Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Bayildim bu konuya tam benlik :) hasta olucam yoksa karamsar düşünceler yuzundenn .. 4 hafta sonraki sinav için olumlama yapimmm ben de :) kazanirsam var yaa :KK70:

canım bir şey sorucam
benm erkek arkadaşım örgün 2 yıllık okudu. şimdi aöf 4 yıllık yazarsa tecil olur mu yoksa 2 yıllığın üzerine mi tamamlaması gerek.
çünkü artık 2. üni de tecil olmuyor diye duyduk
bizde bedelliyi bekliyoruz
yaşı kaç eşinin....
canım eşim 2yıl +3 okudu geçiş yaptı yani. tecil hakkı oldu böylece. mezun oluncada 2 yıl tecil hakkı var. ama direkt 4 yıllık bölümde nasıl oluyo bşilmiyorum.

kuantum evrenın cekım yasası var bunu herkes bılıyor konu sahıbesı arkadasım ben denemıs ve onaylamıs olarak takdır ettım yılmamak ve ınanmak cok onemlı beyıne oyun oynamıyoruz beynımız gercegı hep bılıyor bız evrenden ıstedıklerımızı kendımıze cekıyoruz cekım yasası demek sadece elınızdekı bırseyı bırakıtıgınızda yere dusmesı degıldır... dualar da bunun uzerıne kurulmamıs mı zaten???

Muhabbet bölmüş gibi olamayayım da konuya ben de cevap yazmak istedim:KK45:
Senelerdir hep hayal kurarım şu İstanbulun trafiğinden,kalabalığından kurtulayım,çok güzel doğası olan deniz kenarında bir evim olsun,işe bisikletle gideyim,çocuğuma organik süt,yumurta meyv sebze yedireyim diye. 3 sene önce evlendim,eşimi 12 senedir tanımama rağmen onun da benle aynı hayali olduğunu bu sene öğrendim:KK45:Bir kaç ay önce babam bir evi satışa vermiş,balıkesire yerleşelim diyo. Tam da hayalim gibi bir yer orası,arabamızı satsak babam da biraz üzerine koyacak. Herkesin hayali bu oldu bir anda.:oops:

Kızlar burda beni bilenler bilir..benimde eşimle kayınvalidemle sorunlarım vardı..özellikle kayınvalidemle olan sorunlarım pek sıradan olmayacak şekilde...zamanla eşimle olan ilşkimide etkilemeye başladı bu durum haliyle...

o kendine göre haklı..e bende kendime göre haklıyım..sorunlar bir değilki bir sürü..maddi sorunlar..kaynana sorunları..sonradan patlak veren eşimle ilgili sorunlar ..biliyorum hepimizin hayatında birtakım sorunlar var küçük yada büyük..

uzun zamandır kadınlar kulübünün derdim var topiğine yani buralara pek uğramıyordum..insanların sıkıntılarından ve problemlerinden ister istemez etkileniyoruz çünkü..

bir arkadaşımın sayesinde çekim yasası'nı duydum..başta saçma geldi tabi..'' ne yani herşeyi düşüncelerimizle halledicez'' bukadar kolaymı herşey...
evet herşeyi düşüncelerimizle hallediyoruz..olumlu düşünmekle..ama okadar kolay değil..baştan çok saçma gelsede ilgi duymaya başladım..internette araştırdım..burdada bir kaç topik gördüm yorumlara baktım..bazı yaşam koçlarıyla mailleştim..bir takım kitaplar okudum..ve süper..gerçekten doğru..saçma filan değil..

size buraya yazmamın nedeni hepimizin sorunları var ve çözmek yine bizim elimizde..sizde deneyin lütfen ..doğru uygulandığında gerçekten doğru işliyor..

bilinçaltımızda yatan düşünceler hayatımızı etkiliyor..tek yapmamız gereken bilinç altımızı temizlemek..
olumlu düşüneceksiniz..ve bu düşüncenize inanacaksınız...püf noktası bu..hayal demeyeceksiniz..kötü bir evliliğim var ben şimdi nasıl iyi bir evliliğim var diyip kendimi kandırayım..bu düpedüz yalan...diye düşünmeyin..evet kandırım kendinizi..beyin gerçekle hayali ayırt edemiyor..
hayalinizi kurup inandığınız şeyi gerçekmiş gibi yazıyor..ve bir müddet sonra davranışlarınızda değişiyor..etrafa pozitif enerji saçıyorsunuz..herkes herşey olumlu ne varsa ayağınıza kadar geliyor..denemesi bedava..

