İmdat, evde böcek var!

resmini çekmeyi denedim ama çok küçük oldukları için fotoğrafta çıkmadılar
yakınlaştırıpta çekincede sadece beyaz gölge çıkıyo
evde bazen tesbih böcğide görüyorum acaba onun yavrusu olabilirmi diye nette aradım ama bulamadım

read böcek tableti alın evin heryerine koyun çocuklar varsa ulasamasın tabı bizim evde hiç böcek olmaz ))

resmini çekmeyi denedim ama çok küçük oldukları için fotoğrafta çıkmadılar
yakınlaştırıpta çekincede sadece beyaz gölge çıkıyo
evde bazen tesbih böcğide görüyorum acaba onun yavrusu olabilirmi diye nette aradım ama bulamadım

şöyle grimsi bir rengi var tobalak kır ayak gibi de ayakları
eğer o ise su böçeği deriz biz nemli ortamlarda çıkıyor

tespihbocegi5.jpg
bumu canım

Bence hemen bir ilaçlama firmasını ara,çok temiz iş çıkartıyorlar ve hiç bir şekilde eve ve içinde yaşayan insanlara zarar vermeden kokusuz ilaçlama yapıyorlar.
Böcek bunlar canım,ihmale gelmez inan..

bilğinize

TESBıH BÖCEĞı HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR
1-Tespih böcekleri nerelerde barınırlar?
Tesbih böceği rutubet olan her türlü ortamda barınıp çoğalabilir. Evlerde; mutfak, banyo, saksı, su borusu etrafı, pis kokan yerlerde bulunur ve ürerler. Diş ortamlarda çatıda, ağaç kovuklarında, bodrumlarda tespih böceğine sık rastlamamız mümkündür.

2-Tespih böceğini nasıl tanırız?
Tespih böceği küçük, yuvarlak gri renkli küçük böceklerdir. Tespih böceği kendine zarar geleceğini hissettiği zaman kendini koruma içgüdüsüyle yuvarlanır ve tespih tanesi gibi görünür. Tespih böceğinin vücudu katmanlı ve sert kabukludur. Vücudunun altında çok sayıda bacakları vardır.

3- Tespih böceği nasıl çoğalır?
Tesbih böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalma yapar. Yumurtasını çatlak, yarık, kuytu ve köşe yerlere bırakır. Nemli ortamlar tesbih böceğinin çoğalması için çok ideal ortamlardır.

4-Tespih böceği insanları ısırır veya zehirler mi?
Tesbih böceği insanı ve hayvanı ısırmaz fakat besinlerimizin üzerinde salya ve dışkı bırakarak hastalanmamıza sebep olur. Bu sebepten evlerimizi, işyerlerimizi periyodik olarak ilaçlama yaptırmamız gerekir.

5- Tespih böceği hangi mevsimde görülür?
Tespih böceği yaz kış her mevsimde yaşayabilir önemli olan uygun nem ortamı bulmasıdır. Yaz aylarında aktif olarak yaşayan tespih böceği kış mevsiminde evde kenar, kuytu yerlerde ağaç kovuklarında, çatı kenarlarında pasif olarak yaşar.

6-Tespih böceğinin zararları nelerdir?
Tesbih böceği açıkta bulunan sebze ve meyvelerin üzerinde gezer. Yediği besinlerin üzerlerine salya ve dışkısını bırakır. Bu besinler insanlar tarafından yendiği zaman mikrop kapabilir ve hastalanır.

7-Tespih böceği evde görüldüğünde ne yapılmalı?
Tesbih böceğine eğer evde rastlarsak titiz ilaçlamadan yardım alabilirsiniz. Titiz ilaçlama size bütün zararlı böcek ve haşere ile mücadelede en iyi hizmeti vermeye hazır. Evinizde bu tip haşere ve böcek gördüyseniz daha çok görebilirsiniz demektir. Böcekle mücadele onları yuvalarından çıkartarak olur. Tespih böceği gibi birçok böcek ve haşere çok hızlı çoğalır. Kolay ve hızlı çözüme Titiz ilaçlama ile ulaşın.

8 - Tespih böceği nasıl ilaçlanmalı?
Tespih böceği ilaçlamasında kokulu ve sıvı ilaç uygulaması gerekir. Tesbih böceğine jel ilaçlar yararlı olamaz. Kendi kendinize alıp uyguladığınız ilaçlar fayda vermez.

