İnsanlar değişir mi? İlişki için sevmek yeter mi?

İnsanlar maalesef kolay kolay değişmiyorlar. Senin durumunun da bir istisna olacağını sanmıyorum.En fazla evlenene kadar değişti sanarsın evlendikten sonra her şey eskiye döner ve sen pişman olursun.
Kendine yeni bir yol çiz ve mutlu olacağın birisini bul. Ayrıca, eskiden yeni olmaz....
insanlar değişmez. Başkalarına hemen inananlar hiç değişmez.
Teşekkürler fikirleriniz için <3
Sorun eşimdeydi bizde benim hatam yoktu. 4 yillik iliskisi yeni bitmis hemen benimle konusmaya baslamis iliskiye baslarken bunu bana soylemedi. Ilgisiz davrandi, sosyal medyadan baska kizlari takip ederdi bana da hesap sordurmazdi ne var herkes birbirini ekliyormuş. Fazla ilgisi yoktu uzaktaydik ben okuyordum aklina gelirse bi arar yazardi. Tabi ben dayanamadim artik sorguladim ustune gittim yorgunum ben dedi, iliskim yeni bitti dedi. Guvensiz baslamistik zaten bitirdim tek bir mesajla, niye bitiriyorsun bitirme mesajla biter mi vs hic bisey de demedi.

Sonra bi gezdi tozdu kafasini dinledi 1 ay sonra yazmaya basladi. Tum arkadaslarima ulasti, okul bitti eve geldim gece kapimin onune geldi defalarca kovdum guvenemedim. 6 ay pesimden kostu en sonunda dayanamadim baristim seviyordum zaten.

Oturttum karsima kirildigim döküldüğüm istedigim istemedigim her seyi konustum, ondan söz aldım, tamam dedik herseye bastan basliyoruz gecen 8 ayi tamamen unutuyoruz dedik. Sonrasinda hersey daha iyi oldu.
Mutluluklar o zaman :) Yeniden başladığınızdan beri ne kadar süre oldu?
Değişmez canım, değişen görmedim.
İnsanlar değişmez.Sadece değişmiş gibi yapıp bir süre sonra özüne dönerler.
Sağlıklı bir ilişki için sadece sevmek yetmez.
İnsanlar değişmez söyledikleri yalanlar değişir derler ya bunu bizzat yaşayan biri olarak imzami atarım.
Haklısınız teşekkürler.. sanırım sadece inanmak istiyorum sevildiğime, kendimi kandırıyorum
Aynı şeyleri birebir duydum 😀hatta kızı olsa benim adımı koymak için anlaşmış kız arkadaşıyla gibi bı sürü zırva.neden döndüğünü söyleyim yalnızdir,canı sıkılıyodur boşluktadir, diğerine göre artın vardır ve sen belki de kendinden taviz veren biriydin ilişkide fedakar olman aklında kalmıştır bı sürü sebebi olabilir.senden iyisini bulana kadar sende demlenir...yani sebebi mantıksal sevgi olduğuna inanmıyorum.
O kadar doğru ki... hepsine göre bakınca bir sürü artım var onları gömmek amaçlı söylemiyorum ama.. bir de sıkılıyor tabi, daha iyisini bulamayınca hala onun peşinde koşayım istiyor

hayır değişmez değişmiyorlar.

insan gelişir daha iyi olabilir ama kemik karakteri değişmez bence.

Benim eski eşim de bana değil başkalarına inanırdı. Annesi, banannesi, arkadaşı...
Kendi aklına göre değil başkalarının aklına göre yaşıyordu. Beni bırakma diye yalvarırdı ama aynı döngüye girerdik her seferinde. Ona saygı duymayı ve sevmeyi bıraktım ben de zamanla. Güven diye bir kavram ilişkimizde çok kısa yer aldı. Ben sevmeye ve güvenmeye devam ederim beni sevmesi yeter diyorsan sanş ver.

Herkese günaydın,
Kafama bunlar çok takılıyor kaç gündür. Eski sevgilim ile 1 sene önce ayrıldık. İkimizin de karşılıklı hataları oldu. Sonra şans eseri bir ortamda karşılaştık ve o günden beri tekrar konuşuyoruz. Ne o ne ben barışalım diyoruz ama birbirimizi özlediğimizi ima eden şeyler diyoruz. 1 sene içerisinde denemiş ama kimseyle olamamış. Hatta denediği bir kızı tanıyorum, kız onunla barışmak istiyor. Ve Hala eski fotoğraflarımızı saklıyormuş.

