infertiliteyi yeneceğiz inşallahhh haydi kızlar buyrun topiğimeee

kızlar hitereskopi olacam korkuorm bı yardımmmmmmmm
o neki cnm ben duydum ama nasil bisey oldugunu bilmiyorum.
bebis icin deger valla bana deseler yat 40 bicak darbesine raziyim artik.
tabi RABBIM DAHA IYI BILIR HAYIRLISINI.

PKO LULAR HAMILE KALIYOR AMA BIRAZ MESSAKATLIYMIS.
RABBIM YARDIMCIN OLSUN CNM SEN RAHAT OL BIR KEZ HAMILE KALDIYSAN
DEVAMI MUHAKKAK GELIYOR EMINIM.COGU KISIDEN DUYDUM.VE BENIM ANNEMDE OYLE SUREKLI DUSUK YAPARAK HAMILE KALIYOR EN SONUNDA TUTTURMUS BENI.DIGER 3 KARDESIMDE HEP 3 ER YIL ARAYLA OLMUSUZ ARADAKI DUSUKLERIDE SEN HESAP ET ARTIK RAHIM AGZI BILE GENISLEMISTI SON HAMILELIGINDE SUREKLI YATIYORDU VE DIKIS BILE ATTILAR NE ZORLUKLAR CEKTI ANNEM BENIM.

Sağol kuzum benim doktorlarda öle diyo oldu bi kez daha olcak falan bu pco illeti ne zormuş ben tedaviyle 10 12 kilo aldım doktor aldığın kiloyu ver diyo nasıl yapsam bilmiyorum cok zor doğum yaparsın diye korkuttu beni Rabbim korusun hepimizi ayşem

AY BENDE BAYA ALDIM YAZ GELDI VERIRIZ TATLIM KORKMA .
ZATEN HAMIS KALIRSAK ILK AYLARDA O BULANTILARLA GIDER O KILOCUKLAR KALMAZ BENCE.
HANGI DOKTORA GIDIYORSUN CNM?? IZMIRDE 9 EYLUL ARASTIRMADA VARMI DOGUM BOLUMU ??
O HASTANE IYI DIYOR ANNEM AMA O BOLUM VARMI ACABA.

Amerika'dan getirilen 'embryo glue' adlı sıvının kullanıldığı 'embriyo yapıştırma tekniği', tüp bebek yöntemiyle gebe kalma ihtimalini iki katına çıkarırken, çoğul gebelik riskini azaltıyor

ABD'den sonra, Türkiye'de de uygulanan 'embriyo yapıştırma tekniği' ile tüp bebek yöntemiyle gebe kalma ihtimali iki katına çıkıyor. Amerikan Hastanesi'nde son bir yıldır yaklaşık bin vaka üzerinde kullanılan yöntem için ABD'den getirilen embryo glue' adı verilen özel bir sıvı kullanılıyor. Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman, bu yöntemin uygulanmasına Amerika ile aynı zamanda başlandığını söylüyor. Dr. Urman, normalde embriyo yerleştirilen üç hastadan ikisinin gebe kalamadığını belirterek, şunları söylüyor: Bazı embriyolar rahim içine tutunabilirken, bazıları tutunamıyor. Bunun iki önemli sebebi var. Birincisi, embriyoda yaşa bağlı olarak yüzde 30 - 50 genetik anormallik olabilir. Veya embriyoların laboratuvar ortamında, içinde büyütüldükleri sıvı, vücut sıvılarına bire bir benzemiyor. Bu alanda dünya çapında yapılan pek çok araştırma sonucu yeni sıvılar geliştirildi. Embryo glue insan vücudunda bulunan bir protein olduğu için bunlar içinde en ideali olarak kabul ediliyor. Bu özel sıvı ABD'den getiriliyor." Doç. Dr. Bülent Urman, embriyo yapıştırma tekniğinde kullanılan yeni sıvıyı şöyle anlatıyor: "Hyaluronik asit içeren, 'embryo glue', yani embriyo yapıştırıcısı olarak da bilinen bu yeni sıvı, hem embriyoların daha sağlıklı bölünerek büyümesini sağlıyor, hem de rahim ağzına geldiğinden itibaren en uygun yeri bulup yuvalanmasını sağlıyor." ABD, Colarado Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nde kullanılan sıvı, gebelik oranlarını iki katına çıkarmış. Embriyo yapıştırma yönteminin başarısız tüp bebek uygulamalarında başarı oranını iki katına çıkarttığını hatırlatan Doç. Dr. Bülent Urman, "Zayıf embriyoların anne karnına tutunma oranını artırıyor. Çoğul gebelik riskini de düşürüyor" diye anlatıyor yöntemin yararlarını.

