İnsan görmek istemiyorum

sarımsaklı çorba yiyip toplu taşımaya binilmez, kişisel bakım nedir gibi şeyler öğretilmeli. Çünkü bunları ailede öğreten kişi sayısı çok çok az eminim.
Şu kısma o kadar katılıyorum ki.
Bir gün tramvaya bindim, köşeye geçtim duruyorum. Kadının biri geldi, onca yer boşken dibime durdu. Arkadaş boş tramvayda neden illa gelip ağzıma giriyorsun? Kişisel alan kavramı da yok çoğunda ha. Neyse işte Allah'ım bir koku yayılıyor, buram buram sarımsak. Turşu bidonu açıldı sanırsın yanında, öyle bir koku. Bayılacaktım neredeyse, can havliyle bir kaçtım o köşeden. Bu ne koku beee diye de bağırmış bulundum. Herkes bana baktı tabi, sonra koku yayıldıkça anladılar. Herkes kadından kaçıyor resmen kokudan ötürü. Yani bir insan bu kadar sarımsağı niye yer? Yemekle de açıklayamadım durumu, ezip roll-on niyetine koltuk altına mı sürdün, krem niyetine yüzüne mi sıvadın be kadın!
Migrenim de var, o gün başım çatladı dayanamayıp erken inmeme rağmen.
Kışın bile kokan insanlar var, ter sigara ve pis koku karışımından geçilmiyor. Bıktım bu kokudan ya.

Geçen gün bebek arabasıyla asansörden inmek üzereydim. 20-22 yaşlarında bir hanım kızımız arabayı ilerletmiş ve tam asansörden çıkmak üzereyken asansörden öne doğru atıldı. Asansör de o kadar geniş değil. Araba ve kız sıkıştı geçmek için kendini sarstı arabaya çarparak. Doğal olarak araba da sarsıldı bebeğim uyuyordu içinde. Normalde ses çıkarmazdım ama artık tak etti bağırdım napıyosun diye müsaade iste vereyim zaten bebek arabası olduğu için öncelik benim. Bir kar merdiven iniceksin alt tarafı. Üst geçit merdiveni yani. Yüzüme bile bakmadı. Eşim kulaklık var duymuyor seni dedi. Kasıtlı olarak ilerledim önüne kadar gittim yok kulaklık falan duyuyor beni dedim bağırmaya devam ederek. Üstüne mi çıkcam arabanın kör müsün bi özür dile bari dedim ona da cevap vermedi. Ne aile terbiyesi almış ne de empati yapmayı bilen bir toplum haline geldik.
Yine bebekleyim alışveriş yaptım. Tek kasa çalışırken yandan kasa açıldı oraya geçtim. Ben bayağı alışveriş yapmıştım sıradaki başka bi kadın iki parça şey almış. Geri adım attım sıramı verdim buyrun beklemeyin boş yere diye. Ya bi dön bi güler yüz göster. Bi teşekkür et. Afedersin mal gibi suratıma bakıp sırama geçti. Üstelik benden yaşça büyük yani.
İnsanlar artık cidden ne özür ne teşekkür biliyor o kadar duyarsız o kadar aptal bi toplum haline geldik ki. Eğitimlisi de aynı eğitimsiz de.

Koku olayı bambaşkaaaa bi nokta. Birincisi ter kokusu ikincisi sigara kokusu.
Geçen marketteyim bi çift var adam plajda giyilen atlet tarzı bir şey giymiş. Vücudun yüzde 50 si açık yanımdan geçtiler aaaayyyy suan yine yaşadım o anı koltuk altını yüzümde hissettim.
Direkt elimle tüm ağzımı burnumu kapamışım. Yüce rabbim su sabun vermiş niye suya tepki olarak geziyorsun.
Bak bir sonraki seçimlerde aday olacağım. Ter ayak sigara saç yağı kokusuyla dışarı çıkanları ülkeden süreceğim. Beni seçin valla bak :KK70:

Sigara konusuna yorum bile yapmıyorum küfür etmeden hislerimi ifade etmem imkansiz. Türkiye benim için kocaman bir kül tablası. Bunu da özgürlük olarak gören var🤐
Asil ben bu sesli reels izleyenleri böyle gırtlaklamak istiyorum. Maalesef türkiyede yaşamamak da çözüm olmuyor, yaşadığım ve gezdiğim her yerde varlar ve toplu taşıma kullanmaktan nefret eder hale geldim. Üzülerek de genelleme yapmak durumundayım, bunlar hep orta doğudan gelenler oluyor, sürekli Arapça bangır bangır insanlar var her yerde. Geçen sene Frankfurtta otobüse bindim bunlar yine bağır çağır eğlenirken biri çıkardı çok afedersiniz ayak parmaklarının arasını temizledi allahin cezası. Gençler zaten dağda yaşıyor gibi birbiriyle şakalaşmalar yüksek sesli videolar. Yani asosyal değildim ama tahammülüm azala azala insanla en az temas edecek şekilde bir düzen kurmak zorunda kaldım.

