İş stresi, aile stresi!! Hiç iyi değilim lütfen akıl verin bana?

Insanlara bu kadar deger vermeyin Allah aşkına, çarpıntı yapacak kadar neden düşünüp canınızı sıkıyorsunuz. Benim is ortamımda konuşmadığım insanlar var müdürüm de onlara çanak tutan birisi hatta. Zerre umrumda olmadi görmeyin duymayın yoklarmış gibi davranın. Şu an kaçmak çözüm değil problemlerin üzerine gitmeniz gerekiyor siz böyle kaçtıkça zafer nidaları atan bir tayfa diğer tarafta. Silkelenip kendinize gelin ve sağlam basın ayaklarınızı yere.

Ne saçma şeyler için bunalıma giriyorsunuz.
Şu çalıştıgım iş yerinde resmen finansal olarak çöküntü hasebiyle işlerimiz berbat gidiyor ve elemanlar artık çekilmez hal aldı.
Herkes birisine sarma peşinde ama hiiiiiç umursamıyorum.
Hatta bana işimi ögretmeye çalışan birini koltuguma buyur ettim, otur gel kendin yap diyerek.
1.5 senedir diken üstünde bir iş yeriyiz, patronlar patlamaya hazır bomba gibi hatta arada patlıyorlar da ama nedense hiç umursamıyorum.
Boş vermeyi öğreneceksiniz az.
Özel sektörün genel olarak hali içler acısıdır bu ülkede.
Muhakkak arıza tipler vardır hemen hemen her iş yerinde.
İşinizi yapın geçin.
Sataşanlara da lafınızı sokun geçin.
Ben şahsen öyle yapıyorum, oh aman kafam çok rahat.

ama somut örnek versenize

yani şimdi ben evleniyordum örneğin

arkadaşlarım benimle bu konuda muhabbet ediyorlar işte odama girip çıkıyorlar aman bir şey lazım mı vs vs

o hafta oda arkadaşım işe yeni başladı

ona da hoş geldin, kolay gelsin vs diyorlardı

şimdi benimle samimiler ve düğünüm var o hafta sonu

öbürünü kimse tanımıyor onunla ne konuşulacak, hadi yemeğe çıkalım deniyor hatta kıza ismi işle hadi X de deniyordu mesela

ama o günlerde o siz çıkın ben şunu yazayım sonra çıkarım vs vs diyordu

zira ortamda yabancı idi

sonra hep beraber alıştık birbirimizi hep birlikte bir yerlere gitmeye başladık

biraz zaman tanımak lazım
Yanında insanlar varken bana atar yapmaya kalktı şok oldum. Sonrasında da telefonla aradım kendisini konuşmak istiyorum seninle şantiye alanına çıkar mısın diye baretini vs bahane etti çıkmak istemedi tekrarladım insanların yanında benimle konuşma tarzından üslubundan rahatsız oldum bu yüzden konuşmak istiyorum ve sizinle iyi geçinmek istiyorum burda derken pat diye telefonu suratıma kapattı. Somut örneklerden biri.

siz de pek profesyonel değilsiniz. sonuçta bi kavga olmuş, üst yönetime bildirmişsiniz, sizi görüşmeye çağırmışlar ve kalkıp işe bile gitmemişsiniz. ben olsam sizi işten çıkarırdım.

Ne saçma şeyler için bunalıma giriyorsunuz.
Şu çalıştıgım iş yerinde resmen finansal olarak çöküntü hasebiyle işlerimiz berbat gidiyor ve elemanlar artık çekilmez hal aldı.
Herkes birisine sarma peşinde ama hiiiiiç umursamıyorum.
Hatta bana işimi ögretmeye çalışan birini koltuguma buyur ettim, otur gel kendin yap diyerek.
1.5 senedir diken üstünde bir iş yeriyiz, patronlar patlamaya hazır bomba gibi hatta arada patlıyorlar da ama nedense hiç umursamıyorum.
Boş vermeyi öğreneceksiniz az.
Özel sektörün genel olarak hali içler acısıdır bu ülkede.
Muhakkak arıza tipler vardır hemen hemen her iş yerinde.
İşinizi yapın geçin.
Sataşanlara da lafınızı sokun geçin.
Ben şahsen öyle yapıyorum, oh aman kafam çok rahat.
Ne saçma şeyler için mi???
Size saçma geliyorsa lütfen cevap vermeyin o zaman. Canım sikkinken bide üstüne böyle eleştirileri kaldırabilecek modda değilim gerçekten. Belki anlaşılırım diye yazmıştım buraya ama tam aksi oldu

Size saçma geliyorsa lütfen cevap vermeyin o zaman. Canım sikkinken bide üstüne böyle eleştirileri kaldırabilecek modda değilim gerçekten. Belki anlaşılırım diye yazmıştım buraya ama tam aksi oldu
Tamam siz kafaya takmaya devam edin o zaman.
Bana iyi günler.