Var canım benim olmazmış Ege de de var ama ben onlara gitmiyorum yaştan dolayı 1 senen kaldı 1 sene snra eğer hamiş kalmazsam tüp deniycem şimdi de yapabilirim ama yaştan dolayı parayla yapıyolar oda maddi manevi zor.. Annen hangi Şehirde Türkiye'de kuzum.. Şimdi hamiş kalırsam kordon hayat hastanesi özel oraya gitcem çok iyiymiş. Şu anda başka bi özel hastaneye gittim menemende bakalım kuzum gene bi yandan araştırıyorum doktor değiştirdim ya doktorumu bi kan pıhtılaşması testi yapılmadı ondan Şüphe ediyom onu yaptırcam müsait bi zamanda bide hamiş kaldım ama genede bi hsg çektirmek istiyorum çünki yaza doğru aşılama yapcam sendede pco varmı.

CNM ANNEMLER IZMIR YENICAMLIKTA OTURUYOR.
YAPTIR BENCEDE CNM KAN PIHTILASMASI DUSUGE SEBEP OLUYORMUS.
RAHIM FILMINIDE YENILE ODA TIKANIKLIK VARSA ACAR ZATEN.INSALLAH TEMIZ CIKAR SONUCLARIN.
CNM YAS KAC ORDADAMI YAS SINIRI VAR?? BURDADA 24 YAS SINIRI VARMIS DAHA 22 OLUCAM BU HAFTA.OLSUN KABUL EDERLERSE BIZ KARSILIYCAZ MECBUR.
TUP BEBEK ICIN DOSYA ISTEDIM BUYUK HASTANEDEN.YOLLADILAR BIR SURU TEST YAPTIK DOLDURDUK DOSYAYI YOLLAMAYA CESARETIM YOK 2 OLUMSUZ ASILAMADAN SONRA TUP BEBEK ICIN KORKUYORUM.HIC HAMIS KALAMADIM 4 YILDIR.SORUNUMUDA NET OLARAK BILMIYORUMASILAMAYI YAPAN DOKTORUM TURKTU BIR SORUN GORUNMUYOR DEDI HERSEY YOLUNDA IKIZ BILE OLUR YUMURTALAR IYI BUYUYOR DEDI AMA TEKIZE RAZIYDIM ODA TUTMADI.HALIMIZE COK SUKUR YINEDE.RABBIMIN VARDIR BIR BILDIGI.
SUAN TEK ISTEGIM AILEME KAVUSMAK HEM BELKI ORDA BIR CARESINE BAKARIM YURTDISINDA SUREC COK ZOR ILERLIYOR.VE DIL SORUNUM VAR.TAM OLARAK KARSI TARAFI ANLAYAMIYORUM.

Ah kurban olurum ayşem bende tam 22 Ağustos'ta 23 olcam evet YAŞ Sınırı var canım 3 yılı bitirmiş ve 23 yaşını doldurmuş olcan am tabi dediğim gibi özelde de para 1200 tl tüp 4000 geliyo aşılamayı düşünüyorum. Ah canım biz resmen kader Arkadaşı olmuşuz benimde ailem Yanımda değil izmire gelin geldim bende buralı olduk artık sen üzülme Kafanı rahat tut biliyorum yürüdüğümüz yol o kadar ağır ve zor ki Ama sabır Rabbim bizide böle sınıyo başarıcazbaşarıcaz..ben hiç rahim filmine gitmedim tam adet bekliyodum 3 klomenimde pas geciçekti .. dk hsg ve aşılama dedi ama ben hamiş kaldım tedavi iptal oldu ama düşük Yaptım şimdi 6. Ayımız bitti ocakta tekrar tedaviye başladım 4 klomenimi içtim ama yum büyümedi ama normal bat tarihimden 1 gün önce adet oldum sonra doz Artı ve 5 klomeni içtim günde 3 defa yum 18 mm oldu iğnemi oldum 21 Şubat'ta ama adet olmadı 10günlük gecikmem de test yaptık Çıkmadı dok pco Yüzünden dedi progestan verdi ama ben içmedim ilaçla adet olmak istemiyorum şu anda ikinci bat tarihime 3 gün kaldı 2gün önce evde idrar testi Yaptım gene yok ama ne gelen var ne giden yani anlayacağın 2 ay olcak adet görmeyeli benim normaldir 1 ay bazen 2 ayd olur ama çatlama iğnesi olup da adet olmamak çok Saçma bebiş olmasa bile adet olmam gerekiyo bekliyorum bakalım senin hsg çekildimi ve Tür tahliller Yaptılar sana

