İnne rabbeke hüveI hallâkul alim bebek için

Ayrıca hakaret etmedim kızmadım sadece dedimki daha iyi araştırıp yorum yapmanı öneririm dedim canı sıkılıp kimle atışsam deyip burayı buldun sanırım

Teşekkür ederim, ben bu açıdan inanın düşünmemiştim. Sonuçta kimse kaderini bilemiyor, e o zaman kimse bir şey için dua etmesin mi, cidden böyle düşünmedim. Hz. Süleyman'ın duasıydı sanırım, tam hatırlayamadım. Eşim yazıp vermişti bana, çok istediğim bir şey vardı onun için. Senelerce okudum okudum okudum. Olmadı. İstediğim şeyin son tarihi vardı bu yüzden bu kadar rahat olmadı diyorum. Kaderimde yokmuş diyerek avuttum kendimi. Sanırım bu yüzden bir cevaba ihtiyacım vardı. Gerçekten teşekkürler.

Canimm illaki duayi rabbimden bir karsilik gelsin diye okumuyoruz dua insanin manevi duygularini pekistiriyor seytanin verdigi sevki bozuyor ici ferahliyor insanin kaderimizde varsa anne olmak yasariz yoksada aallahim sabribi selametini versin cunlemize

Unutma; dualar ise yaramayacak diye birsey yoktur bunu demen bile cok yanlis her duanin bir anlami vardir bir aciklamasi senin her yola attigin adim gibi gittigin yol gibi yasiyorsan nefes alip yiyip icip geziyorsan bunlarin sen degil rabbim yonlendiriyor inanci olmayan duada etmez zaten bizim duadada olmani istemem acikcasi gelip herkesin kalbini kirmayada izin vermem senelerdir yilmadan usanmadan dua eden hastanelere tonlarca borc harc icinde para yatiran arkadaslarimiz var burda biraz saygi lutfen kendisine saygisi olmayanin baskasina saygisi olmazmis

Canim daha baska bir dr git isdersen devlete gidiyorsun anladim ama bir baskasinida dene allahim gonlune gore versin klomenle igne yaptiranlarida duymustum bn ayrica niye bole yapmis dr bir anlam veremdim ki sen bence birine daha muayeneye git hemen hsg film cektirme bekle bence baska bir dr ne dicek ona bak allahim hakkimizda hayirlisini versin sigorta karsilamadi canim bnm birtek hastanede muayene ucreti90tl yerine biz harbis diye indirim ceklerimiz var esimden dolayi ona indirim yaptilar 78tk odedik hastaneye o yani diger ilk dr da cok uygundu 35tl ondanda indirim almistik. Klomeni kullandigindan beri hic hastaligin geciktimi ilacin ne gibi etkileri oldu bnm kullandiklarim ilac degil de

Olmuyor diye çok stres yapmamaya çalışın ben 2 defa tüp bebek yaptırdım 2.de hamile kaldım ama o kadar korkup stres yaptım ki hep kötü düşüne düşüne düşük yaşadım Allah sizlere yaşatmasın takmamak imkansız ama iyi bir doktor ve stressiz bi süreç çok şeyi değiştiriyor

senin inancın yokmu,her hangibişey için hiç dua etmezmisin, çocuğun var mı. şu hikayeyide okumanı tavsiye ederim yorumunu görünce direk bu geldi aklıma

Hz.Musa (A.S) bir mecliste otururken yanına evli bir çift gelir.

“Yâ Musa ! Bizim çocuğumuz olmuyor.Allah’la konuş,bizim çocuğumuz ne zaman olacak.? “Derler.

Hz.Musa (A:S) Allah’a yönelir ve “Allah’ım! Bu çiftin ne zaman çocukalrı olacak?” diye sual eder.

Allah:

“Yâ Musa! Söyle onlara,onların hiçbir zaman dölleri tutmuyacak.”der.

Hz.Musa (A:S) Allah’ın sözleriniçifte iletir.Karıkoca başları önlerinde üzülerek giderler.Aradan 5 yıl geçer.Aynı karı koca kucaklarında dört yaşında bir çocukla gelirler Hz.Musa’nın yanına.Hz.Musa (A:S) yanlarındaki çocuğu görünce şaşırır ve sorar.

“Bu çocuk kimindir?”

“Bu bizim çocuğumz ya Musa”derler.

Hz.Musa (A.S) Allah’a yönelir ve sorar.

“Allah’ım! Hikmetinden sual olunmaz ancak merak ettim.Hani bu çiftin hiçbir zaman çocukları olmayacaktı.” der.

Ve Allah der ki:

“Evet ya Musa! Onların hiç bir zaman çocukları olmayacaktı,fakat onlar bunu bile bile benden ümitlerini kesmediler v her gün bana samimiyet ve inançla gözyaşı döküp dua ettielr.Ben de onlara evlat nasip ettim.”

canım senin kullandığın ilaç şimdi ilaç gibi dğil mi onu 3 ay kullanacaksın ama sürekli kontrole falan gitmeyeceksin değil mi? klomen kasık ağrısı yaptı bende canım ama tam gününde yine de adet oldum bilmiyorum bu ay kullanmadım işte bakalım ne olacak bilemiyorum

Benim anlamadığım kısım 3 ay okunması gerekiyormuş ya o kısım canım niye anlamadım ki acaba
3 ay okunmalı diyor ama sitede bir kişiye 3 ay okuyamayız ki zaten ben de bunu diyorum kişi başına biz canı gönülden dua edelim taktir ALLAH'IN kaderi yazmak da yeniden bozmak da her şey onun elinde dualarımız kabul olur inş amin

ancak bebek icinmi okunur?

Arkadaşlar direk şu arkadaşa söylüyorum demiyorum ben hepimize sesleniyorum ....
Kader vardır elbet bu yazılmıştır alnımıza ALLAH olacakları bilmektedir lakin değiştirmek de değiştirmemek de onun elindedir bazen bir sadaka ömür uzatır bazen bir yetim başı okşamamız bizi de bir yavruyla buluşturmaya ulaştırır biz her şey yazılı yapacak bir şey yok dersek ALLAH'IN iradesini küçümsemiş oluruz ve haşaaaaaaa biz kimiz ki her şey taş gibi katı diyemeyiz duaların kabul olup olmayacağını da bilemeyiz...
Kendi hayatımdan örnek vereyim ben babamın vefatından sonra evliliğe çok sıcak baktım hep üniversitede okurken de iyi bir insan çıksa evlenirim dedim ama olmadı sanki nasiplerim kapalıydı her aklıma geldiğinde ellerimi açardım en umutsuzluklarımda bile ağlayarak yalvarırdım ALLAH'ım sen yetiminin duasını kabul et ve yıllar geçti yaş 28 e geldi ve ben hala dualardayım 30 olsun ne zamansa nasip gelsin beni bulsun ve o sene ben eşimle tanıştım şimdi yaş 30 duasız hiç bir şey olmaz sen umudunu kesersen zaten ALLAH da senden umudunu keser senden uzaklaşır o ne kötü bir cezadır RABBİM kimseden uzaklaşmasın ama bu da bizim elimizde..

Bu gece listeyi açacağım okumalar başlayacak yarından itibaren

sonuncu da beni yaz. hamileyim saqsalim cocugumu kucagima alip esimle onun hos gunlerini goreyim. imanli bir evlat olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…