İşe başlamalı konu

Peki kabul etmezlerse izne ayrılmam kaba veya restleşme tarzı bi davranış mı sence?
Sonuçta aynı ekiple yıllarca çalışmayı planlıyorum
Uzun vadeli düşünüyorum o yüzden
Kaba olmaz. Başka türlüsü benim düzenime uymuyor o yüzden izin kullanacağım dersin. Sonuçta memnun olmayacağın bir düzende istemesen de rapor falan almak zorunda kalıyorsun ve idareciler bunu izin almana tercih etmez zaten

En iyisi o toplantının sonucunu bekleyeyim de
Ona göre haftaya uğrarım
Umarım geçen yıl gibi 5 eylül akşamı öğrenmeyiz yine okulların nasıl olacağını
Ben o ekleme işini hiç bilmiyordum gerçekten
Dur onu da bi sorayım arkadaşlara var mı hiç öyle yapan biri
Sonuçta örneği varkenndaha kolay

Ben çocuk olmasa direkt olurdum aşı ya
Korona olmak beni daha da korkutuyor çünkü
Ben zaten çalışmaktan yanayım hep
Hatta büyük konuştum doğumdan sonra da erken dönesim var
Ama tabi ki dediğiniz gibi
Bu yaptığım planlar her şeyin normal olması halinde olacaklar
Aksi bi durum olursa ona göre şartlar yeniden güncellenecek mecbur

ya bi de giggles şimdi açık konuşmak lazım eminim yapan vardır ama evde oturunca 12 saat bebekle zihinsel/bedensel aktiviteler yapamıyorsun. Zaten bir kere bebeğin kapasite belli. Yani ah 4 saat yokum hadi yolla olsun 5 saat, çocuğa yeterli özeni gösteremedin gördün mü gibi bir durum olmuyor. Çocuk alacağını 2 -3 saat birebir ilgilenmeyle alıyor zaten. Evde oturacaksın 2 saat öğlen 2 saat akşam uyuyacak zaten, bu sefer de ya ben boşa mı izin aldım, şimdi paraya da ihtiyacımız var moduna girmen de olası.

Ben buna tamamen katılıyorum
O kadar uzun süre tahammül sınırım da bence çok yüksek olmayacaktır
O yüzden de aslında işe başlama fikrine hep sıcak olmuşumdur

Ama belki de anaç değildirim henüz doğurmadığım için

Kesinlikle..

Bebeğe bakacak birileri varsa işe başlamak en iyisi tabi şöylede oluyor ben de hemen başlarim diye düşünmüştüm sonra kuzuyu hemen bırakmak istemedim kıyamadım açikcası +1 ay daha evde kaldım.

Sonra döndüm. Tabi bizim, biraz pandemi dönemine denk gelmesi de yardımcı oldu. O dönem Okullar doğru dürüst açılmadı biliyorsun..

Bence calisabildiginiz kadar calisin. Dogumdan sonra bebeginize gore karar verirsiniz ders saatine falan.

Şöyle ki maaş karşılığı 15 saattir ama idareniz size 21 saat ders verebilir buna itiraz etme hakkınız yok. Ek ders kararlarına ilişkin cizelgeye bakarsanız maaş karşılığı 15 saat+6 saat zorunlu ders verilebilir. Ha daha fazla vereceğim derse onu almayabilirsniz ama o durumda da idarenizle zitlasirsaniz sizi 21 saat için çok farklı saatlerde 5 gün okula çağırıp tutabilirler. Yani konuşarak mantıklı bir şekilde halletmeye çalışın yapılmayacak birşey değil sizin isteğiniz ama okul yönetiminin tavrı ve sizin uslubunuz onemli. Dönüşte de süt izninizi kullanırsınız ilk 6 ay 3 saat, sonraki 6 ay 1.5 saat süt izninizi istediğiniz saatlerde kullanırsınız orada idarenin herhangi bir takdiri olamaz izin saati sizin istediginizi gibi olur.

Süt izni doğum iznine dahi edilmez ya da toplu olarak kullanilmaz. doğum izni bittikten sonra ilk 6 ay günde 3 saat, ikinci 6 ay 1.5 saat olarak kadın memurun istediği saatlerde kullanılır. Memurların izin yonetmeliginde yazar. konu sahibi arkadaş idarenizle görüşmeye gitmeden önce mutlaka ilgili kanun ve yönetmelikleri okuyup bilgi sahibi olun haklarınızı bilirseniz daha doğru fikirler edinebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin

Ben zaten özelle alakalı yazmıştım.
Sonrasında da memurlarla ilgili net bilgiye sahip olmadığımı yazmıştım :)

Tüm mesajları okumadım inşallah hatalı bir fikir vermem.
Şimdi 32 saat derse ilinci bir öğretmen gerekecek ama hiçbir öğretmen gelip de 2 saat ders istemez zaten. Bu öğretmen muhtemelen ders tamamlamaya dışardan gelecek değil mi? Yoksa norm açığı var da tayin mi olacak? Normda eksik varsa zaten eş özründen bir öğretmen gelecektir önümüzdeki günlerde. Gelen kişiye en az 15 saat ders verilmek zorunda. O zaman zaten senin ders yükün azalacaktır ister istemez.
Dışardan gelecekse de kimse iki saat için zahmet çekmez. Zaten en mantıklı olanı gelen kişiye geldiğine değecek miktarda ders verilmesidir.
Yerinde olsam 15-20 saat ders alır, son haftaya kadar çalışırım.