Bizim sorunlarımızdan bazıları hep başka kişileri benden önceye koyup cok cabuk gaza gelmesiydi. Mesela kuzeni benimle ilgili bir şey diyor hemen ikna oluyor o da, çilesini ben çekiyorum. Hatta konu karışmasın diye değinmedim ama arkadaşının benim hakkımda uydurduğu bir yalana direkt inanmıştı, konuşmama fırsat vermemişti ve terk edilmiştim.

Şimdi bana çok değiştiğini söylüyor. Hatalarını kabul ediyor ki önceden etmezdi.

Sizce insanlar değişir mi?

Ve eski ilişkimizde bana ilgisi yetmiyordu. Hep ben daha çok onun üstüne düşüyormuşum daha çok sevdiğimi söylüyormuşum gibiydi. Sevgisini gösterse bile hissedemiyordum nedense.

Sizce hala onu seviyor olmama rağmen bu sebeple uzak durmalı mıyım?

Başkasını denemiş bunu sana anlatmış olması bile uzak durman için yeterli ayrıca anlattıkların da iç açıcı değil.

Benim eski eşim de bana değil başkalarına inanırdı. Annesi, banannesi, arkadaşı...
Kendi aklına göre değil başkalarının aklına göre yaşıyordu. Beni bırakma diye yalvarırdı ama aynı döngüye girerdik her seferinde. Ona saygı duymayı ve sevmeyi bıraktım ben de zamanla. Güven diye bir kavram ilişkimizde çok kısa yer aldı. Ben sevmeye ve güvenmeye devam ederim beni sevmesi yeter diyorsan sanş ver.
Ben seviyorum hala ama aynı kişiyse onla devam etmek istemem çünkü onunla olmak kendi gelişimimi kötü etkiliyor. Onsuz üzülmek daha iyi. Ne kadar sürerse sürsün alışırım.

Benim tek kafamı karıştıran nokta kendisi de arkadaşları da çok değiştiğini, 1 senede olanları gördüğünü, geçmişte çok enayi yerine konduğunu söylüyor ki önceden asla kabul etmezdi. Benden özür bile diledi ki çok kibirli biridir dilemezdi. Şimdi değişti mi diye düşünüyorum. Bu huyu dışında uyumu yakalayabildiğim tek kişi gibi bişeydi. Bir sene sonra geçmesine rağmen yine heyecanlanıyorum onunla konuşurken ki ben çok çabuk bıkarım ondan bıkmıyorum.ama içimden bir ses ne kadar değişebilirki diyor nasıl affedersin diyor

Ben seviyorum hala ama aynı kişiyse onla devam etmek istemem çünkü onunla olmak kendi gelişimimi kötü etkiliyor. Onsuz üzülmek daha iyi. Ne kadar sürerse sürsün alışırım.

Benim tek kafamı karıştıran nokta kendisi de arkadaşları da çok değiştiğini, 1 senede olanları gördüğünü, geçmişte çok enayi yerine konduğunu söylüyor ki önceden asla kabul etmezdi. Benden özür bile diledi ki çok kibirli biridir dilemezdi. Şimdi değişti mi diye düşünüyorum. Bu huyu dışında uyumu yakalayabildiğim tek kişi gibi bişeydi. Bir sene sonra geçmesine rağmen yine heyecanlanıyorum onunla konuşurken ki ben çok çabuk bıkarım ondan bıkmıyorum.ama içimden bir ses ne kadar değişebilirki diyor nasıl affedersin diyor
Senin duyguların senin mantığın kendine göre karar vermen en güzeli. Denemek istyorsan dene hata bile olda denedim olmadı dersin. Ben de denemiştim ki olmayacağına ikna olduğunda denemeyi de bırakıyorsun zaten.

Ben insanların değişeceğine gelişecegine inananlardanım ve her zaman ikinci bir şansı hak ettiklerine
Eger en ufak bi umudunuz varsa ve ne kaybederimki diyorsanız deneyin derim

İnsanlar tabiki de değişebilir
Hatalar ve pismanliklar olur. Kimse hatasız değil kusursuz da değil mükemmel de değil
Biz pişman olabiliriz degisebiliriz ama başkaları değisemez
Biz hata yapinca insanız ama onlar asla yapamaz? Bu mudur?
Bu kadar bencil ve kendini beğenmiş olan insanlara sinir oluyorum
Doğduğumuz gibi miyiz biz? Hiç mi degismedik? Olgunluk nasıl kazanılır? Hatalar insanlar için var ve olgunlaşmak için.
Hata yapmadan doğrusunu nasıl öğreneceğiz?

