isimlerin bebek ve çocuklar üzerindeki etkisi

ManzaramDeniz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2011
7.362
10.981
Merhabalar.Bu konuya inanıyorum sizlerinde fikirlerini almak istedim.Öğrrtmenim mesela tüm Miraç isimli ögrencilerim çok akıllı.
Efendi saygılı.Hiç yaramazına rastlamadım.
Sonu Han ile biten isimler hep bir asi,Efeler helr..ismi Efe olupta yaramaz olmayanı görmedim henüz.
Geçen yıl bir arkadaşım doğum yaptı,oğlunun adini Efe koydu,onu uyardım ama koydu.
1 yıldır uykusuz.Uyumayı sevmiyor.
Ve daha bir yaşında ama asi hiç durmuyor arkadaşımın psikolojisi çöktü resmen.
başka bir arkadaşımında oğlunun adı Efe.3 yüldır aynı.İnanılmaz zor bi çocuk ve uyumayı oda sevmiyor.Uyutmak icin hala araba kullanıyorlar.
Kız ikinci çocuk fikrini sildi attı resmen.
1 ay evvel komşum doğum yaptı,oda oglunun adını Efe koydu.Ve buyrun,oda uyumuyor,ayak harici hiç bir yerde durmuyor.
1 ayda çöktü.
Bu 4. çocuğu ve affallamış durumda.
diğer çocuklarım böyle değildi diyor.
Zeynep isimliler geneli kendi içine kapanık,soğuklar,zor açılıyorlar.
Elif,Esra isimleri yine çok akıllı ve sıcakkanlı.
Daha çok örnek verebilirim.
Elbet fıtratta var ama o kadar çok örnek varki.
Mesleğimin ilk tılında bir sınıfta 5 tanr Arda vardı

Beşide birbirinden yaramazdı.
Semanür isimliler yinr çok akıllı saygılı oluyorlar.
Mertler çok zor,yaramaz.
Esas konuya gelelim.
Nasipse ikinci Kızıma hamileyim.
Ve birçok eleme sonrası,BERİL ismine karar kıldık.
Ama evvelden beri NiHAL ismini çok severim

Ama vavgeçtim.
Akşam üzeri bi komşumun kızı geldi,ismi Nihalmid, Sohpet ettik baya,çok akıllı,hiç beni üzmedi,bebekligidr çok rahattı.
ikinci kizim inanilmaz zor oldu falan diyince yine bi düsündüm.
Cevrenizde Beril isimli kişiler varmi? karakter olarak nasıllar? Benim içi. önemli bi konu.
Bu arada Beril ismini çok araştırdım, peygamber efendimiz döneminde iffetli kadınlara verilirmiş bu isim,aynı zamanda değerli taş anlamınada geliyor.
Varsa deneyimleriniz paylaşırsanız bircok kişiye fikir olur

Benim patronumun kızı vardı 2 3 yaşlarındayken tamımıştım. Yaşına göre titizdi kokulara çok hassasiyeti vardı bana ilginç gelmişti. Biraz erkek çocuğu gibiydi. Çok inatçıydı. Çok dikkatliydi şaşırtıcı derecede.

Benim öğrencim var Beril diye. Okul birincisi çocuk. Sürekli ismi okulun gurur tablolarında. Sorumluluk sahibi, çalışkan, dürüst bir kız. Allah iyi etsin. Sizinki de hayırlı evlat olur inşallah.

Benim öğrencim var Beril diye. Okul birincisi çocuk. Sürekli ismi okulun gurur tablolarında. Sorumluluk sahibi, çalışkan, dürüst bir kız. Allah iyi etsin. Sizinki de hayırlı evlat olur inşallah.
Ne güzel,böyle olumlu örnekler duymak mutlu ediyor.Henüz Beril isimli ögrencim olmadı,inşallah kızım olacak.Amin sağolun:)

Ben isim etkisinden pek anlamam ama Beril ismine bayılırım ben de oğlumun adını Ateş Alp koyacağım dediğimde beni ikaz edenler oldu Ateş koyma aman diye sen ne diyosun canım fikrini merak ettim doğrusu

Bende oğlumun adını Deniz kocayacağım bana da fikir veren olur mu ki

Ben isim etkisinden pek anlamam ama Beril ismine bayılırım ben de oğlumun adını Ateş Alp koyacağım dediğimde beni ikaz edenler oldu Ateş koyma aman diye sen ne diyosun canım fikrini merak ettim doğrusu
Ateş isimli hiç öğrencim olmadı,ama yanıcı bir madde anlamı dışında ışık saçan,ısıtan anlamıda taşıyor.
Bence güzel,ismin analizinde,mantıklı düşünen,hayal kurmayı seven,duygularını belli etmeyen biri olarak görünüyor.
Alp ismini severim.Ama bence Ateş tek isim olunca daha iyi duruyor.Yinede fikir sizin:) sağlıcakla gelsin

Bence erkeğe daha iyi yakısıyor Deniz ismi.
Tanıdıgım Denizler iyi efendi oldular hep.
Birinin hakimiyetine girmeyi redederler.
Kendi ayaklari üzerinde durmayi severler.Kendi doğruları onlar için önemli.
Ay ne güzel meziyetler. İnşaallah öyle de olur
Bende Deniz ismini en çok erkeğe yakıştırıyorum...
Teşekkürler yorumunuz için

Sana katılıyorum canm isim kesinlikle etkiliyor insanın karakterini. Beril isminde bir tanıdığım var ama henüz 11 aylık o yüzden fazla birsey diyemeyecegim. Bende kızım olursa adını burcu nihal koymayı düşünüyorum. Bu zamana kadar tanıdığım bütün burcular akılli ve güzeldi.
Onun dışında melikeler sessiz sakin, elifler dik başlı, zeynepler biraz inatçı, hafizeler süslü ve güzel, yine zümralar akıllı oluyor. Benim gözlemlediklerim öyleydi yani.

Bana da yardimci

cok güzel bir baslik acmissin. Banada yardimxi olurmusunuz isim konusunda.
Öyküler nasil bir karekterdeydi
Ece?
Duru?
Isim konusunda kararsiz kaldik bare bu yoldan gideyim bare:))) cevaplariniz icin simdiden tesekkür ederim

Canim bana da yardimci olurmusun isim hakkinda.
Öyküler nasil?
Ece?
ve Duru ismindeki kizlar?
Ben yurtdisinda yasiyorum ve bu isimlerde tanidigim kimse yok ve bende bebeklerin üzerindeki isimlerin etkisine inaniyorum karakterlerde mesela okudugum Efeler gercekden hep yaramazlar efe efe dik basli oluyor:)))​
banada isim konusunda bildiklerinizi söylerseniz mutlu edersiniz.​
Tesekkür ederim​

Öyküler hep süslü kızlar oldu benim tanıdıklarım. Eceler tuttuğunu koparan, çenebaz ama başarılı oluyorlar. Durularla hic karsilasmadim şimdiye kadar ögrencim de olmadi çevremde de yok.
Ben kendi kızımın adıni Ezgi koymak isterim mesela.

Çevremde Beril ismi var. Ama yukarıya yazdığınız şu isimliler şöyle olur denilenlerin tümü, benim tanıdıklarımdan farklı, bir tanesi bile tutmuyor.
Benim çevre sıkıntılı olabilir.
Ayrıca hocam ‘sohpet’ nedir Allah aşkına, siz bari yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…