Sandviç - Kanepeler Ispanaklı Peynirli Güneş Poğaça ve Sucuklu Menemen -Pakmaya sponsorluğunda

Ayy yanında da patates kızartması (şuan gözümden kalp firliyor resmen) :rolleyes:
Ay bende konserve menemen yapardım biberli azıcık kavurup bu sene diyetteyim diye yapmadım, anca yemeğe eklemek için 3-4 kavanozum vardı o da çoktan pufff :KK53::KK53:
Ben konserveyi menemen yapmam, sadece domates yaparım , Biberleride dondurucuya koyarım.. :KK48:
Sonuçta domates, hele yaz domatesi olunca her işe yarar :KK66:

Ben konserveyi menemen yapmam, sadece domates yaparım , Biberleride dondurucuya koyarım.. :KK48:
Sonuçta domates, hele yaz domatesi olunca her işe yarar :KK66:
Ben seviyorum konserve menemen kolay oluyor :KK48:
Dondurucumu acsam korkarsin :eek: taze meyveler, kapya biber, dolmalik biber taze fasulye... O yüzden çoğu şeyi konserve yapıyorum. Kilerimize diziyorum sirasira :KK45:

Bundan güzeli olmaz dedikce daha bi guzelli ortaya çıkıyor maşallah becerikli hatunlar kaynıyor kk:-)

Offff anam anammm anammm bunlar ne böyle:KK37::KK37::KK37:sen bir harikasın dostum,tek kelimeyle bayıldım,bayıldım yine bayıldım.Ellerine,emeğine sağlık canım,poğaçan menemenin harika gözüküyor,poğaçanı mutlaka deneyeceğim,görsellik,sunum,masan herşeyin müthiş.Menemen zaten kahvaltıların vazgeçilmezi:kk77:Bak iyiki de gaz vermişim sana,yoksa bu harika sofrayı göremeyecektik.Katılmana çok sevindim,yarışmada başarılar diliyorum canım benim:KK200::KK19::KK200:

Offff anam anammm anammm bunlar ne böyle:KK37::KK37::KK37:sen bir harikasın dostum,tek kelimeyle bayıldım,bayıldım yine bayıldım.Ellerine,emeğine sağlık canım,poğaçan menemenin harika gözüküyor,poğaçanı mutlaka deneyeceğim,görsellik,sunum,masan herşeyin müthiş.Menemen zaten kahvaltıların vazgeçilmezi:kk77:Bak iyiki de gaz vermişim sana,yoksa bu harika sofrayı göremeyecektik.Katılmana çok sevindim,yarışmada başarılar diliyorum canım benim:KK200::KK19::KK200:
Çok teşekkür ederim, niki yamuk prenses, kalbi pamuk prenses arkadaşım :KK68:
Poğaça ölçülerinden 2 adet çıkıyor, ben kalan o iki beze ile sandviç ekmeği yaptım, çok güzel oldu.. Ispanaklı olan poğaçada lezzet bakımından çok güzel.. Kesinlikle dene derim :KK66:

Çok teşekkür ederim, niki yamuk prenses, kalbi pamuk prenses arkadaşım :KK68:
Poğaça ölçülerinden 2 adet çıkıyor, ben kalan o iki beze ile sandviç ekmeği yaptım, çok güzel oldu.. Ispanaklı olan poğaçada lezzet bakımından çok güzel.. Kesinlikle dene derim :KK66:
Ne güzel bir giriş yorumu bu böyle,çok teşekkürederim kendisini bilmediğim ama ruhunu sevdiğim arkadaşım:KK60:

Mutlaka ama mutlaka deneyeceğim,hazır yarın köyden annem de ıspanak gönderecek,mutlaka en kısa zamanda deneyeceğim canım:kk77:Lezzetinden zaten hiç şüphem yok,ama görüntü cidden müthiş ya.:KK37::kk77::kk77::kk77:

Son düzenleme:
Ellerine sağlık .Gerek tarifin gerek sunumun çok güzel olmuş.Birde korktum ,nasıl yaparım deyip duruyordun.:p.Ispanağı hamurişinde çok severim,gayet güzel bir seçim olmuş.Başarılar dilerim.

