internet ve evlilikler

Kraliçe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2007
87
0
arkadaşlar internet bizi nereye götürüyor sizce evliliği sadece bu yüzden bitan ne kadar çift var bu günlerde çok düşünüyorum sırf bu yüzden eve internet almaktan korkuyorum düşüncelerinizi benimle paylaşabilirmisiniz internet ve evliliğimiz nereye gidiyor sizce :uhm: :uhm:

Çok çok haklısın canım evde bilgisayar bile olmamalı bence interneti bir kenara bıraktım...Evde bilg.var eşim oyun oynuyor.Şuan internet bağlatmadık ama .Nisanda bağlatacaz.Şimdiden oyun başından kalkmazken,o zaman internetten çıkmaz.Onların internet macerasıda bizimki gibi masum olmaz diye düşünüyorum.Burada çok yazdı bayan arkadaşlar.Eşlerinin,internette chat yaparken yazdıkları yazıları,yakalanan adamlar.Evliliğini bitirme noktasına gelen kadınlar.Yahu herşey bizim başımıza gelmek zorundamı?Bende kara kara düşünüyorum.İnterneti bağlatınca sonumuzun ne olacağını...

evlendiğimde evime internetin i'si dahi giremez şakkıdı
çok kıskanç bi hatunum paranoya bi hayat bana göre değil :kahve:

kızlar mrb...buna en iyi örnek eylem adlı üyedir'internet ve bosanma' diye bır konu açmıstı zaten kendısı ama sonra olay baska bır yere saplandı,neyse sunu söylıyeyeımkı doğru kullanıldığında iyi bir araç internet ama nefıs denen bırsey var işte ama erkekler ilgi alakayı nette pc'de zaman harcayarak geçiriyor diye duydum,kadınnın fıtratında ilgi istemek var e erkekte pc'den zaman bulup vermıyor ne oluyor ıste sorun boşanmaya kadar uzuyor olay
Allahım sen böylelerine akıl verr

ewt arkadaşlar eşim internet almayı istiyor ama ben buradaki hatunları yazılarını okudukça internetin e'sini bile evime sokmak istemiyorum nasıl orta yolu bulacağız bilmiyorum

kıslar benim evde var ama başından hiç kalkmadığım için eşime bir şeyler yapmaya fırsat kalmıyo :roflol:

evlilik internet yüzünden bitiyor diye bir genelleme yapmak ne kadar dogru olur bilemicem ama aldaticak olan insan onu internet evinde olmasada gider internetcafeden yada is yerindeki internetden yapar...

interneti yasakladiniz yada eve almadiniz böylece bir aldatmayi engellediniz ama disari cikmasinida yasakliyamazsiniz... dedigim gibi bence icinde olan onu her türlü yapar siz ne kadar bu durumu engel olmaya calissaniz bile

interneti yasaklamanın çözüm olduğunu düşünmüyorum. mesleğim gereği ben int.e evlenir evlenmez başvurdum eşim de araştırma vb hususlarda int.i kullanıyor. ayrıca alış-veriş,banka işlemleri vs için de kullanıyoruz.

kullanmayı bildikten sonra int. bir nimet bence.

eşlere güven problemi varsa, kişilik oturmamışsa tehlikeli olabilir mi? evet ozaman olur...

Allah hepimizin yuvalarını kötülüklerden korusun..

Bende Burda Okuduklarimdan Sonra Aşimcimla Konuştum Eve Internet Almicazzz Zaten Kendisi Maç Hastasidir Oyun Hastasidirr Yok Yani Ben Almimmmm Otursun Evimizde Ben Mutfaktayken O Dilediği Kadar Maç Izlesin Yorumlar Dinlesin özetlere Baksin Ama Olmazzz Net Olmazz. Playstation Alip Oynicazz :) Biliyorum Oda Bibağimlilik Türü Ama Internetten Daha Masumm Daha Zararsiz :)

aslinda internet evliligi bozuyor diye bir genelleme kullanamam. zararli olabiliyor, ve bu aralar çogaldi zaten sorunlar, aldatmalar, bosanmalar vs ama bence asil sorun kisilikten geliyor. eger adam odun ise, internet sadece yardim eder, kolaylastirir...
ama aslinda onu kullanmak guzel bir teknoloji.
ben yinede bugun laf arasi nisanlima sordum "aman askim ne yapicaz ki, isyerinde var iste lazim olunca bakiyorsun, bosver ben senin internetin olurum" dedi :-)
bilemiyorum artik...

bende eşime güveniyorum..
yanında fıstık gibi ben varken sanmıyorum sanal bir şeyler kuracağını..tatlicadiarzu
tabii fazla da güvenmemek gerekiyor..jeyyar

Evdeki bilgisayarı ve interneti ben kocamdan daha çok kullanıyorum..Kapattırsak olan bana olur yani.Çok üzgünüm çoook
Heee adamın iş yerinde de var internet. Gidip orada casus program koyacak değilim ya. Evdeki için uğraşmıyorum bile.fisfisfis
Yapacaksa önüne geçemem,mesele güven değil kendini bilmek bana göre. Adam evliliğin ne demek olduğunu bilmiyorsa bu saatten sonra en kral keylogger programı kursam ne fayda..:dilcikar:

Bence internet nasıl kullanırsak öyle sonuç verir. Bitirse bizim evliliğimiz bitirirdi.
Bu net olayı ilk çıktığında daha adsl yaygınlaşmadan paketler vardı o günden bu yana
tam 6 yıldır evimizde var ve en ufak bir sorun olmadı. Tamamen niyetle ilgili insanın öyle konulara
eğilimi varsa evet bencede çok kolaylaştırır böyle bir durum.
Ama kısıtlama nereye kadar? ortalık net cafe kaynıyor zaten dediğim gibi yeterki istensin
ulaşmak hiç zor değil günümüzde.
Bence interneti günah keçisi ilan etmek yerine insanlar kendilerinde aramalılar hatayı.....
jeyyar

Valla ben de eşimden fazla internetteyim.Bir iki saat oyun oynar.O da bağımlılık derecesinde değil.Ben de kaptırmam yani bilgisayarımı...:icecream:

Eve internet almamak bir cozummudur acaba..

Yapacak olan adam is yerinden yapar cafede yapar vs vs..

Sitede ki konulara bakilirsa cogu arkadaslarimiz eslerinin

internette cok takilmalarindan yakiniyorlar...

Bazilari msn gecmislerini yakaliyor vs vs..

internet vakit kaybettiriyor gercekten de ama ben de interneti esinden fazla kullananlardanim. kisi kendini biliyorsa bence abartilacak kadar buyuk bir sorun da degil.esimde ben de akademisyeniz, sabahtan aksama kadar internet elimizin altinda ikimizin de okulda bilgisayari var, evde de var ama birbirimize vakit ayiriyoruz. benim canim sikilsa kapat desem o kapatiyor bilgisayari, ayni sey benim icinde gecerli. erkeklerin abuk sabuk sitelere girmesi sorun oluyor genelde ama internet olmamasi erkegin egilimini yok etmiyor malesef, o tipler bir seyler yapacaksa firsatlar sinirsiz biliyorsun. kisinin ayip, gunah kavramlari yok olmussa yapacak pek te birsey yok. su da gercek elinin altinda olmasi internetin isi kolaylastiriyor. ciftlerden biri bile olayi saplanti haline getirmisse bence olmamali evde ama kisiler biliyorlarsa siniri bence sorun yok.

X