İğneli Epilasyon İstanbul'da iğneli epilasyon yaptıranların paylaşım alanı

Sevgili Ceylan,
Öncelikle ne yazdığımı iyi okumanı ve idrak ! etmeni tavsiye ediyorum....Foruma ara ara girip bazı konularda fikir alıyorum.2 sene önce de üye oldum ama yoğun çalışan biri olarak forumda faal olamıyorum.Bir kurumum reklamını yapmak istesem emin ol bu şekilde yorum yapmam ! ki foruma ve bu konuya yönelik daha önce attığım mesajları da okursan benimde düzgün ve güvenilir bir yere gitmek istediğimi anlarsın.Sadece bunun çabası içindeyim.Güvenilir ve düzgün bir yer bulup,hazır kış ayına girmişken kollarımdaki lazerden dolayı yaşadığım kıllardan kurtulmak.Burada da dikkat ettiğim foruma daha eski,konulara katılımda bulunan ve faal olan üyelerin yorumlarıdır.Bu kişilerin yorumuna itibar edip,bana da yakın olan (avrupa yakasında oturduğum için) Zeynep Polat'tan randevu alıp,görüşmeye gittim.Yalnız kafam karışık geri döndüm.Bunu da burada paylaşmak istedim.Uzun zamandır kardeşimin de çok iyi bir güzellik salonunda çalışması vesilesiyle "alexandrite lazer" başlamıştım.Genital,alt bacakta istediğim sonucu aldım diyebilirim.Yalnız kollarım ve bacak üstünde iyi sonuç aldığımı söyleyemem.Aksine özellikle kollarımda çok problem yaşadım.Çok hafif olan tüylerimi siyahlaştırdı,ters yönde uyardı.Tabi gittiğim yerin suçu değil,onun öncesinde ipl jelli sisteme başka bir yere gidiyorum tabi kardeşimin orada başladığım yerde de sonuç alamayacağım yönünde uyarmalarına rağmen devam etmek zorunda kaldım.Zaten kardeşimin ve uzmanların söylediği lazer sistemde kılların inceldiği anda bırakılması gerektiği.Çünkü tekrar kılların uyarılma ihtimali söz konusuymuş.
Avrupa yakasında oturmama rağmen sırf tüylerden kurtulmak adına pendiğe gidiyordum.Artık düşünün bu konuda ne kadar hassas olduğumu.

Melis Özlem hanım konusuna gelince,yazdıklarımı farklı lanse etmişsiniz.Ben buraya gittiğimi,bıyık bölgesi ve göbek çizgisiyle ilgili sorun yaşadığım için tekrar gitmediğimi ya da çekingemi dile getirdim.Göbek bölgemde sorun kalmadı.Bıyık bölgemde çok hafif izler var ama bu bölgeye normalde iğneli asla uygulanmaması gerekiyormuş.Tkaribi 20 yıldır bu işin yapan biri olarak beni uyarmalıydı ve bıyık bölgeme yapmamalıydı.

Zeynep hanım konusunda çegingem ise görüştüğüm zaman kendisine nereden ulaştığımı ve yorumları dile getirdim.2 isim için olumlu yazılar okuduğumu söyledim.Biri kendisi diğeri ise Gül abbasoğlu....ki daha çok nette Gül hanım hakkında okudum.Yalnız bana söylediği Gül hanımın müşterilerinin şikayetçi olduğunu ve hep kendisine geldiğini söyledi.Forumlara da Gül hanımın girdiğini ve kendisinin yorumda bulunduğunu diyince kafam çok karıştı.Bunu bütün herkes yapabilir.Bir de başta da dediğim gibi havaların henüz tam soğumaması nedeninden kaynaklı mı bilmiyorum ama hiç müşterisinin olmaması şaşırtıcı geldi.Çünkü lazer de bile yaz aylarının sakıncalı olmasına rağmen çok müşteri oluyordu.Tabi daha önce gittiğim yerlede de kafamda kıyasladım.Melis de de randevu almakta zorlanıyodum,çok kalabalık oluyodu.Buda 1 senelik bir mevzu.Hani artık herkes lazere dönmüş diyeceğim ama ayva tüyü olanlar iğneliyi tercih etmek zorunda kaldığı için iğneli epilasyon yapanlarda yoğun olmalı diye düşünüyorum.