Ellerine sağlık .Gerek tarifin gerek sunumun çok güzel olmuş.Birde korktum ,nasıl yaparım deyip duruyordun.:p.Ispanağı hamurişinde çok severim,gayet güzel bir seçim olmuş.Başarılar dilerim.
Teşekkür ederim deynepciğim :KK68:
Benim korkum bu tarifi 2. kez yapacak olmaktı :KK48:
Yani alışık olduğum tarif değildi.. İlkteki gibi olmazsa diye korktuydum:KK48:

- 2 Su bardağı ılık süt,
-1 Çay bardağı ılık su,
-1 Çay bardağı sıvı yağ,
-1 Paket pakmaya instant maya,
-2 Çorba kaşığı toz şeker,
-1 Tatlı kaşığı tuz,
-3 yumurta (1 tam hamura kırılıp, diğer 2 sinin sarısı üzerine sürülecek)
-5-6 su bardağı un (un kontrollü dökülmeli)
Yaklaşık 5 bardak un bir kaba boşaltılıp, içine instant maya, şeker ve tuz karıştırılır. Daha sonra diğer malzemeler ilave edilip, ele yapışmayan hamur elde edilir. Hamur mayalanmaya bırakılır (benim 100 derece 2-3 dk ısıttığım fırında 20 dakikada mayalandı)
Eki Görüntüle 1794677

Ispanaklı peynirli harç için : (Harç patates ve peynir ile de yapılabilir)
-1 adet kuru soğan,
-500 gr ıspanak, tuz, karabiler ( Ben ıspanağa sıcak su döküp, sonra soğuk suya atıp yumuşattım, öyle kavurdum)
-200-250 gr beyaz peynir yada köy peyniri veya lor.. (isteğe bağlı)
Eki Görüntüle 1794678
Soğan kavurulur, içine ıspanak ve tuz, karabiber eklenir. Biraz pişince peyniri ilave edilip soğumaya bırakılır.

Mayalanan hamur 4 e bölünüp, 1. parçası servis tabağı büyüklüğünde açılır, hazırlanan ıspanaklı harçtan ortasına ve yanlarına koyup, üzerine 2. açılan hamur konulur.Eki Görüntüle 1794682

Elimiz ile hamurun hatları düzeltilir, ortasına kase kapatıp, hamurun yanları dilimlenir. Daha sonra dilimler sağa doğru burkularak şekil verilir. Tepside 10- 15 dk mayalanmaya bırakılır..
Eki Görüntüle 1794684

Üzerine yumurta sarısı sürülüp 200 derece fırında pişirilir.
(Not: Hamur fazla geldiğinden, ben diğer 2 bezeden baget sandviç ekmeği yaptım :KK66: )
Eki Görüntüle 1794686

Sucuklu Menemen:
-Küp doğranmış sucuk,
-Biber (3-4 adet)
-Domates, 1-2 adet (bende büyük domates olmadığından kendi yapmış olduğım konserve domates kullandım)
-1-2 yumurta
Eki Görüntüle 1794685
Biberler kavrulur, rengi dönünce 2- 3 dakika sucuklar çevirilir, sonra domates
konulur. Tuzu karabiberi ilave edilip, 5 dk kadar pişirilir, sonra içine 1 veya 2 yumurta kırılır. Pişince servis edilir..
Eki Görüntüle 1794688 Eki Görüntüle 1794689 Eki Görüntüle 1794690 Eki Görüntüle 1794691 Eki Görüntüle 1794696 Eki Görüntüle 1794697 Eki Görüntüle 1794698 Eki Görüntüle 1794707

:kk77::kk77::kk77::kk77::kk77::kk77::kk77::kk77: Şu an Şu saatte o kadar güzel geldiki bu sofraa Ellerine sağlıkk BAŞARILAR:KK68:Güneş poğaçan ıspanaklı şahane olmuş..

Ellerine sağlık güneş poğaçan harika görünüyor. İlk fırsatta deneyecegim.:kk77:

Yarışmada başarılar.

Cok guzel gozukuyor zaten cnm.Biz hamur isi tuketmiyrz yoksa bayilirim.En fazla pankek krep bizim hamurisi fantazimiz:KK70:
Teşekkür ederim evlaefe, bizde tütketmeme lüksü yok çünkü eşim Çerkez:KK48:
Ama ben elimden geldiğince yan çizsemde hamur işi konusunda mecbur yapıyorum :KK51:
Krep benimde en sevdiğim, yağsız hamur işi bence, diyet peynir ile, yada bitter krem çikolata ile, (ama yüzünden şöyle dolaşmış olacak çikolata) en sevdiğimdir :KK48:

Çok teşekkür ederim kakao, senin gibi yemek konusundaçok başarılı, hamarat birinden duymak bunları mutlu etti.. :KK36:
estağfirullah değilim be cancağızım keşke çok pratik ve hamarat olsam.. ama şu bir gerçekki mutfağı çok seviyorum.. ve sofran cidden şahane tekrardan ellerin dert görmesin..:KK19:

X