iyi gelen şekilde yaşayın,o zaman yorgunluk hissetmezsiniz

Kan degerlerinize baktırdınız mi ? Takviye kullanıyorum ben d vitamini b12 vitamini ve en önemlisi omg 3

Çalışan hanımlar , işyerinden eve geldikten sonra yemek hazırlıyorum yemek yedikten sonra saat sekiz oluyor ve aşırı yorgunluk çekiyorum, bu durumu yaşayanınız var mı ?
Eveeeettt🥴 isten eve gekir gelmez kostur kostur yemek hazirla yemek ye mutfagi topla cocugu uyut cocugun dagittiklarinintoola falan derken saati 12 ediyorum gece🥴 sonra esimle film ya da kndimce oyalanma derken 2de uyuyup sabah 7de kalkiyorum her gun. İlk baslarda hortlak gibi geziyordum ama magnezyum takviyesi almaya basladim uc aydir gayet de dincim. Haftasonlari da melatonin icip kizim uyudu mu isi gucu birakip ben de uyuyorum hemen. Su an gayet enerjigim tavsiye ederim😆

Eveeeettt🥴 isten eve gekir gelmez kostur kostur yemek hazirla yemek ye mutfagi topla cocugu uyut cocugun dagittiklarinintoola falan derken saati 12 ediyorum gece🥴 sonra esimle film ya da kndimce oyalanma derken 2de uyuyup sabah 7de kalkiyorum her gun. İlk baslarda hortlak gibi geziyordum ama magnezyum takviyesi almaya basladim uc aydir gayet de dincim. Haftasonlari da melatonin icip kizim uyudu mu isi gucu birakip ben de uyuyorum hemen. Su an gayet enerjigim tavsiye ederim😆
Siz baya maraton koşucusunuz maşallah🍀ama çok yüklenmiyor musunuz kendinize?

Evli misiniz? İş dağılımı yapın. İşten geliriz, eşim yemek hazırlar, ben sofrayı ve ortalığı toparlarım. Yemek faslından sonra 1-1 buçuk saat televizyon başında pinekleyip yorgunluk atıyoruz. Sonrasında ya televizyonda devam ederiz ya da bilgisayara geçip oyun oynarız. Ama her sabah kalkarken yataktan kendimi kazıyorum resmen uykuya aşığım

benim işim inanılmaz yoğun bir iş sansima. aynı kurumda çalıştığım akşama kadar 6 kez çay sigara için aşağı inen sürekli dinlenen insanlar da var ama bu tamamen benim şansımla ilgili. akşama kadar bazen wc dışında yerimden kalkmadan çalışıyorum öyle zor ki. ( ama çok şükür) aksam eve gelince bazı günler değil iş yapmak sağdan sola dönmek istemiyorum bazen depresyona giriyorum ama genelde iyiyim. Sanirim nariniz eşim dHa ağır işte çalışmasına rağmen gece 1 e doğru yatıyor. mesela bu benim için mümkün olmayan bir saat. erkekler çok daha güçlüler. biz niyeyse çok daha nariniz ve çok yipraniyoruz belki de evdeki tüm sorumluluk neredeyse bizde olduğu için. Ben çok bir çözüm bulamadım bu duruma sanıyorum boyle yaşayıp vakit geldi mi de gideceğim yapacak bişey yok

Magnezyum takviyesinin adını bana özelden yazar mısınız… ben de kullandım ama böyle verim alamadım

Dershanede okullar açılana kadar 11 den 3 e kadar çalışıyorum.Bugün sadece 1 saat derse girdim,yarın dersim yok,boş oturacağım.Çarşamba 2 saat dersim var.Dolmuşla 10 15 dk mesafede kurum.Yolda da yorulmuyorum.Ama eve gelince inanılmaz yorgunluk oluyor.Bunu anlamıyorum.Sorun evden çıkmakta sanırım
Yanlış anlamayın beni ama ciddi anlamda mesai saatleriniz düşükmüş acaba değerlerinize mi baktırsanız ? Evden çıkma değil de belki vitamin ya da demir eksikliği kansızlık vs çekiyor olabilirsiniz.

Allah rızası için çözüm bulan paylaşsın. neredeyse 20 yıldır aktif çalışıyorum ve 20 yıldır bu durumdayım. bekarken de böyleydim, evliyken de böyleyim. hep böyleyim. destek ürünler vitamin vs. kullanırken iyi oluyor, ama bitince daha kötü geri geliyor. kan değerleri vitaminler vs. normal. tıp çare bulamıyor buradaki hanımlar bulmuştur belki :ruh:

Herhalde eve geldiğimde yemek vs hazır olmasa ya da ev işleri yapılmış olmasa ben evliliği yapamıyorum diye ağlardım. 8.30-6.30 arası çalışıyorum zaten ve eve girdiğimde 7 oluyor. Aşşırı yorgun giriyorum eve ve girdiğimde bir daha çıkmak istemiyorum. Hafta sonları için de çatır çatır kavga etmekten çekinmiyorum çünkü yarım gün cumartesim ve bir tek pazarım var. Cumartesi dışardaysak kesinlikle pazar evde olmak istiyorum.

Eşim de çok sosyal bir insan(eskiden ben de öyleydim) ve dışarı çıkmak gezmek istiyor onu da üzüyorum ne yazık ki. Kendisi herhalde hiperaktif yoksa böyle bir enerji olamaz. Artık yöntem bulmuş ben daha eve varmadan arıyor, 'sandviç türü yaptım ya da yemeği kavanozladım sahile doğru yürüyorum yol üstünden al beni sahilde hem yiyelim hem yüzelim' diye :KK70: Eve girersem çıkmam çünkü :') Napcaz böyle bilmiyorum valla çözümü olana ben de muhtacım.

X