İsim konusunda(anketli)yardımcı olursanız sevinirim

İsim konusunda yardımcı olursanız sevinirim

• Ankete Katılan
    294
  • Anket Kapalı .
Ayrıca Nil İpek önerisi de çok güzel .Hem iki isim gibi durmuyor .Beraber kullanabilirsiniz .Bir de o Nilipek isimli sanatçı çok güzel bir kızdı

Yorumlarınız için teşekkürler bana da nil nehir den daha asil ve söylenimi daha kolay geliyor aslında nil en uzun nehir ve toprağa can veren bereketli olarak geçiyor ama bütün nehirlerin hepsi zaten o işi yapıyor. Nehirin isim olarak çağrışımları o kadar güzel ki aslında hayat veren, gittiği yere hayat götüren, durgun olmayan, akan, bulanmayan..nehirler önemlidir, nehirler alelade birer su kütleleri değildir bütün büyük medeniyetler nehir kenarında kurulmuşlardır aslında anlamı çağrıştırdıkları benim dört isim içinde en güzeli ama işte sonradan listeye eklediğim için bilemiyorum onların önüne geçemedi ben de bu düşüncemi kırmaya çalıltım olmuyor bazı şeylerde fazla takıntılıyım sanırım
tabi nil daha özel ve tek bir nehri gösterdiği için daha hoş oluyor tercih edenlerin çoğu da bu sebepli benim bildiklerim.Ela dediğiniz gibi fonetiği bu dört isim arasında en güzeli açık söylemek gerekirse çok net anlaşılır kısa kolay söylenimli benim adımla da uyumlu a harfi de benim çok sevdiğim bir harf o yüzden de çok cazip geliyor ismin tek eksiği anlamı gerçi ne garip gurup anlamlı isimler var onlara göre nispeten iyi ama ne bileyim bir isim olarak bir ömür taşıyacak kadar anlamsız mı diye beni kararsızlığa sürüklene sebebim yoksa daha güzel bir anlamı olsaydı direk düşünmeyip ela yı koymuştum.ipek de çok tatlı çocukluğumdan beri sempatimin olduğu bir isim olunca dördü arasından çıkamadım iki isim olayına özellikle kızda girmek istemiyordum ama bu kararsızlıkla ağbisinin de iki adı olduğu için gireceğim sanırım bakalım hayırlısı

Açıkçası ilk m harfli isimleri düşünmüştüm mavi de o dönemde düşündüğüm bir isimdi. Aslında evet bir renk ama diğer renklerden farklı bence çünkü çağrışımları çok güzel gökyüzü denizler mavi huzur veriyor söylenimi de güzel bizim akrabalarınızda var bu isim ama maviye olarak yazılı hatta kadın 65 yaşlarında o yaşlarda duymuştum yine hem mavi hem maviye ismini yani yeni moda değil eski isimlerden tıpkı pembe ismi gibi.ama pembe kiraz bu isimler biraz sulukule teyzesini çağrıştırıyor mavi de daha farklı oluyor. Seviyorsanız koyabilirsiniz tabi ki taş isimleri doğa isimleri meyve isimleri mevsim ay hayvan isimleri fln veriliyor renk isimleri de verilebilir aslında o mantıkla ama yine de meyve ve renk isimleri bana insan için çok uygun değil gibi geliyor o yüzden mavi ismini düşünmedim hiç
Ama harf olmasa da diğer kızınızın ismine tarz olarak yakın olması hoş olabilir bence bir de ikisi de kız olunca kıyaslayabilirler büyüyünce tabi yine siz bilirsiniz benim aklıma en çok gelen bu durum anne ağbimin ismi böyle benim ki niye böyle fln demesin diye çok ince eleyip sık dokudum hala da dokuyorum iki isim bir de orada aklıma takılıyor mesela abimin iki adı var benim neden tek bana da koyabilirdiniz fln der mi diye ben de karasız kaldığım için kızda da ara ara aklıma geliyor aman napalım iki isim olsun diye gerçi biz oğlan da yaptığımız gibi yaparız büyük ihtimal ilk ismi ne ise onu söyleriz ikinci kimlikte daha çok kalır öyle de söylenmeyecekse koymanın ne anlamı var gibi düşünüyordum eskiden şimdi kafamı rahatlatma ihtimali olan bir durum olduğu için çok da soğuk bakmıyorum bilemiyorum dediğim gibi en kararsız kaldığım dönemim

