İntiharın eşiğindeyim.. :'(

Cok sorunlu bir aile , evde problemli gecen cocukluk ama simdi anne babaya tapiyorsunuz , babaniz hep calisti sizin icin , mukemmel bir aileniz var
Konuyu okurken bu tezatlik o kadar emteresan geldi ki anlayamadim bile sorununuzun ne oldugunu
Evet sorunlu ailede büyüdüm ama bu demek olmuyor ki düzelemez şuan çok iyi herşey insan olgunlaşınca yaşı ilerleyince anlıyor birşeyleri anne babanın kıymetini .

Hatasız insan var mı yahu?
Ölmeye lüzum yok. Tövbe edin uzman yardımı alın ve toparlamaya çalışın.
Çok mu konuşuyorlar arkanızdan o zaman baika yere göçün yeniden başlayın.
Ölmek niye?

Yolun başındasın daha, çamura saplandım bittim ben demekle hayat geçmez!
Belki başka bir şehirde Yen'i bir hayat kurabilirsin, eğer büyükşehirde yaşıyorsan kendi semtine uzak bir yerde işe başlayabilirsin...
Geçmişte öyle hatalar böyle çirkinlikler yaptım diye hayatının geri kalanını da o şekilde geçiremezsin.
İnan bana iyi insanlar herzaman çok değerli yaşadıklarının hiç bir önemi yok gelecekte ne yapacağının önemi var.
işbaşvurularını bir karıştır işçi bulma kurumuna bir başvur Allah büyük

Evet sorunlu ailede büyüdüm ama bu demek olmuyor ki düzelemez şuan çok iyi herşey insan olgunlaşınca yaşı ilerleyince anlıyor birşeyleri anne babanın kıymetini .
Lutfen soylediklerime kirilmayin

Kotu insanlar senelr icerisinde duzelip iyi insanlar olmazlar
Bu yasinizda ailem iyi diyorsaniz aslinda onlar hep iyiymis
Siz cocukken demek ki bazi seyleri yanlis anlamlandirmissiniz
Hata olarak nitelediginiz herseyin suclusunu da kotu gecen cocuklugunuza atiyorsunuz ve bahane ediyorsunuz
Elbette kotu cocuuk cok onemli bir faktor , pek cok seri katilin cocuklugu da kotu gevmis
Ama siz bunu bahane ediyorsunuz belli ki
Bence bu bahanenin arkasina siginmayi birakip kendinizle yuzlesin
Yaptiklariniz kotu seyler de degil ayrica
Evlenmeden gayet guzel de sevisilir ( benim sahsi fikrim) bunun icin intihar edicem demek komik geliyor bana
Gecmisinizden pismansani gidin baska sehre yerlesip sifirdan baslayin
Cok melankolik geldiniz bana , dert edip aglayacak konu ariyorsunuz sanki kendinize

Ben kötü insanlar demedim sorunlu ailede büyüdüm dedim bana karşı kötü değillerdi fakat ben sorun içinde büyüdüm hep etkilendim buna bağlamıyorum sadece anlattım yani bahane değil bu orada da yazdım zaten okusaydınız bi keşke ..

Sürekli ayrıldım erkek arkadaşlarımdan yürütemedim hiç bir ilişkiyi kul hakkına giriyor bu ama :/

Okudum ve ben bu sekilde algiladim
O kadar cok tekrar etmissiniz ki sorunlu aile cocukluk vs. Diye , bir saysaniza :))
Dogal olarak insan ona odaklanip diger mevzuyu kaciriyo
Yada anne oldugum icin algida secicilik yapiyorum ve cocukluk kismina odaklandim
Yine de intihari gerektirecek sorunlariniz yok
Sehir degistirebilirsiniz yada psikolaga gidip kendinizle barismak icin terapi alabilirsiniz

Yeterince sevgilim oldu zaten çoook oldu bir kişiyle yaşasam iyi adım çıktı resmen diyorum ya 1 kişiyi kabul ederler ama birçok edemez kimse o... gözüyle bakılıyor

Tek kişiyle olsa neyse birçok kişiyle yaşadım tek kişiyle olsa bin şükür ederdim Emin ol ..

