İnsanın en büyük acısı

Tabi ki ölümveya hastalık daha kötü Allah korusun, ben bunu söylemedim ki, ünlü birinin böyle bir sözü vardı ve kendime pay biçerek dile döküyorum. Başka yerlere çekmeyin lütfen, ve evet bu dert benim için çok büyük normal yaşantımı yüzde doksan etkiliyor, melankolik biriyim biraz evet. Kendimi ve ailemi gururlandırmak istiyorum bu benle ilgili bi durum.ayrıca üyeliğe giriş yaparken meslek seçimi zorunluydu bende öğretmen olduğum için öğretim üyesi kısmını işaretledim,

+ birçok üniversite ve bölümün de maalesef insanların beklentilerini durduk yere yükselttiğini düşünüyorum. O kadar üniversite ve fakülte var ki üniversite mezunu adı altında binlerce kişiyi işsiz ordusuna katıyorlar. Konu sahibinden bağımsız söylüyorum bunu , lütfen beni yanlış anlama konu sahibi.
Dun bir doç Dr ile sınav görevinde bulundum,bölümü kimyaymis.Fen edebiyat bölümlerinin önü kapalı deyince reddediyor,övüyor da övüyor,çok açıkmış oysaki önü, popülermis fln 😏 İnsanları da yanlış yönlendiriyorlar.

+ birçok üniversite ve bölümün de maalesef insanların beklentilerini durduk yere yükselttiğini düşünüyorum. O kadar üniversite ve fakülte var ki üniversite mezunu adı altında binlerce kişiyi işsiz ordusuna katıyorlar. Konu sahibinden bağımsız söylüyorum bunu , lütfen beni yanlış anlama konu sahibi.
Öyle canım ama o ayri konu. Devletin problemi yani. Burda bireysel olarak kendini gerceklestirebilmekten bahsediyoruz. Bu kadar hazirci tembel bi toplumda da devletin de cok bi sey yapmasını bekleyemeyiz zaten. Kısır bi döngü içinde insanlar ömür tüketiyor. Yasamak bu degil.

Tabi ki ölümveya hastalık daha kötü Allah korusun, ben bunu söylemedim ki, ünlü birinin böyle bir sözü vardı ve kendime pay biçerek dile döküyorum. Başka yerlere çekmeyin lütfen, ve evet bu dert benim için çok büyük normal yaşantımı yüzde doksan etkiliyor, melankolik biriyim biraz evet. Kendimi ve ailemi gururlandırmak istiyorum bu benle ilgili bi durum.ayrıca üyeliğe giriş yaparken meslek seçimi zorunluydu bende öğretmen olduğum için öğretim üyesi kısmını işaretledim,
Kendinizi ve ailenizi gururlandırmak amacınız olsaydı daha iyi bir okul ve bölümden mezun olur, iş bulmadan, hayatınızı düzene sokmadan evlenmezdiniz. Basamakları atlayıp sonra vay efendim kendimi gerçekleştiremedim. Ne yaptın kendini gerçekleştirmek için bir buçuk tane senede 30-40 bin mezun veren bölüm okumak dışında? Bölümü küçümsemiyorum ben de çocuk gelişimciyim ama potansiyel de belli yani.

Bilmiyorum zaten olay bu küçüklüğümden beri aşırı hayal dünyasında yaşardım o zamanlar da hep ünlü olacağımı yada bi şekilde bilineceğimi izleneceğimi düşünürdüm ve şuan tek bir arkadaşım yok ,herkesin en az bir kaç tane vardır ya inanın tek bir arkadaşım yok hayatımda sadece ailemle eşim var belki bu da etkiliyordur.
Sadece mi 😒 ne kadar şükürsüzsünüz.

Niye evlenince kendimizi gerçekleştiremiyor muyuz? Öyle kolay atıp tutmakla olmuyor daha güzel bir bölüm kazanırmışım da cart curt, ayrıca her şey para değil yani şöyle ki illa tıp okuyup doktor olunca mı kendimi gerçekleştirmiş olacaktım?olacağım? Benim bahsettiğim bu değil evet bir İŞsizlik söz konusu ancak demek istediğim kendimi hayatta tutabileceğim bir hobim eğlence alanım veya severek çalıştığım işim olmaması,cümlenizle benim derdimin arasındaki fark bu

İnsanın en büyük acısı koca bulamamak di mi ferhans 😂
Yani değildir de.maşallah kocasız da kimse kalmamış.nasıl oluyor anlamıyorum.hangi derdi açsam hemen eşim diye yapıştırıyorlar.tek bekar ben mi kaldım ülkede anlamadım ki? bu kadar kolay mı bu işler? Sözde özel olacağım millete fark atacağım derken en vasat insanın elde ettiği şeyi bile elde edememişim

Yani değildir de.maşallah kocanız da kimse kalmamış.nasıl oluyor anlamıyorum.hangi derdi açsam hemen eşim diye yapıştırıyorlar.tek bekar ben mi kaldım ülkede anlamadım ki.nu kadar kolay mı bu işler? Sözde özel olacağım millete fark atacağım derken en vasat insanın elde ettiği şeyi bile elde edememiştir.
Valla kolay 😂

Niye evlenince kendimizi gerçekleştiremiyor muyuz? Öyle kolay atıp tutmakla olmuyor daha güzel bir bölüm kazanırmışım da cart curt, ayrıca her şey para değil yani şöyle ki illa tıp okuyup doktor olunca mı kendimi gerçekleştirmiş olacaktım?olacağım? Benim bahsettiğim bu değil evet bir İŞsizlik söz konusu ancak demek istediğim kendimi hayatta tutabileceğim bir hobim eğlence alanım veya severek çalıştığım işim olmaması,cümlenizle benim derdimin arasındaki fark bu
Konu açmışsın milleti azarlayıp duruyorsun.ne hâlin varsa gör be.