Sonuç olarak ,bu çelişkleri yaşadığım ve sadece netten okuduğum bir yer yerine
bildiğim bir yere giderim diye düşündüğüm için burada dile getirdim.
Bunu siz reklam olarak algılıyorsanız eyvallah....:44:

Sevgili ...
Oncelikle merhaba diyorum. Onemli bir kelime teskil eden, idrak sozcugunun onune koydugun unlem isareti cok hos olmus. Zekani taktir ettim.
Lazerle ilgili yasadiklarinin birebir aynisini yasadim. Arastirdim ve bir uzman bulup, igneliye devam ettim. Yazinda ismi gecenlerden biriydi ve ordan sikintili bicimde ayrildim. Sonra yine burdan birini buldum.ve tedavim bitti. Kimseyi reklam yapiyor diye karalamadim emin olmadan. Sadece reklamdan bahsettikten sonra bir isim vermen o uzman acisindan kotu oldu .ben aslinda sakayla karisik bunu anlatmaya calistim.bu kadar gerilmene gerek yoktu. Kalbini temiz tut ve hoskal.

Sözlerinizi yanlış anlayıp,kırıcı olmuş olabilirim....özür dilerim.
Ama bana göre isimler verilmeli ki benim gibi bu forumu okuyanlarında bilgisi olsun ve aynı sorunlarla karşılaşmasınlar.
Benim ilk kez kullandığım bir yöntemdi iğneli epilasyon.Gittiğim yerde yakın bir arkadaşımın daha önce ve ara ara devam ettiği bir yerdi....ki ilk onunla birlikte gittim.Benim yaşadıklarımı o yaşamadı mesela....demekki bende dozunu ayarlayamadı.Ama o korkuda bana yetti....kıllardan kurtulmak isterken lekeli bir cilt istemiyorum Forumu takip ederken herkes bir isim tavsiye etmiş.İsimler telaffuz edilmezse bizlerde fikir sahibi olamayız.

Bir yer bulduğunuzu ve tedavinizin bittiğini yazmışsınız.Siz nereye gittiniz ve leke sorunu yaşadınız mı...? Benim ACİL bir yere başlamam gerekiyor.Bu kış bu sorunumdan kurtulmam gerekiyor....Kollarımı çok kafama takıyorum Leke ve iz sorunu yaşamayacağım....ve tabi biraz da ücret konusunda uygun olan iyi bir yer bulmam gerekiyor....:44:

