İş yerinden habersiz ayrılmak

Ne zaman sötleyeyim?
Madde gereğince; 6 aya kadar süren çalışmalarda 2 hafta, 6 aydan 1,5 yıla kadar süren çalışmalarda 4 hafta, 1,5 yıldan 3 yıla kadar süren çalışmalarda 6 hafta, 3 yıldan uzun süren çalışmalarda 8 hafta bildirim süresi uygulanmaktadır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

5 Ekim'de maaşınızı alıp ayrılmak istiyorsanız bu hafta veya 20'sine kadar verin dilekçenizi.

Kimse anlamadı sanırım.Çıkmak istiyorum çünkü çok fazla iş yükü var çoğu kişi çıktı ve bana karşı sürekli zorbalık yapıyorlar nasıl haber verip çıkayım ki
E cikin, kimse cikmayin demiyor ama duzgun cikin.
1. Amirinle sozlu olarak gorus, kibarca istifa dilekceni sunacagini soyle.
2. Yazili istifa dilekceni sun.
3. Normalde istifa tek yonludur. Ihbar suresi kadar calismaya devam etmen gerekir. Ama amirinle duzgun konusursan belki erken cikmana tamam der, yaptiginiz fesih olmaz, sozlesmeyi sonlandirma anlasmasi olur. Bu durumda da calistiginiz yerin olur imzasi lazim aklinizda bulunsun.

Burger king gibi bir yerde çalışıyorum 5 ay oldu.Öbür ayın 5inde maaş yatıyor maaş yattığı gün müdüre mesaj atıp ben artık gelmeyeceğim desem kabul olur mu
olur ama etik değil yani sizin başınıza gelse çalışırken bi arkadaşınız işten çıksa ve mesai kalsanız hoş mu lütfen biraz empati

Madde gereğince; 6 aya kadar süren çalışmalarda 2 hafta, 6 aydan 1,5 yıla kadar süren çalışmalarda 4 hafta, 1,5 yıldan 3 yıla kadar süren çalışmalarda 6 hafta, 3 yıldan uzun süren çalışmalarda 8 hafta bildirim süresi uygulanmaktadır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

5 Ekim'de maaşınızı alıp ayrılmak istiyorsanız bu hafta veya 20'sine kadar verin dilekçenizi.
20snde söyleyeceğim

E cikin, kimse cikmayin demiyor ama duzgun cikin.
1. Amirinle sozlu olarak gorus, kibarca istifa dilekceni sunacagini soyle.
2. Yazili istifa dilekceni sun.
3. Normalde istifa tek yonludur. Ihbar suresi kadar calismaya devam etmen gerekir. Ama amirinle duzgun konusursan belki erken cikmana tamam der, yaptiginiz fesih olmaz, sozlesmeyi sonlandirma anlasmasi olur. Bu durumda da calistiginiz yerin olur imzasi lazim aklinizda bulunsun.
Sunacak bahanem yok mutlu değilim diye açık konuşsam izin vermeyecek

Ameliyathane mezunuyum,ameliyathanede çalışmal istiyorum o yüzden
E iş buldunuz mu ?
KPSS falan ?

Açıkçası ben böyle durumları çok saygısızca buluyorum. Oradan 5 ay ekmek yemişsin sonra çat yoksun.
Yerine biri bulunana kadar çalışma arkadaşlarını da zor durumda bırakabilirsin.

Bahaneye gerek yok, çalışmak istemiyorum bitti gitti. Önemli olan işten ayrılacağınızı bildirmek. Kimse kimseye izin falan veremez. İşten ayrılıyorum deyip resmi olarak bildirdikten sonra iş dışında konuşmak zorunda değilsiniz kimseyle. Rahatsız bile etseler en azından kanuni bildirimi yapmışsınız, şikayet edersiniz yönetime.

ihbar süreni hesaba katarak önceden bilgi vermek zorundasın
gitmek isteyeni kimse tutamaz ama prosedür neyse herkes ona uymak zorunda
sen pat diye işten ayrıldığında, kayıplara karıştığında senin yükünü yeni eleman gelene kadar
orada hiç suçu günahı olmayan diğer çalışanlar çekecek
yazık değilmi

ihbar süreni hesaba katarak önceden bilgi vermek zorundasın
gitmek isteyeni kimse tutamaz ama prosedür neyse herkes ona uymak zorunda
sen pat diye işten ayrıldığında, kayıplara karıştığında senin yükünü yeni eleman gelene kadar
orada hiç suçu günahı olmayan diğer çalışanlar çekecek
yazık değilmi
Bahaneye gerek yok, çalışmak istemiyorum bitti gitti. Önemli olan işten ayrılacağınızı bildirmek. Kimse kimseye izin falan veremez. İşten ayrılıyorum deyip resmi olarak bildirdikten sonra iş dışında konuşmak zorunda değilsiniz kimseyle. Rahatsız bile etseler en azından kanuni bildirimi yapmışsınız, şikayet edersiniz yönetime.
Tamam ama ay başı çıkmayı düşünüyorum ne zaman söylemeliyim onu bilmiyorum ve direk müdüre ben ay başı çıkıyorumöu diyeceğim bilmiyorumki

Tamam ama ay başı çıkmayı düşünüyorum ne zaman söylemeliyim onu bilmiyorum ve direk müdüre ben ay başı çıkıyorumöu diyeceğim bilmiyorumki
6 aydan az çalıştıysan ihbar süren 1 hafta oluyor galiba
1 hafta önceden sorumluna gidip istifa ettiğini ve ihbar süren dolana kadar çalışacağını, süren dolar dolmaz da artık gelmeyeceğini söyleyebilirsin .