İşte başka ile gitme durumu yok ayaklarımın üstünde duramıyorum kaç yaşına geldim cahillik kaldı üstümde

kiz ne mutlu sana yanlisinin farkindasin ve dogru yola adim atmissin ..
senin icin onmli olan pisman olmus olman
dutumunuz varsa baska sehure tasinin milletin cenesi hic durmaz sende takintili birisisin uzaklas bulundugun yrrden :)
Çok geç oldu ama buldum işte sorma berbat takıntılıyım herşeyi kafama takarım küçücük şeyi :)

Olan oldu biten bitti.
Bundan sonrası için yeni bir sayfa aç ve tüm çevreni sil.
Yeni çevre edinmekten korkma.
Her şeyi değiştirmen mümkün.
Tekrara düşme yeter ki.

Hatasız kul yok.
Üzülme artık, ayağa kalkıp yaşamaya devam etmelisin.

O kadar çok şey yazmama rağmen hala birisi beni kabul edermi evlenebilirmiyim diye düşünüyorsun . Eğer sen kendi ayakların üzerinde duramazsan eğitimi eksik biri olarak tamamlamazsan seni ezdikce ezerler namus iki bacağın arasında değil çıkar aklından artık erkek kelimesini sana yazdıklarımı tekrar oku eğitimine önem ver

Burdaji yorumlara katılamicagim malesef, benim için namus bacak arasindadir bu görüşüm sirf bayana degil erkege de geçerlidir he hemen sunuda belirtmek isterimki 5 vakit namaz kılmuyorum , kılamıyorum. Kapalı degil açık bir bayanım genelde hatta chpli zannedilirim,degilimdir.
Fakat benim icin din cok önemlidir. Ne dinime saygısızlığa tahmülüm vardir nede dar görüşlü görenlere. Nitekim biz diğer görüşde olanlari pardon cok k..rca düşünüyorsunuz demiyoruz. Bi insan öncelikleri vatanı namusudur.
Sana gelince asla yargılamam. Fakat tekrar hataya düşme bu kadr namaz kılmısken aynı hataya düşmek artık hata degil ahmaklık olur. Kendini koru ve intiharı düşünme elbetteki çocukların olacak aileninde torunları. Allah büyüktür sana namaz kılmayı lütfettiyse bu kapıyı asla kapama:) bu yoldan devam et, inan asıl ozaman huzuru mutlulugu bulacaksın 3-5günlük zevk icin artık harcama kendini

bulundugunuz yerden tasinamaz misiniz?
Kucuk yerler insani bogar haklisin bunalmakta.
Bi yolunu bulup o ilceden tasinsaniz, tertemiz bi sayfa acsaniz en iyisi.
Ne arkandan konusan olur ne bisey.

Ne demek ayaklarımın ustunde duramiyorum bu ne eziklik ben anlamadimsizi. Çekin elinizi eteğinizi sevgili islerinden. Kendinize bi iş bulun paranizi kazanin. Giyinin süslenin. Kurslara gidin. Yine olsa yine yaparim hatalarim beni ben yapti diyin. Bakalim kimse ağzini acabilir mi. Özguveniniz olsun biraz. Gerekirse yukardan bakin o insanlara. Siz evlenemem cocugum olmaz vah vah derseniz sizin yumusak karninizi herkes kullanir. Bi silkelenin

Onune bak artik gecmis gecmiste kaldi. Hatalarini anladin, hem her insan hata yapar en onemlisi sen hatani farketmissn. Baska sehre tasin. Karsina gecen ilk insana anlatma bu olaylari. Hayatina alacagin kisi evlilik dusunurse oyle anlatirsin.. intihar edilecek bi durum yok. Rabbim affetsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…