İsim konusunda(anketli)yardımcı olursanız sevinirim

İsim konusunda yardımcı olursanız sevinirim

• Ankete Katılan
    294
  • Anket Kapalı .
Ben ipek diyorum .Kızımın adı İpek .Herkes çok beğeniyor .Bir kıza en çok yakışan isimlerden ..Tabiki en önemlisi sizin icinize bunlardan hangisinin sindigi .Mutlaka bir tanesi diğerlerinden bir adım öne geçiyordur .

Yorumunuz için teşekkür ederim şöyle ki bu dört ismin her birisine yakınlık hissedecek bir sebebim var mesela ela benim ismimle uyumlu ipek eşimin baş harfi ile başlıyor n harfi de oğlum m harfi ile başladığı için hep sempatik geliyordu o sebeple işin içinden çıkamıyorum anlamını düşününce farklı fonetiği düşününcede farklı isim çıkıyor öne acaip bir kararsızlık içindeyim

bir de anneler ismi hissediyor diyorlar ama o bana bir türlü olmadı oğlanda hiç böyle olmamıştım onunki net belliydi cinsiyeti netleştiğinde kızda işin içinden çıkamadık

İpek benim de küçüklüğümden beri çok sevdiğim isimlerden güzel gerçekten her daim beğendim ama bu o diyemiyorum niye öyle oldu anlamadım
Aslında kardeşlerin ismi uyumlu olsa güzel olur diye düşünüyordum sonra uyumlu olan isimler içime sinmedi sonuçta kardeşte olsalar farklılar ille de uyumlu olsun diye çok beğenmediğim isim olmasın sevdiğim isimlerden olsun dedim şuan ben bu sevdiğim isimleri gerçekten seviyor muyum aslında onlarda beğenmeyip elesiğim isimlerde fena değil dönemine girince kafam çorba oldu onun etkisi oldu işte bu isim diyememem de

Siz tekrar isim koyma dönemine gitseniz yine ipek koyarmıydınız ya şu isimde olabilirmiş aslında dediğiniz hiç oldu mu hep iyi ki ipek olmuş mu diyorsunuz

Siz tekrar isim koyma dönemine gitseniz yine ipek koyarmıydınız ya şu isimde olabilirmiş aslında dediğiniz hiç oldu mu hep iyi ki ipek olmuş mu diyorsunuz
İnanın yine ipek koyarım .Şimdi bir kizim daha olacak ama içime sinen bir isim hâlâ bulamadim.Hep diyorum hangi isim olursa olsun ipek kadar güzel isim bulamayacagim diyorum .Hiç başka isime keşke bunu koysaydim dediğim olmadı .Bana dünyanın en güzel ismi gibi geliyor .Çok naif ,kibar .Hem fonetik olarak hem de anlam olarak .

Siz de benim gibi ince eleyip sık dokuyansınız. İpek ismine hem yakın inci ve ışıl var bence de sizin de bu isimler listenizdeydi sanırım içinize sinmeyen tarafı ne mesela
(Açık fikrim ipek inci ve ışıldan daha hoş bir isim size katılıyorum ama inci ve ışılda çoğu isimden hem anlam söyleniş olarak güzel hem de kızlara yakışıyor)

Evet haklısınız .Ben kızıma ismini 9 .ayda koymuştum .Hem anlamına ,hem soylenisine,hem her yaşta yakismasina hem de kokenine dikkat ediyorum .inci ismine yakindim ama çok da yakın olmayan çevremden iki kişi çocuğuna bu ismi verdi .Bu biraz beni uzaklaştırdı .Ama hâlâ listede var .Ben bir de çok yaygın olmamasını istiyorum .Geçenlerde tatile gittik ve bütün kız çocuklarının adı Ada mesela .Abartısız aynı ortamda 5 Ada vardı .İpek ismine ben yasitlarinda rastlamadım daha yakın ve uzak çevremde.Buna dikkat ediyorum .İnci Masumlar Apartmanından sonra çok fazla yayginlasabilir diye korkuyorum .En çok izlenen dizilerden biri ve çok sevilen bir karakter .Şimdiden iki kişide duydum .İnci karakterini sevdiğim için İnci ismini verdim diye .Bu isimde patlama olabilir diye düşünüyorum Rüya ve Işıl ismi de var seçenekler arasında .Öykü var ama Öykü ismi de çok fazla .Bir de ben tek isim vereceğim icin ayni isimden bulunduğu ortamda çok fazla olursa kizim sıkıntı yaşar diye düşünüyorum .Bir de Ayla ismi var .Ona da yakınım Diğerleri kadar olmasa da .Bir de Masal var Alay ederler mi acaba diyorum .Ama o kadar değişik isim varki Masal ismine gelene kadar da diyorum .Ben de son durum böyle ..Senin secenekler nasıl ?Hangi isme daha yakınsin?