Ne yaptınız karar verebildiniz mi?
Merhaba şimdi farkettim mesajınızı şöyleki en son ipek ela ağır basıyor belki tek isim ipek de olabilir oğlanın 2.ismi benim adımla uyumlu kızınkinde de bozmayalım o da benim adıma uyumlu olsun biraz da soy ismimiz sık kullanılan beş harfli bir soyisim ikinci ismi birazda belirleyici olsun diye de koymak istedik 2.ismi yoksa ilk isimlerini söyleyeceğiz oğlanda hep ilk isim kullandık o da ikinci adını soyismi gibi söylüyor isterse ilerde gerekli yerde kullanır artık kısmetleri böyleymiş normalde tek isimden yanaydım artık sistem eskisi gibi değil sınavlardaki optik formlar bile hazır doldurulmuş geliyor inşallah annemler bu şekilde koymuşlar çok da iyi yapmışlar derler şuan tek isteğim bu konuda pişmanlık yaşamamak özellikle iki isimden dolayı

Ne yaptınız karar verebildiniz mi?
Bir de yine aklımdan silemediğim Nil var Nil ela da olabilir belki ama annemler ipek isminde ısrarcılar tabi ki en son bana bırakıyorlar ama insan ister istemez en yakınlarından etkileniyor annemin de sevdiği isim diye de ipek daha yakın gelmeye başladı sanırım ama nil de başka güzel nilin tek kötü yanı çok türevi olması nilgün nilay nilsu göknil aynil fln bunlar ismin güzelliğini biraz alıyor açıkçası

Siz ne yaptınız en son aklınızda bir şeyler netleşti mi
Benim daha çok var ama netleştirmek istiyorum .Şu an eşimle ortak beğendiğimiz ve kızımızın adı olabilir dediğimiz isimler Ayla,Öykü,Ada..Kesinleştirmedik ama büyük ihtimal bu seçeneklerden biri olur .

İnci yi elediniz mi İnci ipekle çok uyumlu oluyordu kız kardeşlerin ismi uyumlu güzel oluyor bence aslında bana hiç düşmez de bunları söylemek ama merak ettim

İnci yi elediniz mi İnci ipekle çok uyumlu oluyordu kız kardeşlerin ismi uyumlu güzel oluyor bence aslında bana hiç düşmez de bunları söylemek ama merak ettim
İnci yi çok istiyordum ama bir süre sonra sıkıldım sanırım .Farklı arayışlara girdim .

Bir de Rüya vardı çok istediğim .İlk kizimda da çok istemiştim ,bekarligimda da düşündüğüm bir isimdi .Kısmet belki bu kızıma koyarız .Eşimle anlasmamiza bağlı

Benimde Allah nasip ederse kızım olacak. Rüyamda bir kadın nehir Eda diye bağırıyordu bir gece. Sabah uyandım daha 5 haftalıktı kızım olacağını hissetmiştim sonra eşim ailem ve ben Eda ismini Ela olarak değiştirdik Cunku Eda ismi içimize sinmedi. O yüzden nehir Ela koyacağız çok güzel tam bir prenses ismi. Bende asla iki isim koyma taraftarı değildim. Ama rüyamda görünce dayanamadım. Size de bir fikir olur umarım

Rüyalar insanı etkiliyor gerçekten .Güzel bir ikili olmuş bu isim .Sağlıkla gelsin inşallah ..Ben de daha cinsiyeti belli olmamıştı kızımın rüyamda birisi kızınız oldu ismi ne olsun dedi ben de biraz düşünüp Mavi demiştim ama bu isim çok marjinal geliyor bana .Garipser herkes diye düşünmüyorum ..

