İşe başlamalı konu

Peki ek ders ücreti almadın mı? Sadece maaş karşılığın mı yattı 20 saate girince?
Ek ders de yattı. Ama bana 20 saat zorunlu dediler. Proje okulundayım. İdare ile aram da iyidir, zorunlu olmasa başka okula görevlendirme yollamaktan bahsetmezlerdi. Sağ olsunlar bebeğim var diye genelde kolaylık sağlıyorlar. Konuştum, o dört saati de okuldaki seçmelilerden verin, okul açılırsa uğraşmayayım başka yere gitmekle, aracım da yok bu salgında toplu taşımayla falan zor olur dedim. Okuldaki seçmelilerden verdiler 4 saati de. 🤷🏻‍♀️

Ek ders de yattı. Ama bana 20 saat zorunlu dediler. Proje okulundayım. İdare ile aram da iyidir, zorunlu olmasa başka okula görevlendirme yollamaktan bahsetmezlerdi. Sağ olsunlar bebeğim var diye genelde kolaylık sağlıyorlar. Konuştum, o dört saati de okuldaki seçmelilerden verin, okul açılırsa uğraşmayayım başka yere gitmekle, aracım da yok bu salgında toplu taşımayla falan zor olur dedim. Okuldaki seçmelilerden verdiler 4 saati de. 🤷🏻‍♀️
Anladım, ücret de yatırılmış, farklı bir durum. Proje okulu olunca belki farklı bir prosedür işliyordur.

Peki kabul etmezlerse izne ayrılmam kaba veya restleşme tarzı bi davranış mı sence? 👀
Sonuçta aynı ekiple yıllarca çalışmayı planlıyorum
Uzun vadeli düşünüyorum o yüzden 😬
Hayır restlesme olmaz, istediğin çok makul kabul etmezlerse kibar bir şekilde dersin, sizi mağdur etmek istemezdim ama şu durumda kendimi ve çocuğumu riske atamam hem korona hamilelerde artık daha ağır seyredebiliyor,hem de daha çok dersi aktif bir şekilde 37 ye kadarsizi yorar, bunu 37 ye kadar ayakta çalışmış biri olarak söylüyorum,şimdi ki gibi değil sonlarda aşırı yoruluyor insan, kibarca şöyle anlaycaklardir hamile olduğunuzu biliyorlarsa tahmin bile ediyorlardir

i

dari izin siizn yasal hakkınız varken böyle bir hakkınız bunu kullanın derim, devir önce kendini düşünme devri. sonuçta doğum sonrası analık izniniz saklı kalıyor her durumda.
İdari izin alırsam doğum sonrasına 8 haftam kalmıyor mu sadece?
Hayır restlesme olmaz, istediğin çok makul kabul etmezlerse kibar bir şekilde dersin, sizi mağdur etmek istemezdim ama şu durumda kendimi ve çocuğumu riske atamam hem korona hamilelerde artık daha ağır seyredebiliyor,hem de daha çok dersi aktif bir şekilde 37 ye kadarsizi yorar, bunu 37 ye kadar ayakta çalışmış biri olarak söylüyorum,şimdi ki gibi değil sonlarda aşırı yoruluyor insan, kibarca şöyle anlaycaklardir hamile olduğunuzu biliyorlarsa tahmin bile ediyorlardir
Uzun süreli çalışacağım insanlar olduğu için hem onları hem öğrencilerimi hem de kendimi düşünmeye çalışıyorum sanırım
Umarım 20 saati kabul ederler de sorun olmadan çözmül olurum
20 saatle 37ye kadsr çalışmak kolay olur bayağı

Anaç değil miyim ya ben yoksa? 😂

Kayınvalidem bakacak sanırım
aksini teklif etmeti bile hakaret olarak görüyorlar
Bizim de henğz aramız iyi
O yüzden sorun etmedim
Bu vesileyle bozulur artık 😂😂
Kayınvalidemin evi de okuluma yürüyerek 5 dk 🙈

Kapı gibi ev kredimiz var 😂😂
Ama ben şu an pek şikayetçi değilim
İşime gelen bi zorunluluk oluyor 🙈
İnan 4 saatte olsa gece sabaha kadar uyumadan kalkıp işe gitmek insanı bitiriyor, ücretsiz almazsam ikinci çocuğu yapmam belki de...ben de süt izinlerimi birleştirip haftada sadece 3 gün calisiyordum ama yine de zor..ben 5.5 aylıkken başlamıştım, malesef baya zor

Uzun süreli çalışacağım insanlar olduğu için hem onları hem öğrencilerimi hem de kendimi düşünmeye çalışıyorum sanırım
İnşallah kabul ederler, haftalık 20 saat çok zorlamaz

İnan 4 saatte olsa gece sabaha kadar uyumadan kalkıp işe gitmek insanı bitiriyor, ücretsiz almazsam ikinci çocuğu yapmam belki de...ben de süt izinlerimi birleştirip haftada sadece 3 gün calisiyordum ama yine de zor..ben 5.5 aylıkken başlamıştım, malesef baya zor
Böyle deyince bi ürperdim şu an
Belki başıma ne geleceğini bilmediğim için rahattırım 😂😂
Sonuçta cahillik mutluluktur 😂