Merhaba arkadaşlar.
Forumda ilk yazım:) emeklerine nasıl teşekkür edeceğimi bilemediğim iki güzel bayan için..
Konya ve İstanbul’da olmak üzere iki iğneli epilasyon tecrübem oldu.
Çok uzun süredir,aylardır buraya yazmak aklımda fakat internetle forumlarla aram olmadığından aylardır hep erteledim.
Çene bölgemdeki tüylerden rahatsızdım.
Önce lazeri araştırdım,zaten vücudum için de gitmişliğim vardı. Şansım varmışki yüzüme hiç yaptırmadan kurtuldum o sevdadan. Lazerciler tamam yapılır lazer görür “çakallığında” davransa da o sıralar bi arkdşmla karşılaştım; lazerden vücudunda çok iyi sonuç almış,yüzünde de öyle olacağını düşünmüş. Sonuç daha siyah tüyler! O ara sürekli ağdaya gitmek zorunda kaldığından şikayet etti ve
Lazer sayfasınu ben böyle kapattım.
Sonra Konya'da iğneli epilasyon merkezlerini araştırdım,gittim konuştum. İçime sinmedi bir türlü,yüzde 70 başarılı yüzde 60 lekesiz saçma rakamlarda işin şansa kaldığı açık olan “ismini duyduğumuz” yerler... Yaptıranlar bilir,iğnelide iz kalma riski yüksektir doğru yere girilmelidir iğne. Ben de cildi çok hassas,sivilce izi bile zor geçen lazerden defalarca cildi yanmış biriyim ve korkuyordum. Neyse pek çok yerle konuştuktan sonra içimdeki korkuyla yolum tesadüfen Torun Güzellik merkezinin sahibi Nihal ablaya düştü. Bir yıl kadar çene bölgemdeki tüylere işlem yaptı. Bikaç gün süren küçük sivilcelenme gibi kızarıklıklardan başka hiçbir şikayetim olmadı. Tüylerim çok geç çıktığından ayda bir kere bile gidemiyordum,tüylerim az olmasına rağmen benim işlem alma sürem bu yüzden biraz uzun sürdü. Çenemdeki tüylerin azaldığını gördükçe Nihal ablanın beni nasıl mutlu ettiğini tahmin edersiniz:)
Fakat bu sırada İstanbul’da yaşamaya başladım, iki ay kadar tüylerim hiç çıkmadığından İstanbul'da uzun süre idare ettim. Bi regl dönemi daha biterken artık iş başa düştü. İstanbul’da da bir yer bulmalıydım.
Hemen girdim sizin forumlarınızdan araştırdım. Üyeliğim yok,üyelik hemen kabul edilmiyormuş,özelden mesaj yazamıyorum; burada adı geçen bir yeri denemeye karar verdim ama kimseye iyi mi,hala gidiyor musun,tel numarası nedir diye soramadım . Ama acil durumdaydım,risk alıp gitmeliydim.
Şansım yine yardım etti.
İlk denemede Nihal abla kadar çok seveceğim ve memnun kalacağım bi yer buldum.
Hasan Yoldaş kuaförünün içindeki Kezban abla.
Ayda bir kere bile gitmediğim halde 5-10dakikalık seanslarda gördüğüm bu hanımlar ablalarım gibi. Her açıdan o kadar memnun kaldımki,gönül borcum var gibi hissediyorum.
Hayatın her alanında büyük sözlerden kaçınmaya özen gösteren; harika,mükemmel kelimelerini diline kolay kolay almayan biriyim ben. Biraz takıntılıyım yani :) bile bile birinin ahını almaktan korkarım,başkasını riske atmaktan kesinlikle kaçınırım. Bu yüzden gerçekten bu kadar emin olmasam gelip şuraya “harika,süper kesin gidin” gibi şeyler yazıp ne boş reklamlarla uğraşırım ne de bi başkasının parasıyla,emeğiyle oynarım.
Kişisel yorumum şudur:
Asla pişman olmayacağınız,başka bir yerde gidip zaman ve para kaybettiğinize üzüleceğiniz bu iki yeri kesinlikle tavsiye ediyorum.
Şimdi ikisinin de telefon numaralarını vermeli miyim,yazım forumdan silinir mi bilemiorum.
Sanırım Konya Torun Güzellik Nihal Torun- İstanbul Cadde Bostan Hasan Yoldaş Kuaförü Kezban abla yazsam sıkıntı olmaz. Umarım olmaz: )

Not:
Oldukça yoğun bir süreçte olduğum için daha önce yazılanları okuma şansım olmadı. Büyük ihtimalle sonraki yazıları da okuma şansım olmayacak. Bu yüzden kusurum ve eksiğim için özür dilemek isterim. Hoşçakalın.

Aslinda ayni dusuncedeyiz.iyi tecrubeleri paylasacagizki, diger arkadaslarda faydalansin.reklamcilar zaten belli oluyor.
Ben handan ablaya gittim.kol 2 seansta bitiyor .en kolay biten bolge kol. İz konusuna gelince, keske kollarimi gosterebilseydim size.hic bir sorun yasamadim.en azindan 15-20 dakikalik bir bolge calistir ve gor.ic kafana takma.sabir ve inatla kil tuy kalmiyor .handan ablanin telini mesajla atiyorum. Kolay gelsin .sevgiler saygilar.

