İşlerimizi Zamanında Yapıyoruz

Wuhuuuu kızlar burası coşmuş ne güzel
Şifremi unutmuştum, giremedim. Yazılanların hepsini okuyacağım.

Ben sorunumun köküne inmeye çalışıyorum bir yandan da. En çok ne zaman erteliyorum diye bir liste yapacaktım tam. Her zaman erteliyorum ulan! İşime gelmeyen her şeyi erteliyorum.

Güzel olan şey 1 ay boyunca okul yok, bu erteleme huyu üstüne çalışacağım.

Yarınki planım

- Odamı toplayıp temizlemek
- Sonunda 2018 ajandama başlamak
- Dedemi aramak, müsaitse ziyaret etmek (bir hafta önce gitmem gerekiyordu, şu an vicdan azabı çekiyorum)
- Oje sürmek
Akşam da arkadaşıma gideceğim.

Suçluluk duymadan yaşamaya niyet ediyorum. Kendime vicdan azabı çektirmeye son veriyorum. İşlerimi zamanında yapıyorum.

Ben de varim

Hemen ertelemeden not duseyim günümle ilgili; bugün hep ertelediğim yürüyüşümü ve aylık yaptığım planlama defterimi tamamladım (düşünün ayın 20si oldu anca ) hatta şubat ayının bir kısmını bile yaptım, oraya her şeyi detaylı yazarsam daha iyi giderim sanırım tüm gün bu erteleme olayını düşündükten sonra da az önce fitvesaglikli nin açtığı başlığa denk geldim, allahın işi diyorum

E. Benim evde tv yok benim ödülüm ne olacak

Sevdiğin dizi, kitap, krem, oje aklına ne gelirse :) Senin sevdiğin bir şey olması lazım. Alışkanlık kazanmak için ödül sistemi önemli.
Alışkanlığın Gücü adlı bir kitap okumuştum. Mesela Febreze diye bir koku giderici var ya, aslında o tamamen kokusuzmuş. Sıktığınız zaman pis kokuyu alıyormuş. Bu şekilde sürülmüş piyasaya ama satış yapamamışlar. Sonra insanları gözlemlemeye başlamışlar. Bir kadın temizlik yaptıktan sonra koku sıkıp gülümsemiş, burada o koku sıkmanın onun ödülü olduğunu görmüşler. Febreze'in içine de koku katmışlar o zaman.

Diş macunlarının o ferahlatıcı, gıcıklayıcı etkisi de bu sebeple varmış. Doğal diş macunları hiç tatmin etmiyor beni mesela :)

Bende varım.
Yarın çalışmıyorum. Yapmam gereken bir sürü iş var. Aslında üşenmeyip yaptığımda o kadar çok rahatlıyorum ki.

Bir düzene sokmam lazım herşeyi

Bir de böyle dene bakalım. Ben çok detaylı yazıp gerçekleştiremediğim zaman hepsini çöpe atıyorum. Ama gerçekleştiremeyince onu sonradan telafi etmeyi de öğrenmek lazım. Planlıyken esnek olmak da önemli. Dengeyi kurabiliriz umarım :)

Doğru diyorsun ama ben o kadar mümkün olan her şeyi sürekli erteliyorum ki unutuyorum da artık, en azından onları göreyim diye esnek bir bullet journal yaptım kendime, dinimiz amin

Günaydıııın! Kaçımız bu durumu yaşadı? (Çevirmeye çalıştım altta :))

Ertelemenin aşamaları:

1. Sahte güven hissi: Daha zamanım var. Şimdilik takılayım.
2. Tembellik: Azıcık başlasam mı acaba? Yok yeaa...
3. Bahaneler: Şimdi meşgulüm. Ay kısa bir mola vereyim.
4. İnkar: Hala zamanım var. Uyumasam da olur...
5. Kriz: BİR DAHA ASLA ERTELEMİYCEM!
6. Tekrar et

4. Aşama tam ben. Uyumam o zaman deyip uyudu

ben boyle degildim ya sonradan oldum odevlerimi falan hep zamaninda verirdim

Bende bunların hepsi var, o zaman noluyoruz? :)

Bugün de fena gitmedim kızlar, yapmam gereken not ettiğim 2 şeyi yaptım, bakalım yarın da aynı istikrarı koruyabilecek miyim? Yarına da 2 işim var;

Vize başvurusu ve yürüyüş

İnsan hergün aynı şeyleri tekrar tekrar düşünüp acı çeker mi?
Ertelenen şeylerin düşüncesi , onları yapmaktan daha ağır ve yorucu aslında..
Bunu bilmeme rağmen erteliyorum ve mutsuz oluyorum.Dolu dolu geçmemiş bir günün sonunda erken uyumak ve atlamak istiyorum diğer güne ama bazen günlerin birbirini bu şekilde kovaladığı oluyor malesef..

Çok benzer hissediyorum ben de

- Oda temizlemeye başlanıldı fakat yine yarıda kaldı ve hatta odam şu an fena halde olduğu için salonda yatacağım
- 2018 ajandasına başlanmadı.
- Dede arandı, ziyaret edildi.
- Oje sürülmedi.

Ama yine de verimli bir gün geçirdim diyebilirim. İnsan ilişkileri açısından iyiydi. Babamla alışverişe gittim, dedemi ziyaret ettim, arkadaşımla da güzel bir akşam geçirdik.

O zaman yarın

- Oda temizliği (Kıyafet - makyaj/kozmetik - Kitap/malzeme temizliği, düzeni)
- 2018 ajandasına başla.

Başka da bir şey koymayacağım.

Yarin bi işim yok çok şükür..olsada ellemiycem ..yataklari bile toplamiycam belki...kahvaltiya gidecem mustakbel eltimle...ordan annemleri ziyaret alisveris derken gun biter zaten..pztsi yaparim ..aammaann

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…