Tamam siz kafaya takmaya devam edin o zaman.
Bana iyi günler.

Mobbing kelimesini duymak dahi istemiyorum artık irrite eder oldu. Üst birime şikayet ettim zaten. Bugün ikimizi de şantiye ofisine bekliyorlardı ama ben gitmedim ise o ise ne yaptı bilmiyorum. Ben yokken kendini haklı çıkarabilecek şekilde anlatmıştır anlatacaklarını yokluğumdan istifade muhtemelen. Bilmiyorum kafam karışık. Sırf yılmayım diye akıl sağlığımı da kaybetmek istemiyorum. Sıkıştım kaldım arada..

İşte yaptığınız en büyük hata bu, hakkınızı savunmamak ve karşınızdaki insanı yok yere haklı çıkartmak.
Her karşılaştığınız problemden (büyük veya küçük) böyle kaçarsanız nasıl sorunlarla baş edeceksiniz?
Bence hatalısınız...

Karar sizin.
Ya pes edin istifa edin ve işten ayrılın, zaten ihbar süreniz olmayacak...
Ya da mücadele edin, hakkınıza sahip çıkın.

Yanında insanlar varken bana atar yapmaya kalktı şok oldum. Sonrasında da telefonla aradım kendisini konuşmak istiyorum seninle şantiye alanına çıkar mısın diye baretini vs bahane etti çıkmak istemedi tekrarladım insanların yanında benimle konuşma tarzından üslubundan rahatsız oldum bu yüzden konuşmak istiyorum ve sizinle iyi geçinmek istiyorum burda derken pat diye telefonu suratıma kapattı. Somut örneklerden biri.

ama işte o insanların yanında ne dedi ve nasıl dedi

atar dediğiniz ne

yani ben olağan bir şey söylesem ve birisi beni gel meydana kapışalım diye çağırsa ben de gitmem

Bir-kac gün daha oraya dayanabilecek gücüm yok düşünmesi bile tüylerimi diken diken ediyor :KK43:
Babanı filan hiç düşünme ne derse desin senin sağlığın elde gidecek farkında mısın canım?
Sevmeyerek istemeyerek işe gitmek ölümden beter gelir insana kafan rahat değilse işe de odaklanamazsın.
Inşallah daha iyi bir yerde iş bulursun ben yaşadığım için aynı şeyleri zamanin da seni çok iyi anlıyorum.

ama işte o insanların yanında ne dedi ve nasıl dedi

atar dediğiniz ne

yani ben olağan bir şey söylesem ve birisi beni gel meydana kapışalım diye çağırsa ben de gitmem
Iki medeni insan gibi karşılıklı konuşmayı istemenin neresi kapışmaya davet onu anlayamadım?

Iki medeni insan gibi karşılıklı konuşmayı istemenin neresi kapışmaya davet onu anlayamadım?

dışarı çıkalım orada konuşalım demek bu anlama gelir

yani o size atar yaptığında anında neden benimle böyle konuşuyorsunuz, şöyle şöyle yapalım gibi bir şey denmesi lazımdı

Babanı filan hiç düşünme ne derse desin senin sağlığın elde gidecek farkında mısın canım?
Sevmeyerek istemeyerek işe gitmek ölümden beter gelir insana kafan rahat değilse işe de odaklanamazsın.
Inşallah daha iyi bir yerde iş bulursun ben yaşadığım için aynı şeyleri zamanin da seni çok iyi anlıyorum.
Beni anlamaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Sanırım yaşadığım durumu pek yasayan olmuyor ki herkes profesyonellikten bahsediyor. Bi kişi de olsa anlayan birinin olması beni bi nebze de olsa rahatlattı :KK43:

dışarı çıkalım orada konuşalım demek bu anlama gelir

yani o size atar yaptığında anında neden benimle böyle konuşuyorsunuz, şöyle şöyle yapalım gibi bir şey denmesi lazımdı
Yanina 7 8 tane destek bulcak adam almış o şartlar altında onunla ne kadar sağlıklı konuşabilirdim. Birşey söylesem diğerlerinden güç bulup iyice kabarcaktı. Bense birebir konuşarak problemi duzeltmekten yanaydım.

böyle insanlara ara sıra rastlarız. önemli olan işten sonra eve taşımamak.yeni başladığım işte 10 yıldır orda çalışan bayanla öğretme stili yüzünden baya bir tartıştım. kavga şeklindeydi diyebilirim. akşam yemeğe dışarı çıktım. hüngür hüngür ağladım valla. sabah günaydın dedim ortaya baktım cevap verdi. dedim küçüklük ben de kalsın(10 yaş büyüktü) kahve yaptım ona, kusura bakma biraz abarttım dedim. o da çok üzüldüm böyle olmasına deyip bir iki damla yaş süzüldü gözlerinden... o kısmı bile uzatmadım. ondan sonra bir daha aynı şeyler yaşanmadı.

X