Mesela benim adım yaşıtlarımda çok olan bir isim ilkokulda ortaokulda çok sinir olurdum keşke adım az konulan değişik bir isim olsaydı kimsenin aklında kalmıyorum adım çok sıradan diye düşünüyordum ama üniversite bitince birden çok sevmeye başladım hoşuma gitti herkesde olması şuan çok seviyorum ismimi herkeste olması da hiç rahatsızlık vermiyor tam aksi hoşuma gidiyor artık. İnci evet diziden dolayı yaygınlaşabilir ama yılların ismi olduğu için inci eski bir isim aslında yine de son moda olan isimler gibi sık konulmaz mesela defne ada duru gibi..bir de çok yakınınız değilse seviyorsanız koyun bence bir ömür siz söyleyeceksiniz sevdikten sonra çok yakın olmadığı sürece koyun hiç düşünmeyin koyduğunuzda bir iki söylenir aa bizimkinin adından diye sonra alışılır gidilir demek şstediğim koymama sebebiniz onlarda olduğu için olmasın

Mesela benim adım yaşıtlarımda çok olan bir isim ilkokulda ortaokulda çok sinir olurdum keşke adım az konulan değişik bir isim olsaydı kimsenin aklında kalmıyorum adım çok sıradan diye düşünüyordum ama üniversite bitince birden çok sevmeye başladım hoşuma gitti herkesde olması şuan çok seviyorum ismimi herkeste olması da hiç rahatsızlık vermiyor tam aksi hoşuma gidiyor artık. İnci evet diziden dolayı yaygınlaşabilir ama yılların ismi olduğu için inci eski bir isim aslında yine de son moda olan isimler gibi sık konulmaz mesela defne ada duru gibi..bir de çok yakınınız değilse seviyorsanız koyun bence bir ömür siz söyleyeceksiniz sevdikten sonra çok yakın olmadığı sürece koyun hiç düşünmeyin koyduğunuzda bir iki söylenir aa bizimkinin adından diye sonra alışılır gidilir demek şstediğim koymama sebebiniz onlarda olduğu için olmasın

Nil İpek ayrıca çoook sevdiğim bir sanatçının adı.

Rüya,öykü,ayla,masal,ışıl,inci bu isimlerin hepsi güzel aslında benimde isimde en çok baktığım şey her yaşta yaşına gitmesi en çok abla ve hanım (avukat ...hnm,dr ...hanım hitaplarını kullanırım)mesela seslenirken
Erkekte ağbi ve bey e bakmıştım hangisine en çok yakışıyor asil güvenli isim duruyor uyduruk durmuyor diye en çok ona bakarım
Mesela şu sıra kumsal moda oldu ama bana dr kumsal hanım bir tuhaf geliyor olmuyor yakışmıyor

Yine de sizin listenizde bence en güzeli inci ve ışıl..öykü masal rüya anlam olarak zayıf ayla ay ile ilgili isimleri sevmediğimden uzak geliyor bana nacizane yorumum. Benim durumum da şu şekil
İpek küçüklüğümden beri sevip beğendiğim isim ama nil i de seviyorum oğlumun ismi mert olunca tek heceli isme alıştım zaten hoşuma gidiyor asil geliyor kulağıma diye nil den de vazgeçemedim ela da benim ismimle uyumlu oluyor nehir diğerlerine göre bir tık geride nil olursa neden nehir olmasın diye düşünüp listeye aldığımız isim
Bir eşim nil çok kısa kız olunca tek isim koyarız diye nehir den yana biraz daha o da benim aklımı karıştırıyor su ile ilgili isimler güçlü geliyor aslında ama ipek ve ela da hoşuma gidiyor yani benim sıkıntım artık oğlumun ismiyle uyumlu olsun kısmı değil isim buldum hoşuma giden isimler var fakat eleyemiyorum çünkü birisine tamam bu olsun deyince aslında diğeri mi olsa aklım kalacak olayı hayatımda ilk defa bu kadar kararsız kaldım diyebilirim bir de oğlumun ismi iki isim ama biz ilk ismini kullanıyoruz soyadımız sık kullanılan bir soyad olunca birazda belirleyici olsun hoşumuza gidiyor diye kısa bir 2.isim de eklemiştik kıza da mı iki isim koyup yine ilk ismini söylesek diğer ismi soyisimmiş gibi olsa dediğim de oluyor oğlanda öyle oldu çünkü hep ilk adını söylüyoruz ikinci ismi soy isim gibi oldu kendide bu şekilde alıştı işte benimkisi böyle bir kararsızlık durumu bilmiyorum işin içinden nasıl öıkacağım

Yaa Kumsal ismini ben de düşünmüştüm ..Ama sesleniyorum bana da sanki isim gibi gelmiyor .Rumuz gibi ,marka ismi gibi .O yüzden vazgeçtim ben de.

Nil çok güzel ve asil bir isim .Benim ve eşimin çok yakın akrabalarimizda var iki kişide .Çok yakınlarımiz o yüzden hiç düşünmedik.Nehir de öyle .Hatta Nehir ve Nil kardeslerde var .Ama.ikisi arasından benim t ercihim Nil olurdu .Nehir genel bir tanım ama Nil bereket olarak anılıyor .Gittiği topraklara bereketi götürdüğü söyleniyor .O yüzden anlam olarak bir adım önde benim için .Ela ismi ise aynı şekilde eşimin çok yakın bir akrabası koydu ama düşündüğümde fonetik olarak çok çok hoş bir isim ama anlam olarak düşündüğünüzde sadece bir renk adı .Anlam olarak diğerlerinin gerisinde kalıyor .Ben bu hamileliğimde daha bebeğimin cinsuyeti belli olmamıştı .Bana birisi geliyor ve elime bir kağıt veriyor .Kızın oldu bu evragi doldurucaz bir isim söyle diyor.Ben de bana biraz müsade edin hiç düşünmedim diyorum ve sonra Mavi diyorum .O rüyadan da etkilenmiştim ve Mavi diye isim var mı diye baya araştırdım .Kız ve erkek ismi olarak kullanılıyor .Ama o da sadece bir renk adı .Acaba dalga geçerler mi ?Bir de eşim kesin beğenmez .Ama aklımın bir kenarinda da gördüğüm bu rüya sebebi ile Mavi var .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…