Kesinlikle cahillik mutluluk 🤣🤣🤣 yaşadıklarımı unutsam 2. Yi yaparım ama hafıza kaybı falan lazım bana 🤣🤣🤣 düşün bir de gece eşimle gece sırayla bakardık tüm yük bende de değildi, benim de kv bakardı hani o konuda da sıkıntı yaşamadım ama işte bebek yani akşam yatirinca sabaha kadar uyumuyor, sabah 6.30 da uyuyup 7.30 kalkıp işe gittigimi biliyorum...şimdi çalıştığım yerde görevlendirme durumundayım ve rahat bir yerdeyim, eğer çocuk olursa ücretsiz alırsan önceki çalıştığım yere döneceğim eve baya uzak yoğun bir yer bu sebeple çocuk yapmıyorum ücretsiz almazsam yapmam sanırım 🤣 🤣 ben de şuan cocugum olsa muhtemelen yıllık izinlerle falan 6 aylık olunca başlarım , sonrasında da senin gibi sabah 8.30 dan öğlen 12 ye kadar çalışırım ama onu bile göze alamıyorum

ya çocuğa göre değişir yalnız bu durum
çok gözünüz korkmasın
yani illaki uyunmayan geceler oluyor ama ben 1 saat uykuyla işe gitmedim hiç, her çocuk aynı olmaz
mesela ne güzel uyuyan oğlum 2 gecedir 5 6 kere kalktı ağladı etti ama geldik bugün işe
o gün biraz performansınız düşük olur, nedir yani?
he diyelim allah korusun kolik oldu, çok ağlayan, uyumayan yemeyen etmeyen bir çocuğunuz var
siz de 1-2 ay ücretsiz izin alırsınız olabiliyorsa devlette öyle bir şey.

ya çocuğa göre değişir yalnız bu durum
çok gözünüz korkmasın
yani illaki uyunmayan geceler oluyor ama ben 1 saat uykuyla işe gitmedim hiç, her çocuk aynı olmaz
mesela ne güzel uyuyan oğlum 2 gecedir 5 6 kere kalktı ağladı etti ama geldik bugün işe
o gün biraz performansınız düşük olur, nedir yani?
he diyelim allah korusun kolik oldu, çok ağlayan, uyumayan yemeyen etmeyen bir çocuğunuz var
siz de 1-2 ay ücretsiz izin alırsınız olabiliyorsa devlette öyle bir şey.
Geceleri çok hareketli olduğunu saymazsak
Belki de uslu bi çocuktur
Usludur di mi? 😂😂

Geceleri çok hareketli olduğunu saymazsak
Belki de uslu bi çocuktur
Usludur di mi? 😂😂

ahah inşallah öyledir ama
ben hareketlerini 22. haftada anca hissetmeye başlamıştım oda belli belirsiz
son haftalarda da dönmüyor bu kesin bir şey olmuş diye 3-4 kere doktora gitmişliğim var :KK70:
bizimkisi harbiden uyuşukmuş bee şimdi düşününce, sinyallerini o zamandan vermiş :KK70:

ahah inşallah öyledir ama
ben hareketlerini 22. haftada anca hissetmeye başlamıştım oda belli belirsiz
son haftalarda da dönmüyor bu kesin bir şey olmuş diye 3-4 kere doktora gitmişliğim var :KK70:
bizimkisi harbiden uyuşukmuş bee şimdi düşününce, sinyallerini o zamandan vermiş :KK70:
Benimki çok çılgın sinyaller veriyor o zaman
Korkuyorum 😳😳😳

1) Analık izni süresi

a) Memura beklenen doğum tarihinden önce sekiz ve doğum yapmasından sonra sekiz hafta olmak üzere toplam on altı hafta süreyle analık izni verilecektir.
Memurun sadece tabip raporuna dayanarak doğumdan önce Kurumunda fiilen çalıştığı süreler (tekil gebeliklerde azami beş hafta, çoğul gebeliklerde azami yedi hafta) doğum sonrası analık izni süresine eklenecektir.

Yani siz idari izin kullanırsanız 24 ile 32 hafta arası izinli olacaksınız.İsterseniz 32 den 37 ye kadar doktor raporu ile çalışır ve bu süreçteki 5 haftayı doğum sonrası analık iznine eklersiniz. Bu dmektir ki yaklaşık 3,5 ay doğum sonrası yasal izniniz var. İdar izin covid kaynaklı özel bir durum ve hakkınız varken hamile halinizle neden kendinizi yormak istiyorsunuz ben onu anlamıyorum kimse size madalya vermeyecek çalıştığınız için bende memurum bir kamu kurumunda hastalığım nedeniyle 5 ay kadar idari izin kullandım (rahatsızlığım sonradan nüksetti ve bağışıklık baskılayıcı kullanıyordum , covid başında mevcut rahatsızlığı olup 1 yıldan fazla iş başı yapmayan arkadaşlarım da var) ve inanın bir gram vicdan yapmadım çünkü ben diğer çalışma arkadaşlarıma göre daha riskli bir durumda idim ,sağlığım işimden önce geldi ve gel dediklerin de de işbaşı yaptım ama yasal hakkımı da sonuna kadar kullandım.

