İşsizim

Para biriktirmek amacıyla başvurdum.Sosyal medyada kazanılmıyor hemen.

Sosyal medyadan hemen zengin olursunuz demedim zaten, öğrenci arkadaşlarım ilgileniyor dedim. İş arama sürecinizde paylaşım yapabilirsiniz, online danışmanlık da verebilirsiniz. 200 takipçili sayfası olan arkadaşım da danışmanlık veriyor. Sizin de kulağınıza geliyordur mutlaka

Şu an popüler Youtuberlar, fenomenler, zamanında tost makinesinden hallice görüntüye sahip videolar çekiyordu. Veya görüntü kalitesi iyiydi ama içerikleri yavandı.

Bir işe başlarken her şeyin dört dörtlük olması anormal olur. İlla ki eksiklikler olacaktır. Konu sahibi kendine sadece 2 danışan bulsa tüm vaktini onlara ayırır, böylece sonuç beklediğinin de üstünde olur. O 2 kişi 3 ay sonra 5 kişi onlar, sonra 10,20 ...

Mesela bir hoca , özel ders vermeye yeni başladığında 3 veya 5 öğrencisi oluyor. Sonra 5-10 yıl içinde ya kendi kurumunu açıyor ya da özel ders taleplerine yetişemiyor.

Konu sahibi ailesine online iş yapanları bir gösterse fikirleri değişebilir. Ha ama kendisi dediğim gibi birkaç kişiyle işe başlasa ailesi para kazandığını görse eminim fikirleri tamamen değişir.

Instagram 'da Eda Çeliktepe Erdem'i takip ediyorum ve takdir ediyorum. Çünkü neredeyse her gün bir egzersiz paylaşıyor. Sorulara cevap veriyor. Sürekli diyet& egzersiz grupları açıyor.

Tabiki sartlari zorlamak gerekiyor.Ama bunalima girdim bulamadikca insan kendini yetersiz hissediyor.Bu yolu denemeye calisicam

İnsallah konusuyorum hala bu konuyu gelip gecici bir is olarak goruyorlar.Ama ikna etmeye calisicam

Başak burcu musunuz?
Diyetisyenlik,fizyoterapi bölümlerinin atama puanlari çok çok yüksek. Alım sayısı az. Kpss ile atanmak benim kanaatimce kolay değil. Başka alternatif bulmalısınız.
Ben olsam yemek dersleri alır video çekerim. Diyetisyen olduğunuz için sağlıklı beslenme olarak sunarım. Hem anlatır hem de zamanla diyetisyenliğe dönerim. Diyabetli diyetisyen diye bir adam var. O mesela. Araştırmış. Şu zararlı bu zararlı anlatıp duruyor. Tuvalet kağıdı zararlı vs baktığında yemekle bile alakası yok ama milletin dikkatini çekiyor. Aaaa öyle mi böyle mi vs.

Ben öğretmenim online ders veriyordum gayet de mantıklı bir iş. Sanki ailenizden çok siz KPSS kazanıp atanmak istiyor gibisiniz. Bu isteğinize saygı duyarım ama alımlar azalıyor. 10 yıl önce anlardım oturup sınava 1 sene 2 sene çalışmayı ama bu dönemde anlamıyorum. Günümüz koşullarında bir şekilde para kazanmak mümkün yeter ki gündemi toplumu iyi takip edin. Instagrama reklam verebilirsiniz mesela. Direkt WhatsApp grubu üzerinden diyet listesi paylaşırsınız en azından bir süre takipçi artırmaya çalışırsınız. Aileniz telefonda ne yaptığınızı mı kontrol ediyor ?

Whatsapp’ta anne grupları var. Onlara dahil olup yöneticileriyle de görüşerek gebelik sonrası/emzirme dönemi kilo verme hedefinde olan danışanlar kabul edeceğinizi, annelere destek kapsamında uygun fiyatla danışmanlık vereceğinizi duyurun. En az 8-10 danışanınız olur. Sonra adınız yürür gider, referansla sürekli danışan kabul eder hale gelirsiniz.

