Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Daha 3 gün önce olumlama yapa yapa terfi aldım. Konsantre olmakta zorluk çektiğimde youtube'dan meditasyon müziği açıyorum. Kızlar gerçekten çok işe yarıyor. Biz annemle çok yaparız, yanyana olmamıza da gerek yok. Anne şunun üzerinde çalışalım biraz derim, o bi taraftan, ben bi taraftan konu üzerine düşünür, birlikte bi enerji yaratırız. Böyle anlatınca şaka gibi geliyor ama benim bir çok işim bu sayede halloldu. Sakın ola ki kötü düşünceleri beyninize sokup bu düşüncelerin yarattığı kötü enerjilere prim vermeyin. Boşuna demiyorlar "aklıma gelen başıma geldi" diye.

3-5 yıl önceydi sanırım.
Pozitif enerji ile ilgili yayınlar okumuştum ama hayata geçirmeyi düşünmemiştim.
Tutam tutam dökülen saçlarım için denemediğim yöntem kalmadığı halde durduramıyordum.
Duş almak, ayna karşısında olmak işkenceye dönüşmüştü. O dönemde beklentisiz başladım saçlarım için.
Saçlarım iyi durumda, capcanlı ve dökülmüyor. Saçlarımı seviyorum, dökülmüyorlar. Saçlarım harika..
gibi olumlamalarla başladım ve devam ettim. Önce korkudan sonra stresten kurtuldum. Sonra da unuttum.
Ta ki şu ana kadar... Yorumları okuyunca hatırladım, aynaya gidip baktım saçlarıma.
Eveeet gayet güzel, dökülmeyen saçlarım var.

Hedeflerimize doğru, atılması gereken adımlardan vazgeçmek değil amacımız.
Her adımı olumlayarak atmak.
Pozitif düşünce şeklini benliğimize yerleştirmek her şeyden önce ruh sağlığımızı olumlu etkiliyor.

aaa bişeyi unuttum. annem bu yaz başında uğur koşarın iki kitabını almış bana. herkes biliyodur. Allah için sabret. diğeri de Allah de ötesini bırak. ünlüler falan da okuyomuş dedi bi de:)) hey Allahım. annemin amacı benim olumlu düşünebilmemi sağlamak. ama sonunda onu da kendime benzettim. şimdi ikimiz de negatifiz şaka bi yana bu iki kitapta da en basit düşünceyle Allah'a çok güvenip kendi içimizdeki beni bulmamız isteniyor. yani herkes kendisinin ilacı. öğüt kartları var kitapta çokça. okurken de hep sesli sesli cevap verdim yazara:) yahu üç kuruş parası olan, ekmek parasını zor tedarik eden adam için yazılmış olamaz bu cümleler. üniversitede savunduğum bi tez vardı, sınıf karşısında çatır çatır savunmuştum. "The people are good but when their needs are satisfied" (ingilizceciyim) insanlar ihtiyaçları karşılandığı zaman iyidirler. kısacası, uzun süredir mutsuzsanız ve dualarınız kabul olmuyorsa benim gibi 4 senedir, pozitif düşünmek ya da olumlama falan yalan geliyor. herşey olacağına varır moduna giriyosunuz ve bazı şeyler sizin için öğrenilmiş çaresizlik oluyor( kılınızı kıpırdatmıyosunuz artık

Vavv güzlmş ilgimi çekti. Bende deniycem.çok vasat halim düzelir umarım...

paylaşım için teşekkürler...

kk kadınları bu konuyu da eleştirmiş ya pes doğrusu, begenmediyseniz katılmıyorsanız ilgilenmeyin bu kadar zor mu?

bende bu konu ile ilgileniyorum ve araştırmaya başladım, tavsiye edeceğiniz kitaplar var mı?

ben bunun gücüne çok ama çok inanıyorum. Allah duanın devamlılığını ister bu işlemde devamlı yapıldukça bir hayat stili haline getirince işler. ama ne yazıkki ben yapamıyorum hemde hiç negatif düşünceler etrafımı sarmış gibi hayatm boyunca hep şansız oldum. hani derler ya gökten altın yağsa benim kafam taş düşer hah tamda öyle. bu hayat şartları yüzünden olumlamaya ne kadar inansamda en ufak bir şeyde hep en kötü düşünceler geliyor aklıma. bunu engelleyecek olan yine benim ama olmuyor olmuyor ne yapmam gerekli hiç bilmiyorum

düşüncenin iyileştirici gücüne inanıyorum.. ama bildiğim diğer şeyde başarabilmenin çok zor oluşu.başınıza büyük bir felaket geldiğinde iyiyim ben sorun yok herşey yolunda diyebilmek bayağı zor....