Nehir gerçekten çağrıştırdıkları ve yüklenen anlamları çok güzel bir isim Nehir ela yı bende düşünmüştüm bir de nil ela ipek ela var aklımda ela benim ismimle ve ağbisinin 2.ismi ile uyumlu diye daha çok eklemek istiyorum soyismimiz de beş harfli olduğu için iki isimi kaldırır aslında ama bakalım hayırlısı

İnci yi çok istiyordum ama bir süre sonra sıkıldım sanırım .Farklı arayışlara girdim .
Bence hiç aklınızı karıştırmayın diğer söylediğiniz isimler ada öykü mavi ayla ipekle inci kadar uyumlu değil bence bu iki ismin uyumunu kaçırmayın bir de inci kadar asil değil bir de ışıl var benim çok sevdiğim ipek in yanına en yakıştırdığım iki isim

Aaa hayır mavi çok güzel bir isim öyle düşünmeyin rüyanızda görmüşsünüz ben çok inanıyorum böyle şeylere iki isim düşünürseniz mavinin yanına bir isim bulup koyabilirsiniz istemeyen o ismi söyler. Benim turkuaz diye arkadaşım var düşünün yani ki mavi çokta bilindik bir isim bence çokta hoş

Canım ben uyumlu olmasına çok bakmıyorum .İçime sinmesi çok onemli .Eşim de inci ve Işıl isinlerine çok sicak bakmadı .Aslında daha hamile kalmadan kız olursa bir daha inci olsun diyordum ama sanırım çok aklımda tutunca sıkıldım Eşim de Ayla olsun diyor .Ada ismine de sicagiz .Hatta iki isim mi olsa dedik .Ada nin onunde bugün ama Ada ya uyumlu isim bulamadik .Yağmur Ada olabilir dedik .

Yaaa su an sizden cesaret aldım eşimin fikri de önemli .Bu isme sıcak bakar mı bilmiyorum .Pek emin değilim Ada ismini istiyor eşim .İki isim hiç dusunmedik ama bugün acaba iki isim mi koysak dedik .Ada isminin yanına bir isim .Mavi Ada sanki tamlama gibi mi oluyor ?Ada Mavi çok mu zorlama bilemedim .Siz ne düşünüyorsunuz ?Yağmur Ada hoşumuza gitmisti ..

İçinize sinmesi en önemlisi zaten ama isim koyarken belirleyici bir faktör olması bir nevi işi kokaylaştırır karar verirken benim fikrim çünkü ucu açık düşününce her isim olabilir belirli kriterler koyunca en azından karar verme işi biraz daha kolay olur o da en kolayı kardeş uyumu ya da uyumlu anlam ya da anne baba ismi ile uyumu ya da soy isim ile uyumu gibi şeyler kriter oluyor genelde bence güzel de oluyor tabi ki uyum şart değil hatta çocuğun ismini önceki kardeşin ismine göre seçicem diye saçma sapan güzel olmayan isimler koyan oluyor ona ben de karşıyım fakat sizinkin de inci de güzel olduğu için söylemiştim ipek e inci güzel olur diye .tabi ki ucu açık her türlü isim koyabilirsiniz benim nacizane fikrim di çünkü sizin düşündüğünüz gibi olursa işin içinden çıkmanız çok zorlaşır bazı kriterler en azından isimleri elemenizi kolaylaştırıyor başıma geldiği için demiştim ben de sizin gibi düşündüm kardeş uyumuna gerek yok en beğendiğim ismi koyacağım dedim fakat eğer aklınızda netleşen bir isim yoksa gördüğüm sizin de pek net değil gibi öyle olunca bu da güzel bu da olabilir diye diye işin içinden çıkamazsınız zamanınız var ama çok hızlı geçiyor ucu açık düşünmenin sonu olmuyor o yüzden kendinize daha keskin kriterler koyarsanız karar vermeniz daha hızlı ve net olur benim düşüncem tabi ki siz yine içinize sindiği gibi yaparsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…