Arkadaşlar ya kafam çok karıştı bıyık bölgesine iğneli epilasyon olmuyor mu? Ben sadece kaş ve bıyık için gidecektim zaten. Yoksa kaş altına da mı yapılmıyor? O zaman ne anladım bu işten

Tşk ederim cevabın için yalnız mesajın gelmedi :44: Umarım bende sizin gibi kurtulurum. "bu dertten"

Arkadaşlar ya kafam çok karıştı bıyık bölgesine iğneli epilasyon olmuyor mu? Ben sadece kaş ve bıyık için gidecektim zaten. Yoksa kaş altına da mı yapılmıyor? O zaman ne anladım bu işten

Dermotolog bıyık bölgesi için iğnelinin yapılamıyacağını söylemişti.İz kalma olasılığı çok yüksek.
Kaşlar için ise arkadaşım gitmişti.Hem alt hem üst için.Hala da çıkan bişey yok.10 sene olmuştur.
Yalnız bence kaş riskli bir bölge.Sonuç olarak değiştirmek isteyip,başka şekle sokmak istediğinde yapamayacaksın.
Sabit aynı kalacak.Bir sorun yaşasan örneğin dökülseya da bazı yerlerde çıkmasa böyle bir yönteme başvurduğun
için çıkma olasılığı hiç olmayacak.İyi düşün derim:44:

İğneli epilasyon yöntemi burun ve kulak içi bölgeleri hariç bıyık bölgesi de dahil vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

Mesajın geldi :) ilgi ve alakan için gerçekten çok teşekkür ederim.
Özel mesaj hakkım olmadığı için buradan yazdım.Birşey daha sormak istiyorum...?
Ben avrupa yakasında ikamet ediyorum.Handan hanım ne tarafta :44: umarım bu yakadadır. :44:

Anadolu yakasii, kucukyalida ama zaten. Ayda bir seanslar cumartesi pazarda aliyor musteri bende sislide. Oturuyorum. Sikinti olmadi bana gore ayarladi randevulari..avrupa yakasinda bide zeynep hanimdan bahsediliyor.arastir istersen soyadi polat.ama cok buyuk sikinti olmazsa handan ablayi tavsiye ederim.

baharcım özelime mesaj atarmısın? benim işyerimde göztepede bana yakın olabilir..bende tavsiyelerle bir yer arıyorum.güvenilir ve kaliteli..şimdiden teşekkürler..

Bahar Hanım merhabalar,benim iş yerim de göztepe de bana da yerin ismini ve adresini özelden yazarsanız çok sevinirim.Hayırlı günler

Avrupa yakasında temiz,güvenilir bir yere giden var mı acaba?
Tavsiyesi olan biri mesaj atarsa sevinirim. :)

Canım kusura bakma,uzun zamandır foruma cevap yazamadım.Yardımların için teşekkür ederim.
Ben biran önce bitmesini istediğim için özellikle yakın bi yer olsun istedim.Çok sabırsızım ve bir an önce kurtulmak istiyorum.
Bu havalarda düşünsenize uzun kol giyinmek zorunda kaldım.Melis özlem hanıma başladım.3.seansa gittim ama lazerden dolayı tüyler
o kadar sık ve kalın ki inan sinirlerim bozuldu.Gayet seri ve iyi.22 senedir bu işi yapıyor.Her gelen müşterisi de hep övgü ile bahsetti.Kimse şikayetçi değil.Kendimden daha kötüsünü görünce şükrediyorum halime.Lazerden dolayı kendi salaklığımı çekiyorum.Hiç bulaşmamalıydım.Yalnız baya bir masraflı oluyor bana.Dakikası 1,5 TL....Her seans 2 saat sürüyor.Komple kol olduğu için daha uzun sürüyor.Lazerden dolayı hala çıkanlar var....Of off yani.... Benim cildim hassas olduğu için kabarma kabuklanma fazla.
Ama madecasol ve bepanthene sürüyorum.Bide batticon sürüyorum.Yapılan yer 2 hafta da topluyor.Kızarıklarda zamanla geçiyor.
Kollarına yaptıran hastalarla da konuştum.Hiç leke falan yoktu.Deri tam anlamıyla 6 ayla 1 sene arasında kendini toparlıyormuş.Dua edin bana ya bir an önce bitsin.Sabır isteyen bir yöntem ve ben de kalmadı sanırım

Sen sadece kola mı gidiyorsun?
Ben yüze gitmek istiyorum ya ama korkuyorum kabuk olayından,işinde uzman biri gerekmiş.

