İnofolic combi veya gynositol kullanan arkadaşlarımdan yorum alabilir miyim?

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Merhaba kızlar. Pcos var bende. Adetlerim düzenli fakat yumurtlama görmüyordum. Kendi kendime vitamin takviyesi ile yumurtlama görüyordum supradyn tarzı vitaminlerle fakat hormon bozukluğumdan dolayı sanırım yumurtalarım hiç döllenmedi. 2 aydır akıntı takibi de yapmama rağmen hamile kalamadım. Şimdi inofolic combi almayı düşünüyorum veya gynositol. Duydum ki pcoslular bunları kullanıyormuş. Kullanan ve işe yarayan var mı? Hormonlara katkısı oluyor mu? Aynı zamanda bu ay yürüyüş ve detoks da yapıcam 3-4 kilo versem ilk etapta bana yeter. Lütfen benimle paylaşır mısınız

Canm bendede pko var doktorum çok iyiydi benm önce inofolic combi ve femara verdi yumurtalarım için sonra inofolic ve gonalf iğne verdi göbekten ve o ay hamile kaldım yumurtam çok güzel oluşmuştu inofolic her ay icirmisti doktorum bana hatta pko olanların çok daha kolay gebe kalabilcrgni söylemişti alanında baya iyiydi pko konusunda yani hiç sknti etme inşallah olur

Yaaa sahiden mi
Açıkçası ben iki farklı doktora gittim. Biri hiç ilaca gerek yok dedi kilo vermen yeterli olur dedi. Diğeri de hormon ilacı verdi ama kullanmak istemedim. Şimdi inofolic combiyi de kendim gidip alacağım. Nasıl kullanmam lazım anlatır mısınız şuan regl dönemindeyim

Yani bn günde bı kere içmiştim ama doktorlar dha iyi bilir bna hem gonalf yumurta geliştirici iğne vermişti belki ikisi bı arada etki etti bilmiyorum pko engel değil strees engel oluto ilk kızımda pko vardı adam akıllı yumurta olmuyordu kendi kendime kaldım gebe stress yapma

Tek başına inofolic etki etmeyebilir diyorsunuz yani. Adet günü mü başlamam lazım inofolic içmeye

Bende pco var gynopol + folic asit iciyorum
Hormonlarda sorun yok , ultrason görüntüsünde pco görüntüsü var dedi dr. Kilolu değilim.
Pilatese yazıldım 3. Derse gireceğim, su içiyorum bazen yürüyorum yürüyüş bandında
Yumurtlama takibi icin bugün ovulasyon testine başlayacağım evde 30 gün takip edeceğim.
Geçen ay yumurtlamam olmamış bu ay olacak mı merak ediyorum

Gynopol ilk kez duydum. Ben normalde folik içiyordum 10 aydır bazen 10-15 gün ara vererek içiyorum ama onun gebelik üstünde çok gazla etkisi yokmuş. Ben de bol su içmeye başladım günde 3 litreye zorluyorum bakalım. Yürüyüş de yapıcam. Benim de en başta hiç sorun yoktu hormonlarımda. Sadece kist çok dedi doktor,ilaç vermedi. Ama 2 ay sonra nasıl olduysa bozuldu. Belki de şuan düzeldi bilemiyorum. İnofolic içinde folik asit varmış. O yüzden kendi içtiğimi yarım bırakıcam. Fazlası da zarar malum. Siz de fayda görürseniz buraya yazar mısınız

Merhaba bende pcosluyum hiç kendiliğinden adet olmuyorum ama hormonlarım normal. Bende kilo vardı bi 10 kilo verdim pek çok kez inofolic ve benzer takviyeler kullandım doktor tavsiyesi ile. Gebelik için doktor zayıfla dedi zayıfladım yine de gebelik elde edemedik. Bende özel bir doktora gitmeye başladım tüm testleri yapıp gebeliğe engel ne onu araştırdı şuan doktorun verdiği ilaçları kullanıyorum Kasım sonu tedaviye başlayacağız. İnofolic kendi başına bende hiçbir etki yaratmadı ama şuan da doktor tavsiyesi ile kullanıyorum. Adet günü vs beklemeye gerek yok bildiğim kadarıyla yumurtalıkları uyarıcı takviye gibi düşünebilirsin. Umarım size faydası olur

Bir de yumurtlama takibi yaptım yumurtalama görüyordum demişsiniz bunu ovülasyon testleri ile görüyorsanız çok emin olmayın derim. Adetin 21. Günü yumurta kontrolü yapıyor doktor sizin bahsettiğiniz bu mu? Bir de uzun süredir pcos ile yaşayan biri olarak eğer gebelik istiyorsanız muhakkak bir doktor ile görüşün sürecinizi doktor ile devam edin derim.

