Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

saçmalığın daniskası. bir de bilinçaltından falan bahsetmiş. psikolojiyi böyle rezil inançlara alet etmeyin rica ediciim.
bu konuda hassasım.
ki bilinçaltı da bilimsel bir terimdir çünkü varlığı tam olarak kanıtlanamamıştır, 5 duyu organından biriyle duyumlanamaz.
bilim somut duyu ve algılar içerisine giren şeyleri inceler.
bahaneleri de güzelmiş "imkanın dahilinde hayal et, çok uçma."
bunun ayağını yorganına göre uzat atasözünden bir farkı yok
evet olumlu düşünmek güzeldir çünkü insanın duyguları ve davranışları da olumlu olur bu ancak insanın kendini iyi hissetmesine ve güzel davranışlar sunmasına yarar. yoksa havuzlu evi kendine çekmez
:KK34:
Freud amca mezarında ters döndü.:KK45:

Hangi kitap kitalari okudunuz?Hangi yasam koclari ile maillestiniz ucretsiz olark mi?Biraz bilgi verrseniz deniycem

Masallah oncelikle insallah hep boyle mutlu huzurlu hayirli daim olur evliliginiz
ben olumlu dusun olumlu olsun fikrine inanirim ama sorunum cok karamsar olmam felaket tellali gibiyim bi aksilik ciksa korkarim aklima binbir turlu sey gelir
Hayal cok kurarim ama "ya olmazsa cok.uzulurum hic kurmayim en iyisi hayal her seyin hayirlisi olsun " derim tabi ki herseyin hayirlisi ama ben guzel dusunemiuorum hayatimda yasadigim aksiliklerden dolayi halbuki sukredecek cok seyim varken...
Bu karamsarligimla yazinizi okuyup isteklerimi hayalleri kendime aoyledim.ve deli gini hissediyorum su an
O kitaplarin yazarlarini ve isimlerini yazarsaniz cok sevinirim
Ayrica havuzlu ev hayalinizin gerceklesmesi tabi ki ne guzel masallah yalniz bu hayali kurabilmek icin de maddiyatin iyi olmasi gerekir.
Yani sunu soylemek iatiyorum kuracagimiz hayaller gerceklesmesi mumkun olabilecek hayaller mi olmali pozitif dusunebilmek icin
Cunku ben simdi " bi gokdelenim olsun,basbakan olcam." gibi hayaller kurmam sacma olmaz mi ?

Hahahaha ay hic gülecegim yoktu

Bir milyonu eski parayla istiyosundur belki. YTL allahim YTL de bakalim belki bu kez tutar. Haha
AA DOĞRUU..YTL diye çekiyim bir de...:KK45: Düşünce gücüyle havuzlu ev çekiliyomuş,Afrikadakilere de söyleyelim onlar da yemeği çeksin bari..:KK59: Burada tabi olumlu düşünmek harika bir şey insanın eylemlerini de etkiliyor ama sadece olumlu düşünerek havuzlu bir ev sahip olacağını düşünen arkadaşlara şunu gönderiyorum:
in%C5%9F-cnm-ya_433778.jpg

NOT: Bu söylediklerim konu sahibine değildir eminim o farketmese de o eve sahip olabilmek için çok büyük emekler vermiştir,ben sadece yaşam koçlarının insanları böyle kandırmasına sinir oluyorum,kendisine mutlu bir yaşam diliyorum.:nazar::KK50:

Evet olumlu düşünmek güzeldir çünkü insanın duyguları ve davranışları da olumlu olur bu ancak insanın kendini iyi hissetmesine ve güzel davranışlar sunmasına yarar. yoksa havuzlu evi kendine çekmez
:KK34:
Konunun amacı bu değil mi justholdmetight?
Olumlu düşünce güzellikleri çektiği için fırsatları daha iyi değerlendirmemize katkı sağlar o halde.
Konu sahibi de olumlamayla havuzlu eve gidecek sürecin önündeki engelleri kaldırmış değil midir?