imkansız olduğunu bile bile havuzlu bir ev hayali kurdum..önce inanmadım..ama zamanla inandım bu hayalime..hatta havuzlu bir evim var diye düşündüm hep..havuzlu bir evim olacak demedim var dedim...burda asla gelecek zaman kullanılmıyor hep şimdiki zaman yada geniş zaman kullanılacak..çünkü beyin o şekilde algılıyor..

ve havuzlu bir ev aldım taşınmadım daha bitmedi çünkü..eylülde taşınıcam.. :))) gerçekten bir hayaldi...ama fırsatlar önüme geldi..
eşimle süperiz..acayip iyi anlaşıyoruz..çok düzeldi herşey..duygularımı daha rahat ifade ediyorum ve beni anlıyor..bilinçaltımda beni engelleyen ne varsa kurtuldum hala kurtulmaya devam ediyorum..

kendime daha çok güveniyorum ve daha çok mutluyum..kayınvalidemde dahil kimseyle sorunum yok..çok şükür lütfen deneyin...ben deneyerek doğruluğuna inandım ve bu yüzden sizinle paylaşmak istedim..artık konu hangi topiği ilgilendiriyorsa oraya taşırlar heralde..

unutmayın mutlulukta bir seçenektir..ve siz mutlu olmayı tercih edin...
Tam da ihtiyacım olan insansın arkadaşım. Ben olaya şu sebepten bulaşamıyorum yoksa kim istemez ki hayallerinin gerçek olmasını. Ben yıllardır hep kazıklandım. İyi niyetim başıma resmen bela oldu. Ve ben yıllardır enayi yerine konulduğumu daha bu sene anladım. Şimdi ben şu iki şeyi ayırd edemiyorum. Birincisi insanların iyi olduğunu düşünürsem tekrar kazık yiyeceğim ikincisi de kaynananla aranızın düzelmesi derken kaynanan artık iyi birisi mi oldu yoksa sen ondan gelebilecek seviyesizlikleri biliyor tedbirli davranıyor ama onu bu haliyle mi seviyorsun. Kusura bakma valla cevap veremediğim ve bu yüzden mutlu olmayı ertelediğim sorular bunlar

Tam da ihtiyacım olan insansın arkadaşım. Ben olaya şu sebepten bulaşamıyorum yoksa kim istemez ki hayallerinin gerçek olmasını. Ben yıllardır hep kazıklandım. İyi niyetim başıma resmen bela oldu. Ve ben yıllardır enayi yerine konulduğumu daha bu sene anladım. Şimdi ben şu iki şeyi ayırd edemiyorum. Birincisi insanların iyi olduğunu düşünürsem tekrar kazık yiyeceğim ikincisi de kaynananla aranızın düzelmesi derken kaynanan artık iyi birisi mi oldu yoksa sen ondan gelebilecek seviyesizlikleri biliyor tedbirli davranıyor ama onu bu haliyle mi seviyorsun. Kusura bakma valla cevap veremediğim ve bu yüzden mutlu olmayı ertelediğim sorular bunlar
konu sahibi sanırım bayadır girmiyor yazmazsa haberinz olsun...

konu sahibi sanırım bayadır girmiyor yazmazsa haberinz olsun...
Bu sorulara cevap bulmalıyım ama. Yoksa şu anda bu korkularım yüzünden çok mutlu olacağım günlerde resmen kendimi bastırıyorum dur özelden göndereyim. En son 10 gün önce aktifmiş artık ne zaman cevap gelirse nasip :)

Bu sorulara cevap bulmalıyım ama. Yoksa şu anda bu korkularım yüzünden çok mutlu olacağım günlerde resmen kendimi bastırıyorum dur özelden göndereyim. En son 10 gün önce aktifmiş artık ne zaman cevap gelirse nasip :)
neyn var ki canım

Neyim yok ki valla anlat anlat bitmez iki ay önce patladım artık başta eşim kimseye güvenmiyorum. Ama ne yapayım adam ne zaman boynuma sarılsa arkasından menfaat çıkıyor. Bakıyor istediği olmadı yine dişlerini sıkmaya başlıyor. Nefret ettim artık.