Sen sadece kola mı gidiyorsun?
Ben yüze gitmek istiyorum ya ama korkuyorum kabuk olayından,işinde uzman biri gerekmiş.

Ben yüze gitmiyorum ama annemi götürüyorum ve yüzüne yaptıran arkadaşımın tavsiyesi üzerine buraya gitmiştim.Onun yüzüne yaptıralı rahat bir on sene olmuştur.Yüz hassas bir bölge olduğu için daha önemlisi göz önünde olan bir bölgemiz olduğu için akım daha az veriliyor.Başlangıçta hafif kızarıklık ve şişkinlik oluyor.Akabinde iğne ucu kadar kabuklanma.
Ama oda göze batmıyor,ki 2-3 gün sonra çok rahatsız oluyorsan ya da çalışıyorsan fondotenle kapatabilirsin.Yalnız kabukları asla kopartmaman gerekiyor,aksi durumda iz kalma olasılığı yüksek.Güneşe karşı koruyucu krem kullanmak şart.

Eğer 2-3 gün sonra fondötenle kapatılabilecek kadarsa kabuklanma sorun olmaz ama çok kötüyse yaptıramam herhalde ya
Okulum var çünkü. :s
Ne kadar fiyatları ve kaç seansta bitiyor?

Eğer 2-3 gün sonra fondötenle kapatılabilecek kadarsa kabuklanma sorun olmaz ama çok kötüyse yaptıramam herhalde ya
Okulum var çünkü. :s
Ne kadar fiyatları ve kaç seansta bitiyor?

Dakikası 1,5 TL Bir çok yer de 1-1,5-2 arası ya da saat başı değişebiliyor.
Çok fazla rahatsız olurum diyorsan dağınık aldırabilirsin "benim fikrim" ama dediğim gibi bir kaç gün içinde cildin normale döner,
iğne ucu kadar kabuklanmalar olur.Onlarda takribi 10-15 gün içinde dökülüyor.Durumu cildinin hassasiyetini görmek istiyorsan da
15-20 dakika işlem gör ve ona göre kararını ver.Yazın yaptıramazsın,kışın yaptırmak durumundasın.Buda aklında bulunsun.

Seans olarak bişey söyleyemem ama yüzüne herhangi bir alma işlemi uygulamadıysan(lazer,ağda,ip vb.) çabuk sonuç alırsın.
Özellikle lazer uygulamadıysan.Çünkü ben lazerin cezasını çekiyoruum.Çıkmayan kısımlar sonrdan fışkırabiliyor İğneli epilasyonda tek tek kıl köküne akım veriliyor ve tahrip olan bir kıl kökü tekrar çıkmıyor.Her seansda süre daha azalıyor ve bir kaç seans sonra
tek tük çıkanlara uygulamış oluyorsun.Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım

handan ablaya görüşmeye gttim dün saati 90 liraymış ama biraz indirim yaptı fiyatta ben öğrenci olunca. göbek bölgem için haftada 3 gün gelebilirsin 2 şer saat dedi. ama bana çok pahalı geldi ya aylık nerdeyse iki bine yakın oluyor bu kadar maliyetli olduğunu düşünmemiştim açıkçası.

arkadaşlar göztepede minübüs yolundan ozgurluk parına gıderken ozgurluk parkı gırısıne cok yakın çiğdem güzellik salonu var...her türlü uygulamalarına dahil oldum.. manıkur pedikur agdadakı basarıları iğneli epilasyondada var..fiyatlarda uygun sayılır ve inanılmaz temiz bir yer.işletmecisi çiğdem hanım kesınlıkle tavsıye ederim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…