şöyle grimsi bir rengi var tobalak kır ayak gibi de ayakları
eğer o ise su böçeği deriz biz nemli ortamlarda çıkıyor

evet bunlar

read böcek tableti alın evin heryerine koyun çocuklar varsa ulasamasın tabı bizim evde hiç böcek olmaz ))

tablet,köpük,sprey hepsini denedik raid in bi işe yaramadı
inşaat bittiğigibi taşındık heralde ondan evde rutubet ve küf oldu

ara ara bende de gözüküyorlardı binamız yeni oldugundan
bir daha görmedim
takiiiiiiiii 1 hafta öncesine kadar ana görünçe şaşırdım biraz büuüğüne rast geldim evet büyüktü
öldürüp attım dışarıya
sanırsam banyodan ara boşluktan geldi

evet bunlar

tablet,köpük,sprey hepsini denedik raid in bi işe yaramadı
inşaat bittiğigibi taşındık heralde ondan evde rutubet ve küf oldu

evde yokken evi sprey ilaçlarla ilaçla tabletı sonra koy ama yıne çamaşır susuyla sil heryerı kalmaması gerek boyle yapınca

canım inşaat bitti taşındık demişsin.benim eviminde inşaatı biter bitmez taşınmıştım.ilk sene bizdede oldu.yeni inşaatlarda oluyo genelde.ilaçlatmadık evi falan.şu an 3 yıllık ev hiç yok.zaten bizim azdı belki ondan bitmiştir.ilaçlatmanda fayda var.kolay gelsin

Benim evde de bir aralar hamam böceği saldırısı vardı. Raid tabletler var. Karıncalara da böceklerede iyi geliyo. 6 ay geçerli bir tableti zaten. deneyebilirsiniz.

artık zehirden.böcek ilacından,çamaşır suyundan hasta oldum vallahi
baş ağrılarım bitürlü geçmiyo
hergün bi odayı boşaltıp temizliyorum tekrar tekrar ama bitmiyo nalet böcekler
sinir oluyorum yaaaa
evde iki küçük çocuk
üzülüyorum onlara zararı olcak diye

canım inşaat bitti taşındık demişsin.benim eviminde inşaatı biter bitmez taşınmıştım.ilk sene bizdede oldu.yeni inşaatlarda oluyo genelde.ilaçlatmadık evi falan.şu an 3 yıllık ev hiç yok.zaten bizim azdı belki ondan bitmiştir.ilaçlatmanda fayda var.kolay gelsin

sizin evdeki böcekler nasıldı
benim gördüklerim mobilyaların üzerinde geziyo çok küçük ve beyazlar
tesbih böceğide var ama onlar az

ayy benmde hamam böceği çok sık çıkıo evimden yaa.. onlar için kesin çözumu olan varmı yaa ...?? :nazar:/B]

bizim apartan olarak bu büyük bir sorundu ben bir araştırma yaptım ve şimdi tamamen kurtulduk .bizim kulandığmız ilaç jel diye geçiyo şırınganın içinde kökten çözüm tavsıye ederim

arkadaşlar eczaneden ZıNON adında bi sprey böcek ilacı aldık aylarca uğraştığım böcekleri sonunda öldürdük
tavsiye ederim

canım ziraatten veya semt azarlarından toz halinde satılan böcek ilaçlarından al,mesela bendekinin markası: tox.

sonra o tozu çocuk eli değmeyecek yerlere serp.mesela buzdolabın altına ve arkasına,bulaşık makinasının ,fırının çamaşır makinasının,konsolun altına arkasına hafifçe serp,bilimum böcek derdinden kurtulursun,ben çözümü böyle buldum.

ama dikkat ,çocuklar ulaşamamalı !!!

Küçük beyaz böcek yine iyiymiş, bizim evde bir böcekler türedi ilk karanlıkta gördüğümde fare sandım kafamçokkarıştı
Kocaman, parmağım kadar ayağı var resmen, raid tablet aldım ama o böceğin o tabletin içine girmesi, kolunu sokması bile mümkün değil, ne zor işmiş bu yaa

ayy The She o ne böceği öyle
içim bir tuhaf oldu,biizm evde de kalorifer böceği var böcek ilacıda fayda etmedi

X