Gerçekleştirememişsiniz işte. Evlenmeden yapılması gereken şeyleri evlendikten sonra yapmaya çalışıyorsunuz. Gelmişsiniz 27 yaşına, yaşıtlarınız 4-5 senedir iş hayatında kendilerine belli bir yer edindiler, sosyal hayatta var oldular, arkadaşlıklar kurdular, hobiler edindiler. Siz ne yaptınız? Hiç. Bunlara engel neydi? Yine hiç.

Bir yerlere başvuru yaptın mı? Kimse mezun olur olmaz şak diye yüksek maaşlı işlerde istediği yerlerde çalışamıyor bazı bölüm birincileri de dahil
Parasına bakmadan özelde tecrübe edin, atanamazsan ordan devam edersin

İnsanın en büyük acısı gerçekleştiremediği potansiyelidir, derler tam olarak öyle hissediyorum . Var mıdır benim gibi olan 27 yaşındayım üni mezunuyum ancak işim yok, herkes bi şekilde ya dükkan ofis açar ya networking yapar ya atanır ya ürün satar vs ben kendimi hep çok başarılı aurası olan biri gibi hissettim çevremdeki herkes yeteneklerimden yapabildiklerimden bahseder ancak sanki hayatımda önümde kalkmamış bi engel bir şey var da ben yapamıyorum, ben bi şekilde bi iş sahibi olacağım ama ne diyorum asla çözüm bulamıyorum bazen içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor oturup sosyal medya ve insanları izliyorum bazen de çok büyük umut doluyor içim daha uzun yıllarım var yaparız diyorum , başarısızlık hissi çok fazla kpss çalışacağım olacak mı ondan yana da çok ümidim yok gibi. Hep bi belirsizlik bir boşluk hissi bi yandan çok fazla potansiyelimin olduğunu düşünüyorum hayal kuruyorum bi ofiste çalışsam eğlenceli insanlarla eğlenceli projelerle , …. Hanım şunu nasıl yapalım sizce şu nasıl olmuş vb sorularla güzel meşguliyetlerle olsam diyorum..Ben mi başaramıyorum ben mi atılmıyorum atılsam hangi işi yapacağımı bilemiyorum hayatıma yön veremiyorum arkadaşlar var mıdır aranızda benim gibi hisseden? Yatağa kafamı gece koyduğum zaman uykuya bir saatten önce dalamıyorum yine başarısızlık yetersizlik hissi kendi kendimle problemim.
Başarısız hissetmeyen var mı arkadaşlar? Hayatta bir şey olsa diğeri olmuyor. O başarısızlık hissi bizi bir yerden hep yakalıyor. Çok olumsuza takılmamak lazım. Gerçeklere kanalize olunmalı. Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz. Ben çalışmadan iş sahini olunabileceğini düşünmüyorum. Kendim o işi en iyi şekilde yapabilmeli, kimseye muhtaç olmamalıyım bence kendi işimi kurduğumda. O nedenle önce bir girin bir çalışın, iş hayatını öğrenin, sektör hakkında bilgi edinin, zamanla yolunuzu bulacaksınızdır.

Ayrıca auzef veya baska bir açıktan mezun olduysaniz böyle bir kariyerden bahsediyorsaniz bana göre açıktan okunan uniler lisans mezunu yapmıyor insanı. Bizim incelediğimiz yüzlerce tezler, bitirme tezleri, stajlar gece gündüz ödev hazirlamalar 2 sınava girmekle eşdeğer değil maalesef ki

Ben çocukken buz pateni yapıyordum mesela babam devam ettirmedi baya başarılıydım pistteki kıyafetler gelecekte onu kıskandırır diye, küçük çaplı bir şiir yarışması kazandım annem yırttı attı ders çalış dedi, gitar aldım kursa göndermediler, hentbola başladım okul takımında ordan aldılar ders çalış dediler, yine de hayatımın en büyük acıları değil
Ben bunların hepsinden soğudum ama yaşım büyüyünce de yeni hayallerimi gerçekleştirdim ama evde oturup ağlamadım hiç, yapabildiğim tüm işleri yaptım 2 üniversite bitirdim 2 yabanci dil öğrendim, bunlara parasızlık da eklendi üniversiteye giderken haftasınları da markette sucuk sattım
İstediğim her şey gerçekleşti mi hayır, ama benim içim rahat parası az diye iş beğenmemezlik de yapmadım

Evlisiniz ama sanırım çocuğunuz henüz yok,bir işte de çalışmıyorken kpss yi zorlayın bence,ben olsam öyle yapardım.

X