Çocukları var onların benim yanımda yaşamalarını istiyor biz de anlaşamıyoruz. Sırf onları getirebilmek için tatiller gezmeler bi dediğimizi iki etmemeler sonra eve dönüyoruz ve çocukları gelmiyor yine başlıyor dişlerini sıkmaya severken bile öldürecek gibi başıma dikiliyor dişlerini sıkıyor sarılıyor öpüyor sanki birazdan boğacak. Nefes alamıyorum ağlayıncaya kadar. Sonra bi bakarsın melek gibi bekle diyorum birşey geliyor bugün değilse yarın geliyor birşey ya da ben iyice işkillendim kafayı yiyorum artık

Çocukları var onların benim yanımda yaşamalarını istiyor biz de anlaşamıyoruz. Sırf onları getirebilmek için tatiller gezmeler bi dediğimizi iki etmemeler sonra eve dönüyoruz ve çocukları gelmiyor yine başlıyor dişlerini sıkmaya severken bile öldürecek gibi başıma dikiliyor dişlerini sıkıyor sarılıyor öpüyor sanki birazdan boğacak. Nefes alamıyorum ağlayıncaya kadar. Sonra bi bakarsın melek gibi bekle diyorum birşey geliyor bugün değilse yarın geliyor birşey ya da ben iyice işkillendim kafayı yiyorum artık
canım 2. evliliği mi eşinin

Bende hic evlenmemeyi helede esim karekterli birini hic hayal etmiyordum. Helede esimin iki ozelligine sahip olan birini asla hayal etmez ve Allah gostermesin der, guzel seyler hayal eder ve pozitif dusunurdum. Korktugumun hepside oldu: (( yurtdisinda yasama diye but dusunce ve hayalim yoktu ama o oldu. Peki bune simdi? Kim bana ne oldugunu aciklayabilir: ))

Pozitif düşünce ve olumlamayı düşünce biçimimiz şekline dönüştürürken kararlı ve sabırlı olmak gerekiyor.
Şu hayalim için olumlu olayım gerisi eski düşünce tarzımda devam etsin diyemeyiz.
Zihnimiz negatif birikimden temizlenene kadar pozitif enerjinin etkilerini fark etmeyiz.
Bu süre herkesin negatif birikimine ve azmine göre değişir.
Boşalan çöplerin yerini pozitif enerji doldurur. Alışana kadar gülümseyerek pozitifim, pozitifim şeklinde
telkinlerde bulunarak, yaşadığımız yerlere hatırlatması için ''pozitifim'' yazılı notlar iliştirebiliriz.
Başlangıçta oyun gibi algıladığımız değişimin zihnimizdeki alanı genişledikçe pozitif enerjiyle kuşatılırız.
Aşamalar tamamlandığında ise düşüncelerimize sızmaya çalışan her negatif algıya tepki gösteririz.
Arınmışlık hissi umutlarımızı beslemeye, hedeflerimizi ulaşılır kılmaya başlar.
Zihnimizde birikmiş, manevra kabiliyetimizi kısıtlayan engeller kalktıktan sonra geriye
her şeye pozitif bakmaktan başka birşey kalmaz zaten.

kirgincığım anladığım kadarıyla düşünce enerjini istediklerine değil istemediklerine yoğunlaştırmışsın.
Böyle olunca da ııyyy dediklerini çağırmışsın.

Başka toplumların düşünce yapısını bilmiyorum ama bizim toplum yapımızda,
beşikten itibaren korkuya yönelik düşünce yapısı inşa edilir.
Allah'ı sevmekten önce, Allah'tan korkmayı öğreniriz mesela.
Cennetin yolunu cehennemden korkarak açacağımız inancı ediniriz.
Yanlışlara sapmamanın yolu anne babadan korkmaktır.
Örnekler böylece sonsuza kadar devam edebilir.
Korku, yerini sevgiye bıraktığında karanlıklar aydınlanacaktır.

flower-basket-smiley-emoticon.gif
love-heart-hand-smiley-emoticon.gif
flower-basket-smiley-emoticon.gif

X