Kızlar burda beni bilenler bilir..benimde eşimle kayınvalidemle sorunlarım vardı..özellikle kayınvalidemle olan sorunlarım pek sıradan olmayacak şekilde...zamanla eşimle olan ilşkimide etkilemeye başladı bu durum haliyle...

o kendine göre haklı..e bende kendime göre haklıyım..sorunlar bir değilki bir sürü..maddi sorunlar..kaynana sorunları..sonradan patlak veren eşimle ilgili sorunlar ..biliyorum hepimizin hayatında birtakım sorunlar var küçük yada büyük..

uzun zamandır kadınlar kulübünün derdim var topiğine yani buralara pek uğramıyordum..insanların sıkıntılarından ve problemlerinden ister istemez etkileniyoruz çünkü..

bir arkadaşımın sayesinde çekim yasası'nı duydum..başta saçma geldi tabi..'' ne yani herşeyi düşüncelerimizle halledicez'' bukadar kolaymı herşey...
evet herşeyi düşüncelerimizle hallediyoruz..olumlu düşünmekle..ama okadar kolay değil..baştan çok saçma gelsede ilgi duymaya başladım..internette araştırdım..burdada bir kaç topik gördüm yorumlara baktım..bazı yaşam koçlarıyla mailleştim..bir takım kitaplar okudum..ve süper..gerçekten doğru..saçma filan değil..

size buraya yazmamın nedeni hepimizin sorunları var ve çözmek yine bizim elimizde..sizde deneyin lütfen ..doğru uygulandığında gerçekten doğru işliyor..

bilinçaltımızda yatan düşünceler hayatımızı etkiliyor..tek yapmamız gereken bilinç altımızı temizlemek..
olumlu düşüneceksiniz..ve bu düşüncenize inanacaksınız...püf noktası bu..hayal demeyeceksiniz..kötü bir evliliğim var ben şimdi nasıl iyi bir evliliğim var diyip kendimi kandırayım..bu düpedüz yalan...diye düşünmeyin..evet kandırım kendinizi..beyin gerçekle hayali ayırt edemiyor..
hayalinizi kurup inandığınız şeyi gerçekmiş gibi yazıyor..ve bir müddet sonra davranışlarınızda değişiyor..etrafa pozitif enerji saçıyorsunuz..herkes herşey olumlu ne varsa ayağınıza kadar geliyor..denemesi bedava..

imkansız olduğunu bile bile havuzlu bir ev hayali kurdum..önce inanmadım..ama zamanla inandım bu hayalime..hatta havuzlu bir evim var diye düşündüm hep..havuzlu bir evim olacak demedim var dedim...burda asla gelecek zaman kullanılmıyor hep şimdiki zaman yada geniş zaman kullanılacak..çünkü beyin o şekilde algılıyor..

ve havuzlu bir ev aldım taşınmadım daha bitmedi çünkü..eylülde taşınıcam.. :))) gerçekten bir hayaldi...ama fırsatlar önüme geldi..
eşimle süperiz..acayip iyi anlaşıyoruz..çok düzeldi herşey..duygularımı daha rahat ifade ediyorum ve beni anlıyor..bilinçaltımda beni engelleyen ne varsa kurtuldum hala kurtulmaya devam ediyorum..

kendime daha çok güveniyorum ve daha çok mutluyum..kayınvalidemde dahil kimseyle sorunum yok..çok şükür lütfen deneyin...ben deneyerek doğruluğuna inandım ve bu yüzden sizinle paylaşmak istedim..artık konu hangi topiği ilgilendiriyorsa oraya taşırlar heralde..

unutmayın mutlulukta bir seçenektir..ve siz mutlu olmayı tercih edin...

Size kessinlikle katılıyorum. Ben de çekim yasasının güzelliklerini keşfedenlerdenim. Bunun farkında olmak uygulayabilmek çok güzel. Bir kere daha benim gibi birini görmek beni çok sevindirdi. Teşekkürler paylaşım için.

İşte bu düşünce çok yanlış. Sen sadece istersin. Nasıl olacağını Allah bilir.
Senin gibi mantıkla hayal kursak zaten hayal kurmanın bir anlamı kalmaz.

Mesele şu; sen havuzlu ev istedin diyelim ve olacağına inancın tam. İşte bunu başardığın vakit çalışmayan biriysen öyle bir fırsat çıkar ki iyi bir işe başlarsın ve birikim yaparsın; çalışıyorsan ama maaşın azsa yine öyle bir durum olur ki daha fazla para getiren bir işe girersin ve birikime başlarsın. İlla çalışman da gerekmeyebilir. Ne olaylar var, ne mucizeler ... Önce hayal ve inanç, gerisi zaten gelecektir.