Eğer samimiyetine inaniyorsaniz yeniden deneyin inanmıyorsanız hiç baslamayin.

hayır değişmez değişmiyorlar.

insan gelişir daha iyi olabilir ama kemik karakteri değişmez bence.
Uzak durmalısın.
haklısınız sanırım ondan sonra kimse girmediği için hayatıma böyleyim
Başkasını denemiş bunu sana anlatmış olması bile uzak durman için yeterli ayrıca anlattıkların da iç açıcı değil.
Senin duyguların senin mantığın kendine göre karar vermen en güzeli. Denemek istyorsan dene hata bile olda denedim olmadı dersin. Ben de denemiştim ki olmayacağına ikna olduğunda denemeyi de bırakıyorsun zaten.
İçimdeki ses deneme diyor. Tamamen hayatından çıkar diyor. Ama üzülüyorum sadece ondan kafam karışıyor. Denersem olacak şey denedim ama olmadı demek olacak bence.
Ben insanların değişeceğine gelişecegine inananlardanım ve her zaman ikinci bir şansı hak ettiklerine
Eger en ufak bi umudunuz varsa ve ne kaybederimki diyorsanız deneyin derim
var ama küçücük.
İnsanlar tabiki de değişebilir
Hatalar ve pismanliklar olur. Kimse hatasız değil kusursuz da değil mükemmel de değil
Biz pişman olabiliriz degisebiliriz ama başkaları değisemez
Biz hata yapinca insanız ama onlar asla yapamaz? Bu mudur?
Bu kadar bencil ve kendini beğenmiş olan insanlara sinir oluyorum
Doğduğumuz gibi miyiz biz? Hiç mi degismedik? Olgunluk nasıl kazanılır? Hatalar insanlar için var ve olgunlaşmak için.
Hata yapmadan doğrusunu nasıl öğreneceğiz?

Eğer samimiyetine inaniyorsaniz yeniden deneyin inanmıyorsanız hiç baslamayin.
Ben de bu yüzden değişebileceklerine inanıyorum çünkü bu bir senede ben çok değiştim. Ama simdi bakıyorum bana hala su bunu dedi bu sunu dedi demeye simdiden basladı. Diyenleri takmadığını söylüyor ama belki de önyargı bana takıyormuş gibi geliyor

Kafamın içinde ya sonra pişman olursam, ya cidden onla mutlu olacaksam diye geçiyor. Ayrıyken sürekli onu rüyamda görüyordum onlar aklıma geliyor. Çok zayıf hissediyorum kendimi hala onu sevdiğim için.

Ben degiseni gormedim. Karakter degismez ki. Simdiki yaptiklari fragman canim. Hayta fragman da degil, degismus gibi gozukuyor. En gec 4 ay sonra gercek yuzu ortaya cikar.

Özür diledi demeniz dikkatimi çekti.Bana küfürler yağdıran,öfke kontrolü olmayan adam geri döndüğünde ağlatacak derecede hakaret ettiğim halde pamuk gibi tepkiler veriyodu.(tabi uzun sürmedi) :rolleyes:bence siz deneyin ve görün böylelikle kötü de gitse tamamen aklınızdan çıkarmış olacaksınız.Diğer türlü ukde olacak gibi sizde.

ARKADAŞLAR İNSANLAR DEĞİŞMEZMİŞ. belki azıcık ucundan değişirmiş ama arka planda kişilik aynı kalırmış. Sadece bunu yazmak istedim. Değiştiğini kanıtlamak için yapılanlar sadece şovmuş. Sözlere inanmamak gerekirmiş.

Ben degiseni gormedim. Karakter degismez ki. Simdiki yaptiklari fragman canim. Hayta fragman da degil, degismus gibi gozukuyor. En gec 4 ay sonra gercek yuzu ortaya cikar.
3ay geçmiş evet yine aynısı oldu
Özür diledi demeniz dikkatimi çekti.Bana küfürler yağdıran,öfke kontrolü olmayan adam geri döndüğünde ağlatacak derecede hakaret ettiğim halde pamuk gibi tepkiler veriyodu.(tabi uzun sürmedi) :rolleyes:bence siz deneyin ve görün böylelikle kötü de gitse tamamen aklınızdan çıkarmış olacaksınız.Diğer türlü ukde olacak gibi sizde.
Denedim yine elalemin lafıyla ayrıldık

X