15 değil mi maaş karşılığı?
Hayır hepimiz öyle biliyorduk ama ne zaman değişti bilmiyorum, 20 saatmiş aylık karşılığı. Benim bu sene ders sayım 16 saatti, görevlendirme olarak dört saati başka okulda aldıracaklardı. İdareye ısrar ettim, okuldan başka seçmeli derslerden ayarladılar.

Merhabalar inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız bebeğinizi. Ben olsam az saat teklif ederdim biraz hareket değişiklik insanada iyi geliyor evdeyken düzeniniz bozulabilir. Virüsten korkmanızıda anlıyorum bunun için önerim klişe olmakla birlikte dikkat etmek. Bende çok fazla hasta girişi olan yerde çalışıyor bire bir cihaz bağlıyorum hem ben hem hasta maskeli oluyor öğrencilerinizdende ekstra hassasiyet rica edersiniz. Diyelim ki kabul etmelider izne çıkıcağınız için öğretmen açığından bence 20 saati kabul ederler. Hakkınzda hayırlısı olsun.

Ben de daha önce hiç öyle bi izin türü duymamıştım zaten
Demek devlette olmadığı için duymamışım
Hemen onu da açıklayayım
Yaşadığım yer küçük bi sahil şehri ama niyeyse yıllarca ingilizce öğretmeni gelmemiş
Yıllar sonra eş durumuyla ben gelince bile herkes çok şaşırmıştı
Eş durumundan birinin gelmesi sürpriz olur o açıdan
Ha gelirse de ne güzel olur valla
Daha önceki yıllarda görevlendirme gelmişti bi öğretmen ama o sadece 4 saat istemişti
4 o 28 ben almıştım
Ben az saat almaya razıyım zaten de gelen olmuyor yani

Bak bunu duyduğuma çok şaşırdım
Daha önce 15 saat giriyordum ben
Kimse de bi yere yollamamıştı
Gerçi bu ilçede ingilizce açığı yok sanırım
Bi benin çalıştığım okulda var

Bak bunu duyduğuma çok şaşırdım
Daha önce 15 saat giriyordum ben
Kimse de bi yere yollamamıştı
Gerçi bu ilçede ingilizce açığı yok sanırım
Bi benin çalıştığım okulda var
Geçen dönem 19 saat dersim vardı. 15 saat maaş karşılığı 4 saat ek ders olarak çalıştım. Branşta bu şekilde, sınıfçılar 18 saat maaş karşılığı olarak çalışıyor.
Margaret ın dediği farklı bir kurum mu acaba? Çünkü 20 saat olsa bizim okulda öğretmenlerin yarısı maaş karşılığını bile dolduramaz. Ki zaten ek ders ücretimi de aldım. Liselerde falan farklı mı acaba durum
Giggles sahil şehrinde öğretmen hele hele İngilizce öğretmeninin tayin olmaması çok ilginçmiş. İç Anadoluyu mu paylaşamıyoruz biz acaba, ben norm fazlası çalışıyorum ama bölge tamamen dolu olduğu için ne ben tayin isteyip gidebiliyorum ne milli eğitim bir yere gönderebiliyor.

4 senedir 18 saat derse giriyorum.ilkokulda bransciyim.Yanlislik olmasin? 15 diye biliyorum ve dedigim gibi senelerdir 18 hatta bir sene 16 saat derse girdim.Ne gorevlendirme ne bisey olmadi.Lafi da gecmedi.

4 senedir 18 saat derse giriyorum.ilkokulda bransciyim.Yanlislik olmasin? 15 diye biliyorum ve dedigim gibi senelerdir 18 hatta bir sene 16 saat derse girdim.Ne gorevlendirme ne bisey olmadi.Lafi da gecmedi.
Bilemedim ki. Ben de ilk defa bu sene duydum onu. Öncesinde benim de 15 saate girdiğim oluyordu.

Ben de gelemem diye endişe ediyordum buraya eş durumuyla
Çünkü dediğim gibi sahil şehri filan
Ama yok gerçekten yıllardıe gelmemiş hiç öğretmen
Belki ilkokul diye mi cazip gelmiyor bilemedim

i
dari izin siizn yasal hakkınız varken böyle bir hakkınız bunu kullanın derim, devir önce kendini düşünme devri. sonuçta doğum sonrası analık izniniz saklı kalıyor her durumda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…