Halamın durumu çok çok kötüydü mesela maddi açıdan. Çok fakirlik yaşadı. Ama her zaman bir evi olduğunun hayalini kuran biriydi. Mantıken bu imkansızdı. Ama sonuçta İstanbul'un güzel bir semtinde ev sahibi oldu. Ve inanılmaz bir mucize ile yaşadı bunu. Hiç tanımadığı bilmediği bir adamın yardımı ile. Hiçbir zaman umutları tüketmemeli.
böyle şeyler var tabi yok demiyorum
zaten sorun sıkı sıkıya inanmak
ama ben yapı olarak hep kötü ihtimale kendimi hazırlayan bir insanım
bu huyumu yenmem zor olur
boşu boşuna hayal kurmak gibi.

mantıkla hayal kurarsak senin gibi zaten olmaz demişsnz ama ben mantıkla hayal kurmaktan söz etmedim.
hayal kurmak farklı bir şey
hayal kurup ona inanmak kendini inandırmak farklı bir şey ki burada da kendimizi inandırmamız gerekiyor.
yoksa elbette hayal kuruyorum mantık içermeyeninden...

eşim askere gitmedi henüz ikinci bebeğimiz geliyor. her sorana bedelli çıkacak yaşı ve parada düşecek diyordu yıllardır. tamda aöf okulu bittiği bu yıl çıkıyor yaş ve parada düşüyor..
o kadar emin konuşurdu ki gülerdik. evren yanıt mı verdi diye düşündüm bunu okuyunca :)
canım bir şey sorucam
benm erkek arkadaşım örgün 2 yıllık okudu. şimdi aöf 4 yıllık yazarsa tecil olur mu yoksa 2 yıllığın üzerine mi tamamlaması gerek.
çünkü artık 2. üni de tecil olmuyor diye duyduk
bizde bedelliyi bekliyoruz
yaşı kaç eşinin....

Valla konu sahibinin actigi konular genelde güzelmis buda ayri bi hosuma gitti. Ihtiyacimda vardi, bende daha ihtiyaci olanlar varsa diye hortlattim konuyu haha

bende pozitif düşünceye inanırım ama en çok yaradanın dualrımızı geri çevirmeyeceğine. o yüzden Rabbime bol bol dua etmeye çalışır sürekli dualarımın kabul olacağını düşünürüm. ama son yaşadığım olaylarda şunu farkettim ağzımızdan çıkan yada beynimizde düşünce olurup uzun süre belirgin kalan şeyler zamanla oluyor. bende bir örnek: ben öğretmenim müdür olmak istiyordum 3 yıldır zaman zaman dile getirsemde kalben hergün aklımda olan beynimde kendimi müdür ve amir olarak gördüğüm bir hayatım vardı. o yüzden bir öğremenden çok müdür gibi çalıştım sorumluluk vs. çok üstlendim benden beklenmeyen işlere koştum övgüler aldım. 3 yılın sonunda müdürlük için düşünülen 6 kişinn bir anda elenip benim gibi kıyıda köşede çalışan bir öğretmene müdürlük görevi verildi. şok oldum ama gerçekten şuan geçicide olsa müdürüm inşallah hayırlısıysa kadrolu olurum. daha sonra benim amirim olan bir adam varda nasıl gıcık soğuk biri ben müdür olunca adamın altında ezilmeye başladım diyordum ki adamın ayağı kaydı şok oldum biranda nasıl oldu o bile anlamadı kendi derdine düşmekten beni ezemedi onun yerine gelecek kişiyi ben tanıyordum ve destekliyordum o kişi benim amirim oldu(inşallah iyi olur) derin bir oh çektim şuan biraz kafam rahat. amirim beni kişisel anlamda yıpratmamasından dolayı. vs. vs.

kızlar geçenlerde bi kitap görmüştm böyle bir topic görnce aklıma geldi evde bulmuştum
ayurveda diyo. sağlıklı ve uzun yaşamla ilgili belki motive olurum azcık.

Kızlar burda beni bilenler bilir..benimde eşimle kayınvalidemle sorunlarım vardı..özellikle kayınvalidemle olan sorunlarım pek sıradan olmayacak şekilde...zamanla eşimle olan ilşkimide etkilemeye başladı bu durum haliyle...

o kendine göre haklı..e bende kendime göre haklıyım..sorunlar bir değilki bir sürü..maddi sorunlar..kaynana sorunları..sonradan patlak veren eşimle ilgili sorunlar ..biliyorum hepimizin hayatında birtakım sorunlar var küçük yada büyük..

uzun zamandır kadınlar kulübünün derdim var topiğine yani buralara pek uğramıyordum..insanların sıkıntılarından ve problemlerinden ister istemez etkileniyoruz çünkü..