Şu kısma o kadar katılıyorum ki.
Bir gün tramvaya bindim, köşeye geçtim duruyorum. Kadının biri geldi, onca yer boşken dibime durdu. Arkadaş boş tramvayda neden illa gelip ağzıma giriyorsun? Kişisel alan kavramı da yok çoğunda ha. Neyse işte Allah'ım bir koku yayılıyor, buram buram sarımsak. Turşu bidonu açıldı sanırsın yanında, öyle bir koku. Bayılacaktım neredeyse, can havliyle bir kaçtım o köşeden. Bu ne koku beee diye de bağırmış bulundum. Herkes bana baktı tabi, sonra koku yayıldıkça anladılar. Herkes kadından kaçıyor resmen kokudan ötürü. Yani bir insan bu kadar sarımsağı niye yer? Yemekle de açıklayamadım durumu, ezip roll-on niyetine koltuk altına mı sürdün, krem niyetine yüzüne mi sıvadın be kadın!
Migrenim de var, o gün başım çatladı dayanamayıp erken inmeme rağmen.
Kışın bile kokan insanlar var, ter sigara ve pis koku karışımından geçilmiyor. Bıktım bu kokudan ya.
Bir gün minibüse bindim. Arkamdaki şahıs bol sarımsaklı işkembe yemiş geğirip duruyor. Ben de camı açtım sonuna kadar. Diyor ki hanfendi rüzgar vuruyor kapatır mısınız. Ağzından çıkan koku milleti rahatsız etmeyecek diye mi korktun diye bi çemkirdim daha sesini çıkaramadı.

Teşhislerinizin hepsi doğru olmakla birlikte mevcut sorununuzun çözümüne hizmet etmiyor.
Şahsi sorunlarınızdan kaçmak için dış dünyadaki sorunları paravan ediyorsunuz.
Kendinize bu kadar uzaklaşmayın.
Duygularınızla temas edin.
O vakit, evet bu saydığınız çirkef profillerle yine karşılaşacaksınız ama onları tahlil etmek yerine, sizdeki karşılığı ile ilgili sorumluluk alıyor olacaksınız.

Yok bir de mangal yapsın davarlar.
Ooo Wolf neler neler...
Serisi olan bir filme gitmiştim, şansıma az kişi vardı salonda sevinmiştim. Ama erken sevinmişim. Önüme üç kişilik bir arkadaş grubu geldi. Torba torba abur cubur almışlar. Ayak kokulu cips de dahil. Adamlar film boyunca piknik yaptılar resmen, evlerindeki salonda gibilerdi. Bir de seri olan filme hiç izlememiş arkadaşlarını da almışlar. Adam film boyunca bu kim bu kim deyip durdu. Yani 6 filmlik külliyat var o filmde, sen neyi öğreneceksin sorarak. :KK70:
Delirmiştim resmen. Şu sinemada konuşma ve piknik yapma olayını kesseler keşke.

Bir gün minibüse bindim. Arkamdaki şahıs bol sarımsaklı işkembe yemiş geğirip duruyor. Ben de camı açtım sonuna kadar. Diyor ki hanfendi rüzgar vuruyor kapatır mısınız. Ağzından çıkan koku milleti rahatsız etmeyecek diye mi korktun diye bi çemkirdim daha sesini çıkaramadı.
Zıkkım yiyesice kadın da geğirip duruyordu. Ay bir de Ramazandı Wolf anlatamam mağduriyetimi ya :KK43:

Ooo Wolf neler neler...
Serisi olan bir filme gitmiştim, şansıma az kişi vardı salonda sevinmiştim. Ama erken sevinmişim. Önüme üç kişilik bir arkadaş grubu geldi. Torba torba abur cubur almışlar. Ayak kokulu cips de dahil. Adamlar film boyunca piknik yaptılar resmen, evlerindeki salonda gibilerdi. Bir de seri olan filme hiç izlememiş arkadaşlarını da almışlar. Adam film boyunca bu kim bu kim deyip durdu. Yani 6 filmlik külliyat var o filmde, sen neyi öğreneceksin sorarak. :KK70:
Delirmiştim resmen. Şu sinemada konuşma ve piknik yapma olayını kesseler keşke.
Ben şimdi sinemada patlamış mısır yemeye bayılıyorum ama şu şekilde. Mısırları ağzımda yumuşatıp öyle çiğniyorum :KK70: Bana da gülüyorlar ama benim için çok önemli insanların rahatsız olmaması. Bi gün yine sinemadayım. Çok tutulan bir film değil. Salon neredeyse bomboş. Ama sesler geliyor haşırt huşurt şapırt... Arkama baktım kimse yok. İyice döndüm bi baktım 7 sıra arkamda bir çift. Film umurlarında değil. Açmışlar 5 çeşit baharatlı cipsi havadan sudan konuşmalar, şapır şupur yemeler. Ön sıraya kadar rahat geliyor sesler de kokular da. Dedim inşallah evlenmezsiniz de kendiniz gibi çocuk yetiştirip salmazsınız.