Betulcum nslsn cnm hatirliyormusun asilamalarini üst üste yaptırmıştın.biraz rahat bırak gerek yok üst üste olmasın diyorduk sen hic bizleri dinlemedin.bak Rabbim tedavisiz nasip etti çok şükür.
Evet hatirliyorum.. yine olsa yine oyle yaparim dr um ne derse bunlarin hepsi yasanicakmis.. tup bebegide hemen yaptrmaya niyetliydim havalar isinsin biraz diye bekliyordum..sukurler olsun Rabbim isteyen herkesede tez zamanda nasip etsin inslh..

Masallahh cnm ..
Sağsalim al inşallah. .
Darısı başımıza inşallah. .
Allah razi olsun canim.. Rabbim tez zamanda hayirlisi ile saglikli sihatli hayirli evlatlar nasip etsin sizlerede canim dunyanin her yerinde tum isteyenlerede..evlat acisi ile sinamasin .. aratmasin kimseye..

Allah kabul etsin ibadetlerini .. dualarin icin Allah razi olsun.. dualarin kabul olucaktir geri cevrilmicektir Allahin izni ile her zaman dualarimdasiniz.. zor cunku biliyorum.. yapman gerekn ne varsa yap.. kafa rahat olucak canim bu cok onemli.. bn o asilamalarimida iyuki yaptrmisim.. cunku insan bunlari kafasinda tuttukca kafa rahat etmio takilio kalio akildan cikaramio ..bn asilamalrdan umudum kesince tup bebek bu sefer kafamda ne zaman yaptrcaz ne zaman surekli bu soru aklimda konusuoz ole lafta kalio ne zaman kesin konusup mayis ayinin sonunda gidioruz dedik zamanini koyduk kafam rahatladi mayisa Kadar rahatim dedim .. sukur.. cok zor dusunme demek rahat ol demek insan bazi seyleri yasadikca kendiliginden kafa rahtliyor

inadına da bu ay hamiş olursun benim hesap :)
nasılsın cnm nasıl gidiyor? ben grip oluyorum galiba burnum genizim yanıyor ilaçta alamıyorum

Perşembe günü hem doğum günüm hem yumurtlama günüm .inşallah hayirlisiyla bebisim tutunur en büyük hediyem olur inşallah.
inşaallah ayşemmm :) ben eşimin doğum gününde haziranda doğum olsun çok istemiştim ama bebeğimin doğumu kısmetse benim doğum günüme denk geliyor hiç düşünmemiştim bunu... Rabbim o güzel gönlüne göre versin bitanemm

Evet canım çünki insan ister istemez kuruyo diyorum eşim hala buraya girmeme kızıyor ama bazen insan burda okudukcada kuruyo farklı topil olsun burası olsun bende aşılamaya karar verdiğimde hamiş Olduğumu öğrendim zaten mucizeler hep böle oluyo ki stres zaten Başımızın belası bi adet olsam zaten bu Ay cok farklı çalışcam romantizim falan bana bi arkadaşım söyledi onun da bi düşüğü vardı ve düşükten 1 sene snra hamile kaldı giyindim süslendim Yaptım dedi bu ay eşimede kendimede iyi bakcam snra inşallah Rabbimin izniyle olur ikinci batım geliyo hala olmadım adet diğer iğnemde hiç gecikmedi of bazen çok düşünüyorum cok kuruyorum

Sanırım bu da hamileliğimde diğer hamileliğime benziycek inşallah sonu benzemez yavrumun o zamanda geciktim adet oldum ve ardına hamile kaldım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…