bir arkadaşımın sayesinde çekim yasası'nı duydum..başta saçma geldi tabi..'' ne yani herşeyi düşüncelerimizle halledicez'' bukadar kolaymı herşey...
evet herşeyi düşüncelerimizle hallediyoruz..olumlu düşünmekle..ama okadar kolay değil..baştan çok saçma gelsede ilgi duymaya başladım..internette araştırdım..burdada bir kaç topik gördüm yorumlara baktım..bazı yaşam koçlarıyla mailleştim..bir takım kitaplar okudum..ve süper..gerçekten doğru..saçma filan değil..

size buraya yazmamın nedeni hepimizin sorunları var ve çözmek yine bizim elimizde..sizde deneyin lütfen ..doğru uygulandığında gerçekten doğru işliyor..

bilinçaltımızda yatan düşünceler hayatımızı etkiliyor..tek yapmamız gereken bilinç altımızı temizlemek..
olumlu düşüneceksiniz..ve bu düşüncenize inanacaksınız...püf noktası bu..hayal demeyeceksiniz..kötü bir evliliğim var ben şimdi nasıl iyi bir evliliğim var diyip kendimi kandırayım..bu düpedüz yalan...diye düşünmeyin..evet kandırım kendinizi..beyin gerçekle hayali ayırt edemiyor..
hayalinizi kurup inandığınız şeyi gerçekmiş gibi yazıyor..ve bir müddet sonra davranışlarınızda değişiyor..etrafa pozitif enerji saçıyorsunuz..herkes herşey olumlu ne varsa ayağınıza kadar geliyor..denemesi bedava..

imkansız olduğunu bile bile havuzlu bir ev hayali kurdum..önce inanmadım..ama zamanla inandım bu hayalime..hatta havuzlu bir evim var diye düşündüm hep..havuzlu bir evim olacak demedim var dedim...burda asla gelecek zaman kullanılmıyor hep şimdiki zaman yada geniş zaman kullanılacak..çünkü beyin o şekilde algılıyor..

ve havuzlu bir ev aldım taşınmadım daha bitmedi çünkü..eylülde taşınıcam.. :))) gerçekten bir hayaldi...ama fırsatlar önüme geldi..
eşimle süperiz..acayip iyi anlaşıyoruz..çok düzeldi herşey..duygularımı daha rahat ifade ediyorum ve beni anlıyor..bilinçaltımda beni engelleyen ne varsa kurtuldum hala kurtulmaya devam ediyorum..

kendime daha çok güveniyorum ve daha çok mutluyum..kayınvalidemde dahil kimseyle sorunum yok..çok şükür lütfen deneyin...ben deneyerek doğruluğuna inandım ve bu yüzden sizinle paylaşmak istedim..artık konu hangi topiği ilgilendiriyorsa oraya taşırlar heralde..

unutmayın mutlulukta bir seçenektir..ve siz mutlu olmayı tercih edin...

ben çok hayal kurarım kurduğum hayallere bazen kendimi öyle kaptırırımki gerçekmiş gibi yaşarım bir müddet ama sonra dannnk :KK67:

gerçek hayata geri dönerim :KK43:

eee ne olacak ya şimdi :KK64:

ben çok hayal kurarım kurduğum hayallere bazen kendimi öyle kaptırırımki gerçekmiş gibi yaşarım bir müddet ama sonra dannnk :KK67:

gerçek hayata geri dönerim :KK43:

eee ne olacak ya şimdi :KK64:
Bende hic evlenmemeyi helede esim karekterli birini hic hayal etmiyordum. Helede esimin iki ozelligine sahip olan birini asla hayal etmez ve Allah gostermesin der, guzel seyler hayal eder ve pozitif dusunurdum. Korktugumun hepside oldu: (( yurtdisinda yasama diye but dusunce ve hayalim yoktu ama o oldu. Peki bune simdi? Kim bana ne oldugunu aciklayabilir: ))

Bende hic evlenmemeyi helede esim karekterli birini hic hayal etmiyordum. Helede esimin iki ozelligine sahip olan birini asla hayal etmez ve Allah gostermesin der, guzel seyler hayal eder ve pozitif dusunurdum. Korktugumun hepside oldu: (( yurtdisinda yasama diye but dusunce ve hayalim yoktu ama o oldu. Peki bune simdi? Kim bana ne oldugunu aciklayabilir: ))
korktuğun başına gelmiş

al birde burdan yak denir buna :KK64:

X