N

Neden boyle diyorsunuz ?* sizce yalan mi cekim yasasi?
Yalan mi degil mi bilmiyorum ama, kisisel gelisim uzmanlarini zerre kadar dikkate almiyorum.
Sacmasapan ve korkunc derecede itici olan bir ozguvenleri var. Insanlar bunlarin konferanslarindan ciktiktan sonra, ellerine kilic alip dünyayı kurtaracaklarini zannediyolar. Hos 3 dakika sonra otobuse binince tekrar hayal aleminden uyaniyolar..

ben bunun gücüne çok ama çok inanıyorum. Allah duanın devamlılığını ister bu işlemde devamlı yapıldukça bir hayat stili haline getirince işler. ama ne yazıkki ben yapamıyorum hemde hiç negatif düşünceler etrafımı sarmış gibi hayatm boyunca hep şansız oldum. hani derler ya gökten altın yağsa benim kafam taş düşer hah tamda öyle. bu hayat şartları yüzünden olumlamaya ne kadar inansamda en ufak bir şeyde hep en kötü düşünceler geliyor aklıma. bunu engelleyecek olan yine benim ama olmuyor olmuyor ne yapmam gerekli hiç bilmiyorum

"hayatım boyunca hep şanssız oldum" yanlış cümle. ben çok şanslı bir insanım diye olumlu cümleleri kullanarak ve bunu gün içerisinde sıksık tekrar ederek telkin yöntemiyle şansı kendinize çekeceksiniz

Valla uzun zamandir erkek arkadasimla aramiz idare ederdi. Dün ona da bahsettim bu konudan ve bugün normalde asiri derecede sinirlenecegim bi konuda "bu durum olabilir insaniz sonucta ama zaten sen basarili bir insansin" dedim. Oda sasirdi. Sen bu cekim yasasi midir nedir ona devam et diyo. Yoksa inanin 3 gün küs gezerdik.

Hayallerim gerceklesir mi gerceklesmez mi taktir Allahin da en azindan moralim cok yüksek iki gündür. Inanin sirf buna bile deger.

Kitaba çok da gerek yok hamımlar. Bu düşünce otuz-kırk sene önce de varmış "iyi şeyler düşün" dermiş rahmetli anneannem. "Gümüş kapı kapanır altın kapı açılır üzülmeyin"dermiş hatta rahmetli babaannem "amaaan ne geniş kadından kız aldık " demiş Kitaba çok da gerek yok yani.

Olumlu ve pozitif düşünmeye devam.

Onlara ben de sıcak bakmıyorum. Hayal satıyorlar. Kişi kendi özgür iradesi ile de pozitif düşünüp hayatına yön verebilir.

Valla 2 gündür 1 milyon param var diyorum,bakıyorum cepte 20 lira...Neden böyle oldu ki ben güzel çekemiyor muyum?

saçmalığın daniskası. bir de bilinçaltından falan bahsetmiş. psikolojiyi böyle rezil inançlara alet etmeyin rica ediciim.
bu konuda hassasım.
ki bilinçaltı da bilimsel bir terimdir çünkü varlığı tam olarak kanıtlanamamıştır, 5 duyu organından biriyle duyumlanamaz.
bilim somut duyu ve algılar içerisine giren şeyleri inceler.
bahaneleri de güzelmiş "imkanın dahilinde hayal et, çok uçma."
bunun ayağını yorganına göre uzat atasözünden bir farkı yok
evet olumlu düşünmek güzeldir çünkü insanın duyguları ve davranışları da olumlu olur bu ancak insanın kendini iyi hissetmesine ve güzel davranışlar sunmasına yarar. yoksa havuzlu evi kendine çekmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…