Son iki ay yumurtlama gördüm. İlki doktor kontrolündeydi 20 mm dedi kendiliğinden çatlayacak dedi. Aynı zamanda ovülasyon testi ile de doğruladım pik ve silik çizgi oldu fakat gebelik olmadı. Ertesi ay yani ekim ayında da yumurtlama akıntısı takibi yaptım 15. Günümde akıntı gördüm ama olmadı. 29. Günümde adet oldum. Doktorlar ilaç vermiyor ihtiyacın yok diyor ben de o yüzden kendim birşeyler yapmaya uğraşıyorum. Şimdi adet dönemindeyim bugün başlicam inofolic içmeye. Ovülasyon testi de alıcam adetim bitince onu da yapıcam. Sizin eşiniz baktırdı mı peki kendine. Yani sadece sizde mi düzensizlik var

Eşim de test verdi bir problem yok dedi doktor eşim için. Tek sorun bendeki pcos diyorlar. Ben 2 yıldır en az 20 doktor gezmişimdir bunun 1 yılı İstanbul da 1 yılı Aydın'da. Ama hepsi devlet hastanesi doktoruydu. Ve başından beri sürekli aynı işlemler uygulandı ve aynı şeyler söylendi adet söktürücü verip kan testi yapıldı hormonda sorun yok zayıfla dendi sürekli. bende inanılmaz umutsuzluğa kapıldım elimden hiçbir şey gelmiyor diye düşündüm eşimle konuşup bir bütçe belirledik ve özel doktora gitmeye karar verdim bu kararı vereli de 20 gün falan oldu. Doktora tüm süreci başından beri yaşadıklarımı anlattım ve kendisiyle devam etmeyi düşünüyorum. Mesela 2 yıl boyunca hiçbir doktor bana rahim filmi önermemişti. Bu doktora gider gitmez rahim filmi çekildi doktor gerekli tahlil test ve muayeneyi yapıp olabilecekleri anlattı ve Kasım sonu tedaviye başlayacağız.
Eğer sizin yumurtanız gelişiyorsa belki tüpleriniz tıkalıdır ya da belki yumurtanızın çatlaması için hormon ilacı başlanması gerekiyordur. Ben doktor değilim yanlış anlamayın sadece devlet hastanesinde doktorların biraz umursamadıklarını düşünüyorum kendinize uygun bir doktor araştırın çünkü ben kendimi bile anlatamıyorum Dr 1 kelime etmeden bilgisayardan testlerini yolladım kan vermeye gidin diyordu.

Evet haklısınız doktordan doktora fark var. Ben Haziran ayında özel hastanede bi doktora gittim. Bana dediği şey evet pcos var ama ilaçlık durumun yok. Sadece kilo vermen lazım. Ekim kasım gibi yine olmazsa rahim filmi çekeriz dedi. O zaman biraz yüksek fiyat verdi ben de geri adım attım kendime biraz zaman tanıdım ama söylediklerinizde haklısınız. Yılbaşına kadar olmazsa rahim filmini düşüneceğim. Özeller ilgileniyor tabi ama işin ucunda para da var. Bazen gerekli gereksiz herşeyi istiyorlar. Hepsi öyle demiyorum ama siz zaten memnunmuşsunuz. İnşaAllah da böyle gider amacınıza ulaşırsınız

Belki devlet Hastanesi doktoru ile görüşüp rahim filmi istiyorum diyebilirsiniz özele gitmeden bazı testleri devlette yaptırmanız daha ekonomik olabilir. Ben çok kesin bir dille uzun süredir aynı döngüde yaşıyorum hep aynı testleri yapıp aynı şeyleri söyleyip yolluyorlar artık sonuca ulaşmak istiyorum dediğim için doktorum da buna göre bir planlama yaptı. Öncesinde bana da hiç ilaç verilmedi sadece zayıfla dendi bir de takviye olarak şu ilaçları kullanabilirsin istersen dendi.
İnşallah kalbinizden geçen olur tez zamanda

İnşaAllah hepimizin kalbinden geçen olsun en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlısıyla birgün güzel şeyler de paylaşalım buralarda

Kızlar bugün inofolic combinin ilk dozunu kullandım aç karınla. Şuan regl dönemindeyim. Bitince ovülasyon testine de başlayacağım. Kullanan başka kimse yok mu? Yumurtlama görünce içmeyi bırakmalı mıyım lütfen yardımcı olur musunuz

Canım ben bir ay inofolic combi kullandım ve ovulasyon testi yaptım tam pik görmedim sanirsam inofolicin dozajı biraz düşük geldi bu ay soga kuru yaptım ve gynositol sipariş verdim güzel haberler alırım insAllah senide haberdar ederim

Gynositol de duydum ama biraz pahalıydı önce bununla başlayayım dedim ama kahverengi akıntı yapmaya başladı size de oldu mu acaba

Gynositol de duydum ama biraz pahalıydı önce bununla başlayayım dedim ama kahverengi akıntı yapmaya başladı size de oldu mu acaba
Canım aslında inofolic combi ile aynı fiyata geliyor ben internetten 20 li paketini 130 a alıyordum bir aylığı 390 geliyordu bu ay 300 e gynositol aldım kahverengi akıntı bende de yaptı ve kahverengi akıntının kistlerden olduğunu duymuştum hatta erimesinin bı belirtisi olarak duymuştum yıllardır ara ara kahve akıntıların olduğu için pek ciddiye almadım acikcasi

İnşaAllah eriyordur ya. Adetimin bitmesi gereken günde gelmeye başladı hala duş alamadım. Arada kaldım

İnşaAllah eriyordur ya. Adetimin bitmesi gereken günde gelmeye başladı hala duş alamadım. Arada kaldım
Benim anladığım kadarıyla temizlemeye başlamış olabilir bu ilaçları kullanırken regl günlerinde değişmeler olabiliyormuş ve hatta bu iyi bir şeymiş benimde değişti umarım faydalı olur ovulasyon testi ise öneririm en azından yumurtanın büyüyor mu büyümüyor mu bunu görürsünüz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…