Ben onu da seminer dönemi oluyor diye düşünmüştüm
O zaman bu hafta içi uğrayayım en iyisi de
Ona göre planlama yaparız karşılıklı 😮
Bir an önce konuşun derim. Bizim okulda seminerler başlamadan her iş halledilmis oluyor müdürümüz bayağı tez canlıdır. Hatta bugün Google form dan bu yılla ilgili proje, etkinlik ve fikirleri istedi :KK70: bu arada oğlumun hareketlerini çok aZ hissederdim, hatta korkuyla acile gidip ultrason la baktırdığım da çok oldu ama ilk ayları da dahil çok az uyuyan bir bebekti. Hala da çıt sesine kalkar:KK43: o biraz şans işi, umarım sanslilardan olursunuz :)

Yani siz idari izin kullanırsanız 24 ile 32 hafta arası izinli olacaksınız.İsterseniz 32 den 37 ye kadar doktor raporu ile çalışır ve bu süreçteki 5 haftayı doğum sonrası analık iznine eklersiniz. Bu dmektir ki yaklaşık 3,5 ay doğum sonrası yasal izniniz var. İdar izin covid kaynaklı özel bir durum ve hakkınız varken hamile halinizle neden kendinizi yormak istiyorsunuz ben onu anlamıyorum kimse size madalya vermeyecek çalıştığınız için bende memurum bir kamu kurumunda hastalığım nedeniyle 5 ay kadar idari izin kullandım (rahatsızlığım sonradan nüksetti ve bağışıklık baskılayıcı kullanıyordum , covid başında mevcut rahatsızlığı olup 1 yıldan fazla iş başı yapmayan arkadaşlarım da var) ve inanın bir gram vicdan yapmadım çünkü ben diğer çalışma arkadaşlarıma göre daha riskli bir durumda idim ,sağlığım işimden önce geldi ve gel dediklerin de de işbaşı yaptım ama yasal hakkımı da sonuna kadar kullandım.
Yukarıda açıklamıştım aslında
İdari izin alacaksam doğuma kadar devam etmemek üzere alırım
32-37 arası çalışıp sonra tekrar izne çıkmak bizim mesleğimizin ürünü insan olduğu için bana doğru gelmiyor
Ne yerime gelecek öğretmenin ne de çocukların düzenini 6 hafta için bozmaya hakkım yok bence
Bu durumda da doğumdan sonra sadece 8 haftam kalıyor
O da bana çok az geliyor
Bu yüzden 37. Haftaya kadar çalışmak istiyorum yani

Bir an önce konuşun derim. Bizim okulda seminerler başlamadan her iş halledilmis oluyor müdürümüz bayağı tez canlıdır. Hatta bugün Google form dan bu yılla ilgili proje, etkinlik ve fikirleri istedi :KK70: bu arada oğlumun hareketlerini çok aZ hissederdim, hatta korkuyla acile gidip ultrason la baktırdığım da çok oldu ama ilk ayları da dahil çok az uyuyan bir bebekti. Hala da çıt sesine kalkar:KK43: o biraz şans işi, umarım sanslilardan olursunuz :)
Yarın giderim büyük ihtimalle
Kabine toplantısı da ertelenmiş
Onu bekliyordum sözde
Bakalım ne diyecekler teklifime

Benim çocuk sanki 2 dk durmuyor gibi geliyor bana
Doktor bile şaşırdı bu kadar hareketli olmasına
Sanki bi yerde şimdiki uyanıklığından doğum sonrası rutinleri için fikir sahibi olursunuz gibi vi şey okumuştum
O zaman belki doğru değildir
Umarım değildir yani 😂

Yukarıda açıklamıştım aslında
İdari izin alacaksam doğuma kadar devam etmemek üzere alırım
32-37 arası çalışıp sonra tekrar izne çıkmak bizim mesleğimizin ürünü insan olduğu için bana doğru gelmiyor
Ne yerime gelecek öğretmenin ne de çocukların düzenini 6 hafta için bozmaya hakkım yok bence
Bu durumda da doğumdan sonra sadece 8 haftam kalıyor
O da bana çok az geliyor
Bu yüzden 37. Haftaya kadar çalışmak istiyorum yani
o zaman tercih sizin ne diyelim..

Güncelleme yapayım:
Bugün gidip idaremle görüştüm
Sanırım boşuna gerilmişim yanlış anlaşılırım veya yanlış bi şey mi istiyorum diye
20 saatlik teklifime gayet sıcak baktılar çünkü
Kalan saatler için yeni öğretmen isteyeceklermiş 😬

Ben 37ye kadar çalışmayı teklif ederdim çünkü doğum sonrası daha önemli insan bebeğiyle bir gün fazla vakit geçirmek istiyir ama izninizin yanma durumu varsa mesela benim yaz tatiline gidiyordu 32de ayrılmak zorunda kaldım erken ayrılma olabilir izne

X