Ben şimdi sinemada patlamış mısır yemeye bayılıyorum ama şu şekilde. Mısırları ağzımda yumuşatıp öyle çiğniyorum :KK70: Bana da gülüyorlar ama benim için çok önemli insanların rahatsız olmaması. Bi gün yine sinemadayım. Çok tutulan bir film değil. Salon neredeyse bomboş. Ama sesler geliyor haşırt huşurt şapırt... Arkama baktım kimse yok. İyice döndüm bi baktım 7 sıra arkamda bir çift. Film umurlarında değil. Açmışlar 5 çeşit baharatlı cipsi havadan sudan konuşmalar, şapır şupur yemeler. Ön sıraya kadar rahat geliyor sesler de kokular da. Dedim inşallah evlenmezsiniz de kendiniz gibi çocuk yetiştirip salmazsınız.
Cips kokuyor ve çok ses çıkarıyor ya kesinlikle. O gün ben de sinir olmuştum. Çünkü o filmi gerçekten izlemek istiyordum, o grubun aksine. :KK53: Sonuç olarak mahvetmişlerdi güzelim filmi.

Bu durumun negatif biri olmakla ilgisi yok ayrıca. Medeni insanlar için medeniyetsiz ve cahil insanlarla yaşamanın ne kadar güç olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bu serzenislerimizi ve haklı isyanimizi negatifl bakış açısı olarak yorumlayanlar medeni bir ülkeyi birkaç günlüğüne ziyaret edince eminim bizim gibi düşünenlere hak verecektir. İnsanca yaşamanın ne olduğunu, yaşamaktan keyif aldığınızi göreceksiniz.

Kızlar son zamanlarda gerçekten tahammül edemiyorum bu kadar kabalığa saygısızlığa.

Arabayla gidiyoruz akan trafiğin ortasında yaya karşıdan karşıya geçiyor umursamadan hem de nasıl olsa durur diye düşünüyor sanırım yavaş yavaş geçiyor

Yine akan trafikte başka bi şoför zınk diye durup arabadan birini yada bir şeyler indiriyor dörtlüyü yakıp bir şeridi tıkıyor.
İki araçlık yere park ediyor.

umumi wc de sifona basmaya tenezzül etmeden çıkıyor

Kamu kurumunda “buraya bakan yok mu “ “ Danısma yok mu” diye avaz avaz bağırıyor.

yine kamu kurumunda telefonla yüksek sesle video izliyor. Etrafında kimse yokmuş gibi konuşuyor.

Çocuğu kurumun içinde çığlık çığlığa koşuyor annesinin umurunda değil telefonla oynuyor.

Karşında konuşurken sakız çiğniyor. En acil işi olan sadece o gibi 50 kişinin önüne geçmek istiyor izin vermeyince kavga etmekten çekinmiyor.

Sokak ortasında sigara içiyor dumanını öylece üflüyor arkadan gelen giden var mı umursamadan..

Ay daha yazsam asla bitmez. Öğretmene memura sağlıkçıya işçiye kimseye saygısı yok çoğu kişinin
en iyisi kendisi en mükemmeli en acil işi olan o kalanlar önemli değil.
cidden işten çıkıp eve gelip yarım saat sessizlikte oturuyorum kimse ile konuşmadan.

bu şekilde nasıl devam edecek nereye kadar dayanırız bu duruma bilmiyorum. Önceden güleryüzle çalışır yardımcı olurdım insanlara. Bugün birisi amirime ne kadar somurtkan demiş. Gülümseyecek hal mi bırakıyorlar.
Ya kusura bakmayında bunlar hayatın akışında olan şeyler fazla abartılı düşünmeye gerek yok. Biri arabada önümden geçti diye oturup yarım saat düşünemem açıkçası 😂 Diğer konularda keza öyle ele avuca gelen şeyler değil kafa yormaya değmez.

Bunun aynısını yaşadım o an bir daha sinema salonunda film izlememeye karar verdim.

X