Etrafimda iki yakın diyetisyen olmasına rağmen sırf motive olayım diye Instagram'da çokta takipçisi olmayan bır diyetisyenle kampa girdim.su an için iyi gidiyor sizde öyle yapabilirsiniz yada yaşadığınız yeri bilmiyorum ama ozellerde diyetisyen alımı varsa maaşına bakmadan başlayabilir sonrasında çevre yaptıktan sonra kendi ofisinizi açabilirsiniz

Büyük bir şehirdeyseniz deneyimli diyetisyenlerin ekipleri oluyor o tarz yerlere basvuru yapabilirsiniz. Nerdeyse tüm özel hastanelerde diyetisyen var , mesela benim diyetisyenim öyle bir ilçe hastanesinden isim yaparak kendi muaynanaesini açmış ve boş yer yok. Bilmiyorum devlette nasıl ama özelde sürekli yeni trendleri takip etmeniz ve kendinizi geliştirmeniz lazım bunu istemiyor olabilir misiniz? Çünkü artık zayıf insanlar dahi diyetisyene gidiyor beslenme planı oluşturmak için, neden bu kadar yüzeysel baktıgınızı anlayamadım.

Tabiki telefonum var ama bunları çekecek kadar kaliteli değil .Ve bunu yapan arkadaşlarım da danışan bulamyor zaten.Yani bu pek etkili bi yol degil keske olsa
Danışan ücreti olarak alt sınır şartınız var mı bilmiyorum ama çevrem hep çok fiyatlı oluyor diye internet üzerinden grup diyetlerine katılıyor. Sizde yapın emziren anne kampı hamile beslenmesi şeklinde iki üç kere reklam verin instagrama. Biraz da piyasaya göre makul fiyatlı olsun. Hamileliğim boyunca o gruplara katıldım ben yüz yüze ya da birebir pahalı geldiği için grup olarak uygun fiyatlıydı. Şimdi de spor ve diyet programına katıldım son 3 kilom var yapmasam bile uygun diye katıldım valla siz bi başlayın kendinizi geliştirin önere önere ilerler o iş.

Birkaç içerik üretip hoop gelsin takipçiler/müşteriler durumu yok hakikaten bu noktada size katılıyorum. Onlineda hemen bir geri dönüş olmuyor. Ancak diyetisyenlik çok geçerli bir meslek bana göre. Obezite ameliyatı yapan doktorlar ya da tanınmış diyetisyenler hep diyetisyenlerle birlikte çalışıyor. Böyle özel kliniklere başvurabilirsiniz. Hem çevre hem tecrübe edinirsiniz. Bu sırada online kanallarda da içerik üretip, ilerisi için yatırım yapabilirsiniz.

Bak ablacım ,
Öncellikle bölümün harika .
Her daim ihtiyaç olacak bi bölüm .

Bulunduğun şehirde bi ofis kirala.
En ucuz şekilde olabilir .

Sonra bi kart bastır ,
Diyetisyen X Y .

O kartı herkese dağıt .

Önce 2-3 kişi ile başlarsın , oradan yürür gidersin .

İlk başta uçuk fiyat verme ki insanlar seni tercih etsin.

İsmin duyulsun .

Laptop yok demişsin alanında iş bulmayı ertele önce para kazanmaya bak. Birikimini yap al cihazları diyestisyenler hep sosyal medyada. Online güzel işler yapıyorlar. Bir yerden başla.

Bence kpss çalışıp atanmaya bak, ailenin yanındasın kpss çalış diyorlarsa maddi beklentileri de yoktur şimdiden başla çalışmaya atan mis gibi mesleğini yap

Her şeye bir bahanen var. Anca oturduğun yerden hırslı başarmış insanlara özenir durursun bu gidişle

Puanınız kaç ? İlla alanınızla ilgili çalışmak zorunda değilsiniz.Memur olup ondan sonra alanınız için kpss calısabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…