İş bulamamak, kafayı yemek üzere olmak.

dearpoison

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2024
38
26
22
Merhaba önceki konularımda ailemle sorunlar yaşadığımı, okuduğum şehirde kalıp burada bir hayat kurmak istediğimi söylemiştim. İş konusunda pek de fena olmayan bir öğretmenlik bölümünden mezunum. Kpss çalışamadım babamın beni maddi olarak yıpratmasından dolayı.(Sanki çok kolaymış ve çalıştığında çok iyi bir puan aldığında dahi atanmak garantiymiş gibi kpss çalışmadın, kpss çalış linci gelmeden :KK70:.) İşe girip kazandığım parayla kendime ikinci el bi bilgisayar aldım ve borçlarımı ödedim. Kitaplar çok pahalı malum. Ailevi durumlar için okuyabilirsiniz Bir ailemin olmaması/ Ayrı eve çıkmak
Şimdi eve çıktım, her şey istediğim gibi gitti. Kenarda da bana birkaç ay yetecek param hala var. Ama şehir çok küçük ve iş bulamıyorum. 2 okulla görüştüm. Onlardan da haber gelmedi. Oyun ablalığı tarzı işlere başvurdum onları bekliyorum ama işler çok yavaş ilerliyor. Kimle konuşsam 15 gün içinde döneriz diyor. Evde canım çok sıkıldı. Farklı işlere yönelmeye karar verdim. Satış danışmanlığı gibi. Onlara da sitelerden başvuruyorum hatta biriyle konuşmaya gittim part time arıyorlarmış, fulle dönme ihtimali düşükmüş, olmadı. Velhasıl evde bunalıma girdim, maddi kaygım olmamasına rağmen bekleyemiyorum. Avm tarzı yerlerdeki işlere nasıl başvursam daha kolay iş bulurum sizce? Gidip form doldurduklarım da oldu az biraz. Evde durduğum her süre kazanamadığım parayı düşünüp stres oluyorum. Hiç birkaç hafta tatil yapayım kafasına giremedim. Bir de iş bulmuşken okullardan haber gelirse ne yaparım acele etmemeliyim diyorum. Fena bir ikileme düştüm. Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?

Bir öğretmen arkadaşın kardeşi avmde hani çocukların oynatıldığı bir şeyler var ya oralarda çalışıyordu çok rahat bir işmiş maaşı da çok iyiydi o tarz bir şey bulsanız çok güzel olur ama küçük ilçe olunca çok bilemedim açıkçası 🤔 bazı mağazalarda da rahat oluyor çalışması denk gelmek lazım

Bir öğretmen arkadaşın kardeşi avmde hani çocukların oynatıldığı bir şeyler var ya oralarda çalışıyordu çok rahat bir işmiş maaşı da çok iyiydi o tarz bir şey bulsanız çok güzel olur ama küçük ilçe olunca çok bilemedim açıkçası 🤔 bazı mağazalarda da rahat oluyor çalışması denk gelmek lazım
daha önce o işi yaptım ben de o yüzden başvurdum bir tanesine ama aramıyorlarmış şu an tekrar diğer avmye gidip öbürüne de başvurucam

bir çocuğa ablalık yapamaz misiniz? ne bileyim aklı başında çocuğa iyi şeyler öğretip bakımından sorumlu olunmasını isteyen aileler var. belki öyle bir işe mi başvursaniz? Bir de mağaza müdürlük eğitimleri oluyor. Su büyük markaların açtıkları sınavlar. eğitim boyunca müdürden alınacak maaşın üçte biri mi yanlış olmasın o kadar maaş veriliyor. benim ablam bölüm mezunu formasyonu vardı gitti mağaza müdürü oldu. öğretmenden vs iyi maaşı vardı yani. Hele firmayı tutturursaniz yemek parası maaşı primi ile öğretmen maaşının çok çok üzerine çıkıyor. isterseniz bir araştırın

X