İş yerinden habersiz ayrılmak

Ben de senin problemli biri olduğunu düşünüyorum artık. Yetişkin gibi davranmıyorsun, tamam yaşın küçük ama çocuk veya ergen de değilsin. Kaçıyor musun, ne mesajla işten ayrılması, düzgünce söyle, yakana yapışmazlar.
Kimse anlamadı sanırım.Çıkmak istiyorum çünkü çok fazla iş yükü var çoğu kişi çıktı ve bana karşı sürekli zorbalık yapıyorlar nasıl haber verip çıkayım ki

Benim bildigim haber vermezsen kesiyorlar
Hatta 15gun once haber verilmesi gerek
Arkadas sanirim mesai arkadaslarini bilerek zorda birakip öc almak istiyor gibi

Evet geçen konuda da yazdım. Sadece onay arıyor ama 5 yaşında bir çocuk gibi davranan birinin iş hayatında tutunmasi imkansız. Kimler gelip geçiyor kalan en fazla 3 gün fazla çalışır ama bu kafa ile mutlu olmak başarılı olmak imkansız. İş yerindekilere ödül veriyor, güya 3 gün gitmedi diye mesai yapacaktı aklından geçenlere bak.

Kimse anlamadı sanırım.Çıkmak istiyorum çünkü çok fazla iş yükü var çoğu kişi çıktı ve bana karşı sürekli zorbalık yapıyorlar nasıl haber verip çıkayım ki
Yahu kimse sana neden çıkıyorsun demiyor. İş arkadaşlarına falan haber vermek zorunda değilsin, yetkili kim ise git ona ayrılmak istediğini söyle, gidemezsin diyecek hali yok, prosedür neyse onu söyler, ona göre hareket edersin. Mesaj atıp kaçınca ilerde ayağına dolaşmayacak mı sanıyorsun?

Yahu kimse sana neden çıkıyorsun demiyor. İş arkadaşlarına falan haber vermek zorunda değilsin, yetkili kim ise git ona ayrılmak istediğini söyle, gidemezsin diyecek hali yok, prosedür neyse onu söyler, ona göre hareket edersin. Mesaj atıp kaçınca ilerde ayağına dolaşmayacak mı sanıyorsun?
Sorunda bu benim ilk işim daha ne diyeceğimi vile bilmiyorum adama burda mutlu değilim desem uzatıcakda uzatıcak.Önceden ayrılmak istiyorum dedimde yarım saat konuştular gitmiyim diye

Evet geçen konuda da yazdım. Sadece onay arıyor ama 5 yaşında bir çocuk gibi davranan birinin iş hayatında tutunmasi imkansız. Kimler gelip geçiyor kalan en fazla 3 gün fazla çalışır ama bu kafa ile mutlu olmak başarılı olmak imkansız. İş yerindekilere ödül veriyor, güya 3 gün gitmedi diye mesai yapacaktı aklından geçenlere bak.
Bence müdür ve diğerlerinden mobbing gördüğünü düşündüğü ve özgüven problemi olduğu için yüz yüze bitirmekten çekiniyor.

İstifa etmeden çıkarsan siciline işler, yakarsın kendini. Gireceğin tüm iş yerleri etik kurallarından ötürü işten atıldığını görür, kolay kolay iş bulamazsın. Profesyonel hayat düşündüğün gibi değil, mobinge uğradığını düşünüyorsan kanıt topla dava aç. İşten ayrılacaksan da dilekçeni ver resmî prosedürlere göre istifa et.

Burger king gibi bir yerde çalışıyorum 5 ay oldu.Öbür ayın 5inde maaş yatıyor maaş yattığı gün müdüre mesaj atıp ben artık gelmeyeceğim desem kabul olur mu
İhbar süresi falan vardır o yüzden işi bırakacağın gün söylemek mantıklı değil hem de hoş olmaz

Sürekli konu açıyorsun cidden psikoloğa falan git. İzin aldım 2 kere sorun olur mu? Habersiz çıkabilir miyim? Ne istiyorsan onu yap, sonuçlarına katlan. Buradan onay alınca noluyor? Bir de ukala ukala cevaplar. 24 yaşında olamazsın.
Ok

Sorunda bu benim ilk işim daha ne diyeceğimi vile bilmiyorum adama burda mutlu değilim desem uzatıcakda uzatıcak.Önceden ayrılmak istiyorum dedimde yarım saat konuştular gitmiyim diye
Kararlı olduğunu belirteceksin, ikna etmek zorunda değilsin, ayrılma hakkın var sonuçta, detaya girme, devam etmeyeceğim başka planlarım var de, kocaman insansın, mecbur kalıp ayıp olmasın diye evet demek zorunda değilsin. İlerde iş hayatında başına bela olacak bi şey yapma. Git düzgünce söyle, uzatırsa uzatsın, sen önce kendi içinde kararlı ol.

Kararlı olduğunu belirteceksin, ikna etmek zorunda değilsin, ayrılma hakkın var sonuçta, detaya girme, devam etmeyeceğim başka planlarım var de, kocaman insansın, mecbur kalıp ayıp olmasın diye evet demek zorunda değilsin. İlerde iş hayatında başına bela olacak bi şey yapma. Git düzgünce söyle, uzatırsa uzatsın, sen önce kendi içinde kararlı ol.
Tek düzgün tavsiye veren sensin yemin ederim.Tamam öyle yapıcam sadece süresini bilmiyorum bu ay sonu yada öbür ayın başında çıkıcam dicem

Burger king gibi bir yerde çalışıyorum 5 ay oldu.Öbür ayın 5inde maaş yatıyor maaş yattığı gün müdüre mesaj atıp ben artık gelmeyeceğim desem kabul olur mu

Tabikide olmaz. Olsa bile bu nasıl bi iş etiği?
Ben müdür olsam böyle davranan birinin birdahaki işyeri beni referans için aradığında asla işe almaması yönünde konuşurum.
Ameliyathanede çalışacağım diyosun, oradada sıkılınca milleti masada bırakıp gitmessin umarım.

Onların görevi de konuşmak, sen kararlı olursan kimse seni işte zorla tutamaz. En kötü ihtarname çek istifa et. Etik ahlak iyiniyet iş hayatında çok önemli.

Geçen sene bir iş buldum daha iyi bir iş bulana kadar geçici çalışmak için başvuru yaptım. İşe başladıktan 2 ay sonra işi öğrendiğim halde uzun zamandır haber beklediğim yerlerden biri işe alındığımı bildirdi. İstifa sürecinde eski işyerim üç gün beni ikna etmekle uğraştı. Kararlı duruşum karşısında saygı duyup istifa dilekçemi aldılar. Kabul etmeseydiler ihtarname çekmek zorunda kalacaktım. İş hayatı bu kurallarına göre oynamak zorundasın.

X