6 aydan az çalıştıysan ihbar süren 1 hafta oluyor galiba
1 hafta önceden sorumluna gidip istifa ettiğini ve ihbar süren dolana kadar çalışacağını, süren dolar dolmaz da artık gelmeyeceğini söyleyebilirsin .
Yada başka iş buldım haftaua gidiyorum dyicem

Mail adresi yok mu bu müdürün? Şu tarih itibarıyla işten ayrılıyorum, gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim yazın, insan kaynaklarını da ekleyin bilgi kısmına ve mail atın. O saatten sonra müdür istediği kadar ikna etmeye çalışsın, resmi yazı var ellerinde. İş hayatı acımasızdır. Bunların hepsini kendiniz öğrenmelisiniz ve lütfen kuralına kanununa göre oynayın. Sakın sözlü bildirmeyin, ben söyledim bana ne demeyin, tazminat bile ödetirler isteseler.

Mail adresi yok mu bu müdürün? Şu tarih itibarıyla işten ayrılıyorum, gerekli işlemlerin yapılmasını rica ederim yazın, insan kaynaklarını da ekleyin bilgi kısmına ve mail atın. O saatten sonra müdür istediği kadar ikna etmeye çalışsın, resmi yazı var ellerinde. İş hayatı acımasızdır. Bunların hepsini kendiniz öğrenmelisiniz ve lütfen kuralına kanununa göre oynayın. Sakın sözlü bildirmeyin, ben söyledim bana ne demeyin, tazminat bile ödetirler isteseler.
Haklısınız peki ay başında yada ay sonu ben iş buldum çıkıyorum diyip gidip birden söylesem müdürüme?

Haklısınız peki ay başında yada ay sonu ben iş buldum çıkıyorum diyip gidip birden söylesem müdürüme?

Aynı soruyu farklı şekillerde 50 defa sormuşsunuz. Kaç yaşında insansınız, belli ki okuma yazmanız da var. Açıp iş kanununu okumak çok mu zor?

5 aydır çalışıyorsanız istifanızı 2 hafta öncesinde bildirmeniz gerekir. Öyle kafanıza göre ben çıkıyorum deyip işe gitmemezlik yapamazsınız.
İnsanlar müdürünüz arkanızdan ağlamasın, yokluğunuza kendini alıştırsın diye 2 hafta önce bildirin demiyorlar. Kanun diye bir şey var. Muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz neticede.

müdürünle konuşman lazım boşver mobingi falan. başka iş buldum dersin ihbar süresini kullandırtcaklarsa ona göre istifanı verirsin. bazı şirketler problem etmiyo çünkü ihbar süresini. benim de işyerim problemliydi tazminat vs umrumda olmadan çat diye verdim istifayı ihbar süresiyle sakın gelmeyin dedim çıktım gittim. mesajla falan olmaz yani o işler önceden haber ver ne kadar kötü olaylar da yaşasan hem tecrübe olur hem de etik davranmış olursun. işten çıkardıklarında bir kodla çıkartıyolar sgkdan da görülüyo bu problemli çıkartırlarsa ileride sıkıntı yaşarsın

Bu izin veremeyecegi bir konu degil. Is sozlesmesinin feshi tek taraflidir. Diyeceksin ki "ben mutlu degilim [ya da size aciklayamayacagim ozel nedenlerden dolayi] istifa etmek istiyorum. Amirimsiniz, önden haber vermek istedim. Haberiniz olsun. Yarin sunacagim dilekcemi. Sonra da dilekcenizde ihbar surenizin sonunda artik calismayacaginiz yazacak. Bu kadar.

Cat diye cikarsaniz pat diye iki haftalik ihbar tazminatini odemek zorunda kalirsiniz. Ayrilacaksaniz iki hafta daha calismaniz gerekiyor malesef.

Kimseyi bir şeye inandırmak, ikna etmek zorunda değilsiniz. İşten çıkış sebebinizin ne olduğu sizi ilgilendirir, onları değil.
19 yaşındayken aşırı ağır gelen bir işte çalışıyordum, 12 saate yakın mesaim vardı. Birkaç ay sonra dayanamadım, gittim şefe söyledim. O da iknaya çalıştı, ben de istemiyorum dedim. O da pes etti 2 hafta ihbar süren var, bunu çalış sonra çık dedi. Tamam dedim. Eleman sirkülasyonu çok olan bir iş yeriydi, o yüzden elemanı mümkünse çıkmamaya ikna etmek istiyorlardı. Ama kararlı olanı kim durdurabilir? Zorla çalıştıracak halleri yok, özgür birisiniz unutmayın.
Kanunlar ne diyorsa onu yapacaksınız, haksız duruma düşmemek için. Sakın ha habersiz kaçayım demeyin.

Burger king gibi bir yerde çalışıyorum 5 ay oldu.Öbür ayın 5inde maaş yatıyor maaş yattığı gün müdüre mesaj atıp ben artık gelmeyeceğim desem kabul olur mu
asla yapmayın, referans olarak farklı sektörde de çalışacaksanız bile illa önünüze çıkar. gidin söyleyin usulü neyse oyle ayrılın. neden bu yolu seçmiyorsunuz ki? zor bişe olmasa gerek.

X